LEATHERFAC

Wan by se měl vykašlat na tyhle přitroublý komiksárny a raději točit to v čem je jedním z nejlepších režisérů vůbec - čili horory. Tečka. ()

Daewiik

Ačkoliv to mělo pár vtipných snah a sexy chlapíka v hlavní roli, celkově to bylo spíš velký špatný. Nějak nešlo uvěřit ani hercům, ani grafice. Dost mi nesedlo ani zpracování akčních scén. Zůstanu věrná MCU. ()

adam9

Taková milá, vizuálně nádherná dobrodružná pohádka o hloupém Honzovi, který ke štěstí přišel a kde samozřejmě dobro vítězí nad zlem. A to je za mě dobře. Vice v ext. recenzi. UPDATE: V každém top výběru by měl být nějaký ten guilty pleasure a pro mě se jím v posledním roce stal jednoznačně Aquaman. Nikdy bych neřekl, že mou nejoblíbenější sólo komiksovkou se stane zrovna film od DC, kde si hlavní postavy střihli Jason Momoa a Amber Heard. Má obliba k filmu ale neustále roste. Od premiéry uplynul rok, mezitím jsem Aquamana viděl 5x a pokaždé se královsky bavím. Je tam tuna patosu a kýče, je tam docela směšný záporák Black Manta, ale pal to čert! Je tam totiž také naprosto fenomenální soundtrack, který si pouštím pořád dokola + přenádherně vyobrazená Atlantida + jak už jsem psal na začátku feeling dobrodružné pohádky o hloupém Honzovi, který ke štěstí přišel. A to mě prostě šíleně baví! ()

Zmrv

Já jsem naprosto spokojen. Aquaman sice není žádné umění, ale jako odpočinkový superhrdinský biják pro mě funguje. Wan opět dokázal, že prostě umí natočit zábavný film. A to, že podobně jako Wonder Woman zvládl zkombinovat "epický" příběh, humor a záměrnou temnotu a vážnost (v porovnání s Marvelem) DCEU může právě DC filmům z Expanded Universe jedině prospět. V první řadě je to triky nabitý blockbuster, a nakonec proč od toho chtít víc? Nolanův přístup, s nímž nezapomenutelně zpracoval Batmana, holt jen tak někdo nezopakuje a dokud bude DC produkovat filmy aspoň tak kvalitní jako Aquaman, tak na ně nezanevřu. Pokud bych měl něco vypíchnout, tak by to byla herecká stránka (z níž logicky vyčnívá Momoa, který se do role až nečekaně hodí a vypadá to, že si ji i užívá) a hudební podkres. Osobně mi ani trochu nevadilo časté střídání různých žánrů (přičemž "hororová" pasáž byla nepřekvapivě jedna z nejlepších). Jen ta romance mezi Arthurem a Merou byla poměrně jalová. Za mě jednoznačně nejlepší DC film za hodně dlouhou dobu a s radostí si dám potenciální nášu, i když těch superhrdinských filmů začíná být tak trochu moc. 85% ()

Janega

DC znova týmto filmom potrvdilo, že sa malo začínať so sólovkami a nie tímovkami. Aquaman je meganabitý blockbuster, kde je toho veľa, ale fakt veľa všetkého možného. Nečakajte však nejakú ťažkú filozofiu alá Temný rytier, je to skrátka typická komiksovka, nič viac nič menej. Mnohí Aquamana prirovnávajú marvelovkám, lebo to nemá sépiový filter a o čosi viac sa hláškuje, no Aquaman nie je Batman, ktorý má šichtu v noci v špinavých uliciach, takže v tomto filme by sa "temnota" ani nehodila. Ale keď už porovnávať s Marvelom, tak táto sólovka s Aquamanom sa v kľude vyrovná aj prvým Avengers. ()

Hanys_

Výborná dobrodružná fantasy. Wan je hračička, pokud to nebylo poznat ve F&F, tak teď je fakt jasné, že ho je jen na horrory škoda. Soundtrack libůstka, obsazení vlastně docela ok, jen v komornějších scénách to mezi Momoou a Heard dost bolelo. ()

Gogo333

Momoa byl moc fajn už jako Ronon a tady taky dokazuje svoji zábavnost. Překvapily Nicole a Dolph, nějak mě minulo, že tam hrají. Příběh není špatný, celé to jde po vzoru Marvelu spíše do barviček a zábavnosti. Osobně mě to trochu mrzí, mě se temná strana DC filmů líbila. Celé to je hodně slušně povedené a jako zábavná akční jízda to i funguje. Bohužel největší kaz na kráse je stopáž a klidně bych i nějakou tu půlhodinku oželil. ()

Krabak

Aquaman...snad jediný film který jsem kdy viděl, který spojil dohromady 7 filmů. Opravdu a bohužel velmi okatě. Místo toho, abych se věnoval plátnu "naplno", tak jsem místo toho počítal filmy, které se tam objevili. DC se zoufale snaží dohonit Marvel, přizpůsobuje tomu vše co jde (rozpočet...) a stále tomu chybí něco, co konkurence má a oni ne. Buď originalita, nebo charismatičtí herci, lepší akce a nebo všechno dohromady. Ač je to jeden z nejlepších filmů od DCčka, tak se rovná kvalitou třeba Black Pantherovi, který je mi z Marvelovského vesmíru asi nejhorší zfilmovanou postavou. Každopádně pokud chcete vidět film, který spojil (ANO, konečně je vypíšu!): Avatara, Matrixe, Jurský Park, 5 element, SW: Klony útočí, Mad Maxe, a nový Souboj Titánů, tak je to film pro vás! --->65% PS: Ano, všechno toto se dá opravdu splácat dohromady! ()

HArna

DC poprvé zabodovalo. Svalnatý vodník je svěží blockbuster, který se vysmívá všem supermanům a batmanům Zacka Snydera. Je to velkolepý - epický velkofilm, který se nebere vážně. Občas mě štvali ty zpomalovačky, Momoa je jako herec dřevo, ale jinak je to skvělý film. Samozřejmě DC si to trochu pojistilo Jamesem Wanem, který má největší podíl na tomto úspěchu. 80% ()

Admirall

No podla mna co sa filmov tyka, tak z poslednej DC serie zrejme najlepsie. Som normalne rad, ze to uz netocil Zack Snyder, lebo z toho jeho vizualu (watchmen, justice league, batman v superman) a takej tej klišoidnosti v tych komixákoch sa mi robi blbě :D aj ked sa nejako producentsky podielal a trochu citit v tom vizualy jeho vplyv, ale co do kamery a scenaru, to bol uplne iny level nez na co som bol u neho zvyknuti. Bolo to vtipne, na Amber sa velmi dobre pozeralo (uz ked tam mali zeny Jasona, tak nam tam aspon smahli peknu redheadku :D) Pacili sa mi hlavne tie akcne sceny, tam sa fakt s tou kamerou vyhrali a plus, malo to nejaky ekologicky odkaz. Oceany su zasrane nasimi odpadmi, nie ze by som bol nejaky eko clovek... ale o tomto treba ludi informovat a nieco s tym robit. ()

Junglista

Další z řady sledu hezky vypadajících scén, který už si ale pár dnů po zkouknutí vlastně nepamatuju. Ale aspoň se DC konečně povedlo se srovnat s Marvelem. Škoda, že až v době, když už mám Marvelu plný zuby. Jasonovi role sedla a humor byl celkem ucházející. Ale co tam proboha dělala ta negerská moucha? Fail, ehm... ()

legatio

Nadupaná akce od začátku do konce. Jo! Tak to má vypadat! DC vrací úder! Ze všech komiksových filmů jsem od Aquamana očekával nejmíň, takže pro mě po dlouhé době jedno z nejmilejších překvapení. ()

Corpsegrinder

Hlavní roli mohli obsadit jak chtěli ale přiteplenost celýho podvodního univerza se tim neschová. Je to skoro tak blbý jako Suicide Squad, klišé střídá klišé, hrdinný proslovy, "jsi dědic trůnu" bla bla bla... Tohle vážně ještě někoho baví? ()

pavlikv

Příběh je sice jedna velká šablona, ale tentokrát to u mně vyhrál naprosto luxusní vizuál! Herecky také velice slušné! Kdo by čekal, že někdy uvidíme Nicol Kidman v něčem takovém. Palec hore! ()

SpaceOdyseus

Paradni film, ktery je tak roziveny, ze to svet nevidel. Wan film neskutecne natriskal peckovou akci, vizualnima orgiema, strasne cool podmorskymi designy a explozivni kynetikou. Lepsi jizdu na toboganu si nedovedu predstavit. ()

Litvicek

Né, že bych si to pustil třeba dvakrát do roka ale musím uznat, že James Wan potvrdil, že umí natočit opravdu precizní film. DC, které se řítí hodně z kopce, se tedy dostává opět do bodu, kdy jej někdo zázračně zachranuje a nebo se o to alespon snaží. Každopádně Aquamanem jsem byl unešený, i když nejsem jeho fanda, tak tady hrálo správně úplně všechno. Neskutečná podívaná, bavil jsem se jak dítě o Vánocích a proto pět hvězd. ()

ruhebitte2010

Sice vlastně blbina míchající legendu s komiksem, ale dobré a zábavné akční scény a samozřejmě originální visuální stránka. Vtip jak kdy, někdy až moc se snažící být cool a na konci přehnaně positivní. Byl jsem spokojen, čekal jsem méně. ()

Dallon

Od Aqumama jsem tolik nečekal, ale byl jsem vážně příjemně překvapen. Tenhle film probudil DC z mrtvých. Pravděpodobně nejvíc sexy superhrdinovka současné doby. Je to prostě skvělí blockbuster se vším všudy, funguje to ve všech ohledech. Nemůžu nic jiného než doporučit. 8/10 ()

Michnak

Po nedávném shlédnutí jsem vážně zklamán. Čekal jsem od produkce Jamese Wana trochu víc, než jenom přeplácané plátno modro-růžovými barvami oceánu a ubohými kostýmy. Nechápu, jestli nejsem schopen dát tomuto filmu vysoké hodnocení jenom proto, že nejsem DC fan a jednoduše si říkám... "Kde se stala chyba?" Ubohé efekty a "random" výbuchy uprostřed vážné scény zkrátka neudělají na diváka dobrý dojem a že by se toho dalo najít daleko víc... Upřímně jsem měl chuť film vypnout po scéně chobotnice hrající na bubny. Pro děti ve věku 5-10 let ok, ale pro mě asi ne. Skvělá hudba, samotný herecký výkon Jamese Momoi nebo scény mimo oceán už celkový dojem z filmu jen těžko zachrání. Přeci jen se to odehrává hlavně pod vodou. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů