V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Matli

Po dobré jedničce ještě lepší dvojka. James Wan opět boduje, škoda že už ho horory přestávají bavit. No, lekačky dokonalý, i já jsem se jednou pořádně lekl a že něco vydržím. Atmosféra by se dala krájet, po prvních dvou minutách jsem měl husinu až na patách. Krásně dějově propojené s jedničkou, až nečekaně, člověk u toho musí i trošku zapojit mozkovnu. Posledních 10 vteřin filmu opět husina a to jsem věděl že bude trojka, takže jsem něco takového čekal. ()

hakon

Wan to dokázal a natočil perfektní hroror dnešní doby. Tam kde byl The Omen nebo Rosemary, teď Wan nasazuje Conjuring, Insidious a snad budou i další. Poté co opustil krvavé hody v Saw, mohl se začít James s Leightem zabývat hutnou atmosférou a pracování s charakterem (nebo spíš Patrickem Wilsonem). Tam pokračuje i Insidious, který nás znovu spojí s rodinou Lambertů, kteří jsou opět napadeni nadpřirozenými silami. Vše co bylo v prvním díle vytvořeno, se Whannellovi a Wanovi hodilo i do dvojky. Výborně totiž dokázali proplést oba příběhy natolik, jako by šlo o jeden celek. To se totiž nedaří v dnešních sériích jiných filmů. Všechno je na pokračování a tvořeno s velkým halo do dalšího dílu. Jinak tomu je u Insidious. Klasicky sice nechává otevřený konec, ale nijak to nesnižuje hodnoty samotného díla. Příběh je uzavřen a těžko bude někdo nadávat na tvůrce, že se nic nevyřešilo. To platí pro oba díly. Tak či onak napínavý děj nenechá nikoho během stopáže vydechnout a díky zkušenostem pánů ze Saw, se všechno tak krásně do sebe propojí, že zbývá jenom se těšit na třetí kapitolu. ()

noelcoward73

O třídu lepší než jednička, nejméně dvě působivé lekačky, dobrý scénář, hudba, herecké výkony. Zkrátka horor jak má být. Jsem zvědavý na třetí pokračování a také na další filmy Jamese Wana. ()

Vaiollet

Velice příjemné překvapení. Na tohle jsem se velice dlouho těšila, ale nedalo se vyhnout obavám, že nastane zklamání, jelikož pokračování takových filmů většinou kráčí ve stínu filmu prvního a je to často velice špatné. Ale tady ne. Insidious 2 má skvělou atmosféru, zase ten děsivě úžasný soundtrack, zajímavý příběh a sympatické a zároven výtečné herce. Zvlášt Patrick WIlson je taková moje malá hvězdička, u kterého mě mrzí, že je to hvězda zatím nedostatečně objevená a myslím si, že by si zasloužil hlavní roli, v nějakém trháku, aby se pořádně zvýraznil, protože si to svými hereckými výkony zaslouží. Nicméně i Rose Byrne je skvělá. Ale, jako vše, i zde lze nalézt minus. Lekačky jsou trochu slabší než v prvním díle a jsou lehčeji předvídatelné. Ted už se jen bát, jestli trojka bude stejně dobrá jako její starší bratři. ()

warrenur

Na dvojku som sa tesil, velmi. Po lovcoch demonov, kde sa Wan riadne predviedol a fajne postrasil, som cakal aspon taku istu davku neprijemnych pazvukov a lakaciek. :) Zial, naboj a pocity, kedy som bol v jednotke, ci lovcoch napaty ako struna, sa tuna nekonaju. Vypatych, ci lakavych momentov je poskromne a scenar ma znacne muchy. Pribeh Josha a Lorraine sice uzko nadvazuje a tak sme opat v zaciatku vtiahnuti do deja, avsak, vnimal som znacne trhliny v deji a i kamere, ktora sa, pri vsetkej ucte nechyta, na predosle pociny. Hoci hudobny podmaz a efekty maju svoje grady, naopak prave masky duchov, zvlast "ciernej nevesty" na mna miestami posobili lacno. Pre mna obrovske sklamanie a celkovy podpriemer. Napriek tomu sa tesim na dalsi horrorovy kusok od pana rezisera. ()

spoonman

Jistě, dalo by se říci, že mi sledování komplikoval asi litr vína, co jsem během filmu vypil, ale překombinovanost a scénáristický zmatek by mě asi dohnal i tak. Asi by taky pomohlo vidět jedničku, nebo věřit na život po smrti. Ale zas musím filmu přičíst k dobru, že jsem se nepozvracel a druhý den mě nebolela hlava...a to se počítá! ()

johnymdoe

Už dlouho jsem nezažil že by druhý díl byl lepší než první. Tenhle film je důkazem že to možný je. Povedlo se sehnat všechny herce z jedničky a už tak zajímavý nápad rozvinuli a pořádně opepřili hromadou duchů. Bál a lekal jsem se a husina mi běhá po zádech ještě teď - KONEČNĚ taky jednou. Klidně bych dal i další díl, i když by už neměl o čem být. 80% ()

heihatchi

Pěkně naroubované pokračování výtečné jedničky. Sice mi několikrát přeběhl mráz po zádech, i tak to ale nestačilo na zdrcující konec prvního filmu (zde se jaksi pokoušel o něco podobného, ale bylo to příliš slabé a ten úvod do dalšiho dílu mě taky moc nenadchl... ale co, musí se to pořádně vyždímat jako Paranormal pičioviny) ()

Saur.us

Pokračování velmi slušného duchařského hororu J. Wan pojal jako mysteriózní thriller, který je sice na ucházející úrovni, ale naprosto postrádá hororové prvky tak dobře používané v prvním díle. Prvních 40 minut je vlastně naprosto bez nějaké větší atmosférické chvilky, zbytek se občas posnaží ale žádná velká výhra to nebyla. Příběhově je to určitě složitější a pracuje s myšlenkou propojení obou dvou dílů, kdy dovysvětluje záhady v jedničce nevysvětlené. Alespoň to beru jako plus. ()

Endavour

O něco lepší pokračování s trochu méně strašidelnou atmosférou, byť s lepší dějovou linii a dozvídáme se zde podstatně víc o jednotlivých postavách. Uděluji 60%. ()

Aurus

Za mě nejlepší díl Insidious série. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Atmosféra nechybí a to je velký plus. Za mě 11/10. ()

peetrejr

Nestáva sa často, že sa mi druhý diel páči viac než ten prvý. Nuž, výnimka potvrdzuje pravidlo. Napätie funguje fantasticky, čakal som schúlený pod dekou a hovoril som si nech už ten bubák vyskočí (nemyslím Fica aby sme si boli jasný). Neviem si pomôcť, ale mám problém s tým, že celý film je postavený na vyskakovaní duchov a pohybovaní predmetov. Ja nehovorím, že to je zle, ale možno by som už uvítal zmenu. James! Ten istý formát ti dlho fungovať nebude! Čo sa týka deju ako takého, môžeme pozorovať môj väčší záujem oň. Zatiaľ čo v jednotke som deju rozumel asi tak ako africkému občanovi s čínskymi koreňmi, ktorý sa snaží hovoriť po slovensky, v druhom dieli som si bol istejší, že som to správne pochopil. Ak to neprekáža, tak by som sa rád pristavil k hereckými výkonom, ktoré boli, ako by som to povedal: postačujúce. Áno, ja viem že sa herci snažili ako mohli, ale sám by som to asi lepšie zahral (a nie, nie som egoista). Film na mňa stále tvorí dobrý dojem a predsa len som pri jeho pozeraní pár krát vykríkol, a takmer vždy som podľahol zľaknutiu, takže nejaké extrémne výhrady tu niesu. Mám len také tušenie, že raz sa už presýtim týmito filmami, takže mi to už nebude pripadať strašidelné. Ako sorry, ale ja nemôžem za to, že 95% moderných horor sa nesie v štýle: čím viac jumscareov, tým lepšie! ()

owwidius

James Wan sa bavi, a veru ze som sa bavil paradne aj ja, aleee, radsej by som sa viac bal. Prva polka je takmer machrovanie, ze co vsetko si moze dovolit, ako vie pracovat s obrazom a zvukom a lakackami. Vsetko OK, ale chyba tomu ten strasidelny pocit, dokonca je tam aj zopar vtipov na odlahcenie. Tam som bol malinko sklamany, ze uz to neni ako jednotka. Ale cim ma fakt prijemne prekvapil, bolo prepojenie na prvy diel (nie len pribehova nadvaznost, ale aj aktualny dej) a na horor aj celkom prepracovany pribeh. K tomu v druhej polke aj kvalitne hustne atmosfera (zopar cisto infarktovych lakaciek) no a na zaver mi bolo jasne, ze z toho bude nakoniec trilogia. Som zvedavy ako posledny diel vypali, ale moj vysledny pocit po druhej casti bol vyrazne pozitivny. [#102/2013] ()

Rockerman

Tak bohužel hattrick se nekoná. Po velmi dobrém prvním "Insidious" a ještě o hodně lepším "The Conjuring" jsem doufal, že přijde vrchol ve druhém "Insidiu". Jestli to je gól, tak spíše do vlastní sítě. Především je tu velmi špatná kamera. Někdy ta roztřepaná kamera přispívá k napětí, tady to však nefunguje a navíc se mi to zdá tak nějak amatérsky nasnímané. Také scénář není úplně bez vady. Wan se do tohoto zčásti vlastního scénáře trochu zapletl. Je to zbytečně složité a překombinované. Josh se ve svém nevědomí neustále vrací do minulosti a potkává tam i sebe, jako dítě nebo se setkává i s tím masovým vrahem ještě jako dítětem. Čert aby se vtom vyznal. Hledat logiku v hororu je samozřejmě nesmysl, ale nějaká pravidla by to mít mělo. I tak je to stále dívatelný film a řekl bych, že mírně nadprůměrný, ale k Jamesi Wanovi musím být kritičtější, protože už několikrát dokázal, že má na víc. ()

Qeo

Udělal jsem velkou chybu. Pustil jsem si druhý díl, hned po prvním dílu. No nevyspal jsme se úplně růžově. Asi tak ve 4 ráno sem se vzbudil a nekecám, slyšel jsem šepot a pak z skříně na mě někdo dělal pšššt. Ale teď k filmu. Nebudu úplně srovnávat první a druhý díl i když zase tak úplně to na sebe nenavazuje. Jsou tam jisté nelogické třecí plochy, ale čert to vem. Zase sem se bál až za roh. A jelikož se děj posunul více do detektivna byl jsem i příjemně překvapen. Sečteno a podtrženo: Po té si vemte prášek na spaní. ()

Marykus

Jelikož byl tohle můj první opravdový horor, musím říct, že jsem se opravdu bál. Jít na to sám, asi bych se posr*l. Říkám si co to musí být za psychouše kdo tohle vymyslí... 80% :-) ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012