tlesk

Pokud čekáte nejlepší komiksový film roku, tak toho už se nám letos dávno dostalo. Nicméně i tak je Aquaman opravdu povedeným popcornovým počinem, který navzdory pořádně dlouhé stopáži slušně odsýpá a v porovnání s většinou toho, co se nám od DC dostalo, si stojí slušně. Přesto musím říci, že Wonder Woman se mi kupříkladu líbila o fous víc. Hlavním lákadlem na straně tohoto podmořského hrdiny je jednoznačně vizuální a akční stránka věci. Na obojí je prostě radost pohledět. Trochu mne zklamal soundtrack, který mi popravdě moc nesedl a někdy mi moc nepasoval tomu, co se dělo na plátně- byl příliš výrazný, ale ve špatném, trochu rušivém smyslu slova. Dostává se nám tu epických podmořských bitev, jež jsou plné rozličných stvoření. I boje s Black Mantou na souši stojí za to. Filmu trochu podkopává nohy předvídatelnost a hlavně charakter hlavního hrdiny, jenž sice oproti tomu, jak plochý byl v Justice League, alespoň dostal nějakou hloubku, ale i tak vlastně připomíná až příliš Thora, kterému moc nejde hláškování. Což je škoda, protože Jason Momoa charisma rozhodně má. Uvidíme jakou proměnou hrdina projde v pokračování (už víme, že skoro určitě bude – navíc konec má pro něj doslova otevřená vrata). A že se mu nebráním. DC chytá druhý dech. A je to dobře. Protože má postavy, které si to zasluhují… ()

ŠpetaMarek

Na tom filmu je krom designu vlastne vsechno spatne od berlickoveho scenare, pres otresne herce, hodne divne score (nekoherentni bordel od sranda melodii jak z youtube knihovny, po dnes uz ubijejici 80's synthaky), nehodici se pisnicky, po strnule digi obliceje ala Cavilluv pysk. Nejakym hodne zvlastnim zpusobem to ale relativne funguje jako film a (bohuzel) je to nejlepsi DC od Man of steel. Vlastně se mi to i dost libilo. Je to neco jak kdyz mate behavku a podelate celej hajzl. Je to skarede a smrdi to, ale svym zpusobem vas fascinuje, ze to vzniklo ve vas a jste na to i docela hrdi. ()

brabbik

V dnešní době už je problém vymyslet něco, co zatím na plátně ještě nebylo. Hrdinů je ve filmech tolik, až se opakují, ale tentokrát se objevuje hrdina pod vodou, takže něco zatím neohraného a vizuální efekty opravdu stojí za to. Vyspělá Atlantida proti druhému (jednomu) světu a celkem příjemný humor. Akorát ''pětividličce'' (matčin) vážně říkají trojzubec? 90% ()

Clark_Kent

ÚŽASNÝ MODRÝ SVĚT, RYBY, LAHODNÝ GUINESS, JASON MOMOA A POZITIVNĚ NAŠLÁPNUTÝ AQUAMAN 🌊🔱 Abych byl upřímný na Aquamana, jsem čekal jak na smilování. Do biografu jsem se těšil hrozně moc, jsem totiž na takový věci stavěnej. Nebylo vůbec špatný, omrknout ten dávno ztracený svět bájné Atlantidy. Nestačil jsem se divit a to mě oči lezli neustále z důlků. Poněvadž mě tato příznivá mořská 'kanonáda', kterou servíroval vrchní kormidelník J. Wan přezdívaný /master of horror/, mě hřála u srdíčka. Ten pocit blaženosti se mě neustále držel, podobně jako když poprvé jedete k moři a nemůžete se dočkat, až si nasadíte potápěčský brejle a sledujete pod hladinou krásně zabarvený ryby🐠. Nový příběh o Aquamanovi, nabízí mnoho dobrodružství ale i pořádné romance, tudíž love story v nejlepším smyslu slova, bych dodal. To třeba když prvně spatříte roztomilou hollywoodskou mega star Nicole Kidman, alias neodolatelnou královnu Atlannu. Jejímu kouzlu propadl i sám Tom Cruise /o tom až někdy jindy/. Samozřejmě, že nemůžu zapomenout ani na dvaatřicetiletou podmořskou kočku Amber Heard, která se mému zvědavému očku hodně zalíbila. Jediné co můžu povědět ta úchvatná dcera krále moří se jmenuje Ariel. Ani se nedivím, že Jason tak horlivě vyskočil z letadla a přímo po hlavě. Hold rusovlásky, prostě ta energie😍. Chytlavá, podmanivá a blyštivě vymazlená fantazie, podmořského světa vás slibně zaplavuje absolutně ve všech možných směrech. Všechen ten požitek z dávno ztraceného modrého světa umocňuje i výtečně zvolená hudba, která rozhejbala zapomenutou Atlantidu pěkně zprudka🎼🎤. Co se týče tónů z válečných bubnů ty se ve starobylé Číně, používali jako všemocná zbraň na bitevním poli. Přesně tady, jsem cítil hněv krále Orma, kterýho fantastickým způsobem ztvárnil nadaný Patrick Wilson. Tak málo stačí k tomu, abys nasral čistokrevného Atlanťana. To se pak nemůžete divit, že ponorky ruského námořnictva po střetu se silou Atlantskou, vždycky havarujou někde dole u dna. To teprve ani nemluvím o znečištování moří, poněvadž na to je eko–bojovník Ocean Master hodně háklivej. Pokud dojde na věčně usměvavého, sympatického udatného mořeplavce Arthura Curryho ze kterého bývalý model Jason Momoa, vymačkal maximum, stejně tak jako Henry ze Supermana. To je takový trochu jiný příběh žraloka, dalo by se říct🦈. Kromě dobře zvolené srandy je ve snímku k vidění i několik intenzivních momentů a to mluvím především o záběrech, kdy nastupuje na scénu černá manta v podání herce Yahy Abdula-Mateena. Jestli milujete ryby, oceán a hlavně taky vynikajcí Guiness s návštěvou kina rozhodně neotálejte. 👆👍 P.S.: Od týhle doby na ryby dole už nikdy nezapomenu. Sorry Marvel, přichází čas na budoucně výraznější filmové prvky. #talktofish ()

Comida

James Wan přichystal tak skvostně epickou podívanou že nerdi na snímek stoprocentně zajdou ve stejný den ještě jednou. Zároveň všem ostatním ukázal jak se točí pořádné komiksové filmy. Stanovil si pravidla světa ve kterém se Aquaman odehrává. Některá nemusí dávat smysl, (bubnující chobotnice je toho krásným příkladem) nicméně to je důvod proč se různé filmy podobného žánru (sci-fi, fantasy) stali tak oblíbenými. Wan neklade zábrany své fantazii. Po akční stránce se jedná o oddychový nářez který oproti předchozí Lize spravedlnosti působí vizuálně "koukatelně". Tedy až na scény pod vodou ze kterých se (kdyby byl celý děj ve vodě) nějakému tomu divákovi zatočí hlava, ale pořád to není takový digitální bordel. Herecky snímek na tom není tak zle jak jsem očekával. Za mé očekávání mohla určitá recenze (či článek) kdy byl kritizován herecký výkon Amber Heard. Nepředvádí zde něco co by si zasloužilo potlesk ve stoje (ani ten v sedě) ale nijak mi nepřipadal špatný. Vlastně se mi i celkem dobře na ni koukalo. Celkově sympatické postavy. Úžasná hudba-když jsem slyšel skladbu od Greta Van Fleet, objevil se mi na tváři úsměv. Tak v čem je problém že jsem dal jen čtyři hvězdičky a ne pět když snímek tak vychvaluji? No, tím největším problémem je "doba" mezi určitými akčními scénami. Nepůsobí přímo nudně (tyto podle mne "doby"), ale divák netrpělivě čeká na další akci. Každopádně když si počká, tak se dočká kvalitní zábavy při které se nebude nudit. Aquaman funguje samostatně a rozhodně doporučuji i divákům kteří neviděli ani jeden film ze stáje DC. 8/10. ()

Marty7CZ

Konečně dobrej komiks! WAN je klasa, bijak je prostě luxusni, Amber je kočka, Kidman vypadá úžasně a všechno jede jak po másle! 85% ()

RAFT

Reežisér James Wan natočil po rychle a zběsile 7 další dobrý filmový kousek .I když,čekal sem zastánce marvelu a ne Dc komiksu ,tak wander women měli dobře natočenou ale Aquaman byl o kapánek lepší.Do kina sem moc nechtěl jít ale , nakonec mě přemluvili .Pokračování jestli bude ,tak klidně ale, já se spíš zastánce marvelu než dc .78% ()

hazdrova

Ak chcete byť poriadne mokrí, odporúčam ísť na 4DX 3D do kina. My sme boli skoro celý čas vlhkí a ešte ten vietor do toho bol fasa. Aquaman je výbornou kombináciou hereckých výkonov a neuveriteľných CGI egektov. (akože fakt nekecám, toto musel byť mega drahý film). Mne sa veľmi páčilo aj vystavanie deja, musím uznať, že som vo filme nepostrehla napriek dlhej stopáži ani jeden moment, kedy by som sa nudila). Bomba! (Aupark Bratislava, Cinema City, 4DX 3D) 5* ()

misar3

Konečně. První DC film kde si akci fakt užijete, protože to nejsou jenom rozmazané digitální fleky. Pěkná kamera, velkolepá hudba a je to všechno veselejší a hravější. Je to prostě fajn :-) ()

DEMON

A tak tisice morskych zivocichov a inteligentnych humanoidnych obyvatelov mori zhynulo strasnou smrtou, aby sme si mi ludia udrzali moznost, ba az pravo nadalej znecistovat prirodu aj nadalej. A kozy Amber Heard (+1/2 hviezdicky). ()

Mahowny

Tyyyvole, to je zase hype... No samozřejmě jsem podlehl nadšení okolí a vydal se s očekáváním do kina. Normálně tyhle komiksovky moc nemusím a cením ty "jiný". Jason je sice sympaťák a nebo má děsně dobrý PR, každopádně já jsem minimálně o 13 let starší než cílovka a ani moc nehlásil. Příběh je skoro vtipnej, pointa je jasná - každej potřebuje maminku a pokud mu jí vezmete, riskujete dalšího Hitlera. Závěrečná bitva byla děsně nepřehledná a přišlo mi, jako kdybych se díval na upirátěnou verzi s bídným rozlišením. Celkově tuctovka. PS. Na to, že to bylo většinu času ve vodě tam vůbec nebylo na co koukat - ty feministky vystříhaly všechny kočky v plavkách! ()

wesi96

8/10. Po vizuální stránce je to naprostá pecka. Amber byla hodně sexy! Jediné co mi tak vadí, že to je udělaný do stylu takové "pohádky". ()

JohnZ87

Tak konečně to pánům z DC vyšlo. Po mnoha více či méně nepovedených pokusech je tu konečně skvěle fungující komiksový snímek, kterému lze jen těžko něco vytknout. Samozřejmě, pár drobných vad na kráse by se při troše snahy našlo, ale ty zcela přebíjí působivý až dechberoucí vizuál, skvěle zahrané charaktery, chytlavý a odsýpající příběh a v neposlední řadě naprosto úchvatné akční scény. Jason Momoa vkládá své postavě takové množství charismatu, že by s přehledem utáhl celý film sám, ale naštěstí to není potřeba, protože mu skvěle sekundují Amber Heard, Patrick Wilson, Nicole Kidman, Willem Dafoe či Dolph Lundgren. Asi málokdo by si dříve vsadil na to, že se zrovna Aquaman stane nejlepším dosavadním DC filmem, ale teď už o tom nemůže být pochyb. 90% ()

prometheusXX

Užasný film.skvelé efekty ,herci ,dej ,hudba. úplne všetko dokonalé.Skvelý režisér James Wan opäť nesklamal a potvrdil že je špička.skvelá komiksovka. skvelý úžasný zážitok. videné v 3D.za mna 100% ()

Scraffy

WAU! Tak tento film ma posadil na zadok. Už podľa námetu a trailerov som si myslel, že to nebude dobré, že sa tam budú naháňať nejaký týpkovia vo vode a jazdiť na rybách. No tak hlboko som sa už dlho nesplietol. Je to vynikajúca ukážka komixovo-filmového poňatia. Aquaman je veľký badass, ktorý si ide za svojim. Vizuál je premakaný do detailov. Obsadenie je špičkové a celkovo film nemá žiadne hluché miesta. Nemám slov. ()

P.H.

Mno… Šel jsem do kina s velikými obavami, anžto Jason Momoa a já jsme se naposledy potkali, když se potácel nicotou coby Conan, a věru to nebylo něco, na co bych vzpomínal s nadšením. Aquaman ale překvapivě dopadl dobře. Ne skvěle, ne luxusně, ale rozhodně dobře. Vzhledem k očekávání si slušných 70 % zaslouží. K vcelku pozitivnímu výsledku valnou měrou přispěli scenáristé, kteří chválabohu rezignovali na kreativní činnost, nahlédli do komiksů, prolistovali Staré řecké báje a pověsti a jeden z nich si maně vybavil Malou mořskou vílu. Režisér Wan se moudře rozhodl neházet jim klacky pod nohy, a celé to udělal barevné, svižné a místy i (cíleně) srandovní. A též doba střihačů trpících epileptickými záchvaty zjevně již pominula, takže si celkem užijete i souboje a většinou budete alespoň tušit, kdo do koho zrovna bacil. K obsazení. Jason Momoa pochopitelně hraje první housle, role i její pojetí mu sedí – ovšem věci znalý divák se nezbaví dojmu, že zde ten dobrý muž 1:1 zopakoval Ronona Dexe ze Stargate:Atlantis. Což vůbec není výtka! Naopak. Bylo to jako setkání se starým známým. A kdyby si hlavního (zde mimochodem hluboce nevýrazného) padoucha zahrál Joe Flanigan (který by to jistě dokázal podat s tak rošťáckou grácií, že by jeden nevěděl, komu fandit) a Aquamanova otce si střihnul Richard Dean Anderson, asi by 100 % k hodnocení nestačilo. Leč nestalo se. Herci se ale snaží, a až na nemrcouchaté piráty to jde. Nicole Kidman vypadá, že se snad koupe v krvi mladých panen, Willem Dafoe jí z té vany nepochybně upíjí, no, a hrudník Amber Heard, to je kapitola sama pro sebe. Čili veskrze spokojenost. Jo, a Buničce se to taky líbilo. P.S. Dolph! No ano, TEN Dolph! ()

speedy7929

James Wan posunul hororové filmy na vyššiu úroveň, taktiež aj Fast and Furious vytuningoval o niečo vyššie ako jeho predchodcovia. Bohužial DC filmy už niesú ani v jeho podaní nadštandartné. Neviem prečo, ale mal som taký pocit, akoby som Aquamana videl už aspoň 3krát. Výskoky z vĺn, dopad na zem, boj, príchody superhrdinu na scénu, to všetko mi prišlo na jedno kopyto. SPOILER : Dokonca aj zápletka mi prišla taká ako v každom DC filme, nechcené dieťa, bez rodičov, bez mami a stane sa z neho král alebo superhrdina. Pre mňa osobne to sklamanie nebolo, už som zvyknutý na to, že DC sa Marvelu nevyrovná. /50% ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů