Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

Radek.SCH

Můžete si tu trousit superlativy jak chcete a chválit Blacka za odlišné pojetí, stejně je to pořád pestrobarevná blbinka pro davy (ač s povedeným Mandarinem) a debilním finále. ()

HDeer

Zábavné, že keď sa Tony Stark zobudil v prvom Iron-manovi napichnutý na primitívny elektromagnet, jeho záchvat úzkosti bol hravo zvládnuteľný. Myslím, že väčším sklamaním tretí Iron-man ani nemohol byť. Po úctyhodnom začiatku, sa po dopade do akejsi dediny sa film s tou charitatívne-naladenou zápletkou ocitá na hranici smrtelnej nezáživnosti a vy si už len prateje, aby vás z toho martýria vyslobodil nejaký ten žeravý chlapík, či ženská (skutočne neviem ako ich mám pomenovať) s absolútne nedefinovanými schopnosťami. Milý Pán Shane Black, bojím sa, že sa s vami nezasmejem, To, že ste obetovali odolnosť najepickejšieho obleku pre humorné účely je ukameňovania hodné. A ku koncu len toľko: WTF? Definitívne najhorší diel trilógie a najväčšia škoda, akú Marvel dopustil. ()

Wewerush

Ježišimarja, ano Downey Junior je prostě dobrej herec a Tony Stark dobrá postava, dohromady to pasuje a když se ještě objeví dobře propracovaný zloduch-nezloduch v podání Bena Kingsleyho všem to stačí. Ale víte co, už mám dost těch Marveláckejch akčních filmů, možná, kdyby nebylo každej tejden pět premiér úplně toho samýho, tak bych dala 4 hvězdičky, ale takhle? Jsem už z toho unavená, natočte někdo prosím něco jiného, odlišného, aby člověk, který jde do kina měl alespoň nějakou možnost výběru! No jo, zřejmě s křížkem po funuse. ()

loki5

Skvělý návod na to jak se efektivně vyhnout všem hollywoodským filmovým klišé. Sebeironií. Scénář se jim vyhýbá naprosto bravurně. Žádné patetické kecy, žádní rozervaní hrdinové, žádné zdlouhavé vylévání citů, žádné srdceryvné 20 minutové úmrtí a následné zmtvýchvstání atd. + velký bod za to že americký válečný hrdina černoch ze sebe párkrát udělá totálního troubu :-D. 85% P.S. škoda jen, že se AC/DC nějak vypařila a nahradil ho otravný modrý mimozemšťan (asi nějaká sofistikovaná narážka, kterou jsem nepochopil). ()

Luk Skywalker

Tento díl je katastrofa, Iron Man si zachoval jen humor, ale ani vtípky nejsou jako dřív. Je to divný a neodpustím si to a budu SPOILERovat: 3/4 filmy tam není Iron Man, ale Tony Stark v civilu, pak na 1/4 je zase přehršel obleků, které na dlouho nebudou, bo to Tony ukončí (jestli tohle měl být poslední díl, tak se nevyvedl), Mandarin je tu jakýsi najatý chňup a ne borec s prsteny (mrkněte na videa česky, je tam video o Mandarinovi), u filmu jsem se navíc nebavil (spíš nudil) a i když je to točené, tak že to má vtáhnout diváka do děje a akce, tak to se bohužel u mě nedostavilo. Už dvojka nebyla nic moc, ale tady to domrvili totálně. Jen herecký výkony jsou v pohodě a to u ústřední dvojice Robert Downey Jr. a Gwyneth Paltrow. ()

Alex24

Po povedené dvojce a ještě povedenější jedničce, jsem mírně řečeno nasrán. To, co se super námětem, postavou i samotným superhrdinou udělali ve třetím díle mě fakt dostalo do kolen. Nuda, nuda s nudou a nuda navrch. Opět mi nejde o to, že jsou ve filmu nadsazený přemrštený věci, to se u komiksových adaptací stává, ale zase je film plnej Holywoodskejch hoven, který mě fakt nebaví. Dělají z filmů poslední doby slátaniny na jedno brdo a člověku pak stačí, když se podívá na jeden a vidí vlastně všechny... Nevím, co všechno z tohohle dílu bylo v komiksu, ale ze Starka je tady protivnej idiot, kterýmu je už zatěžko mít jeden oblek a řešit v něm všechny problémy sám. Teď má raději dalších 41 a ty bojují za něj a on je jen zavřenej někde v kumbále a povídá Jarvisovi, co mají udělat. Záporáci... to měli taky asi v Marvelu zrovna špatnej den, když vymysleli tyhle divný bůhvíco s čím... Ale hlavně a především je to nuda a je tam spousta zbytečných řečí kolem, že jsem v mnoha chvílích vůbec nevěděl o co se tam vlastně jedná. Přes tohle všechno nebyl film úplně na odpad ani na jednu hvězdu, prostě si za celej film i za odkaz obou předchozích zaslouží dvě. Fanoušci žánru a Iron mana určitě zklamaní nebyli (ostatně to lze usoudit z červených čísel u hodnocení tady), ale já se na tenhle díl už podruhé asi nepodívám. PS:.Gwyneth byla zase kočka, ale jako postava... (v iron maním obleku a ten závěr) Jejejej... ()

GOREGASM

Shane Black upgraduje Iron Mana z "pouhé" uhláškované eye candy akce na inteligentní level, který komiksovým filmům čím dál více sluší a evidentně nemá negativní dopad na tržby. Shaneův scénář citlivě vyvažuje humor, který k této sérii neodmyslitelně patří, akurátní vykreslení universa okolo Tonyho Starka (vztahy mezi postavami na jedničku) a nezapomíná ani na třeskutou akci, ve které pan režisér naplno odhaluje své ambice. Stěžejní villain twist (Kingsley i Pearce umí být opět zlí a přitom se neopakovat), který v rámci nespoilerování nebudu rozvíjet, je nápadem roku, a jakmile si hlavní záporáci předají štafetu začne opravdu velké finále, které stejně jako celý film nešetří inovativními a neokoukanými detaily a Shane Black si opravdu hlasitě řekl o své místo v první lize. Respektive, nechat 80% stopáže Iron Mana bez jeho kovového skafandru a přitom diváka zválcovat, lze považovat za téměř absolutní vítězství. 95% ()

Wolvie

Vzhledem k faktu, že konec letní sezony je v tuto chvíli smutnou realitou, můžu to již s klidem říct naplno - Iron Man 3 je suverénně nejlepším blockbusterem letošního roku. Pro mě osobně lepší než Avengers, protože je osobnější, osobitější a mnohem lépe dramaturgicky uchopený a vedený. Vrchol trilogie o Železňákovi je tedy nevyhnutelným vrcholem celé marvelácké produkce. A těším se na její další pokračování, protože tahle lehkonohá invaze komiksů na plátna kin mě baví film od filmu více. ()

agassi68

Myslím, že najlepší diel Iron Manov. Dej odsýpal, hluché miesta neboli a mihol sa tam aj Škrtel :). Nič nové, nič prevratné, ale spracované profesionálne a s nadhľadom. Čistých 80%. ()

Kum0r

Chyběla tomu jistá kohéznost. Obleky byly v brutálně různých kvalitách a mutanti taky. Patriota složilo, když ho vzal ohnivák za ruku, Tonyho na konci nesložilo mnohem více teplých doteků. Program "banda robotů Vám rozseká prdel" bych očekával že zapne, když na jeho dům letí raketa, nebo když je někde v knedlu a nutně potřebuje oblek. Další zvláštnost - jak je možné, že genius přes zbraně a bezpečnostní systémy nemá doma něco jako alarm naponený na radar... Ach jo, myslím, že u psaní scénáře chyběl člověk schopný uvařovat trošku racionálně. ()

BOURQUE

Takmer dokonalé zakončenie jednej skvelej trilógie. Na špičku vytuningované akčné scény, skvelé herecké divadlo jak kladných tak i záporných postáv a dôkladne filtrovaná hudba. Jednoducho máme tu všetko, čo moderné sci-fi, superhrdinsky orientovaný akčný film musí obsahovať. Meno R. D. Jr. už bude navždy spojené s prívlastkom železný muž (popri s menom S. Holmes). On je železný muž!!!! PS: Post záverečná scéna s „Dr. Hulkom“ je proste skvelá! Osobné hodnotenie: 86% (****) ()

BeranSon

Celá série o muži v železném obleku je zajímavá a díky Robertovi i velmi zábavná. No řekněme to na rovinu že lepšího iron mana by jsme asi najít nemohli. Z těch třech dílu toto byl ten nejlepší, nejzábavnější a nejhodnotnější a na to jsem přišel až ve chvíli když jsem ho viděl po druhé.- 8/10 - ()

Marykus

Jsem zklamán! Iron Man ,ten nezničitelný, arogantní a bohatý Borec se nechá zničit holou žhavou rukou? Nechá si vyoperovat to co z něj dělá Toho kým do teď v našich srdcích byl? Zničí všechny své obleky? Nechápu to k Iron Manovi nepatří! Ale jinak se mi to trošku líbilo ale biják jaký jsem čekal to nebyl :( Ale láska odpouští i chyby bez ohledu na to jak jsou veliké. Proto i když to nebylo na 100% můj subjektivní pohled to má a dostane 4* :-) ()

hEROic

další pokračování mého oblíbence v hlavní roli s mým oblíbencem :) příjemné pokoukání, konec na mě zbytečně přeplácnutej, ale jinak zábava... 80% ()

helloween93

Iron Man se vrací a čelí organizaci v čele s Mandarinem, která provozuje regeneraci lidské tkáně...Downey Jr. je opět sarkastický, arogantní a cool. Myslím si, že série Iron Man je pěkný příklad toho, jak si může celá série držet vysokou úroveň. 4* ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu