Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

Recenze uživatele JohnCZ k tomuto seriálu (1)

Falling Skies (2011)

--- 1. SÉRIE --- Po rozpačitém startu se z toho vyklubalo velmi zábavné, ale ne moc originální sci-fi. Nahoru to táhnou hlavně herecké výkony a zajímaví emzáci. Po první sérii jsem spokojený, naděje do toho vkládám veliké. Hodnocení série: 4/5 --- 2. SÉRIE --- Zvyšuju hodnocení na 5 hvězd, protože jsem si Falling Skies dočista oblíbil. Největší síla seriálu tkví v dobře napsaných postavách a sympatických charakterech - ať už je to Tom Mason a nebo kapitán Weaver či Pope nebo Margaret. A právě to je i pro mnohé zápor, protože Falling Skies je více zaměřen na dialogy a interakci postav mezi sebou, než na samotné emzáky. Ano, jsou tu. Ano, jsou zlí a mají veliké a nebezpečné lodě. Avšak tito vetřelci fungují spíš jako jakási kulisa. Hlavní jsou lidé a jejich touha přežít a vrátit se do normálního života. A o tom postapo je především. Závěrečný dvojdíl nakopl však sci-fi laťku tak vysoko, že jsem velmi zvědav, jak bude vypadat příští série. Minimálně se tak máme opravdu na co těšit. Hodnocení série: 5/5 --- 3. SÉRIE --- Třetí série je velký strmý propad dolů v kvalitě. Skvělý závěr druhé série byl naprosto zabit. Méně je prakticky všeho - boje, mimozemšťanů, emocí, efektů a hlavně DĚJE. Celou třetí sérii se prakticky nic neděje, řeší se vztahy jako mezilidské, tak mezi lidmi a Volmy. Děj se táhne jak utahaná hajzlbába a zvraty bych napočítal na prstech jedné ruky. Od této chvíle mám obavy, že to Falling Skies moc dobře nedopadne, ději začal zoufale chybět směr, kterým by se měl ubírat a pokud bude i další série, chtělo by to pány scénáristy pořádně nakopnout. Hodnocení série: 2/5 --- 4. SÉRIE --- Úvodní epizoda 4. série naprosto mění pravidla hry (a výrazně mění charaktery některých postav - Lourdes zejména), působí nelogicky až zmateně a prakticky pohřbívá logiku předchozí řady, která díky tomu působí naprosto zbytečně. Po prvním dílu jsem se seriálem na pár týdnů demonstrativně sekl, ale nakonec se přeci jen odhodlal sérii dokoukat v rámci dvou dnů. Ačkoli je pořád jistá utahanost znát, ve výsledku čtvrtá série funguje mnohem lépe, jak série předchozí. Občas tvůrci přehání v patosu, občas scénář hodně skřípe, ale obsazení FS táhne už od prvního dílu a nejinak je tomu tady. Čtvrtá řada se mi zdála i o něco drsnější, o život přichází celá řádka vedlejších postav. Druhá polovina série překvapí snahou přinést něco nového - konečně se podíváme do vesmíru. Škoda jen, že finálový díl končí opět monstrózním cliffhangerem, který jistě za těch pár měsíců naprosto vypustím z hlavy. Hodnocení série: 3/5 --- 5. SÉRIE --- Hodně akční úvod sliboval epickou jízdu až do konce, která se bohužel nedostavila. Seriálu podlomil kolena především scénář, který pořád něco slibuje, pořád se čeká na nějaké odhalení nebo pointu a ono pořád k ničemu nedochází. Je to takové nekonzistentní a polovičaté, což je škoda, protože Falling Skies má hodně sympatické postavy a vzhledem k rozpočtu velice slušnou audiovizuální stránku. Bohužel finále zklamalo na plné čáře jak svou odbytostí po stránce děje, tak efekty, kde se naplno projevil nízký budget. Na druhou stranu oceňuju fakt, že je seriál nadobro ukončený a plně uzavřený a 2. Mass tedy došla do vytouženého cíle. A to si moji oblíbenci především z řad Masonovic rodiny zasloužili od samotného počátku. Hodnocení série: 2,5/5 () (méně) (více)