BMAJTZ

Takový digitální bordel jsem už dlouho neviděl, jinak klasická superhrdinovská tématika se vším tím klišé co z těchto filmů známe. ()

Soweek

Aquaman se mi velmi těžko soudí. Tento hrdina je bohužel pro mě naprosto absurdní. Doufal jsem, že by se mohl trochu ubrat cestou třetího Thora a nebrat se moc vážně, ale vážně se bohužel bere. Je pro mě prostě skoro nemožné koukat se na odbarveného Dolpha Lungrena na červeno jak sedí na kladivounovi a celé to brát vážněji než pátý díl Žraločího tornáda. Do toho si připočtěte ještě Kidmanovou jako Ariel, starou mořskou vílu a Willa Dafoe jako uhlazeného borce s nagelovanými vlasy v rybím oblečku. Posledním želízkem v ohni tedy byl obsazený režisér James Wan, který snad ještě špatný film nenatočil, i když jeho přednosti jsou v jiném žánru. A ten to naštěstí zachránil, respektive vymáčnul z toho dle mého to nejlepší co se nakonec dalo, aby mi to opravdu celé nepřišlo jako Sharknado a dal tomu odpad jen z principu. ()

Kejdlo

Co chtít víc od moderního blockbusterů, než skvělé akční atrakce, spoustu nádherných lokací, výborné bojové choreografie a především - přímočarý příběh. Ok, není to žádná intelektuální podívaná, ale já jsem to Wanovi snědl i s navijákem. Tenhle zavodněný chlapák mě skvěle zabavil a těším se na jeho pokračování. 9/10 ()

Sdoom

Proč, Nicole, proč? Jeden z těch filmů, kde si musím položit otázku, jestli mé oblíbené herečce došly prachy nebo co. Podobně jako Natalie v Thorovi, tak tohle je role absolutně nehodná fantastické herečky jako Nicole Kidman. A nejen role, ale i celkově film, který je stupidní přeplácanou slátaninou, která i v rámci DC Comics je strašně špatná. Čiré skoro 2,5hodinové utrpení. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

xLIGHTx

Mno, ďalší geroj z pásovej výroby. Momoa je dosť sympaťák, bez neho by snímka prišla asi i o tú priemernosť. Inak, je to už mierne otravné s týmito eko agitka-podtextmi, čomu sa ani Aquaman nevyhol (už človek čaká, že tam bude medzi rybami plávať Thunbergová so Svantem (; ). James Wan asi robil, čo mohol, film vizuálne vyzerá pekne (možno J. Wan tu mohol vniesť viac temnejšej atmosféry, v čom sa on dobre pohybuje; možno ale predloha nedovolila/alebo iné sily). Dielko pôsobí ako taká pekná LSD farebná podmorská rozprávka (; . Wanov dvorný herec P. Wilson je ok, D. Lundgren tiež (potešilo, že mu v AAA projekte dali viac priestoru), N. Kidman (hoci vyzerá, že po viacerých plastikách/botoxoch) potešila svojou prítomnosťou. Ľudský zlosyn, no, jeho kostým je zvláštny, možno niekomu pripomenie staré diely Power rangers. Celkovo pozerateľný, pozitívne ladený, farbistý film, ale tiež žiaľ tuctový, kvapku všedný, sterilnejší produkt, škoda. ()

666Carnage

James Wan to dokázal a dostal DC z nejhlubší hlubiny zpět na povrch. Film má hlavu a patu a je tak trochu origin a taky pokračování potom co se dělo v Justice League. Film je svižný, vtipný a furt se něco děje. Film není přeplácaný i když se zde objevují dvě záporné postavy. Hudební podtext je naprosto skvělý a muzika mě fakt bavila stejně tak hraní si s kamerou, některým scénám to dodalo docela šťávu. Klasický digitální bordel se opět konal jak je u DC známo ale zde je přiměřený a hlavně je to pod vodou, takže je to poprvé kdy je docela oprávněný. Jason Momoa je tahoun a neuvěřitelnej sympaťák a hodně mě bavil a myslím, že si tu postavu užívá. Amber Heard je kočka a její postava mě bavila taktéž . Nejvíc mě překvapil Dolph Lundgren a John Rhys-Davies, který zde sice jen dabuje ale hned jak promluvil tak jsem zjistil, že to je sám Gimli. Když to shrnu máme tu super fantasy snímek se slušnou a přehlednou akcí a vtipem, který se hodí a taky plno barev. Nejlepší DC snímek od Muže z oceli. 80% ()

iXtr3m3

Objektívne štyri hviezdy, subjektívne osobne plný počet, aj keď je to len na 90%. Len preto, že ešte stále neukázali všetky schopnosti a silu hlavného hrdinu. Keď si zoberiem, že je to v podstate podvodný Superman, tak ukázali najviac na samom začiatku viď. ponorka. Jason je vtipkár, Amber je na okrasu, Dafoe je správny mentor, Lundgren po Creedovi 2 druhý veľký resp. doslova megazárez vo svojej dávno upadnutej kariére, Patrick Wilson je skvelý herec a je sympatický aj ako záporák. Nicole Kidman a Temuera Morrison ako cameo potešili. Čo sa týka efektov, výpravy, megalomanskosti, tak si myslím, je sa to po takmer 10tich rokoch podarilo a konečne niečo aspoň trochu zadýchalo na chrbát neprekonateľnému Avatarovi. Maniakálna detailnosť, originalita a spracovanie všetkých tých tvorov a kreatúr, niečo neskutočné. Po odchode z kina som začul prvé chytré kydy detičiek spoza chrbta: "Veď to je vlastne kopírka Wakandy a Black Panthera". Wtf? Aquaman je ako komix starší o 25 rokov ako Black Panther aj so svojou celou mytológiou. Atlantída sa spomína v dávnych dejinách, narozdiel od čisto komixovej Wakandy, ktorá vlastne vznikla ako paralela na Atlantídu. Tiež som začul to, že to bolo preplácané a prefarbičkované a preefektované. Kedy si ľudia uvedomíte, že chodíte na filmy, ktoré majú jasne dopredu definovaný žáner a navyše sú roky rokúce, viac rokov, ako je na svete väčšina vašich rodičov, formované v animovaných a kreslených komixoch? Keď idem do jablkového sadu, tak sa predsa nebudem diviť, že je v ňom pokokot jabĺk, či? Taktiež sa nebudem diviť, že keďže sa jedná o jablkový sad, tak v ňom nenájdem kapustu, či? Nevadí. Dnes nemám náladu na dlhé reči, film našťastie vykročil dobrou nohou, takže to bude po Wonderke ďalší skvelý úspech a napriek nižšiemu rozpočtu ako mali doterajšie DC filmy ukázal ďaleko viac, čím nezhadzujem ich kvality, viď. moje hodnotenia, len skôr poukazujem na to, že náklady boli omnoho nižšie, napriek tomu sa každý dolár obrátil tak trikrát a bolo to riadne vidieť a aj sa to pekne ukáže pri výslednej finančnej bilancii. Som tomu rád preto, lebo to môže DC pekne nakopnúť. Čo je horšie, keď človek pozerá ich plány do budúcnosti (Plastic Man, ďalšie ženské hrdinky, prípadne ženská tímovka), tak mi je ľúto, že v podstate pochovali Cavilla a Afflecka, pričom ak v očiach ostatných predchádzajúce filmy boli slabé, tak určite nie kvôli hereckému obsadeniu, ale dieram v scenári a prílišnej zaujatosti a očakávaniu dokonalej podoby konkurencie pre Marvel, čo sa nikdy nemohlo stať, pretože sa nedajú preskočiť roky práce v jednom univerze krátkym rozbehom v druhom univerze. ()

JamesSi

AquaMAN je prequel HastrMANa a sequel TatrMANa. Ten z Hry o Trůny tu hraje hrdinu MachoMANa. Jako chápu, že původní AquaMAN byl moc gay, ale tohle je dost velká kompenzace. Možná lepší by bylo, kdyby natočili gay drama vždyť LaLaLan- pardón byla tu mýlka Moonlight dostali Oskara. Tohle není vtip. Když jsme u vizuálů - nevěděl jsem, že ten co dělal defaultní pozadí do Windows dělá filmy. Je to vpodstatě o bratrech jak se patří jen tomu dali miliardovej rozpočet. Tak velkej rozpočet, že vyvolají Krakena a natočí Cesta do Pravěku 2: Zeman se v hrobě otáčí. Trik je v každém záběru - mladý Defoe, ryby, ptáci. Vše je CGI. Řekl bych, že je to fake a gay, ale gay to moc není, jak jsme stanovili. To je tak smutný, Alexo, zahraj Weezer-Africa, když jsme na tý poušti. Jinak jsem nepochopil, proč se ten VodoMAN měl stát králem, když byl tak neschopnej. "Dost bylo zabíjení" říká matka Artura. "Proč?" říkám já, vždyť ty akční scény jsou na tom nejlepší. A nejlepší byla ta bitka na Secílii. (Je tohle Mama Mia 3: Streepová je stále mrtvá?) Ale teď vážně režisér za vše nemůže, protože zvlášť u takovejchle filmů vám do toho kecá stovka lidí, pět scénáristů a dvacet producentů. Dokonce i u malých filmů je těžké udržet si vlastní vizi, kterou mimochodem tenhle film má asi jako netopýr s brýlemi. Hlavní je že pirátství (vzlášť to somálské) je zločin - podívej jak močim. Jen mi přišlo divný, že to utli na freeze frame, jak AquaMANa povýšili u Křupavého Kraba a začal hrát Ocean MAN. ()

HiddenDragon

DC je pozadu. O dobrych deset let za Marvelem. Ten uz v r. 2012 uvedl peckovni "Avengers" jako vyvrcholeni samostatnych hrdinskych marvelovek. DC se snazi dohnat ztratu vicecimene zbrkle, a tak po "Justice League" (2017) nam az ted predstavuje Aquamana v jeho solovce. Asi je fakt dobre, ze upustili od toho blondateho arijce v komiksech a obsadili charismatickeho hromotluka z Hawaie. I kdyz mi trochu vadi ta na muj vkus zbytecna stylizace do alkoholika a pobudy ze zacatku filmu, nakonec se to vse vyvrbi spravnym smerem a posledni tretina, kdy ziska sve typicke brneni, je komiksove "chrochtatko". Diskutabilni vlastnosti je cela stylizace grafiky, kdy film asi z podstaty veci je odsouzen k CG, protoze sceny v oceanu tezko bude nekdo vytvaret realisticky. O to vic ale zamrzi, kdyz je CG citit i ze scen u majaku a predevsim u hl. postav. Pokud si pamatujete "digitalni omlazeni" Downeyho aka Starka jr. v "Iron Manovi 2" nebo odstranovani knirku Cavilla v "Justice League", tak tady si to uzijete u Kidmanove a Morrisona. Je to sice jen na zacatku snimku, ale je to fakt nechutny a budete skripat zuby :) Tohle CG proste stale neumi prirozene, ale budiz. Horsi je to s obcasnymi vtipky, ktere janevimproc v ceskem dabingu vyzni vzdy desne trapne. Doporucuju tedy jako vzdy titulky. Scenar je sice trochu krecovity, aby se "neco delo a bylo vice lokaci", a tak se ze 7 ruznych morskych "narodu" a jejich biotopu nakonec vyvrbi 5, aby to nebylo uplne preplacane. Krome hlavniho padoucha, nevlastniho Aquamanova bratra, se tu objevi i Black Manta. Dafoe dokazuje, ze krome Green Goblina zvlada i mentorske role jako Vulko. A. Heard jako Mera pak tvori tu sexy cast ansamblu, zatimco jejiho otce Nerea ztvarnil nekdejsi akcni bijec Lundgren :) Kdyz tedy prekousnete misty nevyvazene prvni dve tretiny deje, kde se misi zajimave souboje s vyvojem neotesaneho Curryho, ke konci to vsechno splyne v ten spravny "hero feeling", ktery je u takovehoto filmu treba a z kina odejdete s pocitem, ze jste videli pomerne monumentalni komiksovku. Snad si podobnou kvalitu udrzi DC nadale a nesklouzne k trapnemu humoru u nadchazejiciho Shazama. ()

DavidS.

Epičnost a slušnou akci střídá trapnost jako třeba zbytečný negro záporák s Brandloucha helmičkou...Finále je už opravdu pro otrlé akvaristy...Na Dafoa je útrpný pohled... ()

Kienast

Digitální orgie po celou dobu filmu. Ano, není to nic chytrého, ale je to skvělý zábavný blockbuster, takže díky pane Wan a dělejte i nadále vaši práci jako do teď a budeme si rozumět. 8/10 ()

wooozie

Opravdu by mě nenapadlo, že nejvysmívanější superhrdina ze všech dostane absolutně nejepičtější origin za dlouhé roky v kombinovaném stylu Avatara, Trona a Valeriana pod taktovkou bezchybného Wana, který dokázal prakticky nemožné. Tolik pro Warnery typický nepřehledný digibordel dokázal přeměnit na epickou pohádku s naprosto přehlednou akcí a přestože to všechno měli tvůrci ještě stížené podvodním prostředím, vždy je krásně vidět, co se na plátně zrovna odehrává a nikdy to nepřejde do chaosu. Logiku příběhu a nápaditost scénáře není potřeba příliš řešit, protože tady více než kdy jindy platí, že vizuálně dokonalý obal dokáže překrýt nedostatky obsahu a jako oddechová pohádka to funguje skvěle. ()

purekritik

Vypadá to, že tu probíhá válka mezi Márvelem a DC komix o to, kdo divákům naservíruje ještě řidší mrdku, která se má lepit se na ty nejprimitivnější lidský vlastnosti. Black Panter zatlačil laťku hluboko do propasti, no touhle sračkou byl spolehlivě dorovnán a skóre je opět nerozhodně. Co nás čeká příště, povstání podzemní říše, jejíž čarodějní lidohmyzí roboti budou bránit lidmi nově objevený naleziště kryptonitu? ()

Devadesát Dva

Underwater steampunk. Sice jen pohádečka s dost profláknutým konceptem a zápletkou, ale ta absolutně podmanivá vize podmořského života, od Avatara tu nebyl takovej grupáč. Fajn "na čumendu" když neočekáváte sofistikovanější snímek a chcete jen vypnout a bavit se. + Za dost netypické obsazení hlavního hrdiny, který navzdory předloze daleko víc sedí k tématice, i když je mi jasný, že nerdi z toho museli a musejí šílet. "Something something trident." Reminds me my school days. ()

Flaveus

To že jde o nejlepší DC film je naprosto bez debat! Nejspíš jsem stejně jako většina lidí postavu Aquamana nikdy nebral moc vážně a ani si jej neoblíbil, stejně jako Rajesh, to ovšem až do teď. Perfektní casting všech postav, Jason stejně jako Gal jsou pro své role naprosto stvořeni. Úžasně vykreslený podmořský svět, především všemožné plavající potvůrky. Oku lahodící podíváná, stejně jako redhead mořská víla. Vytuněné bojové scény, hlavně dámské části. Taky jsem ocenil, že v závěrečné bitvě se neobjevil žádný vesmírný digibordel, ale zůstalo se na "zemi". Nechápu stížnosti lidí, kteří tvrdí, že film je jen směsicí jiných. Žijeme v roce 2020, filmů za tu dobu byly natočeny tisíce, kdo bude chtít, najde si jakýkoliv nový film, který se podobá starším. Jediné co mě trochu mrzí je hrdinův origin, doufal jsem, že bude detailněji vykreslen, jak poznává své schopnosti a učí se je používat v našem světě. Závěrem ještě jedna chybka, bohužel viděno doma na obrazovce a ne v IMAX kině. ()

Rudinsky

Perfektne zrežírovaná farebná LED reťaž do výkladu WarnerBros. Triky a osviežujúca karibská Wakanda bavia, ale tá tupota z toho strieka na všetky strany a ešte aj kráľ monsterfaceov Dafoe v tom vyzerá smiešne (o jeho mladom CGI ani nehovoriac). Plus, aj keď to Amber pristane, medzi ňou a Arthurom je NULOVÁ chémia, takže to celé pôsobí ako nevydarené rande adolescentov. Naštastie sa každých 5 minút dialógov prekladá výživnou akciou a Wan je vo forme, ako nikdy. 2,5 zaokrúhlených vďaka réžií a chlapcom z digitálneho nahor. ()

Han22

Krásný to bylo a to jsem od Aquamana absolutně nic nečekal. Je to vlastně taková DC podvodní variace na Marvelovského Thora, tedy mix sci-fi a fantasy. Nechybí tu obrovitá mostra, víceméně fantasy rasy, meče a především trojzubce, nějaká ta magie, na druhou stranu jsou tu laserové zbraně, supermoderní podmořské kluzáky, obleky a celá města. To vše zabaleno v naprosto úžasném vizuálu s parádním spádem a spoustou  akcí - bitva v městečku na Sicílii, monstra útočící na loď či závěrečná velkolepá podmořská válka. Opravdu bych od Wana, který se specializuje na veskrze nudné duchařiny nečekal takový velkofilm. Příběh není sice žádná oskarovka, ale špatný není. Otec ze souše, matka z vodní říše a jejich syn kříženec, který není žádný politik ani velký myslitel, spíše bojovník a který je zatažen do hry o podmořský trůn. Vcelku pochopitelnou motivaci má i záporák, král z jedné říše, který má plné zuby suchozemců a chce Atlantidu sjednotit tak jak to králově většinou dělávali silou meče. Hrdinu nenávidí z pochopitelných důvodů a SPOILER jejich překvapivé usmíření na konci vlatně dává smysl, protože pominul důvod nenávisti. To vše v parádním obsazení - Kidmanová, Morrison, Dafoe, k nepoznání změněný Lundgren a dokonce i ten Momoa se jakžtakž naučil hrát a občas hodí nějakou suchou hlášku. Na 5* to není, ale přiznávám že smršť dojímavých scén na konci mě je málem donutila dát. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů