Apanatschi

Dve hviezdičky – a to obidve za vizuál. Chlapcom sa asi páčili zvlášť súboje a bojové scény, mne zase vlasy „vejúce“ vo vode (úplne inak ako vo vetre) a veľké celky – podmorské krajinky, mestá, sály... Naozaj chcem vzdať poctu všetkým tým ľuďom, ktorí strávili asi aj roky za kompom a dali dokopy čosi tak úžasné! Z hereckých výkonov ma najviac presvedčili Defoe (no ale kedy ten nebol dobrý?) a Wilson. A to je asi tak všetko k pozitívnym veciam. Inak mi to celé prišlo primitivistické – OK - asi to má byť niečo ako večerníček pre mladších tínedžerov – pre nich by mi to tak akurát sedelo. ()

Ebon

Asi zatím nejlepší DC, popcornová zábava, ale už skutečně zábava na rozdíl od jejich předchozích sraček. ()

mclenin

Nenáročná pohodová oddychovka, pri ktorej divák vypne a užíva si "mokrú" jazdu. Prvá polovica (ľudskejšia, vážnejšia) lepšia než druhá, pri ktorej nastupuje digitálny bordel. Niektoré scény sú vyslovene vizuálnou lahôdkou a ťahajú film do vyšších čísel, avšak sú tu aj také, ktoré pôsobia smiešne a "hádžu mu polená pod nohy" - takto sú to slabšie 4*, no zaslúžené aj s ohľadom na to, že sa jedná o DC produkciu, pričom zrejme ide (zatiaľ) o film patriaci medzi top 3 kúsky z dielne DC. ()

Jespi

"Okay, Marvel nás drtí, jejich filmy jsou oblibené, ty naše na sebe vydělají, ale to je tak vše. BvS nebyl přijat moc dobře, JL byla tragédie, pojďme vymyslet co s tím, potřebujeme nový, svěží směr! Nápady?!" K19, Lord of the Rings, Tomb Raider, Godzilla, Neo vs Agent Smith fight, Avatar, Superman, Assassins Creed, Austin Powers cross-over. "Austin Powers?" "Ty podělaný žraloky s podělanejma laserama v zubech tam chci! " "Počkej, copyright." "Fajn tak né v zubech." Super!! Co rasy? Hmmm.. Futurama?! A takyyy...Shape of Water!! Paráda, jak přilákáme ženy? KHAL DROGOOO! Co chlapi? KOZYYYYY. Děti? Ty už si nalákal... Jak? Název má příponu "-man", Rodiče dětí? Random známé xichty. Každej uvidí Lundgrena a řekne si Ivan DRAGOOO, Dragooo, Drogooo, chápete? Protože... Ivan Drago, Khal Drogo.. "Ještě by to chtělo víc záporáků." "IRON MAN?! Všichni mají rádi Iron Mana?!" "Jebe ti? Uvědomuješ si, kde pracuješ?!" "Dobře, tak... Iron man + The Fly crossover?!" "Vidíš Larry a přesně proto jsme tě povýšili" "Super, poslední věc, jak zavřeme hubu SJW?" "Black Panther + Iron Man+The Fly CROSSOVER!!" "Co ekologisti?" "Plasty v oceánu?!" "Feministiky?" "Nezávislá, silná matka opustí svoji roli domácí puťky kvůli agitaci." "Ochránci zvířat?" "Jako vždycky..." "Eh?" "Ukážeme z ničeho nic, absolutně mimo kontext pár obrázků zabíjení kosatek" "Chlapi.... dobrej brainstorm, ten film bude boží." ()

orkadimenza

Čekal jsem minimum, ale takovouhle blbost jsem vážně nečekal. Už trailer dával najevo, že film bude hrát hlavně na efekty, jenže kvalita filmu se nehodnotí podle toho, jaké pikle se snímkem provedou v počítači. Aquaman má především podprůměrný scénář, který má velké nedostatky už jen při přijmutí tohoto bizarního světa a úvodní legendy. Přijde mi, že hra "na efekt" byla přijata na úkor mozku (viz. žraloci s rybamI v aquariu apod.), stejně jako standardní dějová linie na úkor originality. Za ještě horší bych označil herecké výkony Aquamana a Black Manty. Naprosto příšerné neherectví plné patetických keců, zamračených pohledů a hrdinských proslovů, které mi místy dokonce připomnělo Herkula 3D, bylo jen málo vyváženo obsazením Nicole Kidman a Willema Defoa. Někdy mi totiž přišlo, že snímek paroduje sám sebe. Je totiž možná ojedinělý ve svém vizuálním provedení, mě ale absolutně nezaujal a spíš jsem u něj jen kroutil hlavou. ()

woodsman

epicky paradny film ktory skvelo sadol do DCEU Wan to paradne natocil a treba ho pochvalit ale taktiez producentov Deborah Snyder & Zack Snyder ktory maly tiez velky podiel na tom skvele Snyder Universe DCEU ide dalej ako sa patri uz len si pockat na navrat Zacka aby znova nieco natocil najlepsie MoS 2 JL 2 Flashpoint a potom este mnoho dalsieho ()

SHit4U

Kdyby mi bylo 12 a chtěl bych jít s partou spolužáků do kina na ten super velkej akční film o Akvamenovi, dal bych 5 hvězd a ještě bych se dožadoval POMA, aby přidal další, šestou hvězdu. Jenže mi je skoro třicet a přeci jenom chci i od akčních filmů malinko víc. Ale opravdu ne o moc víc. Stačilo by mi, kdyby hlavní hrdina nebyl dement, kterému musí všichni okolo něj říkat, co má dělat, protože on sám nemá mozkovou kapacitu na to, aby se sám rozhodl. Je to vlastně takový mileniál, kterému musíte všechno přišplouchnout pod nos a tak ho trochu i nenápadně nasměrovat, aby vůbec něco udělal. Samozřejmě mu musíte říct, že je král, jinak by nehnul ani žábrou. Když ale pominu tuhle dost podstatnou část každého filmu, musím říct, že akce byla skvostná! A to především ta suchozemská. Parádní honička v italském městečku, která se odehrává na dvou místech zároveň a kamera mezi nimi přelétává v jednom záběru. Prostě krása. Nemluvě o fajtu Nikol Kidmen. která to tam prostě pořád má... No nic, víc jak dvě to nebudou, protože jsem si snad nikdy víc nechtěl pustit filmy od Tarkovského, než po konci tohoto debilního filmu s úžasnými akčními scénami. ()

Mauric

Sakra dobrej podmořskej rokenrol. Sebeironicky natvrdlý Machomomoa v dokonalých foto-pózách, malá mořská zrzka, fyzikální zákony ze Spongeboba, spousta světélek, honička s Watertroopery, co mají mušku jako Stormtroopeři, Willem Dafoe po dlouhý době v pozitivní roli a žádná zdržovačka, takže mi ty dvě a něco hodiny uplynuly jako voda. A možná přijde i Karate Kraken (nebo tak nějak). ()

tterez

Marvelovky jsou pro mě většinou sázka na jistotu. Aquaman není výjimkou. S tím vodním světem je všechno tak krásně barevný a veselý. Nový příběh, nová postava "superhrdiny". Bavila jsem se od první do poslední minuty. Samozřejmě tam jsou trapně přehnaný momenty, ale tomu jsem se zasmála a jelo se dál. Doporučuju 85%. ()

Sufferer

Podarilo sa. Aquaman po fiasku menom Liga spravodlivosti navracia do DC univerza trochu dôstojnosti a zároveň je po sedmičke Rýchlo a zbesilo definitívnou bodkou za diskusiou o tom, či krstný otec hororovej moderny remeselne utiahne aj veľkorozpočtové projekty iných žánrov. V žiadnom prípade nemám v úmysle do zľahčujúcich úvodzoviek zarámovať skutočnosť, že Aquaman je nízko visiace ovocie s prioritnou ambíciou sprostredkovať relaxačnú zábavu. James Wan sa ani nepokúša premeniť vodu na víno. Sólovku podržtašky ikon komiksu učesal do podoby, na ktorej je fascinujúce predovšetkým to, ako po celý čas vyvoláva silný dojem estetického ozvláštnenia bez toho, aby sa vykyvovala z pántov schematického žánrového filmu. Čo do nápaditosti pri zobrazení predkladaného sveta a prevedenia atrakcii suverénne hodená rukavica Marvelu a po strašne dlhej dobe spracovanie komiksového filmu, ktoré som si divácky skutočne užil. ()

Adam_Musil

Co k tomu dodat? James Wan se ne poprvé rozhodl pro experiment a protentokrát se ujal režie pseudo-dobrodružného akčního snímku s nesympatickým arogantním hlavním hrdinou, ze kterého hloupost jen čiší. Jediné, co snad oceňuji, je myšlenka spojení takříkajíc "dvou v jedno". Přemíru vizuálních efektů na jednu stranu vytýkám, ale je to asi to jediné, co film ještě drží nad vodou (nebo pod ní?) a činí jej poutavým. Snímek se sice opírá o mytické základy (trojzubec, Atlantis apod.), ale čistě o mytickou koncepci se nejedná, prvky ideologie a falešného "moderního" heroismu jsou zde bohužel více než patrné. ()

cmenda

No celý to sfušovaly jak se jen dalo , a ty hrozný efekty tomu na kráse taky moc nepřidaly DC by si měly vzít za vzor např Márvel a pokud chcou dělat filmy na úrovni . ()

vorry

Osobně jsem byl skeptický, ale film mě velice příjemně překvapil. Krásné záběry a velice zdařilý děj. ()

Blondsky

Hudebně pěkně podkreslená a vizuálně nabušená komiksová jízda, která má sexy postavy, fajn příběh a sympatického hrdinu. Blockbuster jak má být! ()

Prochy38

Upřímně si tvůrci fakt vymazlili podvodní svět do dokonalosti. Za to fakt potlesk. Jinak super akční záležitost s jedním sympatičtějším obličejem vedle druhého. A. Heard kočkózní jako vždy a fakt i dobrá tady, N. Kidman potěšila moc a radost udělal i P. Wilson, ten ty záporáky moc nehrává. Ale a na tom to celé stojí je perfektní volba role Aquaman. J. Momoa je chodící dvoumetrové charisma a celé to stojí na něm. Hláškuje, ukazuje kérky a svaly. Holky z něj tečou a já ho žeru teda... ()

Patrik256

Rozpočet_ 160-200 miliónov dolárov // Tržby_ 1.148 miliardy dolárov // Tržby v ČR_ 61 241 160 Kč // Diváci v ČR_ 377 700 // Tržby v USA_ 335 miliónov dolárov ()

Paldiny

Keď som Aquamana povinne absolvoval v kine, netušil som, že tam uvidím Lundgrena. Vlastne som netušil, že Lundgrena ešte v kine uvidím, ale prajem mu to. Síce tu nepasuje, možno o niečo menej ako nepasujú podivné masky morským ľuďom, ale dal spomenúť na iný jeho komiksový pokus s názvom Vládcovia vesmíru. Aquaman je viac fantasy než dnešné komiksovky, s akými som sa stretol a našiel som v ňom dve slušné scény. Jednu zo Sicílie, druhú, takmer hororovú, po tom čo hlavní hrdinovia Sicíliu opustia. Dej nemá moc čo ponúknuť, morskí ľudia majú na tých suchozemských ťažké srdce pre ich zlozvyk nevážiť si matičku Zem a tí ľudskí, tí majú asi z morských tvorov strach, no moc pohľadov, okrem pár reportáží sa k nám nedostáva, takže len moja domnienka. Posolstvo ale jasné, spojeniu týchto dvoch rás má dopomôcť potomok človeka a Nicol Kidman. Rybí muž je však slušná skriňa a keď ostatných masíruje oceľovými päsťami je to aspoň zábava, ako náhle sa v závere dostane k slovu digi bordel s komplet morskou populáciou a krakenom, prichádza bolehlav, z akého som sa dostával celú cestu domov. Verdikt teda znie, hodina a pol by bol optimal, vypustiť by sa mohli selfíčka, gladiátorské scény, plus to celé od veľkého zvratu, ktorý samozrejme nikto nečakal a možno to pospájať so mstiacim sa mravčím mužom, ktorý raz zmizol a viac sa neobjavil. No nevylučujem, že mu nevymyslia comeback zase v inom dobrodružstve. Tento raz už ale bezo mňa. ()

Lefty86

Už jsem to řekl a řeknu to znova ... Aquaman je trubka 😂 Raj z Teorie velkého třesku měl pravdu. Film začal zajímavě, ale pak to bylo všechno hrozně podivné. Kýčovitý "Stormtruupeři" a všechno. Momoa je frajer , ale neutahne to , protože ten příběh je prostě slabej, vůbec mě nazajimalo jak to s těma příborama dopadne a byl jsem vlastně rád že je konec. V JL mě Aquaman bavil víc. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů