zuzanara

Monstrozity od nepochopitelných sekundových hudebních vsuvek po osekané a nenavazující záběry ve více scénách z toho učinily jeden z nejhůře zpracovaných střihů jak zvuku tak obrazu mezi Hollywoodskými blockbustery. O to smutnější je přítomnost jak dobrého režiséra tak některých herců ve slátanině bez originálního scénáře. Jedna hvězda za skvělé CGI, bojové scény a design. ()

Mykhaluu

Tak moc jsem se těšil. Mě nepřijde, že by pan Momoa neuměl hrát (ty epické kreace, kdy v protisvětle setrvává přikrčen mu asi někdo napsal do scénáře předpokládám), takže s herci byl u mě jen problém s paní Kidmanovou, jejíž obličej působil plastickými a počítačovými úpravami tak smutně, že to až kazilo dojem z filmu. Jak jsem se moc těšil, tak příběh byl přiměřený komiksovému světu, slizký protivník pan Wilson se snažil, ale ono toho bylo nakonec moc. A vydržet tu záplavu obrazu i zvuku k závěru a bylo už náročné. Díky pojídání kytky na Sicílii tomu mám chuť dát ještě jednu šanci, ale tolik času asi není... ()

adamix

James Wan je génius! Konečne niekto dokázal DC univerzum postaviť na nohy a nalákať ľudí s nadšením do kina. Snydera si vážim, ale je pravda, že poslednými počinmi štúdio takmer potopil, ale to vie predsa každý. AQUAMANOM (aj s WONDER WOMAN) sa všetko otočilo o 180°. I keď som väčším fanúšikom Marvelu, držím štúdiu palce, aby zožal ešte väčší úspech, rovnako ako si ho vybudoval Marvel. Len to stačilo dať do ruky niekomu schopnejšiemu. Čo sa týka filmu, tak plusy patria určite hereckému kvartetu Momoa, Heard, Dafoe, Kidman. Príbeh záujmu svojimi postavami, pravdou je, že Momoaovi (!) sadla rola podmorského DC Thora presne naoko. Čo sa týka Heard, zo začiatku sa mi na ňu dosť zle pozeralo, ale postupne som si ju obľúbil. Tvorila s Aquamanom super dvojku. Najviac mi tam však vadil Wilson. Jeho postava kráľa Orma, bažiaceho po vláde nad všetkými svetmi, by si mohla podať ruky s ďalšími mudrlantmi, ktorí si mysleli, že mocou nad nimi niet nikoho, ako napr. Nuada z Hellboya 2, či Thranduil z Hobita. Postava znie moc arogantne a ako záporák ma veľmi s Wilsonovým výkonom nezaujala. Posledné DC filmy neukazujú moc zaujímavých a rešpektuvyžarujúcich protivníkov. Pre mňa bol naposledy zaujímavým Zod z MAN OF STEEL. Sú buď moc ľahkí pre porazenie alebo moc naivní... Čo sa týka deja, nič nového do sveta nepriniesol, ale ani neuškodil. Grafický vizuál podmorského sveta nádherný, ten reálny taktiež. Záverečný CGI guláš pre mňa moc, ale bez neho by to nebolo ono. Akcia vyboostená každou sekundou, hlavne scéna na Sicílií. Je vidno, že sa Wan nechal inšpirovať svojím posledným Fast & Furious. Ďalšiu hviezdu dávam za celkový dojem. Je vidno, že si na tom tvorcovia dali konečne záležať. Za mňa 85%. ()

Kortexo

Dobrý film, který splňuje požadavky pro jasně danné publikum, boužel trh už je přesycený i jméno James Wan na tom nic nezmění.Pro znalce komiksů je samozřejmě poviností pro srovnání. ()

Bartex

Vždy, když se dobrovolně dokopu k tomu, že budu objektivně a bez předsudků sledovat film z dílny DC, tak to prostě musím po hodině vzdát a pak už se ve mě jen kumuluje nenávist a pocity zoufalství. Co, prosím, je tak skvělého na vizuálu? To, co tam bylo, by samozřejmě mohlo být naprostým skvostem, kdybyste měli VR brýle a nic z toho by se nehýbalo, jen byste mohli proplouvat tam a zpátky... 80% všeho, co se ve filmu mihlo, bylo tak do očí bijící, zneklidňující, nepřirozené, kyčovité, umělé a nemotorné. Být rok 2001, tak to asi vnímám jinak, ale vzhledem k tomu, že se dnes rozpadá New York na prach pod mimozemšťany (a Lokim) a všechno vypadá, jako by tam jen někdo opravdu pobíhal s GoPro... Že se z taxiku vyklube autobot, udělá 8 backflipů a člověk má pocit, jako by ten Optimus Prime opravdu žil a my máme záběry z dronu... Ale tohle? Vždyť i ten nejobyčejnější kapr, co se tam mihne vypadá, jako z plastelíny a plave, jako by měl v zadku anální kolík. Co se týče toho, že jsem si myslel, že se konečně DC rozhodlo vzít trochu inspirace od Marvelu a posunout se směrem kupředu, tak jsem se bohužel nechal jen oklamat trailerem. Když řeknu, že Aquaman (**) je o třídu lepší než Wonder Woman(*), tak to z něj nedělá dobrý film. Je to z bláta do louže. U Wonder Woman jsem usnul a vzbudil se až u konce. A opět jsem se začal modlit, aby už byl konec. Tady jsem se modlil od poloviny až po konec a to bez šlofíka. Na ostatní filmy typu Superman vs krteček nejsem bohudík dost odvážný... Shrnutí: "Křečovitý a zoufalý pokus o zvednutí se ze dna komiksového propadliště." ()

HEED

Vynikající vizuál ať už se jedná o povrch země nebo podvodní život. Na J. Wana obstojná a správně přepálená akce. Nechci být za hnidopicha, ale když už to má takovou stopáž, mohli kapánek domyslet tu komunikaci a dýchání pod vodou. Jinak, vedle Thora, který se přímo ke srovnání nabízí, tomu přeci jen něco chybí. ()

Emjecko

Aquaman jako dítě země a král moří, zároveň i druhá vlaštovka, že teď už se DC filmům bude dařit. První byla Wonder Woman. U ní inspirace Marvelem zafungovala, tak proč ne i tentokrát? Ta tam je snaha o hloubku příběhu či temnější pojetí vyprávění. To jsou sice přesně věci, které jsem oceňoval na Úsvitu spravedlnosti, ale patřím k menšině. Trh si žádá jednoduchý, přímočarý děj, odlehčené dialogy a bombastické efekty. Právě efekty a celkově výtvarné ztvárnění Aquamana musím zdůraznit, protože vidět ho v kině, dám asi čtyři hvězdičky. Tvůrčí tým měl evidentně svolení k velkému fantazírování ohledně představ podmořského světa a výsledek jejich práce je famózní. Některé scény můžou klidně sloužit jako samostatné obrazy nebo inspirace pro budoucí sci-fi/fantasy snímky. Jestli to tak půjde dál, máme se na co těšit. V mezidobí bychom měli pořešit ekoposelství z Atlantidy, protože co když nám moře všechny odpadky skutečně jednoho dne vrátí? ()

vipeerr

Jak udělat z Aquamana drsňáka? Dáme mu plnovous, tetování a známou tvář. Tady to zafungovalo, alespoň co se výdělků týče. Ale upřímně si myslím, že Momou si měli schovat pro Loba. Tam by ta charakteristka seděla, a Aquamana nechat pod hladinou. Hezký a poutavý úvod, tak trochu supermanskej origins. Následuje 90 minutová zápletka která není nijak originální. Potitulková scéna naprosto očekávaná, popravdě ta ani nemusela být, standardní divák s běžným IQ si všimne že black manta prostě neumřel. Upřímně kdyby ostatní postavy ztvárnil někdo ještě méně charismatický než Goblin ze Spider-mana nebo Drago z Rockyho, asi bych tomu nedal ani ty dvě hvězdičky. Bylo to barevný a...mělo to fajn efekty. Ale namakanej Moma s více než dokonalým plnovousem drsně se dívající do kamery, prostě na superhrdinskej film nestačí. ()

Kimkong

Barevná, pěkně ozvučená jednohubka. Nemám co vytknout. V 3D by to bylo asi ještě lepší. Úsměvný moment byl, když hrdinové skočí z letadla jako by nic, ale spadnou z druhého patra a už jsou polámaní. Závěrečná bitva trochu nepřehledná, na pacifistu Aquamana až moc likvidační. Sjednocování armád a boj proti lidem mě přišel až příliš jednoúčelový, že by jinak neměl Aquaman co dělat. ()

Pitryx

Tedy já jsem zatím vydržel do poloviny. Ne nevzdal jsem to, určitě se podívám až do konce, ale už mně z těch "efektů" bylo trochu na blití a bolely mne oči. Zatím dávám plnou dvacítku sympatickému hrdinovi, konečně vzhledově někdo, jak má být. Ale jinak je to s odpuštěním taková sra..a, že to není až hezké. Netuším kolikátý man to je, ale už s tím jsou Marveláci trapní. Nechápu, že mají takové tržby. Ale co, když to lidi baví... Mne tedy ne. Radši bych něco nového. Naštěstí se to cirka po hodině z přeplácaného podvodního ble ble přesune jinam a nabere to styl Indiana Jones. Což mám děsně rád. Pak už je to fofr, zajímavé potvory, a plno efektů. Někdy zas až moc. Takže druhá část napravila tu kravskou první. Co s hodnocením? První část propadák druhá velmi dobrá. Dám šedesát procent, to musí stačit. ()

Coliseum

Ještě, že sem to viděl v televizi, jít na tuhle digitální slátaninu na velký plátno, odcházím jako slepej epileptik. ()

mrclTV

Po obsahovej stránke to je nič moc (alebo takmer nič, neuveriteľný guláš mnohokrát použitých postupov aj podobných scén od Kráľa Artuša, cez Star Wars, Indiana Jonesa, Matrix, k Pacific Rim, a tak ďalej...každý si nájde svoju obľúbenú scénu, ktorú už predtým niekde videl), ALE neopozerané (pod)vodné prostredie (iba Pandora z Avatara sa mu môže rovnať) a SKVELO natočené akčné scény z aj podpriemerného filmu robia celkom dobré odpočinkové kino. A bolo občas aj vtipné. PS: Prvá myšlienka po skončení filmu - vyzerá to dokonca ešte lepšie ako Avatar. OK, dám tomu 4*, čo si podľa mňa film vôbec nezaslúži, ale aj 300 a Mad Max - Fury Road som dal 4* a to tiež boli masívne hlúposti bez deja, no vyzerali božsky. ()

knihovna

Rajesh Koothrappali říkal, že Aquaman je trubka. Bohužel, byla to prorocká slova. Je to fakt blbý. Momoa mi nevadí, za toho je ta hvězdička, ale takový práce to jistě dalo a taková je to pitomost. ()

Blenny

Po hodině už jsem byl CGI tak překrmenej, že jse to musel vypnout a pokračovat v tom už radši nebudu. Zase kde jinde můžeš vidět Williama Dafoa sedět na osedlaném žraloku:-D ()

MarvelLover

Bože ano, DC to opravdu dokázalo... Solovka Aquamana je naprosto geniální film, skvělé podvodní efekty a suprový příběh. Občas je to sice pomalejší, ale jinak mě film opravdu bavil. Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman a spousta dalších skvělých herců. Tak dlouhé čekaní na pořádný film z universa DCEU se opravdu vyplatilo, jen tak dál. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů