Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

0L0V0

Tony Stark o čosi chytrejší, silnejší, vtipnejší naservírované na striebornom podnose hneď po Avengeroch. Najsympatickejšia časť. ()

pulDag

Po prvních trailerech jsem Iron Mana 3 předem odpískal . A musím uznat, že jsem se tentokrát velmi zmýlil. Dospělejší komix, který nechává předchozí dva díly daleko za sebou.. Pěkná akce, originální záporák, slušné triky a pěkně vyrýsováná Pepper. 4,5* ()

Tamten

Prakticky ve všem "kopíruje" předchozí díly, takže komu se líbila jednička a dvojka, nebude nejspíš zklamán ani tímto. ()

TomStrom odpad!

Tak se nám po Resident Evilu ponořila do sraček další popcornová filmová série. Nikdy jsem nebyl zrovna komiksovým nadšencem a celkově ty hošany v elasťácích (přičemž Iron Man je v tomto směru extrémní výjimkou) zrovna dvakrát neprožívám, ty filmy jsou většinou jak přes šablonu a je to ve výsledku takové nijaké, ale aspoň je to barevné, hýbe se to a je to obvykle na pokračování. Ale tenhle plecháč, ten už mi teda řádně leze krkem. První díl byl dobrej, druhej stál za starou belu a tenhle třetí, no to už je vyloženě hotovo. Vás ještě baví to pitvoření Tonyho Starka? Tak to jste šťastní lidé, protože mě už ani trochu. Od tohohle filmu jsem navzdory tomu nehorázně vysokému hodnocení nic moc nečekal a stejně jsem byl zklamán. Dvě hodiny jsem byl totiž nucen sledovat asi nejnudnější komiksový film za poslední roky a když se k tomu přidá nijaký záporák, do filmu nepadnoucí humor a haldy klišé tak filmu ten odpad prostě napálím, neboť je to vzhledem k délce filmu jednoznačně ona proslulá zadarmo drahá záležitost. A ústřední postava se mi zprotivila tak, že asi přehodnotím svůj plán konečně se podívat na Avengers, jelikož v nich vedle Iron Mana budu nucen sledovat i Kapitána Homokládu a mít tyhle dva v jednom filmu, to už by na mě v současnosti asi bylo příliš. ()

vincchuppo

Musím uznat, že Iron Man prostě pořád válí! Líbilo se mi, že v tomto dílu bylo méně železa na Downeym a více akce okolo. Výborné fórky, jako vždycky... a nastrčený Mandarin? LOL! Každopádně parádní jízda, jenom mě trochu vyvedlo z obrazu věčné spojování s Avengers, což si myslím, není na škodu, ale ne úplně to fungovalo. Hlavní je, že fungoval Tony Stark. B) ()

RajAthen

Po trochu sušší dvojce opět Robert Downey Jr. ukazuje, proč je nejoblíbenějším Avengerem. A neříkám záměrně Iron Man, ale jeho civilní alterego, o kterém vlastně tento film také je. Nic není tak temné, jak hlásá marketing. Naopak se můžete těšit na sebeshazovačskou estrádu, která Iron Manovi sedí. Veselou notu pak umocňuje svým výkonem i postava Bena Kingsleyho, který si svého Mandarina užil s gustem podobního obchodníka na práškách. V závěru je také demonstrováno, že Tony Stark má opravdu doma superženu.:) ()

Primavera

Trojka príjemne prekvapila. Mandarín, terorista, ktorý vlastne v skutočnosti ani neexistuje... nečakané zvraty, ktoré prekvapia aj tých najšpekulatívnejších, vtipné dialógy, špeciálne efekty, pri ktorých sa už sánka posúva dole... Pri tom všetkom nevadí, že sa zas zachraňuje americký prezident a aj keď bol záver jasný, film udržiava v napätí celý čas. Ale hlavne, je to skvelá zábava. ()

Jaxx84

Velké rozčarování. Stark se jako vždy snaží působit jako největší gigolo, inteligent, vědec, technik a politik v jednom, bohužel mu ani jedno nežeru. Nebýt jeho kukly iron mana, je zcela nudný. Roboti to ale vše zachraňují, a to dokonce i klišoidní a emeričanům vděčné téma zlého islámu, za kterým se překvapivě skrývá nejlepší vtip celého filmu, NE, neprozdradím :-) ...Pro mě průměr, ale celkem zábavný, 6/10. ()

Claude Speed

Jasně, IM2 nebyl zrovna vzorový komiksový film, ale scénář u něj alespoň nepsal osmiletý harant. Tady ho psal Shane Black! Při první projekci se možná zdá, že se třetí díl navzdory dvěma předchozím povedl, ale pod zástěrkou solidní akce a něčemu, co je možné označit za jakž takž psychologický vývoj postavy se skrývá ještě něco dalšího, a sice že si z nás pan Černý dělá vyloženě prdel , protože staví publikum do rolí tupých ovcí, a podle hodnocení a tržeb v kinech mu to ty tupé ovce očividně žerou. Největší fail je samozřejmě totální zpackání záporáka, z brilantního teroristy a Iron Manova největšího rivala udělali šaška, Bene, to nebyl zrovna tvůj nejlepší tah. Mimo to, Iron Manova zbroj je tentokrát nejspíš poskládaná z lega, sotva foukne vítr, může začít znova stavět, navíc výdrž oproti třeba obleku z Avengers taky nic moc, netvrďte mi, že Tony Stark neumí vyměnit Duracellky... Jako sorry, ale když je tady i Pepper silnější než Iron Man, tak přes dvě hvězdy jít nemůžu. Mimo to, když mám doma dvacet dalších brnění, tak proč bych si měl zavolat nějaké jiné, které mě dostane zpátky domů během několika minut, když můžu jít přes půlku států pěšky a tahat za sebou to rozbité. Je unesen prezident USA (!!!), kde jsou sakra členové Avengers či SHIELDu? Neříkejte, že Captain šel někam chytat mravence?! A Fury si z hecu vrtal v nose, protože to tak asi bude + samozřejmě ten fakt, že Stark několik obleků zničil, a ty zničené obleky se pak z čista jasna objeví v závěrečné bitvě. Ale co, miliarda přitekla, tupouni to hltaj, není co řešit, uspěli jsme! V tomhle případě se snad víc povedl i ten vřed Green Lantern. ()

Rozinek12 odpad!

V celé historii komiksových filmů snad neexistoval charakterově zajímavější antagonista než jakým se zpočátku filmu jevil Mandarín (a to počítám Jokera , Adriana Veidta i Shingena Yashidu). Jenže to by si Shane Black, nesměl z diváků a kritiků(kteří ho poslední dekádu tak srali) udělat nehoráznou "prdel".. ()

bearmeedek

Vzhledem k vlastnímu ohodnocení předchozích dvou dílů musím trojce dát plný počet. Když mám srovnat s dobrou jedničkou, tak ta je více marvelovská, má více komiksového kouzla, je hodně soudržná a celá taková milá. Ale jako v životě - dobře už bylo. V tomto dílu se přitvrdilo, má více ponurý ráz a (hurá) po celou dobu tu vládně napětí a jedou nějaké akce. Vlastně se to blíží víc nějakému normálnímu akčňáku, což z hlediska prožití také není na škodu. Potvrzuje to i Stark, který zde musí často jednat a bojovat i jako obyčejný člověk, bez pomocí své výzbroje. Pak byl zlatý kluk - pomocník (jehož táta vyhrál ve Sportce), který nepůsobil dojmem vymazleného amerického mini hrdiny, ale choval se dost přirozeně. Opravdu jsem si to užil. ()

Sweat55

Typickej Shane Black, tentokrát v komiksovém filmu. A ukuchtit se mu to povedlo na jedničku. Ono když máte postavu alkoholického cholerika s posttraumatickou poruchou, kterého mimochodem hraje parádní Downey, nejde to nějak moc pokazit. Navíc jsme se dočkali typicky Blackovského twistu, který film těšně před konce namíří úplně jiným směrem. Jinak akce je třešnička na dortu. ()

Likan7

Finální střet je skvělej, nezapírám. Na finále Avengers se to sice (i přes tvrzení pana Whedona) nechytá, ale pořád to je dobrá akční práce. Jenže všechno, co se stalo před touhle scénou je tak moc nezajímavý a průměrný, že mi to prostě bylo jedno. Vadilo mi co udělali s Mandarínem, který alespoň první půli vypadal jako konečně pořádný nepřítel, kterýho bychom se mohli bát, vadilo mi, že udělali z Pepper takovýho instakillera, vadilo mi, že udělali z Tonyho celkem směšnou trosku, který potřebuje malýho kluka v garáži, aby byl zase Tony Stark..vadilo mi, vadilo mi, vadilo mi...toho spoustu. Jo, pořád to je filmově nadprůměrná záležitost, ale mě prostě všechny 3 filmy s Iron Manem přijdou v Marvelovských měřítek přinejlepším průměrný. ()

loveless

Po trošičku slabší dvojce se Iron Man vrací zpět ve skvělé kondici. Třetí díl je najednou nějak lepší "vyprávěnka" :D Ale uvažovala jsem, jestli bych byla tak spokojená, kdyby Tonyho Starka hrál někdo jiný? Robert Downey Jr. je prostě nejlepší, co nadělám... Poučení z filmu - nedávejte zlým hochům svou adresu. ()

Inozuka

Parádní jízda. Po trochu mdlé dvojce návrat ke kořenům určité civilnosti prvního dílu. Rafinovaně vystavěné vypravování, vykutálený záporák, krize identity a řada dobrých hlodů. Jediné, co bych vytkl je ústup od rockových vypalovaček k suchému popíku. P.S.: Radím dokoukat titulky do konce ... ()

rublik05

A máme tu poslední a zároveň nejlepší díl trilogie o Iron Manovi. Takhle si představuji marvelovku. Pořádný nářez plný skvělých akčních scén, řádně nahláškovanou hlavní postavu a drsné záporáky. Zde najdeme vše, co mi u předchozích dílů chybělo. Nemohu opomenout také děj, který mě velmi zaujal a ne náhodou mi v některých momentech připomněl některé současné či historické události. Ale zpět k filmu. Suverénní Downey Jr., jehož sarkasmus a hlášky jsou přímo skvostné. Potěšilo taky množství kvalitních záporáků, kteří působí velmi charismaticky, místy až děsivě. Co mě však naprosto rozsekalo, byl naprosto úžasný Ben Kingsley, který mě velmi mile překvapil a pobavil. Oceňuji také dramatickou atmosféru, napětí a humor. Jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších marvelovek vůbec. 10/10. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu