Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Roseinka

Miluju horory a na to jak to mělo velmi napínavý a správným způsobem děsivý průběh, tak mě konec natolik zklamal, že jsem byla vyloženě naštvaná! Nesnáším takový konce, kor když předpokládám nějakou linii a styl hororu.... ()

J-o-k-e-r

Mrazivé, občas i nechutně mrazivé. Horor jak cyp - skvělý scénář, temná a hutná atmosféra, a výborná one man show E. Hawkea. Děsivý zážitek, a proboha - nikdy víc! ()

s.e.p.p

Po druhém zhlédnutí přece jenom jednu hvězdičku přihodím. Sinister sice má několik nelogických, klišovitých a laciných momentů, ale co se napětí a atmosféry týče, funguje naprosto dokonale a mezi dnešními horory se jedná o velmi silný nadprůměr. 75% ()

Guzo

Asi nejlepší horor, který jsem v poslední době viděl (i když to zase tak těžké neměl, protože těch dobrých hororů je opravdu málo). Slušná atmosféra, lekačky na správných místech, příjemné herecké obsazení.. prostě všechno tu funguje tak, jak by mělo. Potěšila i absence nějakých větších triků, vše je víceméně řešeno maskami - ideální. 75 % ()

Kalidor_

Chtěl jsem se bát a užít si to, ale byla to akorát nuda :-( Je vidět, že zde byla velká snaha vytěžit co nejvíc z již ohraného a velmi oblíbeného hororového prostředku - pásky s nahranými hrůůůzami, ale to se musí umět, takhle nee. ()

JohnSmith

Tak tohle byl moc pěkný horor. Napětí se dalo krájet, mělo to spád a i přes hnusný mordy to nebylo zas tak nechutný, jako ty horory co se dneska běžně točí. ()

Ravi

Velmi dobře natočený horor ala stará škola se zajímavou zápletkou. Škoda, přeškoda za ten scénář a prosté dialogy, ale i tak nám zbude skvělý Hwke, atmosféra, hudba a nápad. Zmíněné čtyři věci opravdu stojí za to. Štvaly mě pouze ty americké hororové úzy a šablony, jako - beze smyslu pobíhající a dupající děti (v noci), neustálé zahrávání si s evidentním průšvihem (čili velmi nelogické, i když částečně pochopitelné, chování postavy Ellisona), příliš jsem nepochopil konec (který mě zklamal), ani přítomnost policistů. Styl vyprávění je na dobré cestě, ale byl bych raději, kdyby se tam objevovalo méně vyjmenovaných klišé. 70% = 3+/5 si film určitě zaslouží a doporučuji jej nevynechat, pokud máte rádi horory. ()

Kosmik 1

Nevím zda Sinister nazvat vyloženě hororem či ne. Každopádně hororové prvky obsahuje a to hned několik. Nejvíce mě však zaujaly lekačky. Ta se sekačkou patří asi k těm nejlepším, které jsem za poslední rok viděl a u které jsem se vážně hodně lekl, byla alespoň pro mě dost nečekaná. Hodně tomu dopomáhá také atmosféra a místo, kde se film odehrává. A samozřejmě pak hudba. Další povedená lekačka je na půdě. Bohužel ale nemohu dát maximální hodnocení, páč závěr se podle mě hodně odflákl a mě rozhodně zklamal, čekal jsem něco víc. 70% ()

vyfuk

Sinister na mne dělá dojem malého chlapce ztraceného v lese. Je zmatený a neví co se po něm chce. U V zajetí démonů tak Konšicu Wan-Wan, alespoň budoval nějakou atmošku, která se ve filmu držela celý film. Horor no, lidi. Tomu se říká horor. Sinister naopak dává přednost toulání se v nicotě a občasné očividné lekačce. To mne sere nejvíc. Když se v hororu neleknu něčeho děsivého, ale ženský, která celá zpocená jako cvok mlátí ve zvukařském koutku cimbálem o sebe a nebo nějaký devítiletý holky, kterou našli na ulici a zaplatili ji deset dolarů za to, že z plných plic zařve do mikrofonu. Omlouvám se fanouškům Sinistra. Ale tohle je spíš ubohost než cokoliv jiného. ()

Ementaler86

Zaručeně můj nejoblíbenější z novodobých hororů. Sedí mi ta kombinace krimi a mysteriózna. Je zde úžasná atmosféra, přesně taková, jaká by v takovém filmu měla být. Jsou tu samozřejmě i nějaké ty laciné jump scary, ale v malém měřítku jsem schopen je akceptovat. ()

zolo23

Najviac ma vie nasrať fakt, že také filmy ako Twilight a pod. vedia napľňať kinosály do posledného miesta a na kvalitný film prídu sotva 4 ľudia! Z toho dvaja boli moji kamaráti. Ten štvrtý prišiel počas filmu so šuchotavím balíkom chipsov,ktorý si "vychutnával" asi pol hodinu, skoro ma jeblo. Najlepšie na tom je, že sme do poslednej chvíľe nevedeli či sa bude premietať. Toť na úvod. Sinister je jeden z mála hororov, ktorý ma dokázal v kine prikovať k sedačke úžasnou atmosférou ,hudbou, ľakacými scénami (pri jednej scéne na povale som asi prežil mierny infarkt) a konečne i kvalitným obsadením hlavného hrdinu. Ethan bol fakt výborný. Je len na zaplakanie, že takto kvalitný (námetovo) horor príde raz za 10 rokov (mysli tým do kín). Naposledy som bol zaľaknutý pri americkom Kruhu a to je fakt dlhá doba. Spokojnosť veľká a už sa neviem dočkať na ďaľší (dúfam) bonbónik menom Mama. (v produkcii del Tora) ()

JančiBači

X Y krát prevarená téma ktorá neprináša nič nové, nič prevratné. Väčší strach som mal pred filmom pretože som čakal niečo podobné ako The Insidious. Skončilo to len pri očakávaniach. Ľakačky su predvídavé a počas filmu ma nevystrašilo absolútne nič pretože som všetko už niekde videl (Nenávisť, Kruh , Paranormal Activity...) Aj to strašidlo či čo to bolo ako keby z oka vypadlo tej bábke z hororu SAW. Nelogické a hlúpe chovanie hlavnej postavy drží nad vodou jedine herectvo Ethana Hawkea, tomu " horor" sedí ako uliaty. Nad konaním jeho postavy ale niekedy stojí rozum. Určite by som si byť ním rozsvietil a na poval by som išiel len cez deň a hlavne za svetla. Po odsťahovaní zo strašidelného domu by som sa nenasťahoval do podobného a poval by som nechcel vidieť do konca života. Ach jo, dochádzaju nápady, že ? Čo je však potrebné pochváliť je hudba. Tá bola výborná. A najsilnejšou scénou pre mňa bola jednoznačne hádka manželov. Obaja herci ukázali že aj napriek slabému scenáru dokázali v tejto scéne svoje herecké kvality.Čo sa samozrejme nedá povedať o detských hercoch. Darmo, Dakoty Fanningové nerastú na stromoch :) Ohlas v kine bol vlažny. Keď tak sa skôr ľudia smiali a to by pri dobrom horore mala skôr tuhnúť krv v žilách. ()

Luksa

Jsem rád, že po čase vznikl čistokrevný horor, bez prvky komedie, který je opravdu strašidelný, pěkně buduje atmosféru a očekávání věcí příštích. Co bych vypíchl tak povedenou zvukovou složku - různé ruchy, ale i podkresová hudba dělá hodně, právě proto se vyplatí si film pustit více nahlas, ideálně navštívit kino. Z pár scén jsem měl skoro v kalhotách, viz sekačka na trávu, aniž by musely být nějak extrémně explicitní. Herci nadstandard, díky ním byly zajímavé i dialogové scény. I hlavní bubák byl strašidelný. 80% ()

MiaMoonlight

Typické, naprosto typické rysy a lekačky - které se dají dopředu čekat, ale i přes to jsem se bavila. To je umění. Atmosféra pracuje velmi dobře a rozuzlení kdejakého diváka může překvapit. Poslední dobou se často objevují motivy pohanských bohů a různých démonů, až mě to nutí pátrat po tom, jestli si tvůrci vymysleli říkanku, nebo jestli je to nějakým způsobem založeno na pravdě. Říkám: dobře odvedená práce. PS kdybych jako matka/manželka měla takovou psycho rodinu, tak si mašli hodím dobrovolně. ()

manonfire

Zase stejná písnička, s refrénem: "To by se jeden posral." První půle výborná. Home videos+ hudba navnadila na výjimečně atmosférický horor. Dokonce i když film ukáže podobu bubáka, což je většinou počátek kolapsu všeho strašení, tak tady se netvor opravdu vyvedl, a potkat ho v noci cestou na hajzl, pravděpodobně bych začal řvát heslo Kačer. Jenže pak tam začnou po chodbách běhat průhlední caparti a všechno to začíná bejt trapné, jako ostatně pokaždé, když mají bejt zprostředkovatelem hluchoněmé debaty s pekelnými silami zneuctěné holčičky a utopení chlapečci. (OK až na talentovanou Samaru) K tomu se vytasí pointa o tom, kdo to vlastně v osudnou chvilku tahal pilku, která je naprosto čitelná. 60% ()

Fony

Na horory moc nekoukám většinou ze dvou důvodů. Buď jsou to nelogické blbosti nebo si z nich nadělám do kalhot. Udělal jsem výjimku a... ještě pár dnů to po mě v kině uklízeli. Kdyby to skončilo o deset minut dřív, bez nějakého vysvětlování, jsem spokojenější, ale i tak si to pět hvězd zaslouží, především za výbornou práci s hudbou a zvuky. ()

obivan568

Hororům jsem se vždycky vyhýbal jako roupy hovnu. Nejsem tedy nějak poskvrněný jejch blitkama a močí, takže občas se rád podívám na ten horor, který jste vy (odborníci na horory) odsoudili za tolikrát opakovaný scénář. Sinister, ač je údajně několikátá kopie toho samého, je brilantně natočený, strašidelný horor, ve kterém ty lekačky a jiné hnědým trenkám podobné věci fungují naprosto parádně a myslím, že i těm, jimž nefunguje svěrač, protože filmy z tohohle žánru a scénáře vyděli tolikrát, že jim lítalo jedno hovno za druhým, budou spokojeni a aspoň se na ty 3* vytáhnou. ... Já po druhým zhlédnutí měním na 5*. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení