V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Wann

Geniální pokračování, geniálního prvního Insidious. Insidious 2 je tak z 80% strašidelné jako 1. díl ale scénář má o 200% lepší. Wan si to jako obvykle pošéfoval jak to jen šlo... všechny scény jsou do puntíku vymazlené a John R. Leonetti se opět předvedl v plné kráse. Bisharovy skřípající housle stejně jako u 1. dílu neskutečně podporují atmosférů a lekačky dělají infarktnější než jsou. Whannellův scénář mě naprosto dostal, stejně jako herecký výkon Patricka Wilsona. Prostě... INSIDIOUS 2 IS INSIDIOUS !!! Wane, ty si magor!!! ()

Franc1s

Další dvojka co stojí za to!Ještě, když se jedná o horor. U tohoto by se mohla inspirovat paranormal sračkovity, kde každý "nový" díl je furt to samé mletí dokola. Tady J.Wan ukázal propracovanej scénář, kde o dost rozšířil a doladil první díl a je z toho cítit poctivá práce a ne jak bývá zvykem, že je to jen pračka na peníze.. Lekačky nechybí, atmosféra ukázková, střídání dějových linií (mrtví x živí) se mi páčilo a záběry přes ty kamery těch dvou "ghostbusters" se tam taky hodily. Rozhodně se zase někdy rád mrknu a už teď se těším na trojku!!! 9/10 ()

Polnoch

Tak toto bolo všetko len nie horor, bližšie to malo dokonca možno aj ku komédii ako k hororu. Asi tak 2-3x som sa zľakol a 20x zasmial nad retardovanosťou niektorých scén. Oproti jednotke, kde som bol celý film v napätí a strachu, tu som len neveriacky a pobavene sledoval, čo za hovadiny James Wan ešte netrepe do tohto filmu. Insidious 2 je komerčný "horor", ktorý je vhodný do kina pre celú rodinu aj s deťmi. ()

Shaleman

Ano, Wan má neskutečný dar. Umí natočit natočené, těžit vytěžené a pořád dokola recyklovat recyklované... a pořád na tom vydělává. Takže buď je to dar, a nebo si pěkně spočítal, jak vydělávat na hloupých Američanech. Jinak co se týká filmu, byl jsem potěšen, i když pravda, mé potěšení vychází spíše z překvapení, jak pěkně tvůrci dokázali vyskočit z osidel prvního dílu, zapomenout na nějaká trapná kopýtka a po vzoru The Conjuringu jít hnedka od začátku na branku. Samotných lekacích scén je poskrovnu, ale alespoň stojí za to a já se po dlouhé době mohl vesela zatřást a dokonce ucítit ten mráz na zádech, který jsem dlouho nepocítil. A i bez těchto lekaček si film udržuje svoji laťku a nějak nekolísá ani nestoupá. Za což Wanovi děkuji, protože toho kopýtka jsem se strašně bál. ()

Jan.Mlynar

Hm, hm, hm, vzhledem k tomu s jakými předsudky jsem si pustil tohle pokračování ultimátního shitu, jsem celkem překvapenej, teda jen první cca hodinou, jak se vlezlo do astrálu, začli jsme se koupat v těch samých temných místech (čti. prdelích), jako v jedničce.. Něco mezi dvěma a třemi. ()

danny_21

Wane, Wane, už dost prosím, nebo se podělám strachy. Kdo by to byl řekl, že James, zapracuje na příběhu a celé to trochu nejisté. i když odvážné prostředí jedničky, dokázal propracovat a podat v druhém pokračování daleko stravitelnější a trochu jistější cestou. Rozhodně tleskám za odvahu, méně už za to, že opět zůstalo u podivného chování rodičů zejména matky, která tvrdošíjně odmítá opustit dům ... The Conjuring rozhodně vede o parník, to je bez debat, myslím, že tenhle Malajsan se jednou zařadí mezi legendy tohodle žánru a dodávám po zásluze - jen ale doufám, že nedopadne jako Shyamalan :-( Těším se na další porci filmařiny pana Wana, Jamesi, si na nejlepší cestě do Topky ! Insidous 2 si svých 80 % zaslouží ()

lakart

Takhle skvěle navázat na první díl umí jenom James Wan, který se u mě tímto snímkem stává nekorunovaným králem hororů poslední dekády. Horor, který má úžasný příběh, skvěle graduje a vzbuzuje ve vás nepříjemné pocity si určitě nenechte ujít. Nic podobného a tak dobře natočeného nenajdete. 95% ()

Anayka

Oba díly mají poměrně dobře budovanou atmosféru, ale jinak... je to hrozná blbost! A jestli to má být horor, tak to vůbec není strašidelné. Přemýšlím, který díl byl horší. Tady ta dvojka je o něco větší komedie. U jedné scény jsem se opravdu smála nahlas. ()

Veronica27

Mami, s tatínkem je něco v nepořádku ? Chlapec, který vidí to -co by nikdo jiný neměl. Taková příjemná správná duchařina. Vrzající dveře, které se samy otevírají a bouchají, my pořád nevíme, jestli tam někdo je.Není snad nic nepříjemnějšího , než pocit, že za vámi někdo, nebo něco stojí. Ta propojenost mezi našim světem a světem mrtvých byla prostě skvělá .Tohle bylo perfektní . ()

Skautka

Na Insidious se mi líbí, že nevyužívá imaginárních duchů, že se kdesi cosi hejbalo a všechny to odvařilo, ikdyž nic neviděli. Insidious využívá lidí jako takových aby zahrály postavy z jiného světa a to je na tom to děsivé. Nicméně tak jak mě první díl dostal, tak mě druhý díl už nepřekvapil. Je to slušné pokračování to jo, ale chybí tomu ten děsivě překvapující moment. ()

ER

Duchařina jak se patří.Tohle Wanovi jde,ale zpracování a herecké výkony občas kulhali (např. v některých záběrech vznikne takový plochý,až "vyblitý" obraz). Zaujme vrstevnatý motiv,který kombinuje astrální projekce se skutečností a minulostí,ale místy se můžete ztratit. Jinak vše šlape a slabší nátury si mohou cvrnknout do kalhot. ()

Likan7

Celou dobu jsem byl z filmu nervózní a čekal na ten intenzivní zážitek, jaký mi přichystala jednička. Díky tomu jsem byl v dostatečném napětí. Jenže na konci jsem si uvědomil, že jsem vlastně nic nedostal. Bylo to vlastně jen čekání na rozjezd, který nepřišel a místo toho se dostal konec filmu. Je to velká škoda, protože jak první díl, tak Wana baštím. Tady je to ale velké zklamání, které mi snad někdy v budoucnu Wan vynahradí. ()

holub109

Stejně jako jednička nadprůměrná hororová jednohubka. Obsazení je pořád moc fajn a atmosféra je skvělá. Navíc se tvůrcům povedlo zajímavě rozvést první díl a navázat na něj takovým způsobem, aby pokračování nepůsobilo zbytečně. James Wan zkrátka ví co dělá. 70% ()

Hellknight12

Pokračovanie je omnoho lepšie Wann vychytal v tomto filme všetky chyby z predchádzajúceho filmu. Dĺžka filmu je 106 min. Film je skvelo spojený s prvou časťou. Strih je skvelý. Pekne prelína úseky prítomnosti a minulosti. Hudba je tá istá ako v prvom filme a v oboch filmoch je skvelá hudba, ktorá vytvára kvalitnú atmosféru.  Herecké výkony sú skvelé ako v prvej časti aj keď by som povedal že o niečo lepšie :) . Celkové hodnotenie za mňa je 100% ()

Nix

Tak tohle už tak skvělé nebylo. Tady už mne to moc nebavilo, tady se Wan asi snažil sám sebe překonat, ale místo toho si podrazil nohy. Hlavně po V zajetí démonů se laťka blbě překonává, tohle kdyby nevzniklo, nic by se nestalo. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012