poster

Doctor Strange

 • USA

  Doctor Strange

 • Slovensko

  Doctor Strange

 • Nový Zéland

  Doctor Strange

 • Velká Británie

  Doctor Strange

 • Austrálie

  Doctor Strange

 • Kanada

  Doctor Strange

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 176)

 • POMO
  ***

  Skvelo obsadené. Magický Nepál. Efektne upgradnuté, vizuálne podmanivé ohýbanie reality z Inception. Ale dejovo je to opäť to isté, ako x-krát predtým.(21.12.2016)

 • verbal
  **

  MUDr. Divný si spáchal atestaci na Heryho Potrata, poletuje v Interstelaru, dělá si z baráků kaleidoskopy a infantilně čárymáryfuckuje na tři zrovna vyfáravší horníky v čele s bezvýrazným Mikymaukelsem a na totéž strašlivé intergaylaktické bubuzlo (komická kosmická animovaná hlava), které už několikrát potřeli Assvendžeři, Trapsformeři i Homotór. Záda mu při tom kryjí neonacistická kataristka Tilda Swinstvo a nigerijský budhista Číjejetel Unprofor, co umí prstíkem nakreslit do vzduchu ohnivý kosočtverec. Prostě opět věrně, ač velkolepě zfilmované dementní leporelo pro mongoloidní dyslektiky a Dárkrobýka, který se s ním v pokojíčku i líbá, a srolovaný homix mu nahrazuje nedostatek pánských konečníků. Chudák Béďa Okurkáč sice opět dělá, co může, ale po Šmakově vokálu a vytepleném dešifrantovi si v Holém Údu už potřetí připisuje kariérní šlápnutí do hovna.(28.10.2016)

 • Cival
  ****

  Nejlepší marvelovský origin.(26.10.2016)

 • Tosim
  ****

  Na mě to bylo příliš fantastické, dík za ten humor, který spoustu věcí vyvažoval. 70%.(3.4.2017)

 • Isherwood
  ****

  Vyvrácená skepse, že tahle filmová sekta už nemůže nic nabídnout, mě sice nenutí řvát nadšením, na to se totiž z doktora stane mág jakoby mávnutím kouzelného proutku, taky hodně ztratí v kontaktních soubojích (i přes Adkinsovu přítomnost) a záporáci by nemuseli být tolik generičtí, ale takhle lehkonohá komiksovka tu nebyla už léta, přičemž si vystačila se soustředěným tvůrcem a ochotou přijít s neotřelým hlavním hrdinou, kterému ale po začlenění do týmové hry neprorokuji zářivější budoucnost, i kdyby Cumberbatch vytáhnul charisma ze všech dimenzí.(31.10.2016)

 • J*A*S*M
  ***

  Několikrát jsem tu překlikl mezi trojkou a čtyřkou a možná ne naposled. Doctor Strange je fajn zábavná komiksárna, vyčnívající především vizuální stránkou. Výprava, to ohýbání reality, to je vážně luxus na pohled. Strašně hravé, strašně vypiplané, v těch akčních scénách se tam toho pohybuje tolik, že když bych se snažil něco takového vizualizovat ve vlastní hlavě, tak se mi z toho rozskočí mozek. Ale kromě toho je to zase klasický Marvel s matným záporákem. To v tom celým universu proboha kromě Lokiho nemaj nikoho zajímavýho? To už je fakt zoufalost. A v potenciální dvojce to Ejiofor asi taky nevytrhne, zrod nového záporáka motivačně značně prázdný. Výrazným argumentem pro snížení hodnocení je pak absolutní nevysvětlení pravidel a limitů daného světa. Bojím se, že až se Strange spojí se zbytkem Avengers, bude z toho totální bordel, který to celé pošle do kytek.(27.10.2016)

 • Malarkey
  ***

  Možná ze mě sršelo přehnané očekávání od komiksárny, která se snaží na první pohled být jiná. Jaké ale pro mě bylo zklamání, když jsem si uvědomil, že ani Benedict Cumberbatch nezachránil komiksárnu, která je naprosto standardní komiksárnou a ještě k tomu vybízí k dost zvláštním animacím, které si tvůrci evidentně vypůjčili od filmu Inception. Ale kde jsem ohýbání roviny vnímal jako originální záměr, tak tady vše shlédávám jen na smutný efekt, který z filmu chce udělat něco víc, než ve skutečnosti je. Škoda. Mohl to být ojedinělý superhrdina, který zvládne parádně hláškovat. Jenže bohužel i Iron Man je víc cool jak Doctor Strange.(7.2.2017)

 • Cervenak
  ****

  Ako digitálna červená handra vyplieskala Scotta Adkinsa... Je to fajn, Bačovi síce tie vážne shakespearovské polohy verím omnoho viac než klonov Tonyho Starka, ale to je jedno. Triky, akcia, tempo, hlášky, solídny zloduch. Marvel ako sa patrí.(13.11.2016)

 • Djkoma
  ****

  Doctor Strange mi po delší době vrátil chuť do komiksových filmů. Magie zabalená pro diváka i milovníka komiksů s neurochirurgem, který tak trochu povahově připomíná nejmenovaného detektiva. Scott Derrickson konečně prodal své schopnosti a zabalil Strange do balení, které zvládne kdejaký divák a současně nabízí poutavý a hravý vizuál (inception neřešme, tady se jde trochu jinudy). Měl k ruce také fantastický casting, kterému (ne)překvapivě dominuje Benedict Cumberbatch a jsem zvědav, zda tenhle chlapík dá někdy naprosto odlišnou roli, než sype ze svých rukávů. Za mě je i velice vítán Mads Mikkelsen (btw jeho "motivy" ve filmu jsou příliš zjednodušené, doporučuji komiks) a Chiwetel Ejiofor (navíc potitulková a jeho důležitost do budoucna). Asi jediný problém v celém filmu sledovaném v Imaxu v 3D - ano, má to smysl, a ano, dvakrát se člověk cítí, jako by letěl - mám už klasicky s humorem. U marveláckých filmů mi přijde, že často humor krátkodobým vtipem zruší atmosféru a vážnost děje a postav. Občas je to fajn, ale tady humor občas výrazně skřípe (Eminem?) a někdy ani není vypointovaný správný způsobem (Wong - Beyonce). Ovšem proti gustu... jen by té tématice i samotnému doktorovi seděl trochu jiný humor, méně "dnešní", více odpovídající komiksu. Za mě film jednoznačně krok správným směrem.(1.11.2016)

 • T2
  ****

  Rozpočet $165miliónovTržby USA $232,641,920Tržby Celosvetovo $677,566,070Tržby za predaj Blu-ray v USA $43,066,660Tržby za predaj DVD v USA $11,442,139║ toto Marvelu v celku vyšlo, z časti to prišlo celkom svieže, je tam dobré obsadenie, namakané triky, dokonca aj 3D malo čosi do seba, porovnávanie s Počiatkom sa nevyhneme ale dobre, bol to aj v tom prípade veľký zážitok tá vyhraná triková stránka ale aj akcia, škoda že Mads Mikkelsen a teda jeho postava nemala viac priestoru /videl v kine 3D verziu: 80%/(6.11.2016)

 • Marigold
  ****

  Euforické pocity naprostého vytržení ze zažitého vnímání časoprostoru, které jsem čekal u Inception, se dostavily o pár let později. Velikost vize a suverenita zpracování samozřejmě nekompromisně zvyšují laťku i u ostatních složek a bohužel ne, Doctor Strange nepřekonává kletbu matných padouchů (i když díky Madsovi hodně charismatických), plochých vedlejších figur a generických zápletek. V tomhle je hluboce marvelovský a limity ohýbat nedokáže. V ostatních ohledech jde ale o lahodně hravé a zábavné origin story, ve kterém Cumberbatch konečně zase plně využívá svůj potenciál a Scott Derrickson dává zapomenout na sterilní okopávanou ze Dne, kdy se zastavila země. Aby marvelovské multiverzum drželo pohromadě, musí si jednotliví hrdinové občas nasazovat okovy. Nikdo tím zatím netrpěl tak jako Doctor Strange, který v sobě má halucinogenní výbušnost 60. let i příliš čitelnou předurčenost marvelovského vyprávění. Osobně se nad to dokážu povznést a užít si tenhle trip za bariéru reality maximálně. A co si budeme namlouvat, doktor, který může asistovat při vlastní operaci... beat that!(25.10.2016)

 • MrHlad
  ****

  Přiznám se, že jsem tomuhle filmu moc nevěřil. Mystika a podobné záležitosti mě dost míjí, Cumberbatch se mi začíná okoukávat a další origin mě bůhví jak nelákal, ale Doctor Strange překvapil. Velmi příjemně. Cumberbatch do role dokonale zapadl, a i když prakticky nesleze z plátna, je super jak v poloze arogantního doktora, tak i zlomeného člověka a nakonec i superhrdiny. A i díky němu ani tolik nevadí klasicky upozaděný záporák a tentokrát i parťák, Mikkelsen a Ejiofor by si zasloužili víc prostoru. Hlavní hvězdou tu je ale bez nejmenších pochyb Scott Derrickson, který dokázal z filmu udělat audiovizuální orgie (OK, Giacchinova hudba mu dost pomáhá) a každou akční scénu pojmout jinak než tu předchozí. Jen ke konci už to bylo možná trošku moc. Doctor Strange je zase krok trošku jiným směrem a do míst, kam ostatní marvelovky ani nenakoukly. A zase to funguje a pokud má Stephen Strange nahradit Tonyho Starka v roli vůdčí osobnosti celého MCU, nemám o budoucnost téhle značky strach. Ta postava i její představitel na to bez nejmenších pochyb mají.(15.5.2017)

 • DaViD´82
  ***

  Nelze tomu upřít, že oproti zbylým zaměnitelným kinomarvelovkám to má vlastní výrazný ksicht (jakkoli vypůjčený z Batman začíná/Počátek). Problém je, že se v druhé polovině vezmou všechny přesně obsazené postavy, na kterých to do té doby staví, a zahodí se do koše. Strange je z nicky skokově bez dřiny übermaster, Christine se vytratí jako by byla z cateringu štábu a ne hlavní ženská postava (a motivace hrdiny), Mordo zmizí uprostřed věty, o záporákovi škoda mluvit... No, prostě pro samé to kompozičně přeplácané efektno pro efektno to v těch zrcadlových světech ztrácí směr stejně spolehlivě jako moucha v zrcadlovém bludišti. Čili jak moc je to efektní (a efektní to je nemálo), tak málo je to zároveň i efektivní. A pro jednou je to u marvelovky vlastně docela škoda.(26.10.2016)

 • KarelR
  ****

  Je to naplnění tradiční šablony a celá "výcviková" část je podle očekávání z rychlíku, ale jinak je Doctor Strange blockbusterová trefa v každém ohledu. O tom, že dorazila vizuálně nejvypiplanější marvelovka, se asi dočtete všude, stejně jako o skvělém obsazení, docela zvládnutém humoru a náramně pasující hudbě. Trumfem Doctora Strange je ale kupodivu akce, která nepřestává být řádně epická ani nápaditá a v trailerech z ní vážně byly jen střípky. Marvel si tedy oproti minulým filmům podržel trumfy až do sálu a snad se mu to vyplatí. Strange je totiž dalším poctivým originem, který se může z fleku zařadit do žánrových učebnic. (8/10)(25.10.2016)

 • Superpero
  ****

  Skvělý triky a odvaha přijít s něčím trochu jiným. Hodně mě bavilo finální trollení intergalaktickymeziplanetárníhomegazloducha. Největší úspěch ale stejně je, že dokázali udělat Tildu Swinton cool.(6.11.2016)

 • Dever
  *****

  // Distributor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,882 // Otvárací Víkend v USA: $85,058,311 //(8.11.2016)

 • Fr
  ***

  “JSME VÍC NEŽ HMOTA...“ /// Tak jsem zase vočekával vod Marvelovky něco víc, než jen porušování fyzikálních zákonů. A přitom tahle parta na ochranu mystickejch hrozeb mohla mít navíc, než jen udivovat neobvyklejma kouzlama a parádníma artefaktama. Možná stačilo vosekat ty zbytečně vykecávací pasáže… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neustále čumím na svý astrální tělo. 2.) Jsem rozbitej a hledám vopravnu. 3.) Thx za titule „pablo_almaro„. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(20.4.2017)

 • LIVINGDEAD
  **

  Pohádka... Odtáhnu stěnu vlevo, odtáhnu stěnu vpravo, odtáhnu strop, odtáhnu podlahu, udělám rukou ohnivé kolco a tak pořád dokola :-( NUDA! 30%(26.1.2017)

 • kiddo
  ****

  V sále žasnu, jak kupodivu nejde o kopírku Tonyho Starka v sherlockovském hávu, minimum klišé navzdory hollywoodskému schématu, fajn motiv času, uvěřitelný charakterový vývoj i křivka učení, vynalézavé použití scenáristických kliček i triků a lá Počátek na steroidech, vtipné tumory, vychcaná výmluva v podobě "ne všechno musí dávat smysl". Na záchodě zapomenu, že jsem vůbec něco viděla. Holt prokletí marvelovek.(12.12.2016)

 • novoten
  ****

  Tolik informací, tolik kouzel - a tak málo času. Z každé scény je vidět, jak moc Derrickson (a koneckonců i celé Marvel Studios) novou součást svého vesmíru milují a vesele se rochní ve všech magických udělátkách, prostorech a kličkách. Klidně by nám ale v tomhle zlatém dole mohli nechat víc času, protože dvě hodinky jsou chvílemi zoufale málo. Bavil jsem se náramně a Cumberbatch se Strangem narodil, ale abych se došplhal k nejvyššímu hodnocení (a že k němu není zrovna daleko), budu si muset celé dobrodružství přechroupat ještě několikrát a konečně se už spřátelit s mnohokrát odkládanou předlohou.(6.11.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59