Reklama

Reklama

Falling Skies

(seriál)
  • USA Falling Skies
Trailer 8
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller / Rodinný
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Hrají:

Noah Wyle, Moon Bloodgood, Drew Roy, Maxim Knight, Sarah Carter, Will Patton, Connor Jessup, Colin Cunningham, Mpho Koaho, Seychelle Gabriel, Doug Jones (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(52)

Tento zbrusu nový sci fi seriál vypráví o tom, jak na naší Zemi přistála agresivní mimozemská rasa, která se lidstvo snaží zcela vyhladit. Bývalý učitel, jehož hraje televizní hvězda Noah Wyle spojí zdecimované zbytky obyvatel a rozhodne se invazi vzepřít. Seriál pro kabelovou společnost TNT produkuje režisérská legenda Steven Spielberg. (Bart16)

(více)

Videa (109)

Trailer 8

Recenze (264)

3n3my 

všechny recenze uživatele

Prepadák roka 2011 medzi seriálmi. Mal som problém dopozerať prvých 10 častí - viac menej zo zvedavosti, a s vierou vo vygradované finále prvej série sa mi to aj podarilo. No s tým záverom vygradovalo akurát tak moje sklamanie. Zhrnutie: gýčovitý sci-fi nepodarok preferujúci trápne dialógy a vzťahy pred vizuálnou stránkou. ()

TomikZlesa 

všechny recenze uživatele

Po pilotu okomentuju, ale hodnotit nebudu. Takže pilot na mě naházel snad všechno nejhorší co mohl, během pár minut sem zjistil že zřejmě neuvidím to nejdůležitější, a to přílet emzáků a tupý xichty lidí který tomu nemůžou věřit, celosvětovej chaos, selhání náboženství atd...během dalších 5ti minut sem uviděl emzáka v celý svý kráse, takže okamžitě po napěí, za dalších 5 minut sem viděl fnukající děcko a jeho "krásnej" obrázek. V neposlední řadě na mě vypadla demence největší, lidi bojují proti sobě, za tohle ale bohužel seriál nemůže, že sou lidi kokoti a seriál to naštestí ví. Na druhou stranu nechyběly napínavé momenty, akční scény a lidi se kupodivu chovali jako lidi, sand tohle bude pravý opak "V" kterej začal hodně slibně a pak se nedokázal vyhrabat z vlastních sraček a radši sem na to přestal koukat....uvidíme jak dál......Jo a proč si nudělat tábor na veliký louce kde sme nekrytý a sme pefektně vidět když hned velde je hustej les ! EDIT: po dokokání hodnotí ****, v celku super seriál, pokud bych měl porvnat např. se sračkovou 2. serií Walking Dead, nebo se stupidním V, je tu sice pár chyb ale nevím proč, byl sem neustále napnutej co se bude dít, naštestí minimum keců okolo a žádný přehnaný akce atd....těším se na druhou serii ! Yo, postava Dick, ehm teda Rick je u mě jedna z nejotravnějších postav v seriálu, jak seriálově tak herecky, už dlouho sem neměl takový nutkání někomu zozkopat palici :-) ()

Reklama

AlfaNumerO 

všechny recenze uživatele

Celkový dojem -3*, Jsem milovník sci-fi >4*, hlavní postavy nikdy neumírají <3*, občas šílené kiksy a nudný děj <2*, přežijí všichni Masoni <1*, Will Patton >2*, Pope >3*, efekty -3*, zhovadilost s měsícem <2*, občas zajímavý nápad a rozšiřování řad mimozemšťanů >3* no a na těch třech hvězdičkách zůstanu, protože to ve srovnání s jinými seriály na 4* o prsa nedosáhne. 64% ()

Iwus.ka 

všechny recenze uživatele

Miniseriál, který je pro fanoušky sci-fi téměř nezbytný. První díl mě zaujal postapokalyptickou vizí a přeživšími lidmi, bojujícími o právo žít. Jak jen to jde, snaží se čelit atakům mimozemšťanů a shánět zásoby potravin či vhodnou munici. S dalšími díly trochu kvalita upadla a seriál se tak stal průměrným. To vše díky tomu, že je zde více mluvení než samotné akce, což je pro takový žánr docela škoda.Závěr seriálu jsem však čekala napínavější, než skutečně byl. Konec zůstal otevřený… Hodnoceno *** po první sérii... 21.7.13 po zhlédnutí druhé série zvedám hodnocení na **** A důvod? Více akce, více mimozemšťanů a vůbec celkově to má větší koule. Tak to má být! ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

1. série Seriály s tématikou postapo mě docela baví. Na první pohled to je o něco slabší než Jericho a hlavním problémem je pro mě vykreslení mimozemšťanů. Ty moc nemusím, ale je mi jasné, že nějaký nepřítel být musí. Při prvním pohledu na ty lodě se mi vybavil District 9, což v mém případě není nic pozitivního. Postupem času jsem si hlavní postavy docela oblíbil a určitě se chystám podívat i na druhou sérii. Samozřejmě by to mohlo být i lepší, ale těch lehce nadprůměrných 70 % si to zaslouží. *** 2. série Tak a druhou sérii mám za sebou. Aliance už se netvoří s lidmi, ale dokonce i s mimozemšťany a to rodinné drama už je více než ohrané a začíná se mi pěkně zajídat. Ještě že je tam Popeova skupinka, která situaci vyvažuje a vykresluje to, jak by to asi vypadalo ve skutečnosti. Putování do Charlestonu bylo zdlouhavé, ale jak se dalo čekat Charleston nakonec vůbec není takovej, jak si ho hrdinové představovali a konec rozhodně není happyend, což přidává plusové body. Na konci samozřejmě přichází další cliffhanger. Druhá sérii udržela nastavenou laťku, někde byla možná i lepší, ale celkově se drží na stejné úrovni. *** 3. série Na začátku třetí řady opět přichází časový skok a chvilku trvá než se rozkoukáte, abyste zjistili co se událo během vaší nepřítomnosti. Tentokrát se kromě války s mimozemšťany zabýváme hlavně narozením "dcery" Toma Masona. Ta samozřejmě není tak úplně člověk, což přináší zajímavé otázky. Ve finále přijde pár zvratů a velké nalákání na další sérii. Pokud jste s Falling Skies vydrželi doteď jako já, tak je neopustíte, protože vás bude zajímat co dál. I když se může zdát, že kvalita je o něco slabší. *** 4. série Čtvrtá série se hned v úvodu opět dočká výrazného časového skoku. Skupina hlavních hrdinů je rozmetána na několik frakcí, aby se zhruba v polovině série všichni shledali a znovu vymysleli plán jak porazit nepřítele. V této sérii sehraje největší role (už dospělá) dcera Toma a Anne, Lexi. Jinak série není žádný zázrak a v podstatě pořád pokračuje v tom, co už známe a nepřináší nic nového. Zdá se, že seriálu polehku dochází dech a rozhodnutí pro závěrečnou sérii vypadá jako ideální řešení. *** 5. série V závěrečné páté řadě dokonává Tom Mason obrovskou proměnu. Začal jako chlápek, který by obětoval vlastní život pro záchranu ostatních, ale válka z něj udělala někoho jiného. Stále je pro něho nejdůležitější rodina, ale stává se mnohem chladnějším a necitlivějším hrdinou než jak ho známe. A největší problém s tím měl Pope. Upřímně jsem doufal, že jejich střet přinese ještě horší důsledky. Trochu mě zklamalo i to happyendovské finále. Samozřejmě, že jsem čekal vítězství lidí, ale rozhodně jsem si myslel, že přijde hodně obětí. To, že všichni přežijí (ba dokonce jsou i oživováni) mi zážitek trochu pokazilo. Přesto nebudu na Falling Skies vzpomínat ve zlém. ()

Galerie (1 519)

Zajímavosti (10)

  • Natáčelo se ve městech Burnaby, Coquitlam, Hamilton, Oshawa v Kanadě. (willy1)
  • Původně byl seriál plánován jako minisérie, díky vysoké sledovanosti ale natáčení pokračovalo. (Amroth666)

Reklama

Reklama