Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

aannemer

No, jestli byl lepší než jednička, ani nevím. Půl hodiny před koncem jsem usnul - a popravdě, v prvních devadesáti minutách jsem se dost nudil. ()

gu-staff

Už z prvního dílu mi bylo lehce šoufl, ježto Mirek Dušín je proti kapitánovi normální feťáckej čórkař, kerej má tři nezaopatřený děti a volí Piráty. A druhej díl mně už úplně odrovnal. Ani jsem to nechtěl stahovat, ale nakonec byla nouze, tak jsem podlehl. To jsem si snad raději měl stáhnout kalhoty a nasrat si do bot. Alespoň bych potom chodil v měkkém a poznal něco nového. Druhý díl je kopií toho prvního, jen se mění zápletky a lokace. Kapitánův prd nesmrdí, holí si podpaždí, nekrká, jeho pes nekouše, nemasturbuje (protože nemá chlupatý pačmáky), ve škole se hlásil, nikdy se nerozejde s holkou (vždycky vona s nim, páč je nudnej), vynáší odpadky paní domácí, pomáhá stařečkům a slepcům přes ulici, zachraňuje bobry v Lednickém parku (nehledej v tom dvojsmysl), volí Karla, poslouchá Chinaski (ale jen ty pomalejší písničky, ty rychlý sou divočina), televizi vypíná v osm (potom už jdou jen pořady plné násilí a sexu), a čte jenom Míčeho a Kanta. Sdě s nim na baru, poblil bych ho po druhý větě, a to bych se ještě tu první musel přemáhat. Celý by se to mělo jmenovat spíš Kapitán Homoděj. A k tomu ještě se zápletka postupně tak zapletla, že bych to už nerozmotával a vzal na to nůžky. Dvě hvězdy za Scarlettu. ()

hippopetr

oproti prvnimz dilu rozhodne doporucuji.. ne ze by se mi prvni nelibil, ale winter soldier je o 100% zabavnejsi a akcnejsi.. coz od marvelovskych filmu vzdy ocekavam.. opet zaver prozrazuje ze bude treti dil a uz ted se ho nemuzu dockat. ()

Templář

Filmy "od Marvelu" miluji, stejně jako jejich komiksové předlohy. A první díl Kapitána Ameriky považuji ze jeden z nejlepších z Marvelovské série. Takže na druhý díl jsme se velmi těšil. Bohužel se mi vzhledem k okolnostem nepodařilo na film zajít do kina a byl jsem nucen čekat až na vydání na dvd. S lítostí však musím říct, že po shlédnutí filmu jsem rád, že jsem nevyhodil peníze za lístek do kina. Tenhle film se skutečně nepodařil. Spousta zbytečných řečí, akce tak nějak mdlá a samoúčelná, příběh také nic moc... Pokud by se film zkrátil na únosnou stopáž 90 minut, asi by nebyl tak špatný, ale takhle se jednalo o téměř dvě a půl hodiny koncentrované nudy, kdy jsem stále hleděl na ukazatel času a doufal, že už bude brzy konec. Přitom například u Strážců galaxie jsem se před nedávnem královsky bavil. Tohle je však šlápnutí vedle a rovnou do pěkných sraček. Snad takhle nedopadnou i plánovaní druzí Avengers, kteří prvním dílem nasadili laťku opravdu hodně vysoko. Je mi líto. Dávám 2 hvězdy a hodnotím na 50%. PS: Velmi slušné hodnocení - 80%, které má film v době psaní komentu, skutečně nechápu...! PPS: Falcon je trubka! ()

rigby

Asi bych se opakoval, kdybych napsal, že kapitán America prostě není a nebude mým oblíbeným komiksovým hrdinou. Ale film se sledoval dobře, stále se něco dělo, akce stíhala akci, vše natočeno na jedničku, možná i na jedničku s hvězdičkou. Ale barevné obrázky nejsou všechno a příběh je bohužel velmi jednoduchý a navíc silně potlačený. Celek je tak vhodný snad jen pro vymytí hlavy po náročném pracovním dnu, kdy se nechce přemýšlet a jen vypnout. Podruhé to ale vidět opravdu nemusím... ()

esmoke

Vemte 20 největších filmových klišé, přisypejte hrst seriálových herců, zalijte poznatelným dublováním ve scénách a servírujte s mega velkou reklamou. Hlavně netřepat nebo bouchne špinavá bomba. První díl mě bavil, druhý (na který jsem se těšil) ovšem nudil :-(. CZ dabing Rozpočet: $170 miliónů Tržby: $714 miliónů ()

Rodriguess

Komiksovky az tak neoblubujem ale tu sa bolo na co pozerat, ani chvilkami neuberal plyn, super akcna jazda! 3D efekty velmi slabe. ()

axel01

Ale ale, tady se nám snoubí Matrix a Twilight v jednom snímku. Na to, že film nebyl v ničem originální, musím pochválit množství akce a výborné efekty. I když nikdy neumírající hrdinové a vždy skvěle načasované poskakování po panelácích je tak trochu parodie na superhrdinu... Tak nějak časem už ,,toho" bylo moc. Ale bylo ,,to" hezky udělané. Asi chci od filmu moc, ale na efekty mě neutahá, byť jsou hodně dobré :o) EDIT: Tohle hodnocení jsem psala jako první, teprve pak jsem se dívala i na první díl. Rozhodně se mi tento film líbil víc, než předchozí na stejné téma, ale ačkoliv byly efekty dobré, nemůžu dát filmu o hvězdu navíc, protože se mi zdá, že příliš kopíruje, jak už jsem psala. ()

Wolftalon

Z marvelovské série jeden z těch nejlepších. Líbilo se mi, že se tvůrci už nesnažili tak křečovitě cpát do filmu vtípky, které - jako na příklad v novém Thorovi - by působili příliš vykonstruovaně. Vážnější pojetí sedne a to, že ve druhém díle Steve na většinu stopáže odhodí svůj, ehmm, "zvláštní" kostým a je v civilu, taky potěší. I když abych byl férový tak ten nový oblek vypadá o dost líp, než jeho předchozí verze :) Určitě nejlepší na tomhle filmu byla postava Winter Soldiera, která vnesla do filmu i trochu emocí a snad se o ní ještě doslechneme. Akorát (když se vezme v úvahu děj předchozích dílů) ta zápletka působí skoro až neuvěřitelně. ()

Nerdvana

Tupá předvídatelná střílečka s opět megahustým a ještě k tomu nesmrtelným Samuelem Jacksonem. Takovej materiál a taková nuda. ()

Tribe

Že to bude pecka jsem věděl už před projekcí, ale že to bude až taková pecka, to jsem vážně nečekal... naprosto skvělej marveláckej kousek, který mě zcela pohltil. Troufnu si i říci, že je to zatím nejlepší marvelovka ze všech - skvělé herecké výkony,vynikající hudba, vynikající příběh, nezapomenutelná atmosféra celého filmu a skvělé akční scény, no prostě boží. Winter soldier mě bavil, jednoduše k němu žádná výtka, jen mě trochu mrzelo, že mu ve filmu nevěnovali více času, ale zase na druhou stranu, když se objevil na scéně, tak jsem jen hltal :-) Rozuzlení se mi hodně líbilo, navíc jsem do toho sledoval první řadu Agents of S.H.I.E.L.D., kde byla tuším 16. epizoda přímo propojena s událostmi z Kapitána dvojky, takže to byla prostě bomba. Abych nezapomněl - nejvíc boží byla prdelka Scarlet :-) Hail hydra bitchees ()

Fajung

Marvel ma ani v tomto filme nesklamal a za 6 e lístok mi dal príjemný 3D zážitok, Triky sú výborne, akcia je svieža a film aj napriek relatívne veľkej stopáži ubieha plynule. Kapitán nieje mojim obľúbeným Avengerom /Tony Stark je len jeden/, ale v tomto filme sa jeho symaptie radikálne zvýšili, v porovnaní s jednotkou určite. Scarlett ako vždy vynikajúca, a jej sexepeall je čerešničkou na torte každého filmu. Zimný vojak bol výborný a sekvencie niektoré súboje v centre mesta boli doslova epické. Dej ma milo prekvapil - pekné odprezentovaná americká zahraničná politika na komiksový spôsob . Slušných 80% ()

WAGHiSS

Tyvole!!! Na krev. FAKT. Navzdory předpokladům a tradičně přestřeleným slibům parádní výsledek. Zatím nejlepší solo marvelovka, a basta! (ovšem po DLOUHÉ době film, kde mě sral digitál. Nechápu.) ()

bonovox

Oveľa lepšie ako jednotka, hlavne kvôli lepšej štylizácii a vykreslení postáv. Hlavný hrdina je oveľa uveriteľnejší, či už v boji alebo pri obyčajných scénach. PS: dúfam, že pre Scarlett vymyslia v Hollywoode vlastný film, už si ho jednoznačne zaslúži. ()

Ironhead

Dalsi MARVELovka, co se mi nelibila... Snazi se chvilema (dost casto) tvarit vazne az temne, ale je to jen dalsi rasove vyvazena slaboducha pohadka (ano cernousek s kridylkama, stejne jako treba cernej partak Ironmana... ach jo.... a ano predtim cernoch, asiat a skot v puvonim Capove commandu :_) uaaaaa... proc proboha proc... navic nikdo z kladnejsich postav zas neumre a vime to predem, nemame se o koho bat, takze se zadne prekvapeni ani dejovy zvrat s ozivenim "mrtvol" behem filmu nekona, pac celej tenhle cirkus vydelava miliardy a potrebujem este XY pokracovani vcetne teamovek, kde nesmi nikdo z dotycnych chybet! A nejlip, kdyz kazdej bude mit svuj solo film/serii, nejspis postupem casu i nocni hlidac z budovy C SHIELDu :_) Fakt trosku peklo... a od MARVELu stale dokola to same. Jediny co za to v tomhle fimu stoji, je dobre natocena akce a slusnej zaporak.... Idkyz akce je dobre natocena, kazej to momenty jakoze z blizka na vas zamirenou palbu rotacniho kulometu vykryjete pulmetrovym stitem, ze za kteryho vam koukaj tak 2/3 tela) a dokonce stihate postupovat proti strelci :_) Nebo ze Scatlettka se svejma 50ti kilama a nijak vypracovanou postavou pohazuje porad dokola 100+ vazicima clenama specialnich jednotek jak hadrovejma panenkama. Asi je to ciste tim, jak dobre zvlada bojova umeni, pac jiny zvlastni shcopnosti jeji postava myslim ani mit nema :_) Koho tohle porad dokola bavi a proc? Aneb v tomhle filmu i trosky z mrakodrapu a obrich litajicich pevnosti padaj jen na ty spatny lidi (nebo nekam do more :_), aby nedosel byt jen jediny civilista k uhone :_))) ()

brasek

Pointa tohto snímku má hlavu a pätu oproti prvému Captain America, zápletka je zaujímavá a pestrejšia ako u Avengers. Identita Zimného vojaka bola hneď jasná a záver je mierne marvelovsky prehnaný, ale inak spokojnosť s priemerom. ()

Ace.A.T.L.

Dvojka. Jo, je to dvojka. Ale to rozhodně neznamená, že to ztratilo něco na svým kouzlu, akci a komiksovosti. Jen přesunutí do dnešní doby, drobet ubírá na kouzlu akčního hrdiny, kterých je v dnešní době tooolik. Rozhodně je ale Captain America velice kvalitní film a to jak z hlediska efektů, tak akce. Za mě zasloužený 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018