Falling Skies (TV seriál)

Falling Skies

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller / Rodinný

USA / Kanada, 2011 - 2015, 36 h 49 min (Minutáž: 52x42 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Noah Wyle, Moon Bloodgood, Drew Roy, Maxim Knight, Sarah Carter, Will Patton, Connor Jessup, Colin Cunningham, Mpho Koaho, Seychelle Gabriel, Doug Jones, Treva Etienne, Peter Shinkoda, Ryan Robbins, Brad Kelly, Jessy Schram, Scarlett Byrne, Laci J Mailey, Dale Dye, Dylan Authors, Luciana Carro, Gloria Reuben, Mira Sorvino, Robert Sean Leonard, Bruce Gray, Matt Frewer, Gage Munroe, Laine MacNeil, Yulia Lukin, Olivia Steele-Falconer, Adam Butcher, Ryan Grantham, Kyra Zagorsky, Andrey Ivchenko, Stephen Collins, Luvia Petersen, Desiree Ross, Evan Bird, Michael Antonakos, Christie Burke, Jennifer Ferrin, Emily Tennant, Dan Petronijevic, Paulino Nunes, Joshua J. Ballard, Eva Bourne, Dylan Schmid, Aaron Douglas, Darren Moore, Avery Konrad, D. Harlan Cutshall, Harrison MacDonald, Christopher Pearce, Mark Gibbon, Chad Riley, Toby Levins, Cainan Wiebe, Jeremy Schuetze, Jason William Day, Rob Hayter, Julia Sarah Stone, Terry O'Quinn, Jeff Fahey, Dean Petriw, Lane Edwards, Nneka Croal, Seth Whittaker, Geoff Redknap, Robert Clotworthy, Michael Rogers, Dakota Guppy, Martin Roach, Mark Acheson, Billy Wickman, Nathan Mitchell, Steven Weber, Henry Czerny, Niamh Wilson, Blair Brown, Diego Klattenhoff, Brandon Jay McLaren, Catalina Sandino Moreno, Camille Sullivan, Ty Olsson, Jared Keeso, Jorge Vargas, Michael Hogan, Ali Skovbye, Sean Michael Kyer, Christopher Heyerdahl, Tom Stevens, Dakota Daulby, Woody Jeffreys, Matreya Scarrwener, Nicole LaPlaca, Raw Leiba, John DeSantis, Gil Bellows, Michael Smith, Chelah Horsdal, Brendan Meyer, Timothy Webber, Melora Hardin, Tricia Helfer, Noel Johansen, Larissa Albuquerque, Connor Christopher Levins, Chris McNally, Taylor Russell, Iain Belcher, Emily Hahn, Wesley Morgan, Sandy Sidhu, Zarrin Darnell-Martin, Jason McKinnon

Slabší 4*. Není to sice špatné, ale chybí tomu nějaké to tempo a více emzáků. Samotná akce (občasná) není špatná a triková stránka je také ucházející. Zřejmě nejzajímavější příběhová linka se znovuzískaným děckem, které nosilo postroj, je nehorázně zazděná v desáté epizodě. Dalo se z ní vymáčknout daleko víc. A proč tam sakra nění vidět jak mimozemšťani masakrují důležité skupinky lidí? (např desátá epizoda při rozdělení na čtyři útočné skupiny!! žádný masakr, přitom by to epizodě dodalo tolik potřebný náboj) Pokud se další řada trošku nevytáhne, zřejmě to shodím na 3* Update:Druhá řada o něco lepší než první. Epizody měly lepší spád a celkově byly zajímavější, ale poslední epizoda vcelku zklamala. A něco mi říká, že ještě pár řad a z post-apo seriálu se stanou Hvězdné války :D Update2: Tak třetí řada o nic horší než druhá ale zároveň o nic lepší. Děj zajímavý, akce opět fajn, ale měli by vyměnit scénársty, páč jim tam občas ujíždí do očí bijící nelogičnosti a stejně nelogociky se občas chovají i postavy. Update3: Ne, ne a ne. Snižuji na 3*. První polovina čtvrté řady o ničem a nudná s minimem zamíjavých, ale nedotažených nápadů (přeškolovací zařízení, ghetta,...) a druhá půlka asi taková jako předchozí řada + další tuna dementního chování postav, přičemž z těch dementních postav zabijou jen jednu a těch normálnějších postav zabijou spoustu, včetně jediné, která tam měla jakýsi svůj charakter a člověk jí fandil. A ani ten navnazující závěr to nezachránil. Update4: Strašně moc bych chtěl zvýšit zpátky na 4*, ale ono to prostě nejde kvůli debilním scénaristům, který jsou schopný všechny dobrý dějový linky totálně zabít kravinama, klišoidníma věcma a milionem nepravděpodobných děj posouvajících náhod .(9.8.2011)

Marně jsem přemýšlel nad tím co tomu chybí. Je tam vyvážená akce, která je poměrně dobře nasnímaná. Jakási psychologie postav funguje na výbornou, alieni působí tak, aby děsili, působili inteligentně, nelítostně. Obsazení je bezchybné a herecké výkony jakbysmet. Málem bych zapomněl zmínit výtečnou práci hudební složky. A přeci tomu něco chybí, abych šel o hvězdu výše. Nejspíš nad tím budu dumat ještě hodně dlouho. Jen doufám, že na ten pádný důvod přijdu do konce série. Nebo, v tom úplně nejlepším případě, "to něco" co chybí vymizí, abych mohl s hodnocením výše. Zatím je to ale sympatický rozjezd, druhá série potvrzená, strýček Steven co by producent a vrchní dohlížející. Obavy jsou minimální. Nezbývá tedy, než pustit další díl a doufat k nalezení pádného důvodu.___V záplavě kvalitnější podívané jsem se rozhodl další dobrodružství bez problému oželit.(9.7.2011)

V mnohých smeroch lepšie, ako často porovnvnávané Walking Dead. Rozhodne viac akcie a menej kecov, viac efektov a omnoho, OMNOHO sympatickejšie charaktery a casting. Scenárom na tom WD tiež nie je omnoho lepšie. Falling skies je každá časť vojenskou misiou, ktoré sa mi páčia viac ako v seriály Generation Kill, kde je ale vojna a taktika prvoplánová.(20.4.2012)

• mysiak

Ako celok Falling Skies pôsobí ucelenejšie ako Walking Dead, taktiež je tu mix akcie, vzťahov a emócií. Príšerky vyzerajú fajn, ale pôsobia počítačovo ako napr. príšerky z Battlestar Galactica a efekty sú na lepšej úrovni ako väčšina TV seriálov, ktoré momentálne bežia. Samozrejme Falling Skies má čo dobiehať, aby sa stal kvalitným seriálom, ale pilot dokázal, že tvorcovia začali správnou cestou. Postavy sú väčšinou sympatické, aj keď sa stále nemôžem zbaviť dojmu, že Noah Wyle mi ostane vždy v pamäti ako John Carter (ER). Celkovo Falling Skies je celkom slušný seriál, uvidíme akou cestou sa rozvinie ďalších 9 častí z 1.série.(30.6.2011)

• Zeck

Falling Skies postrádá vše, co by měl obsahovat moderní seriál 21. století, a to hlavně v dnešní době, kdy se seriálová tvorba začíná zpracováním i hereckým obsazením přibližovat tvorbě filmové. Srovnání s Walking Dead to skutečně snese, protože oba seriály jsou o hovně a v obou se tvůrci zaměřují na telenovelové problémky bandy debilních lidí, kteří mají představovat přeživší apokalypsy a zničený svět je jen takovou kulisou v pozadí jejich rodinných patálií. Efekty měla lepší i Hvězdná brána s Tiel´cem v čele v polovině 90. let, proto mimozemšťané nemohou nikoho vyděsit už od prvního kontaktu s divákem, natož když vypadají jako představa mimozemšťana 60. let. Pokud tvůrci nedokáží pracovat s napětím, pak seriál o invazních mimozemšťanech zkrátka nemůže fungovat. Fakt, že by někoho bavily ty banální problémy přeživších (najdi funkční motorky, najdi jídlo, najdi benzín, najdi místo k utáboření, přemísti se o 10 km dál, sbal tu holku) stojí a padá právě na napětí z hrozby, která v tomto případě nečíhá nikde, i když je vidět naprosto všude. Pokud seriál popisující postapokalyptický svět s invazními mimozemšťany dokáže po pěti dílech odrovnat fanouška postapokalyptických filmů a sci-fi o invazních mimozemšťanech, pak stojí za hovno, rozhodně nemá na zdejší hodnocení. Přelomová a ve všech směrech geniální Invaze se zrušila pro "nezájem", kdy jí sledovalo 10 000 000 diváků a tahle kardinální sračka vysraná na lidi má pokračování? Jsem zhnusen z vkusu lidí. 10%(25.7.2011)

• - V 1. díle 5. série používá Matt Mason (Maxim Knight) českou zbraň CZ Scorpion EVO3. V posledních dílech 5. série si můžeme všimnout české zbraně CZ 805 BREN v rukou Halla Masona (Drew Roy). (UncleMorty)

• - Pilotní díl měl nejvyšší sledovanost mezi všemi kabelovými stanicemi pro rok 2011. Jeho premiéru si nenechalo ujít 5,9 miliónů diváků. (Amroth666)

• - Jméno hlavního pásma přeživších uvedených v sérii, 2. Massachusetts, je převzato z reálného pluku vojáků, kteří bojovali jak v americké revoluci tak i občanské válce. (willy1)