Falling Skies (TV seriál)

Falling Skies

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller / Rodinný

USA / Kanada, 2011 - 2015, 36 h 49 min (Minutáž: 52x42 min)

Noah Wyle, Moon Bloodgood, Drew Roy, Maxim Knight, Sarah Carter, Will Patton, Connor Jessup, Colin Cunningham, Mpho Koaho, Seychelle Gabriel, Doug Jones, Treva Etienne, Peter Shinkoda, Ryan Robbins, Brad Kelly, Jessy Schram, Scarlett Byrne, Laci J Mailey, Dale Dye, Dylan Authors, Luciana Carro, Gloria Reuben, Mira Sorvino, Robert Sean Leonard, Bruce Gray, Matt Frewer, Amandla Stenberg, Gage Munroe, Laine MacNeil, Yulia Lukin, Olivia Steele-Falconer, Adam Butcher, Ryan Grantham, Kyra Zagorsky, Andrey Ivchenko, Stephen Collins, Luvia Petersen, Desiree Ross, Evan Bird, Michael Antonakos, Christie Burke, Jennifer Ferrin, Emily Tennant, Dan Petronijevic, Paulino Nunes, Joshua J. Ballard, Eva Bourne, Dylan Schmid, Aaron Douglas, Darren Moore, Avery Konrad, D. Harlan Cutshall, Harrison MacDonald, Christopher Pearce, Mark Gibbon, Chad Riley, Toby Levins, Cainan Wiebe, Jeremy Schuetze, Jason William Day, Rob Hayter, Julia Sarah Stone, Terry O'Quinn, Jeff Fahey, Dean Petriw, Lane Edwards, Nneka Croal, Seth Whittaker, Geoff Redknap, Robert Clotworthy, Michael Rogers, Dakota Guppy, Martin Roach, Mark Acheson, Billy Wickman, Nathan Mitchell, Steven Weber, Henry Czerny, Niamh Wilson, Blair Brown, Diego Klattenhoff, Brandon Jay McLaren, Catalina Sandino Moreno, Camille Sullivan, Ty Olsson, Jared Keeso, Jorge Vargas, Michael Hogan, Ali Skovbye, Sean Michael Kyer, Christopher Heyerdahl, Tom Stevens, Dakota Daulby, Woody Jeffreys, Matreya Scarrwener, Nicole LaPlaca, Raw Leiba, John DeSantis, Gil Bellows, Michael Smith, Chelah Horsdal, Brendan Meyer, Timothy Webber, Melora Hardin, Tricia Helfer, Noel Johansen

Zhlédnuty 3 řady / 30 epizod . Svět, jak ho známe, skončil - na zemi přistanou mimozemské kosmické lodě, které se s nikým a ničím nepárají. Milióny mrtvých lidí, a jen hrstka přeživších formuje odpor. Bývalý učitel historie Tom Mason (Noah Wyle) společně s kapitánem Weaverem (Will Patton) se stanou vůdci Druhé masachutské, a společně postupují vstříc budoucnosti. Agresivní Skitteři, jejich vůdci Espheni a nakonec i přátelští Volmové - jak zapadají lidé do tohoto po staletí trvajícího mimozemského konfliktu ... Z první řady jsem byl trochu rozpačitý, vadilo mi, že do seriálu nebyl žádný úvod, a hned v první epizodě byl divák hozen do hluboké vody, aniž by tušil co, jak a proč. Postupem času jsem ale přicházel celému seriálu, a hlavně jednotlivým postavám na chuť, a třetí epizodu jsem si už fakt užíval. Jasně, že by se našly slabší díly, ale celkově mi vše přišlo parádně do sebe zapadající. Z hereckého obsazení nemohu nezmínit Noaha Wyle, Willa Pattona, ale dost se mi líbil i Colin Cunningham jako neskrotný Pope, či Connor Jessup jako Ben. Nyní, po konci třetí série, si ale nejsem jist, jestli se na čtvrtou sérii těším nebo ne - a mám obavy, aby se to celé nezvrhlo k něčemu, co bych ani vidět nechtěl. No nic, nechme se překvapit - zatím dávám plný počet, protože jsem si seriál fakt užil...(15.2.2014)

• mysiak

Ako celok Falling Skies pôsobí ucelenejšie ako Walking Dead, taktiež je tu mix akcie, vzťahov a emócií. Príšerky vyzerajú fajn, ale pôsobia počítačovo ako napr. príšerky z Battlestar Galactica a efekty sú na lepšej úrovni ako väčšina TV seriálov, ktoré momentálne bežia. Samozrejme Falling Skies má čo dobiehať, aby sa stal kvalitným seriálom, ale pilot dokázal, že tvorcovia začali správnou cestou. Postavy sú väčšinou sympatické, aj keď sa stále nemôžem zbaviť dojmu, že Noah Wyle mi ostane vždy v pamäti ako John Carter (ER). Celkovo Falling Skies je celkom slušný seriál, uvidíme akou cestou sa rozvinie ďalších 9 častí z 1.série.(30.6.2011)

--- 1. SÉRIE --- Po rozpačitém startu se z toho vyklubalo velmi zábavné, ale ne moc originální sci-fi. Nahoru to táhnou hlavně herecké výkony a zajímaví emzáci. Po první sérii jsem spokojený, naděje do toho vkládám veliké. Hodnocení série: 4/5 --- 2. SÉRIE --- Zvyšuju hodnocení na 5 hvězd, protože jsem si Falling Skies dočista oblíbil. Největší síla seriálu tkví v dobře napsaných postavách a sympatických charakterech - ať už je to Tom Mason a nebo kapitán Weaver či Pope nebo Margaret. A právě to je i pro mnohé zápor, protože Falling Skies je více zaměřen na dialogy a interakci postav mezi sebou, než na samotné emzáky. Ano, jsou tu. Ano, jsou zlí a mají veliké a nebezpečné lodě. Avšak tito vetřelci fungují spíš jako jakási kulisa. Hlavní jsou lidé a jejich touha přežít a vrátit se do normálního života. A o tom postapo je především. Závěrečný dvojdíl nakopl však sci-fi laťku tak vysoko, že jsem velmi zvědav, jak bude vypadat příští série. Minimálně se tak máme opravdu na co těšit. Hodnocení série: 5/5 --- 3. SÉRIE --- Třetí série je velký strmý propad dolů v kvalitě. Skvělý závěr druhé série byl naprosto zabit. Méně je prakticky všeho - boje, mimozemšťanů, emocí, efektů a hlavně DĚJE. Celou třetí sérii se prakticky nic neděje, řeší se vztahy jako mezilidské, tak mezi lidmi a Volmy. Děj se táhne jak utahaná hajzlbába a zvraty bych napočítal na prstech jedné ruky. Od této chvíle mám obavy, že to Falling Skies moc dobře nedopadne, ději začal zoufale chybět směr, kterým by se měl ubírat a pokud bude i další série, chtělo by to pány scénáristy pořádně nakopnout. Hodnocení série: 2/5 --- 4. SÉRIE --- Úvodní epizoda 4. série naprosto mění pravidla hry (a výrazně mění charaktery některých postav - Lourdes zejména), působí nelogicky až zmateně a prakticky pohřbívá logiku předchozí řady, která díky tomu působí naprosto zbytečně. Po prvním dílu jsem se seriálem na pár týdnů demonstrativně sekl, ale nakonec se přeci jen odhodlal sérii dokoukat v rámci dvou dnů. Ačkoli je pořád jistá utahanost znát, ve výsledku čtvrtá série funguje mnohem lépe, jak série předchozí. Občas tvůrci přehání v patosu, občas scénář hodně skřípe, ale obsazení FS táhne už od prvního dílu a nejinak je tomu tady. Čtvrtá řada se mi zdála i o něco drsnější, o život přichází celá řádka vedlejších postav. Druhá polovina série překvapí snahou přinést něco nového - konečně se podíváme do vesmíru. Škoda jen, že finálový díl končí opět monstrózním cliffhangerem, který jistě za těch pár měsíců naprosto vypustím z hlavy. Hodnocení série: 3/5 --- 5. SÉRIE --- Hodně akční úvod sliboval epickou jízdu až do konce, která se bohužel nedostavila. Seriálu podlomil kolena především scénář, který pořád něco slibuje, pořád se čeká na nějaké odhalení nebo pointu a ono pořád k ničemu nedochází. Je to takové nekonzistentní a polovičaté, což je škoda, protože Falling Skies má hodně sympatické postavy a vzhledem k rozpočtu velice slušnou audiovizuální stránku. Bohužel finále zklamalo na plné čáře jak svou odbytostí po stránce děje, tak efekty, kde se naplno projevil nízký budget. Na druhou stranu oceňuju fakt, že je seriál nadobro ukončený a plně uzavřený a 2. Mass tedy došla do vytouženého cíle. A to si moji oblíbenci především z řad Masonovic rodiny zasloužili od samotného počátku. Hodnocení série: 2,5/5(14.8.2011)

Miniseriál, který je pro fanoušky sci-fi téměř nezbytný. První díl mě zaujal postapokalyptickou vizí a přeživšími lidmi, bojujícími o právo žít. Jak jen to jde, snaží se čelit atakům mimozemšťanů a shánět zásoby potravin či vhodnou munici. S dalšími díly trochu kvalita upadla a seriál se tak stal průměrným. To vše díky tomu, že je zde více mluvení než samotné akce, což je pro takový žánr docela škoda.Závěr seriálu jsem však čekala napínavější, než skutečně byl. Konec zůstal otevřený… Hodnoceno *** po první sérii... 21.7.13 po zhlédnutí druhé série zvedám hodnocení na **** A důvod? Více akce, více mimozemšťanů a vůbec celkově to má větší koule. Tak to má být!(22.6.2012)

Dobrým námětem začínající seriál,který sází na velkolepé téma mimozemské invaze,sympatického hlavního hrdinu a rodinné potažmo mezi lidské vztahy.Bohužel jako podobně velkolepě pojatý Walking Dead i Falling Skies doplácí na spoustu sentimentálních keců a neuvěřitelných klišé.Klasická nemoc amerických tvůrců,která jim bohužel tím americkým patosem zajistí nemálo věrných natvrdlých diváků.Nejvíc iritující je samozřejmě nesympatický velitel v podání Willa Pattona a opravdu herecky nenadaná Měsíc DobráKrev.Noah Wyle ač se snaží,to sám bohužel neutáhne,ale je aspoň malou náplastí v mizerném castingu.Falling Skies se musí nechat dost slušný vizuál,kde si na lokacích a jejich postapokalyptickém vzhledu opravdu smlsnete a vizuální efekty jsou velice slušné.Od mizerných Walking Dead je tu navíc zajímavější zápletka i téma a pokud se tvůrci postupem rozjedou v akci a uberou na kecech,mohl by se z Falling Skies časem vyklubat nadprůmerný seriál,který zatím doplácí na řadu klasických amerických velkoprodukčních chyb,tedy kecy,rodina,sentiment a šetření akcí jak to jen jde.....škoda,škoda...potenciál v tom je,snad bude druhá série akčnější.65%.(2.11.2011)

• - Herečka Moon Bloodgood v seriálu ztvárnila doktorku Anne Glass, která ve druhé sezoně otěhotní s Tomem Masonem (Noah Wyle) a porodí mu holčičku. Moon byla těhotná během natáčení i ve skutečnosti, 15. prosince 2012 se ji narodila dcera Pepper. (lioncel)

• - Kapitán Weaver (Will Patton) a jeho dcera Jeanne (Laci J Mailey) si navzájem říkají "Papa Bear" a "Baby Bear", což odkazuje na seriál Sezame, otevři se (od r. 1969). (KM Phoenix)

• - Pôvodne sa mal seriál volať Concord. Až Steven Spielberg navrhol názov, ktorý má dnes. (Greenpeacak)