Sany33

Pomocou tohoto filmu si priblížime ďalšieho velikána univerza DC a nejde o nikoho menšieho, ako o bájneho Aquamana. Celý film sa nesie na dvoch vlnách. Jednou sú neskutočné vizuálne orgie aké som ja osobne na filmovom plátne ešte nevidel. Na druhej vlne sa nesieme na neskutočne zlom hereckom výkone Jasona Momoi, či ako sa to skloňuje. V podstate tak premakané intro do univerza nemal nikto z jeho kolegov v DC ale je to dosť zabité predvídateľným dejom a ako som už spomínal zlími hereckými výkonmi. Jediné šťastie tohoto filmu je že som beznádejný fanúšik a teda nemôžem dať menej ako 4 hviezdy. 75% ()

sskrblik

Nejsem velkým přívržencem popcornových filmů z universa DC comics nebo Marvelu. Ale jednou za čas si pustím, čistě ze studijních důvodů, trochů té masové pop-cool-túry Říkal jsem si, že dost bylo ničení Ňú Jorku všema možnejma i nemožnejma a snad by mě mohl osvěžit obojživelník Aquaman. Musím říct, že vizuálně je to velmi pěkně zpracované a CGI není příliš rušivé (tedy jak kdy) a ve 4K IMAX verzi jde o úchvatnou detailní podívanou. Děj je klišák, o tom žádná, na hlavního hrdinu a hlavně na Amber se dobře dívá a taky Kidmanka coby zasloužila MILFka. Jinak záporáci celkem trapas - nic co by něčím překvapilo, k tomu pochybnej gangsta pirate nigga, co se vodníkovi snaží strčit špunt do řitního svěrače, ale je vidět že na unterwasser supermana prostě nemá... Nejvíc mě bavila vizuální stránka a občas nějaké to odlehčení tématu. Naopak mě iritovali klišé pasáže a to že hlavní hrdina (jak už to bývá superhrdinů bývá) je opět nesmrtelný. V tomhle filmu víte, že se mu nic nemůže stát už po prvních soubojích. Připomnělo mě to Avatara a viděl jsem tam i trochu Starcraftu... Více bych si z podvodního světa ale přál spatřit filmové zpracování kupříkladu Bioshocku. Nevím jestli nejsou tři hvězdy moc, ale moje voči byli spokojeny a v daný moment dostali co chtěli... ikdyž znovu bych si to pustil za dlouho dobu. ()

Wade

Wan je můj oblíbený režisér přesto jsem se nedokázal donutit ke shlédnutí jeho komiksového filmu. Ted když jsem se donutil opravdu jen zírám,protože tohle je skvělá a hlavně zábavná vodní jízda na kterou se skvěle kouká. Jason Momoa je jako Aquaman perfektní a Amber Heard jako Mera zatraceně sexy. Neskutečné překvapení a pro mě určitě jeden z nejzábavnějších komiksových filmů a ani ta jednoduchost příběhu mi nezabrání dát tomu plnou palbu. 93% --- 9/10 IMDb ()

Lukyn007

Na DC velmi slušný počin. Aquaman má spoustu dobrých scén, zejména těch akčních, které jsou natočeny na jedničku, ale jakmile dojde na dialogy a nedej bože na romantickou linku, je to příšerný. Momoa a Heard nejsou dobří herci a ve zmíněných momentech postavám nevěříte. Velký problém mám i s tím, že Aquaman neví, čím chce být. Je to směsice snímků od Star Wars, Avatara nebo Indiana Jonese. Navíc se místy bere opravdu vážně a nepomohou tomu ani rádoby vtipné momenty jako například hlava v záchodě. Jako výplach ok, ale od Wana jsem čekal daleko víc. 65 % ()

dragon94

Aquamana je, podle mého názoru, velice snadné odsoudit. Ten film totiž nemá tak úplně jasnou tvář. Né že by snad film nevěděl čím být chce, to on ví, ale dost často střídá své žánry. Film je chvilku pohádka, chvilku romantika, chvilku Indiana Jones, chvilku má prvky hororu, chvilku osudový, chvilku vážný, chvilku komedie atd.. Ačkoliv to zní, jako když pejsek s kočičkou vařili dort, světe div se, jako celek to funguje naprosto parádně. James Wan je skvělý režisér, který velmi zručně uchopil, né zrovna jednoduchou látku a bravůrně ji přenesl na plátno. Herecky se snímku nedá nic vytknout. Všichni zahráli své role naprosto senzačně. Hudební podkres k filmu se řadí mezi ty povedenější. CGI vypadá skvěle a narozdíl od jiných filmů tohoto žánru, mu zde nemám co vytknout. Akční stránka filmu neměla jedinou chybičku a bylo dost vidět, že si tvůrci vyhráli opravdu s každým úderem. Co musím pochválit je to, že film působí velmi uvěřitelným dojmem a to i přes fakt, že se odehrává z většiny stopáže pod vodou. Samozřejmě všechno může být lepší a i Aquaman mohl být lepší. K dokonalosti má určitě daleko. Jak už jsem zmiňoval výše, někdo nemusí překousnout přílišnou střídavost žánrů. Je to jako s každou né zcela tradiční kombinací, někomu to sedne, někomu ne. Někdo film může milovat, jiný jsi ho už znovu nepustí. Jedno je však jisté, a to že při jeho sledování, se díky dynamice, správnému tempu a přesnému dávkování akčních pasáží, rozhodně nudit nebude. Edit: Při druhém shlédnutí jsem si film užil ještě více než na poprvé, a to co mi poprvé vadilo po druhé už ne. Aktuálně nejlepší DCEU film. Po opuštění kina bych si to klidně dal hned znovu! 5* 96% ()

JohnSmith

Musím uznat,že po Lize Spravedlnosti a Batman vs Superman si Warneři s DC napravili reputaci. Aquaman je nádherně natočená pohádka. Vizuálně opravdu pecka. Momoa je super. Wilson sice není zrovna záporák podle mého gusta a nejsem ani příznivce vodního světa. Ve finále se mi to zdálo trochu moc roztahané a dlouhé, pár prostřihů by určit neuškodilo. Celkově však velice pěkná podivaná. ()

klima777

Film pro Rajeshe Ramayana Koothrappaliho. A taky trochu pro mě. Protože někdy se prostě chcete jenom bavit... (2,5 Asterias rubens) ()

Kurikmoon

No poriadny maglajz. Herci pohodička. Vizuál scén - parádne efekty, epické bitky... Polovica filmu, spokojnosť, pestrosť krásna farba, vtipné.. A potom sa to začalo prepalovať. Ako keby nevedeli, kedy prestať. Gýč za gýčom. Pekná scénka..ale oni to musia spomaliť a už je to trapné. Vtipna scénka, ale oni tam pridajú debilný dialóg a už je to zabité. Škoda. ()

mkubalikova

Full retard mode v luxusním balení. A klidně si to dám znova. Tenhle sexy kříženec Indyho, Trona, Avatara a předaleké galaxie je takový pohádkový balzám na duši. 🐟 80% ()

drackula

Aquaman je zbytočne dlhá, vizuálne lákavá bombastická jazda, ktorej hádžu polená pod nohy herci, scenár, hudba a zbytočne veľa nevyužitých motívov. Má ale jasné posolstvo a cieľovku určite pobaví. 60% Full recenzia Cinemax Bory - press ()

Jaro.Krafcik

Vianoce sa nepochybne blížia , minulý rok tento predvianočný čas patril star wars tento je to aquaman. Režisér Wan ukázal že vie okrem dobrých horrorov urobiť aj kvalitnú komiksovku. Bolo to vidieť aj na monštrách ktoré mali hororový nádych . Perfektný bol aj výber hudby , lokácií ,hercov a netreba zabúdať ani na súboje, tie boli ozaj kvalitné. Ako aj celý Aquaman, podľa mna strčil do vrecka nejeden podobný film ako napríklad Venom. Možno tohtoročná posledná návšteva kina, a som spokojný lebo bol posledným filmom ktorý som chcel vidieť v roku 2018. A samozrejme s mojim dobrým kamarátom ktorý je obrovský filmový fanúšik a komiksovky ho vôbec nebavia,aquaman bol opakom a príjemným prekvapením pre nás oboch a zaplnenej kinosály v slušnom počte návštevníkov cca30... 5* ()

Darill

Po velmi dlouhé době jsem dostal komiksový film, který vypadá jako... ehm komiksový film. Velká porce akce, nadsázky, barev, humoru i dělání si srandy sama za sebe. Vypíchnu například skvělou 2D skákačku po střechách. Vidět podobný film je velká radost, protože už jsem opravdu unavený z toho, že komiksové akční filmy jsou dnes točeny jako temná dramata o "superhrdinech" v podobě depresivních mrzáků. ()

LizianShaw

Tak to nebylo nejlepší zakončení roku 2018...ale teď k filmu. Pokud preferujete akční superhrdinské výplachy před nějakým hlubším a promyšlenějším příběhem, tak tohle je film pro vás. Ano, akce se povedla, efekty podvodního světa jsou na špičkové úrovni, ale někdy je jí tam zkrátka moc, film vás nenechá vydechnout a postavy si neprojdou žádným vývojem mimo hlavního hrdinu. Aby film nebyl nudný (mimo akci), rozhodli se tam tvůrci dát pár "hustejch" vtipů, a to na scénu přichází šprýmař Momoa. Aby tvůrci zahnali hrozné vtipy o gay Aquamanovi a jeho schopnosti mluvit s rybami rozhodli se z něj udělat hippie-rockera, za doprovodu brutálních elektrických kytar. Ty vtipy ještě dávají do takových dramatických pomlk v soundtracku, že jsem se nesmál, ale koulel očima. A když Momoa vystupuje z moře za doprovodu Pitbulla, to už jsem prostě nemohl vystát. Aquaman je v komiksu úplně jiný (nejen vzhledově), chová se jako král, ne jako rocková hvězda. Co se mi jako jediné líbilo, byli záporáci - Black Manta byl ve filmu víc než jen minutu a nebyl bezmocná troska. Také bych pogratuloval Wanovi, že se mu převedení z komiksu na plátno povedlo na jedničku, Manta nepůsobí směšně ani na vteřinu. Ostatní kostýmy byly taky skvělé - Ocean Master a Aquaman obzvlášť. Orm (ačkoliv byl jen míšenecká kopírka Lokiho a Killmongera) byl tou nejlepší postavou a ačkoliv stál na špatně straně, tak jsem mu fandil víc než Momoovi. Vůbec ve filmu nevysvětlili, proč dokáže Arthur komunikovat s rybami, což v komiksu asi také ne, ale mohli to nějak vykrášlit. Co doporučuju stokrát víc než tohle, je přečíst si Aquaman Omnibus od Geoffa Johnse, který zahrnuje všechno dobré co nabídl tenhle film (Black Manta, Ocean Master, Trench) a ještě více, skvělou kresbu, strhující akci - prostě Aquaman jak má být. A to tenhle film není. 4/10 ()

JustMeeKatie

Tak Aquaman se opravdu stal zatím tím nejlepším a hlavně nejzábavnějším filmem, co pod záštitou DC Comics v poslední době vznikly. Wonder Woman byla taky kvalitní, ale filmu chyběla taková ta vtipná jiskra. Na rozdíl od ostatních jsem až doteď považovala za nejlepší počin Justice League, který mě fakt bavil, ale Aquaman ho prostě předčil. Opět se mi potvrdilo, že Zack Snyder a já prostě nejdeme dohromady. Tady už jde vidět, že film má odlehčenější tón, není tak depresivní jako třeba Man of Steel nebo BvS, a je patrné, že se tvůrci nechali inspirovat Marvelem. Za mě je to ale jen dobře. Doby, kdy se z komiksových předloh daly udělat veledíly (narážka na Temného rytíře), už jsou za námi, takže jsem vždy ráda, když hlavním úmyslem superhrdinského blockbusteru je pobavit. To se v tomhle případě povedlo na jedničku. Příběh byl dobrý, ačkoliv na mě možná trochu dlouhý, obsazení bylo bezchybné, překvapila mě Amber Heard a milovala jsem scény s Nicole Kidman (ta její úvodní bitka byla prostě bombová!), Jason Momoa zase dokázal, že nikdo jiný si ten zlatý trojzubec nezaslouží. Hodně se mi líbila i hudba - jak ta instrumentální, tak i ta písničková - a efekty to je kapitola sama o sobě, fakt špica, i když na můj vkus byly některé scény až moc barevné, ale v kině měl člověk opravdu pocit, že se nachází v podvodním světě bájné Atlantidy. Teď se jen uvidí, jestli Aquáče z pomyslného trůnu sesadí nadcházející Shazam nebo ne. Každopádně doufám, že úspěch v box office a víceméně kladné hodnocení ze strany kritiků a fanoušků nám zajistí minimálně ještě jednu sólovku. ()

JoseBenes

Krásní lidé bojují s trojzubci mezi sebou, většinou pod vodou, někdy i nad vodou, padesátiletá Nicole Kidman dělá salta, Amber Heard jí růže, je v tom Kraken, žraloci s laserovými děly, motherfucking badass afroameričan, který z obří helmy střílí plazmu, a hrají k tomu Sigur Rós. 8/10 ()

vyfuk

DC se snaží. Strašně moc. Alespoň něco, aby bylo. A nakonec se vydalo zvláštní cestou, která jim ale asi snad i vyjde. A to cestou chaosu a nechronologičnosti. Ale co naplat. Je otázkou toho jestli jim to zatím vychází. A odpověď je kupodivu pozitivní. Aquaman má údajně problém se zasazením. Humor, vážnost a tak dále. To jsem já zase takto nebral. To co mi spíše zůstalo v hlavě byla ta přeplácanost. Hrdina si totiž vybere za jeden film, který musí být kvůli tomu i docela dlouhý, až nemalé množství záporáků a lokací. Je až zvláštní, že to vydalo jen na jeden film. Ona i ta návaznost docela i jde a sedí, ale to, že toho je přehršel vás určitě tvrdě praští do nosu. Ať se vám to líbí nebo ne. To je asi hlavní škoda. Ale já nemám důvod film nějak hanit. U mě dobrý. ()

blackJag

Vlasatý žabák Momoa to celkem rozčísl, kdo by před pár lety řekl, že nejúspěšnějšími filmy ze stáje DC budou blboučká sufražetka a oceánská trubka :-) Ale ono to tak je, především samozřejmě na tržbách, v druhém sledu i kumštýřsky - Wan si místo koulí našrouboval mořské ježíky a došlo mu, že netočí Hamleta, a všem oceánským potvorám pěkně šlápl na měchýř. Valí to do nás, až bulvy přechází. Chvílemi je toho možná už i příliš :-) 70% ()

kklepkaa

Kdo by to byl řekl, že DC také dokáží natočit koukatelný film... já vim, tak hrozný to neni. Muž z oceli taky ušel a Wonder Woman taky. Momoovi ta role neskutečně sedla. S Amber Heard jsem měla trošičku problém. Kvalit Marvelu to zatím nedosahuje, ale rozhodně je to krok správným směrem. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů