Falling Skies (TV seriál)

Falling Skies

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller / Rodinný

USA / Kanada, 2011 - 2015, 36 h 49 min (Minutáž: 52x42 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Noah Wyle, Moon Bloodgood, Drew Roy, Maxim Knight, Sarah Carter, Will Patton, Connor Jessup, Colin Cunningham, Mpho Koaho, Seychelle Gabriel, Doug Jones, Treva Etienne, Peter Shinkoda, Ryan Robbins, Brad Kelly, Jessy Schram, Scarlett Byrne, Laci J Mailey, Dale Dye, Dylan Authors, Luciana Carro, Gloria Reuben, Mira Sorvino, Robert Sean Leonard, Bruce Gray, Matt Frewer, Gage Munroe, Laine MacNeil, Yulia Lukin, Olivia Steele-Falconer, Adam Butcher, Ryan Grantham, Kyra Zagorsky, Andrey Ivchenko, Stephen Collins, Luvia Petersen, Desiree Ross, Evan Bird, Michael Antonakos, Christie Burke, Jennifer Ferrin, Emily Tennant, Dan Petronijevic, Paulino Nunes, Joshua J. Ballard, Eva Bourne, Dylan Schmid, Aaron Douglas, Darren Moore, Avery Konrad, D. Harlan Cutshall, Harrison MacDonald, Christopher Pearce, Mark Gibbon, Chad Riley, Toby Levins, Cainan Wiebe, Jeremy Schuetze, Jason William Day, Rob Hayter, Julia Sarah Stone, Terry O'Quinn, Jeff Fahey, Dean Petriw, Lane Edwards, Nneka Croal, Seth Whittaker, Geoff Redknap, Robert Clotworthy, Michael Rogers, Dakota Guppy, Martin Roach, Mark Acheson, Billy Wickman, Nathan Mitchell, Steven Weber, Henry Czerny, Niamh Wilson, Blair Brown, Diego Klattenhoff, Brandon Jay McLaren, Catalina Sandino Moreno, Camille Sullivan, Ty Olsson, Jared Keeso, Jorge Vargas, Michael Hogan, Ali Skovbye, Sean Michael Kyer, Christopher Heyerdahl, Tom Stevens, Dakota Daulby, Woody Jeffreys, Matreya Scarrwener, Nicole LaPlaca, Raw Leiba, John DeSantis, Gil Bellows, Michael Smith, Chelah Horsdal, Brendan Meyer, Timothy Webber, Melora Hardin, Tricia Helfer, Noel Johansen, Larissa Albuquerque, Connor Christopher Levins, Chris McNally, Taylor Russell, Iain Belcher, Emily Hahn, Wesley Morgan, Sandy Sidhu
  • Zeck

Falling Skies postrádá vše, co by měl obsahovat moderní seriál 21. století, a to hlavně v dnešní době, kdy se seriálová tvorba začíná zpracováním i hereckým obsazením přibližovat tvorbě filmové. Srovnání s Walking Dead to skutečně snese, protože oba seriály jsou o hovně a v obou se tvůrci zaměřují na telenovelové problémky bandy debilních lidí, kteří mají představovat přeživší apokalypsy a zničený svět je jen takovou kulisou v pozadí jejich rodinných patálií. Efekty měla lepší i Hvězdná brána s Tiel´cem v čele v polovině 90. let, proto mimozemšťané nemohou nikoho vyděsit už od prvního kontaktu s divákem, natož když vypadají jako představa mimozemšťana 60. let. Pokud tvůrci nedokáží pracovat s napětím, pak seriál o invazních mimozemšťanech zkrátka nemůže fungovat. Fakt, že by někoho bavily ty banální problémy přeživších (najdi funkční motorky, najdi jídlo, najdi benzín, najdi místo k utáboření, přemísti se o 10 km dál, sbal tu holku) stojí a padá právě na napětí z hrozby, která v tomto případě nečíhá nikde, i když je vidět naprosto všude. Pokud seriál popisující postapokalyptický svět s invazními mimozemšťany dokáže po pěti dílech odrovnat fanouška postapokalyptických filmů a sci-fi o invazních mimozemšťanech, pak stojí za hovno, rozhodně nemá na zdejší hodnocení. Přelomová a ve všech směrech geniální Invaze se zrušila pro "nezájem", kdy jí sledovalo 10 000 000 diváků a tahle kardinální sračka vysraná na lidi má pokračování? Jsem zhnusen z vkusu lidí. 10%(25.7.2011)

• sulimo

Až na ty mimozemšťany je to vlastně Walking Dead, akorát že horší, a to o dost. Kromě akčních scén, kterých je opravdu hodně málo, to nesto jí za nic, jinými slovy plno americkejch vlasteneckejch keců, do toho rodinná trable, supr inteligentní přecitlivělé děti (mimořádně antikoncepční záležitost) a nesympatické postavy. Opravdu se mi těžko hledá důvod to po třech dílech podstoupit i počtvrtý. Mimořádně nepovedená zbytečnost, bez které se průměrně inteligentní divák mimořádně dokáže obejít, nemrhejte časem a nekoukejte na to, tohle opravdu stojí za dvě věci.(10.7.2011)

První dvojdíl nic extra, ale v dalších dílech se to celkem rozjede. Casting je docela slušný, a herecké výkony by se daly označit za dobré. Co kazí celkový seriál jsou občas nudné scény. A námět, že je tisíckrát ohrané klišé? Zatím se zdá, že pod dozorem Spielberga funguje. 2. série - opět a zase ta seriálová pauza, kterou tak nesnáším. K seriálu stále nebyla nějak extra chuť se vracet, nicméně rozhodnutí shlédnout všechny díly druhé série bylo výborné - opět jsem se stal fanouškem a momentálně jen čekám na další díly. Zároveň zvyšuji hodnocení na plný počet.(10.7.2011)

// Production Companies: DreamWorks Television // Po pozretí celej prvej série som trošičku sklamaný, nie z deja a scenára, ale z vizuálnych efektov. Netvrdím, že je to úplne zlé, no tvorcovia si mohli dať trošku viac záležať. S čím som dopohody spokojný sú herci, ktorí na mňa pôsobia veľmi sympaticky čo je základ dobrého seriálu. Uvidíme čo ponúkne druhá séria.....(17.11.2011)

• mysiak

Ako celok Falling Skies pôsobí ucelenejšie ako Walking Dead, taktiež je tu mix akcie, vzťahov a emócií. Príšerky vyzerajú fajn, ale pôsobia počítačovo ako napr. príšerky z Battlestar Galactica a efekty sú na lepšej úrovni ako väčšina TV seriálov, ktoré momentálne bežia. Samozrejme Falling Skies má čo dobiehať, aby sa stal kvalitným seriálom, ale pilot dokázal, že tvorcovia začali správnou cestou. Postavy sú väčšinou sympatické, aj keď sa stále nemôžem zbaviť dojmu, že Noah Wyle mi ostane vždy v pamäti ako John Carter (ER). Celkovo Falling Skies je celkom slušný seriál, uvidíme akou cestou sa rozvinie ďalších 9 častí z 1.série.(30.6.2011)

• - Natáčelo se ve městech Burnaby, Coquitlam, Hamilton, Oshawa v Kanadě. (willy1)

• - Pôvodne sa mal seriál volať Concord. Až Steven Spielberg navrhol názov, ktorý má dnes. (Greenpeacak)

• - V 1. díle 5. série používá Matt Mason (Maxim Knight) českou zbraň CZ Scorpion EVO3. V posledních dílech 5. série si můžeme všimnout české zbraně CZ 805 BREN v rukou Halla Masona (Drew Roy). (UncleMorty)