Akatinka

Je mi líto, Jamese Wana miluju, ale toto je hořké zklamání. Děj i vtipy těžce předvídatelné. Nebýt skvělého obsazení, tak to ani nedokoukám. Postavy nedostatečně propracované. Opravdu mě to nenadchlo. ()

tXtX

Vyčačkaná digi rozprávka, ktorá v človeku vôbec neevokuje pocit iba “ďalšej komixovej sračky pre nerdov”. Vtipný a vizuálne veľmi pekný počin. Momoa úplne super a mokrá Amber v elastickom kostíme je lahôdka. Najsexi komixovka široko ďaleko. Neviem, či to ešte niekedy v živote budem potrebovať vidieť, ale nenudil som ani sekundu. 80%. Wan si počas natáčania Conjuring musel s Patrikom Wilsonom fakt veľmi sadnúť, lebo jeho by som v takejto úlohe fakt nečakal:) ()

Sejkorka

Akční pohádka o malé mořské víle, další ze superhrdinů, tento s datem narození 1941. K tomu originalita všech těch superhrdinových bitev, plus sexy Amber Heard a stále kočka Nicole Kidman. To všechno vyšponovalo moje hodnocení až na 3*, byť jsem byl dlouho přesvědčen, že 2 by měly stačit ...... ()

unitedfan

Je to sice hrozná blbost, chvílemi až pohádka blížící se spíš k Marvelovským originům nebo Avatarovi než k temnějšímu DC univerzu, ale je to skvěle natočené. Herci jsou spíš průměrní, Momoa je sympaťák, ale jinak je herecké dřevo, Amber Heard v přiléhavém outfitu s famozním výstřihem zase vypadá jako by si odskočila z natáčení pornofilmu(což vůbec nevadí), zbytek hvězdného ansámblu hraje standartně.  Tenhle film je ale hlavně o efektech, které jsou fantastické a podmořská Atlantida i akční scény vypadají úchvatně. Do toho zní syntetická Wiliamsova hudba a na velkém plátně to musí být jízda. Zkrátka jako origin postavy jakou je  Aquaman to funguje velmi dobře ()

MatoPalkes

Žiaľ, DC jednoducho chýba nejaký ten X faktor, ktorý Marvel má. Akcia super, herecky na komiksovku dostatočné, ale nie je to tam. Digitál mi inde často nevadí ale tu ma iritoval. ()

notfilip63

Výborný akčni film zo sci fi prvkami. Herci sú tam dobrý ale aj hudba a príbeh. Tie súboje sú strašne epické a ten finálny súboj je moc na štýl endgame. Aspoň som videl film ktorý som často odkladal. Boli tam aj nejake nezmysli ale je to sci fi tak čo od toho čakáme. 8/10 ()

Liweixiaojie

3/10. James Wan by mal radšej ostať pri hororoch...toto bolo vážne zlé. A vďaka CGI všetci herci vyzerali ako vlastné repliky v múzeu Madame Tussauds. ()

Milonak odpad!

Další přeplácané žužu omalovánky s extra nesympatickou hlavní postavou - počmáraným vláskovým metrouškem alias polobohem. Skoro pořád se něco děje, ale nic z toho mě nezajímá, nebaví. Co postava, to jakási karikatura, scénář na úrovni pro 5leté děti, akce nezáživné, prostě předigitalizovaný svinčík. Já když si vzpomenu na filmy z 80tek a 90tek...... ()

Mac._

Stačila by polovina CGI animací, aby jich bylo na takový "film" ažaž. Přeplácaný vizuál na úkor vykreslení charakterů jednotlivých postav. Nic víc mě nenapadá. Nuda. ()

CreepyJoe odpad!

Ach ti lidé, žádná soudnost, morální integrita, stačí ke spokojenosti trošku cgi, stupidní dialogy a hype train jede. Až jednou na tenhlé planetě vychcípáme, chtěl bych být ten, který poslední žijící lidské bytosti pevně sevře krk a pak zatlačí oči :D Kurva to zní cool jak z nějakého filmu! ()

Aceboris

DC filmy majú jednu veľkú nevýhodu, sú stále porovnávané s Marvel. Je super , že je tu konkurencia, ale napríklad práve Aquaman bol lepší než viacero Marveloviek, no aj napriek tomu nezískal lepšie hodnotenia. Havaičan Jason Momoa super zapadol , výborne vykreslil hlavnú postavu. Bonusom je účasť Nicole Kidman , ktorú som po pravde na začiatku ani nespoznal, na 51 rokov vyzerala fajn. Príliš veľa sa tam naraz deje, vybuchuje, uteká, preblikuje, veľa vecí si na prvé pozretie ani nevšimnete.  Čo je veľké mínus týchto filmov je predvídavosť deja, následnosť a záver. Dobré konce sú takpovediac povinnosť. Prekvapila ma kvalitná hudba a slušný soundtrack. Za mňa 8/10 ()

KritAIk

Film Aquaman je příjemnou podívanou pro fanoušky akčních blockbusterů. Herci podávají solidní výkony a vizuální efekty jsou skvělé. Zajímavé je, že se film drží komiksové předlohy a přináší řadu odkazů na původní příběhy. Jedním z takových odkazů je absence kontroverzního vztahu mezi Aquamanem a delfínem, což může být pro některé fanoušky zklamáním. Nicméně, film se snaží přinést zábavu pro všechny, takže se zaměřuje spíše na epickou akci a napínavý příběh, který může být pro mnoho diváků překvapením. Celkově vzato, Aquaman nabízí dobrou zábavu pro fanoušky komiksového žánru a přináší solidní výkony od herců. Zatímco chybějící delfínový vztah může některé fanoušky zklamat, film přináší mnoho dalších zajímavých prvků, které je stojí za shlédnutí. ()

leafroller

Hledáte poutavý příběh, který bude dávat aspoň trochu smysl a vyvaruje se velkých nesmyslů? Potom jste tu špatně. Příběh tohoto filmu je slátanina. Hledáte akční trikový blockbuster s pohledným hlavním hrdinou? Potom jste tu dobře. Ale pomněte, že víc tento film opravdu nenabízí. A přeci, je tu jedno zamyšlení: Ve filmu se objeví velká spousta herců, které byste jinak v akčních filmech tohoto druhu hledali asi marně. O čem to vypovídá? Nejspíš o velké krizi filmového průmyslu, který přestává nabízet jiné role, než jsou tyto. Ale ať nám i ty holywoodské hvězdy jednou poznají, že je chleba o dvou kůrkách, ne? ()

serbero

Jedna hviezda za efekty a tie počítačové animácie. Nedalo sa na to ani pozerať. Bodku za celým tým nezmyslom urobil chlapík s kajstrolom na hlave. To už som mal dosť a vypína TV. ()

Lukango

Aquaman je fantasy romanťárna, která však má co nabídnout. Nejedeme tu tak vážně jako se Snyderem a Wan nám tak naservíroval občas tupou romantickou komedii, která i tak dokáže především v akčních sekvencích výrazně zaujmout. Z hlediska příběhu to není nějaká pecka, ale funguje. Různé motivace postav jsou místy mlhavé, ale samotné postavy jsou svým vzhledem a jasně daným charakterem zapamatovatelné. Postavy, i když nejsou nějak dokonale prokreslené, tak jednoduše fungují a dokáží pobavit. Jsou sice předvídatelné, především u hlavního záporáka, Ocean Mastera, ale opět, fungují a filmu výrazně vzhled neničí. Trošku slabší to je z hlediska děje, kde se střídá více žánrů. Jednou tu máme dobrý fantasy akčnák, a pak se přepne na romantickou komedii, kde to úplně nefunguje, i když samozřejmě, mohlo to dopadnout ještě hůř. Film se klasicky neobešel bez mnoha klišé a nelogičností. Ať už vidíme průzračnou vodu i ve velké hloubce, láhev s mapou, která počítala, že jí někdo najde v tu správnou dobu, protože kdyby jen socha Romuluse spadla, tak se naši hrdinové nikdy ke trojzubci nedostanou. Dále klišé věty jako: ,,Ty jsi ten vyvolený. Ty nás máš zachránit.“ atd.. Spousta těchto podobných vět je nejvíce znát při té romantické lince, kde film servíruje jedno klišé za druhým a celá ta romance mezi hrdiny je šablonovitá, a nedokáže jí zlepšit ani Mamoaovo (snad se to takhle skloňuje) charisma. Scénář sice neoplývá genialitou, ale člověk se nad tím silně nezastavuje. Je to zábava, která se nesnaží zaujmout dokonalými dialogy či dech beroucím vypravováním, protože má jiná esa v rukávu, ke kterým se později dostanu. Přesunu se k hereckým výkonům, kde nikoho silně nezkritizuju. Mamoa není skvělý herec, což ve filmu jasně dokazuje, ale na tento typ rolí se tento sympaťák hodí, jak vzhledově, tak povahově a tvoří tak filmu jedno ze zmíněných es. Mamoa je tak tím tahounem filmu, který byl pro roli Aquamana dobrá volba. Další z hereckých jmen je Kidman, která ujde a potěší, ale zcela do role mi nesedla. Komu však role pasuje, tak je Dafoeovi, který jako rádce odvádí slušný výkon a nijak se za svůj výkon stydět nemusí. Další jméno je jméno akční hvězdy - Lundgren, který na place neválí, ale rozhodně potěší ho vidět v ne-béčkovém filmu. Wilson a Yahya, tak oba dokáží záporné postavy v celku vystihnout, a nemám s nimi sebemenší problém. Nejslabší výkon, asi podává Amber Heard, která, ne že by byla špatná, ale mohla být lepší. Ve filmu je mnoho humoru, akorát je často trapný a neoriginální. Maximálně mi přišel místy úsměvný, ale to je celé, protože ve zbytku to je jen lehce trapný nadprůměr. Přesunu se k technické stránce, kde teprve přijdou pochvaly a ty zmíněné esa. Akce stojí zato, ať už se bavíme o kontaktních soubojích nebo velkolepých bitvách, tak vždy je akce krásně sestříhaná a nasnímaná. Wan si tu opravdu vyhrál s one-take shoty a vypiplal je, v rámci možností, téměř až k dokonalosti. Velké epické bitvy jsou také pořádně kulervoucí a díky poměrně dobrému cgi, se tak můžete těšit na pořádnou podívanou, kde po akční stránce budete zcela spokojeni. Kde cgi trochu hapruje, tak mezi omlazenými herci (Kidman a Morrison), přidám k  tomu ještě místy nepěkné green screeny se cgi detaily. Ale jako celek tu vizuál vypadá opravdu pěkně. Worldbuilding tu je opravdu povedený a patří tak mezi nejkrásnější komiksové světy. Další plus, na který jsem málem zapomněl, a byla by to velká škoda jej nezmínit, tak náleží hudbě. Soudtrack z Aqamana řadím mezi jedny z nejlepších komiksových soundtracků, ať už tu máme dobrodružnou část či temnou a hlubokou, tak vždy tu je hudební doprovod výrazný, zapamatovatelný a dokáže filmu místy pomáhat. Celkově je Aquaman zábavná akční jízda, která sice klopýtá o nedomyšlenost, nezajímavou romanci a tupost, ale na druhou stranu se to snaž vykompenzovat charismatickými herc, suprovou akcí, hudbou a pěknými cgi. Známka: 6/10 () (méně) (více)

sibal

Film je skvělé dobrodružství s komikovou postavou…svět oceánu je nádherný, vymazleně vymyšlený a vytvořený.. Jason je opravdu sympaťák ,fandím mu tu celou dobu, potěší tu i na vedlejšáku ostatní .. Williem ,Nicole a velké potěšení Dolph..Čekal jsem zase jen nějaký ten boj s emzáky za podpory táty Netopýra a na  místo toho dostal obyčejný boj dvou bráchů o moc nad vodní říší, ale o to zábavnější ,vtipně nenudící a zároveň komikově neokoukaný..! ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů