Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

vodkasesemte

MarVel opět překvapil. Capaitán Amerika asi bude moje oblíbená serie, i když ji sleduji pozpátku - On your left - Internet, so helpful - 00.27.07 - Kidding - Nikdy mi to předtím nedošlo - What ybout the nurse that lives across the hall form you? She seems kind of nice - Im multi-tasking - Granddad loved ppl, but he didnt trust them very much - This is not freedom, its FEAR - The world has changed and none of us can go back (bejvalka – to sem přeskakoval schválně) - All we can do is our best. And SOMETIMES the BEST that we can do is to start over - World Security Council (jsem to vubec nepřekládal) - Problems? Depends on your definition - Just a great idea off the top of my head - Communication encrypting protocol (negr v autě) - Secure line 0405 - Deep shadow conditions - G152 - Ty debile, tydle filmy nám prozrazují, co bude – proč by v nich neukryli více tajemství? - 5F3-N61 7 - Jak si v tom tanku mohl něco zlomit (přesně)? - Armor integrity - Window integrity compromised - Jak si v tom tanku mohl něco zlomit (přesně)? - Initiate vertical take off (tak to si vubec nepamatuju) - Jak je vyplašenej už jo (ideální s křupkama) - Three slugs, no rifling. Completly untraceable - Not-so-safe house - Realists. We know that, despite all the diplomacy and the handshaking and the rhetoric, to build a really better world SOMETIMES means having to tear the OLD one down (nic???) - Before we get started, does anyone want to get out? - Ghost story - Project insight - Kiss me. Public displays of affection make ppl very uncomfortable - 8539 - Data point - Technology of ancient - Rogers , Steven, born 1918 - Romanoff, Natalia Alianova 1984 - Armin Zola 1972 received terminal diagnostics. My mind was worth saving - Operation Paper Clip. Recruited German scientists with strategic value - Cut off one head, two more shall take its place - HYDRA was founded on the belief that humanity could not be trusted with its own freedom - What we not realise was that if you try to take that freedom, they resist - The war taught us much (nekecej – já vidím novej state). Humanity needed to surrender its freedom wilingly - The new HYDRA grew. A beautiful parasite inside SHIELD - For 70 yrs HYDRA has been secretly feeding crisis, reaping war, and when history did not cooperate, history was changed - HYDRA created a world so chaotic, that humanity is finally ready to sacrifice its freedom to gain its security - Once a purification process is complete, HYDRAs new world order will arise - Project Insight requires insight - You shall be too dead to hear it - I have been stalling (zdržoval) - We are, both of us, out of time - Jak z toho mohli vylízt, když byli ve výtahový šachtě? - Everyone we know is trying 10 kill us (pak kdo to překládá) - I made a breakfast. If you guys eat that son/sort of thing (muže se stát) - Zolas algorithm was on the Lemurian Star - EXO-7 Falcon - The other 10 oclock - Bcs that tie looks really expensive, and I would hate to mess it up - Insights targets. Anyone who was a threat to HYDRA - The 21st century is a digital book. Zola taught HYDRA how to read it - Your bank accounts, medical histories, voting patterns, emails, phone calls, your damn SAT scores - Zolas algorithm evaluates ppls past to predict their future - Scratch ppl from the list. A few milion at a time - Compartmentalised - Tetrodotoxin B (slows the pulse to one beat a minute) - Dont look at me. I do what he does, just slower - Im with you to the end of the line - If you are gonna fight a war, you got to wear a uniform - Ladák (ty prasata to odserou) - They could be standing right next to you. They almost have what they want. Absolute CONTROL. Price of freedom is high. It always has been - Did you write that down first, or was it off the top of your head? 2018-05-27 - You smug son of a bitch - I guess I have got the floor - You picked the wrong side. It depends where you are standing - ORDER only come through pain (no prisoners) - Aptain America and his colourful friends - Its not a world of spies any more. Not even a world of heroes. This is the age of miracles (Dragon Age) - Theres nothing more horrifying than a miracle () (méně) (více)

Drozdo57

Kapitán Amerika robí niečo, čo je s jeho schopnosťami uveriteľnejšie. Pôsobí to síce ako spinoff Bournovych filmov, ale práve tu má Kapitánova postava zmysel. Doladiť detaily a mohol z toho byť fakt dobrý film. Bohužiaľ zatiaľ sme na polceste. ()

Jhuzis5

já bych řekl , že tak dobrou akci jsem viděl jen v daredevilovi a v tomhle...Páni..scéna ve výtahu..a i ostatní...tohle je perfektní film , který pobaví i člověka , co není marvel fanoušek.. ()

swinevenca

Hrdina (první půlhodinu otřesně vzpomínající) - **, support (Falcon - další létající černoch) - ***, kočenka - leda sousedka, tokání - není čas, záporák (Rumlova a Wintrsoldžra sráží starej HydroRedford) - **** , akce (asi nejlepší) - **** ()

BaronMartin

Druhý díl Kapitána Ameriky je naprosto skvělé akční realistické drama, které i dnes patří mezi to nejlepší, co MCU vyprodukovalo. Já osobně se netajím tím, že první díl Kápa mám opravdu hodně rád i přes to, že pro většinu lidí je to spíš jedna z těch slabších věcí, co nám Marvel nabídl. Prvního Avengera mám prostě rád, ale Winter Soldier posunul laťku ještě mnohem výš. Film se sice prezentuje jako MCU superhrdinovka, vůbec tak ale nepůsobí. Celý film je poměrně dost realistický a vážný, brutální a i docela dost temný a zkrátka vůbec nepůsobí jako dnešní přebarvičkované Marvelovky. Začněme příběhem, který je naprosto boží. Má strašně zajímavý koncept, celý nápad teroristické organizace, která se usídlila ve vládním bezpečnostním útvaru, je strašně zajímavý a film ho těží do maxima. Navíc, je zde hromada skvělých postav, které jsou sympatické a dobře napsané, navíc se skvěle hodí k samotnému ději. Např. Kapitán tu má výborný charakterový vývoj, kdy na začátku filmu je to člověk, který naprosto důvěřuje vládě a poslouchá jí na slovo, a postupem filmu se musí naučit, že se jí nedá ve všem úplně věřit. Celkově, děj je napínavý a poutavý, plný zajímavých zvratů a úžasných momentů. Všichni herci jsou skvělí, charismatičtí a díky jejich hereckým výkonům zde fungují i dost emocionální scény. K záporákům, konečně po dlouhé době u Marvel filmu můžu říct, že má skvělé záporáky. Alexander Pierce sice svými motivacemi nepatří mezi nejlepší padouchy, ale díky Redfordově hereckému výkonu je brutálně charismatický a roli hlavního masterminda, který tahá za nitky, zvládá opravdu dobře. A pak je tady samotný Winter Soldier, který je naprosto skvělý a řadí se mezi ty nejlepší záporáky Marvelu. Do zhruba půlky filmu je Winter Soldier nezastavitelné zabijácké monstrum, které masakruje kohokoliv na potkání a jde z něj strach a respekt, čemuž dopomáhá i jeho hudební motiv, který je neskutečně děsivý. Jakmile se ale odhalí jeho pravá identita, Winter Soldier dostane jako charakter hloubku, má skvělou dynamiku s hlavním hrdinou, ale stále si udržuje respekt a strach všech. Hudba je naprosto výborná, hlavně již zmíněný motiv pro Winter Soldiera je opravdu dobrý. Film má taky výborné akční scény, které jsou kontaktní a pěstní, takže žádné CGI souboje, ale hezky brutální a realistické, a vypadají prostě skvěle. Jediné, co mi na filmu vadilo je trochu pomalejší tempo, ale to je jen malá vada na kráse, jelikož The Winter Soldier je naprosto vynikající film, který divákovi přinese jak velice seriozní a dospělý příběh, realistickou akci a výborné zpracování děje. Bratři Russové si zaslouží pochvalu, jelikož udělali něco, co pro Marvel není typické. Natočit akční drama s nádechem krimi, které nemá nucené vtipy, ale je opravdu dospělé a realistické, to se jen tak nevidí. Velice dobrá a povedená krimi záležitost se skvělou akcí, ještě lepším dějem a výborným zpracováním. Hodnocení: 80%  ()

JenYu

Nebylo to špatné, ale mezi moje oblíbené Marvelovky se film nevyšvihl. Dobrá akce, fešácký Chris Evans a zábavný převlek Black Widow v závěru filmu. Flirtování Scarlett Johansson mi přišlo absolutně mimo mísu. ()

megajalec

Not bad, not terrible. Proste neurazí, ale nenadchne. Celkom slušné, aj dejovo, pre milovníkov komiksoviek samozrejmosť. Pre mňa ďalšia marvelovka na odškrtnutie si. Určite lepší priemer, hlavne čo sa týka zápletky. ()

Kanee

Jak zajímavě a úžasně probudit první a nudný díl Kapitána Ameriky? Takhle. Neuvěřitelný big up oproti jedničce. Skvělý návrat jeho ztraceného přítele, který je zajat ruskými nepříteli a vždy když si vzpomene, je mu promazána paměť. Kapitán Amerika se nevzdá a bojuje, jelikož v něm vidí svého kamaráda. Zjistí se, že ho využívá hydra která požírá SHIELD zevnitř. Kapitán Amerika jako vždy do boje vkládá život a vítězí. Rozpočet: 170 milionů $, Výdělek: 714,4 milionů $. ()

MartCT

Zatím za 3* a marvelovská odpočinkovka.. A teď trocha brekotu: už se těším až 3D vlna chcípne, tohle jsou pokusy na lidech... bohužel akční scény, rychlý střih v kombinaci s roztřesenou kamerou, jsou nekoukatelné. Až si akční scény projedu ještě ve 2D verzi, potom bude hodnocení objektivnější. ()

kramatos

Neporovnatelně lepší jak předchozí díl. Lepší 3* Mimochodem nemohl jsem se zbavit pocitu, že se místama dívám na 300. Holt ten kulatej štít je kulatej štít. ()

Stelletta

Žádné dělení na fáze, ale marvelovské univerzum se dělí na dobu před capem 2 a po. Jedna z nejlepších marvelovek co byla natočena. To co temnějším provedením načli IM3 a T2, tak CA2 dovedl k dokonalosti. Obdivuji to, jak se tvůrcům povedlo utajit příběh, protože hodně věcí stoprocentně nikdo nečekal. Herecké výkony na jedničku, ani Scarletka mi nevadila. Za mě 90 %. P.S. první podtitulková scéna slibuje hodně... ()

cici24

Captain dospel a je to hodne znat, velkolepe a radne akcne naslapane. Komiks je o neco lepsi, ale na dvojku resp. trojku se tesim. Lepsi nez Thor 2 ()

jirkahorn

Kdo film neviděl, doporučuji. Není to točený, jako klasické předchozí komiksovky, ale spíše formou klasik politických thrillerů se zajímavou kombinací akčních prvků filmů devadesátých let, jako např. velmi znatelná inspirace v Nelítostném souboji DeNira a Al Pacina. Je hodně poznat, že tvůrci potřebovali oslovit celou novou cílovou skupinu diváků, tedy těch, kteří neujíždějí na filmech o super hrdinech. Možná i proto má Cap. America velmi decentní uniformu, homo přilbu skoro celý film nenasadí, aby nebyl k smíchu :-) a štít má po většinu filmu tak ošoupaný, aby co nejméně trčely divákovi do očí barvy ameriské vlajky. Jinými slovy, tvůrci udělali maximum proto, aby si film mohli užít i diváci ze zbytku světa, který je na USA cím dál víc a víc naštvaný a povedlo se ;-) ()

vofo

Nejlepší Marvelovka vůbec. Bratrské duo Russových předvádí parádní akční thriller, který by obstál i bez samotného "kapitána". ()

fritol34

Konečně marvelovka kterou můžu přijmout téměř bez výhrad, akce i klidnější část jsou vyrovnané a všechno dohromady funguje. Po zmršené jedničce veliké překvapení, jo a běžte na 3D, nekazí to zážitek jako obvykle, ale spíše naopak. ()

FantoMaSk

Ne tak dobré, jak se všude říká, přesto si Cap pět hvězdiček zaslouží a to hned z několika důvodů. Zaprvé - nabízí více akčních scén, než většina komixových fláků od Marvellu z posledních let a to se cení. Zadruhé - všechno to hezky odsejpá a dobře se na to kouká. Zatřetí - Winter Soldier je nejlepší záporák, který se kdy v komixovém snímku objevil, nezničitelný "Jason", který jde za svým cílem přes mrtvoly, jen místo mačety používá samopal a granátomet. Spin-off by mu setsakramensky slušel! ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018