Raijin

Od Muža z ocele hádam prvý film, ktorý má z DC univerza neodradil po pár scénach kvôli chabému príbehu. Trochu som sa bál o digi bordel vzhľadom na dej odohrávajúci sa najmä v podmorskom svete. Na koniec však navyše strávený čas v postprodukcii sa vyplatil. Behom filmu sa predstavuje hneď niekoľko nových podmorských svetov v príjemnom tempe a v správnom fázovaní príbehu. James Wan navyše na začiatku ukazuje, že má režisérske kvality, a tak pri pomerne zbrklom presúvaní lokácii a timeskipoch, som mal možnosť sledovať kreatívne tranzície za použitia maskovania. Wan zároveň aj bezpečne rozkladá priestor pre jednotlivé postavy, a tak hoc je Momoa hlavnou postavou, dostáva toľko priestoru, koľko film maximálne potrebuje a netreba ho tak púšťať do väčších hereckých výkonov. Hoci je sympaťák, od Atlantisu sa jeho herecké výkony nepozdvihli dostatočne, takže sa hrá na istotu. Súboje sú vyšperkované a podmorský svet využitý na plno, a hlavne, film narúša pár očakávaných klišé, a vďaka tomu, aj príjemne prekvapuje. ()

quip odpad!

Asi poprve budu hodnotit ne podle meho zazitku, ale pro ostatni kolem. Je to...fajn, skoro solidni trihvezdickova “proste zabava”. Ale je to TAK blby, ze to musim dat nejak najevo : ) Budto jsem byl v uplne divnym rozpolozeni, ale casti dialogu, “herectvi” nekterych kolegu a vlastne tak nejak celek je tak hloupoucky, az by to nektere citlivejsi divaky mohlo bolet. Tak tohle hodnoceni je pro vas . ) ()

Hashirama

Wonder Woman měla chemii mezi ústředním duem, která ji povýšila nad ostatní superhero fláky, Aquaman má všechno ostatní, přičemž opět platí, že neútočí na konkrétní žánrové vyznění jako Marvel ve snaze nabídnout něco všem, ale jedná se o ryzí čistokrevný superhero popcorn, ve kterém je všechno od spektra emoce ---> legrace na svém místě ve správném množství, přičemž přiznaný balanc na hranici sebeparodie působí nebývale svěžím dojmem a Aquaman tak působí jako ten nejupřímnější film, jaký DC vyprodukovalo. Choreografie a především kamerová kouzla Jamese Wana pak vynáší akci do nebeských výšin, bez šance na to, aby nějaká scéna neměla v zásobě tunu eye candy momentů. Bez nároků na Oscary se herci drží přesně v těch mantinelech, které zvládnou nebo které na parametry blockbusteru bohatě stačí, čili Jason Momoa bez problémů naplňuje šablonu frajer / hovado / buran a Amber Heard sexy / sexy / sexy. Dám ruku do ohně za to, že se na Pornhubu obdobně jako Harley Quinn začnou v nejbližší době rojit videa s Merou. Aquaman má srdíčko na správném místě a technické zpracování bez mezer ještě povýšené precizností Jamese Wana. ()

Mouchal

Aquaman je zoufale předvídatelný film se spoustou barev, ohně pod vodou, corny jokeů, mírného cringe (přecejenom "Aquaman je trubka!" - Rajesh), namakaných svalů či decentně vykukujících ňader a hlavně je zde představen úplně nový typ dialogu. A to je dialog s následným výbuchem,který má plnit účel pomyslné lávky pro překlenutí děje. Nekecám, ale minimálně 4x se toho Wan nebál a šoupnul nám k trošce toho rozhovoru i pořádnou výbuchovou smršť. Ale proč se soustředit na negativa, když je ten film prostě nádhernej a zábavnej? Samozřejmě zde nemůžeme čekat filmovou tvorbu někde na úrovni oscarových ambicí (ikdyž ty už klesly tak nízko, že by je možná ani ten Aquaman na mořském dně nenašel), ale jako odpočinkový film je Aquaman dokonalý. Podmořské potvůrky se krásně inspirovali Lovecraftovou tvorbou, film má skvělé tempo, několik silných epických momentů ( z bitvy jsem měl mírný SW feel), boží audiovizuál a sexy chlapa i ženskou (takže pro každého něco). Wan a hlavně DCU s Aquamanem rozhodně nešlápli vedle a dost se povedl. Akční moderní fantasy komiksová pohádka jak vyšitá. 80% ()

Sentax

Pôsobivý vizuál, skvelé akčné scény. Scenár resp. príbeh vyslovene tupý a primitívny. Hlavný herci sú celkom prkna ale nahrádza to ich charizma. Možná záchrana DC univerza? Uvidíme. Lepšie ako Man of Steel? Nie ale určite lepšie ako Batman vs Superman a Justice League. ()

ER

Legenda o králi Artušovi mezi "kapkami" vodního světa. K tomu trocha Indiany Jonse aj. , prostě popcornová jízda jak se patří. ()

MilesTeg

velmi zábavné a lehké a i kdyby pro nic jiného, tak pro scénu s hajzlíkem to stojí za to vidět :-) Nicole Kidman září stejně jako Michelle Pfeiffer v Ant-manovi, stejné typy, stejné postavy a stejné osudy. Jen bych uvítal víc klábosení s rybami a méně pirátů, ti byli zbyteční a nudní. ()

kotilion

James Wan spustil full popcorn mode, který nastavil na absolutní maximum. Příběh je složen s těch největších klišé, které jsou sice u komiksového žánru očekávaná, ale vůbec se s nimi nějakým způsobem nepracuje. Postava Aquamana v podání Jasona Momoi je sice místy zábavná, ale charakterově absolutně plochá a dosti nezajímavá. Ostatní postavy jsou dvojrozměrné a stereotypní. Dialogy zde slouží jen jako spojnice mezi akčními sekvencemi. Skoro každý dialog skřípe a je plný klišé. Humor mi většinou přišel dost nefunkční, ale to je subjektivní. Když se ovšem film nezabývá příběhem či dialogy, na plátně se dějí absolutně šílené věci. Podmořský svět je obrovský, plný barev a velmi dobrých efektů. Akční scény jsou dynamické a přehledné. James Wan občas přijde s hodně cool kamerovým přeletem, při kterém jsem měl radost, že film vidím v kině. James Wan pravděpodobně natočil přesně to co chtěl. Aquaman je celiství film, který funguje tak, jak bylo zamýšleno. Bohužel dějově je tak strašně prázdný, že mě nikdy nezajímalo, co se na plátně děje. Pokud chcete vidět film s alespoň trochu dobrým příběhem či snesitelnými dialogy, Aquamanovi bych se vyhnul. Pokud se chcete jen bavit tím, jako obří krab bojuje s ochočením žralokem, na kterém sedí voják s laserovou pistolí, nic lepšího než Aquaman pravděpodobně není. 4/10 ()

Klajondr

Od tohoto filmu jsem nic moc neočekával, a proto mě v závěru velice překvapil. Příběh byl poměrně zajímavý (berme v potaz že je to DC) a ani za vizuální efekty se režisér určitě nemusí stydět. No a kdo by přece nemiloval redheadky. ()

Evny

Já tomu nerozumím, poměrně často se setkávám s obecným názorem, že je něco fajn, i když je to kardinální kravina. Kdyby to byla animovaná disneyovka, asi by mi to přišlo docela fajn, ale v tomhle případě, jsem se většinu času cítila trapně a přemýšlela jsem nad tím, proč Willem Dafoe a Nicole Kidman hrají v takovým béčku. Takže předpokládám, že má trapnoman momentálně 78% pouze kvůli Khalu Drogovi a nikdo to jenom nechce přiznat. Takže jedna hvězda za Khala a druhá za Ivana Draga. Pardon. ()

Black-star

Předně komentuji že filmy na náměty DC Comix stojí v posledních letech za starou belu! A proto aquamen je jakousi barevně jiskřící veselou (ano dokonce se povedlo vmístit do filmu i pár gegů a vtípků) podvodní pohádka o supermega hrdinovi a nositeli míru. Navíc na Jasona se prostě hezky dívá - že dámy!? ()

Maximilianus

Film, ktorý sa vám musí páčiť, pretože obsahuje to najlepšie z mnohých filmových klasík, ktoré milujete. Nájdete tu napríklad Black Panthera, Súboj titánov, Krakena, Kráľa Artuša, Indiana Jonesa, Star Wars, Votrelca, Mary Poppins, Svetlo medzi oceánmi a ďalšie. Zabúdať netreba na záverečné titulky v štýle Game of Thrones. Vizuálna stránka je úžasná a v 4DX 3D kine to musí byť neopakovateľný zážitok. Taktiež kostýmy sú veľmi originálne, a celkovo morské prostredie je urobené jednoducho fascinujúco. Je tu aj nejaká tá zábava, celkom dosť akcie, romantika, prosto všetko. Nie je to najlepší film od DC ale jednoznačne ani nie najhorší. Trochu sa konečne naladili aj oni na Marvel strunu a už sa tie akordy počúvajú trochu lepšie. Nie je to dokonca ani horšie ako niektoré Marvel filmy, ale samozrejme od tých najlepších má ešte trochu ďalej. Aquaman vám poskytne solídnu zábavu, akciu, podmanivý vizuál, veľa Seamanov, Nicole Kidman a Meru. 7,3/10. ()

Likan7

Už dlouho jsem neviděl tak fantastický vizuál. Wan vypiplal neuvěřitelný mořský svět, do kterého se chcete vracet týden co týden v nějakém áčkovém seriálu. Je to sice stále jen pohádka o tom, jak Honza získá království a lásku, ale dívá se na ní parádně. Akce je přehledná (úvodní bitka v obýváku strčí do kapsy Batman vs. Superman i Ligu spravedlnosti), mořský potvory skvělý, Amber Heard neskutečně hot a i když není Momoa herec oscarových kvalit, postava trochu narcistického pána moří mu sedí. Stopáž je sice krakenovitá a o 20 minut a jednoho černošského padoucha méně bych si dokázal představit, je Aquaman parádní jízda a skvělej popkorn. Kdyby se v DC chytli za nos a začali nám sázet takový filmy, nikdo by si nejspíš nestěžoval. Trefa do černýho. ()

Withree

Warnerům se nedá upřít snaha, ale narozdíl od Marvelu se jim prostě nedaří zkloubit příběh s hravostí tak jako barevnějšímu studiu. Aquaman je rozmáchlý a technicky vytříbený, ovšem padá s výběrem hlavních hrdinů. Jason ani Amber nejsou zrovna oscaroví herci a scéna příjezdu na Sicílii... uff, ta teda bolela. Snímek by si jednak zasloužil o něco prostříhat a taky trochu ubrat na explozích přerušujících konverzaci mezi postavami. Jako vážně, stane se to asi pětkrát. Opakující se vtip již není vtipem, pisálci. Jamese Wana je na takovou látku strašná škoda. ()

rublik05

Podle traileru jsem očekával zajímavou superhrdinskou podmořskou podívanou, nakonec mohu s klidným svědomím sdělit, že s výsledkem jsem vlastně vcelku spokojený. Jason Momoa je sympaťák každým coulem a svou roli zvládl na jedničku. Snímek má solidní tempo a spád, nicméně dle mého názoru by mu prospěla trochu kratší stopáž. Animace a efekty jsou místy trochu umělé, podmořský svět mě i tak velmi bavil. Nijak mě neoslnil hlavní záporák, ostatní herci jinak ujdou. Aquaman je milé překvapení, snad si studio DC udrží kvality i do dalších dílů a v ideálním případě budou ještě lepší. 7/10. ()

netWoor

Já jsem nejspíš překomixovanej. Už Black panther mě dost nudil a todle mě o moc víc nezaujalo. Natočený pěkně, ale stále tytéž věci jen vždy trochu jinak oblečené a již dlouhodobě na hlavu postavené. Tak tentokrát ve vodě ... ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů