Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

Terva

POZOR, NĚKTERÉ MÉ POSTŘEHY MOHOU VYPADAT JAKO SPOILER, ALE JSOU VYTRŽENÉ Z KONTEXTU A TAK SNAD MOC NEUŠKODÍ :-) PRVNÍ ŘADA - - - - - DESET DÍLŮ - - - - - CITÁT - Byly jsme ve škole, když ty lodě přiletěly.......... Executive producent - Steven Spielberg. Celkem mě naštvalo, že ta úvodní sekvence o přistání a invazi mimozemšťanů je kreslená. Asi jsem čekal víc. Děj mi připomíná několik seriálů, nejvíce však Walking Dead, akorát místo zombies jsou tu mimozemšťani. Jinak průběh a scénář je skoro totožný. Mimíci zde mají hlavu jako Brundle z Mouchy, ovládání lidí je již také použito ve filmech a tak jsem zatím spíš skeptický. CITÁT - To jsem přiletěli, aby tu sbírali staré topinkovače a měděné dráty?........ Tak tedy první řada je průměr, spíš podprůměr a tak jsem zvědav, jak se bude příběh dále vyvíjet. Uvidíme v druhé řadě. DRUHÁ ŘADA - - - - - DESET DÍLŮ - - - - - CITÁT - Přiletěli sem ve vesmírných lodích a přeměnili naše děti v otroky........ Události se posunují o tři měsíce později, od doby, co Tom dobrovolně vstoupil na vesmírnou loď. A protože je jeho jméno v úvodních titulcích, je jasné, jak to dopadlo. Nevíte? Podívejte se. Bohužel, celá ta rodina okolo Toma je hodně zranitelná a tvůrci na nich založí skoro celý příběh. Tak že, když nevyšiluje Tom, vyšiluje Ben, pak zase Hal, no a když už je toho dost, začne vyšilovat jejich třetí bratr. Ostatní postavy nedostávají moc prostoru a převážně prostě jen umírají. Trikově je to celkem povedené ale i tak jsem si myslel, že to touto řadou ukončím a dál se nebudu dívat. Jenže konec desátého dílu druhé řady mě pořádně navnadil na další, třetí řadu. Z Mass 2 se stala velká změna a doufám, že ve třetí řadě, konečně dojde k nějaké pořádné bitvě. Steven Spielberg to umí a protože už je na světě čtvrtá řada, určitě se něco stalo. Tak hurá na trojku. TŘETÍ ŘADA - PILOT + DEVĚT DÍLŮ - CITÁT - Vyženeme je z naší planety!!....... Vidět mimozemšťana jezdit na koni, je zážitek. Děj v třetím díle je posunut o sedm !!!! měsíců dopředu. (Kam se těch sedm měsíců ztratilo?). Charleston má stále víc a víc obyvatel a to znamená vícero nebezpečí. Jak obrana z venku tak i vnitřní nepokoje a špionáž tu vřele bují. K obraně teď slouží zbraně dodané novým spojencem, který se objevil na konci druhé řady. CITÁT - Chybí mi, být na cestách, kde mě naháněj Skitteři.......... Pope si otevřel rockový bar a ikdyž se zdá, zatím usazený, věřím, že toho ještě spoustu provede. Neustále se mu něco nelíbilo a tak určitě nezůstane dlouho klidný. CITÁT - Rundu, na účet podniku....... Třetí řada je rozvláčnější, ale hlavní děj se opět motá kolem Masonovi rodiny, dětí a milenek jeho dětí. Nějak moc lásky a žádná sranda. Nějak mě ta Ma(n)sonovic rodina začíná nudit, řeší pořád to samé a všichni kolem nich, jako vždy, umírají. Žádná jiná dvojice nebo jedinec, nedostanou pořádný prostor. CITÁT - Má dcera je napůl mimozemšťan............ Opravdu je na příběhu, zatím, nejlepší Pope. Mám tuto postavu rád a doufám, že mi jí tvůrci příběhu, nějak moc nepokazí. CITÁT - Myslím, že nemusíme furt koukat na Masonovic drama......... Seriál by se měl opravdu spíš Jmenovat Masonovic drama, místo Falling skies. A ikdyž, zdánlivě zmizí s Charlestonu, stejně jdou tvůrci stále za nimi. Jediný, který se vymyká přírodě je opět Pope, v této třetí řadě, dostal slušnou dávku prostoru a to mě drželo celou dobu u sledování. CITÁT - Nic nekončí, dokud není konec.......... ČTVRTÁ ŘADA - 12 DÍLŮ CITÁT - Charlestone, domove, sladký domove....... Hned úvodní pasáž této řady je divná. Poté se zase, a opět, jak je zvykem tvůrců, přesuneme dále. Tentokrát o čtyři měsíce. V celkovém vyznění příběhu už chybí celkem dost času a film, tak má strašně moc černých míst. Celé se to dějově posouvá, trochu někam jinam, než by divák očekával. Vlastně je to stále uměle prodlužované. Opět tu nejvíce řádí Ma(n)sonova rodina, na kterou se nabalují další nové postavy a přebírají jejich zvyky a názory. Jen Pope zůstává stále stejný a stále se stará o vzrušení v ději. V této řadě dokonce potkává dívku, která má skoro stejný životní styl a myšlení, jako Pope. Možná by si zasloužili svůj samostatný příběh. Ale zpět k ději. Paní Sklenička se tu začíná chovat jako gestapák a vyčerpává všechny kolem sebe, včetně diváků - tedy mě. Alexi se mezi tím zakuklila a možná z ní bude krásný motýl. Čtvrtá řada už mě moc nebavila. CITÁT - Svobodná vůle může být nebezpečná........ Bohužel Skitteři tu dostávají až moc lidské rysy, což není dobře. Příběh začíná stagnovat a to tak hluboko, že jsem se rozhodl ubrat jednu hvězdu a snížil jsem tak své hodnocení na 40% Bezkonkurenčně nejhorší řada celé série. CITÁT - Miluju vůni mrtvého Skittera......... Ještě než to ukončím, vyzvednu opět humor Popa. Jeho narážka na Hvězdné války mě rozesmála. CITÁT - A co máme dělat? Unést Millenium Falcon a letět na Měsíc?.........Nejlepší hláška této řady. Pátou řadu už snad raději ne. () (méně) (více)

Lacike

1. seria: serial trpi podobnymi neduhmi ako serial Walking Dead. Slusna vyprava, ale omacka medzi akcnymi scenami je dost nudna. Akurat oproti postavam vo Walking Dead, su tieto vdaka hercom sympaticke a to aj napriek tomu, ze ich scenaristi pravidelne aspon raz behom dielu nutia urobit taku koninu, ze iba neveriacky krutite hlavou. Prve dva diely ma to sralo. Potom som to akceptoval a zacal sa tym bavit. Finale bolo zabavne a som zvedavy ako ho rozvinú v druhej serii. Je to proste sracka na ktorej sa bavim tym aka je blba, ale zaroven ju mam preto rad. ()

Remivsremi

Řekl bych, že seriál hodně nevyužil svůj potenciál. Je to RODINNÉ scifátko, kde se nadhodí pár zajímavých otázek, ale nějak se nedopracuje ke kloudnému výsledku. Jsou zde znát prsty Spielberga, ale to pro tentokrát není pochvala, neboť tu zde opět vidíte ústřižky z ETho, Války světů a Setkání 3. druhu. Navíc z deseti dílů možná tři dokázali fanouška scifi opravdu něčím zaujmout a i malinko překvapit. Zbytek se jednoduše nepovedl. V další sezoně se musí sakra snažit o vylepšení svého renomé. Update: Druhá sezona je o dost lepší než ta první. Zvedám hodnocení na 4 hvězdy. Update: Třetí řada se kvalitativně propadla a z FS se stává celkem utahaná podívaná. ()

PanCitron

Směs klišé a patetických momentů splácaná do 10 epizod seriálu o invazi mimozemšťanů. No aspoň jsem se něco dozvěděl o nových sportech, pedofilní emzáci byli celkem originální, postavy zase kolem mě projely jako v rychlíku. A cliffhanger relativně dobrý, snad i donutil, že bych se na tu další sérii i podíval. S2:Proč to pořád sleduju? seriozně mám pocit, že scénář napslai dva lidi. Jeden vymyslel perfektní zápletku a druhý tam přidal hromadu kýčovitých dialogů. No snad v cliffhnageru třetí řady nebudou další noví mimozemšťaniS4: Když to porovnám s ostatními sériemi, tak tato "nebyla tak zlá". S5: Tak toto už zase bylo opravdu zlé. Na to že šlo o finálovou sérii se tam asi 8 dílů nedělo absolutně nic, předposlední díl objevili superzbraň a finále samotné napsalo asi desetilété dítě. Jinak si nedokážu představit, co jsem to právě viděl. nejlepší epizoda: 1x08 - What Hides Beneath, 4x07 - Saturday Night Massacre ()

O´Neill

První dvojdíl nic extra, ale v dalších dílech se to celkem rozjede. Casting je docela slušný, a herecké výkony by se daly označit za dobré. Co kazí celkový seriál jsou občas nudné scény. A námět, že je tisíckrát ohrané klišé? Zatím se zdá, že pod dozorem Spielberga funguje. 2. série - opět a zase ta seriálová pauza, kterou tak nesnáším. K seriálu stále nebyla nějak extra chuť se vracet, nicméně rozhodnutí shlédnout všechny díly druhé série bylo výborné - opět jsem se stal fanouškem a momentálně jen čekám na další díly. Zároveň zvyšuji hodnocení na plný počet. ()

Galerie (1 519)

• Natáčelo se ve městech Burnaby, Coquitlam, Hamilton, Oshawa v Kanadě. (willy1)
  • Tom Mason (Noah Wyle) používá jako hlavní zbraň výhradně útočné pušky Kalašnikov, a to různé modely. Od původního AK-47, přes AKM, AKMS, polskou licenční kopii Zastava M70 až po moderní AK-74M2 (v 5. sérii). (Lord_Denvil)
  • V poslední epizodě první série je ve scéně na nákladním vozidle zmíněna jedna z postav filmu Mzda strachu (1952). Podobnost s filmem lze současně najít i ve právě odehrávající se scéně převozu nitroglycerinu. (Amroth666)