Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

Dagoussek odpad!

Nepovedená marvelovská scifárna. Během filmu jsem pospávala, lepší než prášek na spaní. Žádný drama, akce, napětí co by mě drželo při vědomí. Chaos všeho možnýho a Black Panter neutkví vůbec v paměti, žádná extra schopnost. Už dost Marvel!!!! Stačí. Díky. ()

Ravi

Hlavní příběh celkem jo, ale jinak teda pěkná bída. Nebýt to marvel, tak takováhle slátanina bude mít na csfd 30%. Za mě 40% = 2/5 ()

Drnqonovic

Vizuálně a hudebně nádherné... Nic. Jako kdybychom byli tak o 8 let zpátky a Marvel byl na vzestupu a učil se, jak točit sólovky jednotlivých hrdinů. Jenomže kde každý z nich měl něco, co film posunulo o příčku výše (Thor měl Lokiho a Odina, Kapitán Amerika nostalgickou náladu a Iron man měl... no, Iron mana :D), tady kromě výtvarné stránky nic jiného nenajdete. Souboje nic moc, postavy ploché, záporák nezajímavý... Do poloviny filmu, kdy Black Panther skákal v Koreji po autech to ještě šlo, po příchodu Killmongera do Wakandy už jsem se dost nudil. Na druhou stranu, 3D bylo super, tohle Marvel fakt umí. P.S. Ve filmu je několikrát zdůrazněno, jak je Wakanda předaleko nejvyspělejší a technologicky nejvyvinutější země na světě, ale v závěrečném fightu se řežou klackama a najížděj do sebe nosorožcema. Ok. ()

Hugo01

Všechny ty ohlasy ze zámoří o tom, že je Cooglerův Panther nejlepší komiksový film vůbec nebo že je jeho záporák v podání M. B. Jordana nej, a tak podobně, mě donutily čekat od filmu opravdu, opravdu hodně. Začátek jsem si tolik neužil možná proto, že jsem tam někde stále hledal tu přelomovost, která tam, nemůžu si pomoct, není, ale jakmile jsem se od toho oprostil, začal jsem si užívat pařádní audiovizuál wakandské infrastruktury spolu s šaškárnami Andyho Serkise a vtipnou angličtinou většiny protagonistů černé pleti. Když to srovnám třeba s Thorem: Ragnarok, který byl vtipem doslova přesycen a kde mě to náramně bavilo, tak tady těch gagů nebylo tolik, ale o to byly většinou horší :D. Ještě jednu věc filmu nemůžu upřít, a to skvělého Martina Freemana, který mě bavil ze všech postav suverénně nejvíc. Když to všechno shrnu, dostal jsem vlastně další z marvelácké pásové (až na tvorbu bratří Russoových) výroby komiksových popkornovek + jsem jako bonus konečně viděl v Imaxu trailer na Infinity War - pecka! Takže jsem spokojený. ()

LukyHell

Film by se spíš měl jmenovat Král T'Challa dělá politiku a možná přijde i Black Panther. Takhle marvelovka je zklamání a proč? Protože z těch dvou hodin je tak hodina zábavná a druhá nudná a filmu se dá odpustit mnohé, ale né to, že si začnete v kině kontrolovat mobil a čekáte, až se bude něco dít. Naštěstí s tou politickou korektností to zase není tak přehnané, ano mluví se o zlých kolonizátorech a o lidech jenž jsou utlačovaní (můžete hádat kdo), dá se to ale snést a pak se nám tam koucourkové i porvou a divák se může zase bavit. Děj se trochu podobá Hrám o trůny, jen to není tolik krvavé, ale pořád tu někdo chce být vládcem. Nejlepší co ve filmu uvidíte, je ale akční honička v Severní Koreji a Andy Serkis jako Ulysses Klaue, čili Claw, kterej si svojí roli náramně užívá a kdykoliv je na obrazovce tak film nabere tempo a dobře pobaví - Spoiler - proto mě Marvel neskutečně naštval co s jeho postavou udělal, to je nedá odpustit. Já říkám 60% a bohužel jeden z nejhorších filmů sdíleného MCU vesmíru (což je, ale pořád nadprůměr). ()

Styxos

tohle vlastně není superhrdinskej film. Ryan Coogler po Creedovi natočil další film o ofackovaným outsiderovi, co hledá svoje místo pod sluncem. Tentokrát s hodně hořkou příchutí. Michael B. Jordan tu svoji postavu zahrál skvěle a střihl si možná nejlepšího záporáka tohohle bublinovýho světa. A samotnej Black Panther (tedy v to, co se princ T’Challa mění díky tomu náhrdelníku) je vlastně nudnej a věci kolem tohohle bojovníka mě nebavily. Mnohem lepší je samotnej T’Challa, královská rodina a celej její příběh. Nemluvě o tý volbě, která se točí kolem toho, zda bohatství Wakandy poskytnout celýmu světu. Jinak se mi líbí, jak to propojuje prvky pohádky, antický tragédie fantasy, sci-fi a to nemluvím o tý totálně vymazlený bondovský odbočce, která vyvolá nejspíš vzpomínky na Skyfall. A když na to přijde, tak T’Challova ségra je vlastně takovej Q v holčičí verzi. Takže jo, Black Panther je parádní. ()

LondonGirl

Pre mňa obrovské prekvapenie. Black Panther bol asi posledný Avenger, ktorého by som chcela vidieť a týmto filmom sa to všetko zmenilo. Skvelí herci! Do posledného, každému jeho rola sedela ako zadok na šerblík a naozaj som nečakala, že sa tento film vyšplhá na moju aktuálnu TOPku snímkov. Výborné efekty, humor tak akurát, jedine keby to bolo o 30-40 min kratšie, nič by sa nestalo. Hoci MARVEL nikdy nesklame, pre mňa prekvapenie roka. Pozitívne, samozrejme. ()

P1tr

Marvel tentokrát vypustil do světa hloubavou komiksovou adaptaci, které nejde jen o to uzemnit diváky výrazným vizuálem a bohatými akčními scénami, ale také se snaží vyjádřit se k rasovým problémům současnosti, což je vzhledem ke zvolenému žánru obdivuhodné a netradiční a hlavně to kupodivu funguje! Občas jsou prezentovaná sdělení příliš jednoduchá a zřejmá bez nějakého kreativního autorského zaobalení, ale to jim neubírá na pravdivosti a na síle. Stejně jako v kosmických Marvelovských odbočkách se v Pantherovi dočkáme zcela nového, originálního světa, který je představen velmi detailně a po chvíli se do něj vžijete jedna radost. Potěší také kvalitní záporák, což je u Marvelovek vzácnost, který ačkoliv je tradičně přezentován jako zlo bojující s hlavním dobrým hrdinou, nelze se při jeho motivacích ubránit jistým sympatiím a vidět v nich křivdu, kterou má právo napravit. Black Panther je bezpochyby nadprůměrnou komiksovou adaptací, ovšem nečekejte zázraky jak jsou nám předhazovány z Ameriky, kde je dle mého snímek přehnaně vychvalován do nebes pouze díky vyjadřování k rasovým problémům současnosti, což samo o sobě film lepším neudělá. ()

Hollohlaway

Černá síla! Asi tomu nemůžu pochválit skoro nic. Cíleně to hraje na etnickou strunu, už chybí jen Kunta Kinte. Rozzářená tančící země zázraků v srdci černého kontinentu, kde jsou všichni hepy jak dva grepy a vládnou neuvěřitelně mocnou silou? Blacksploitation v novém tisíciletí. Nemá to nic, zdůrazňuji nic navíc. Vlastně můžeme být rádi, že to dodržuje běžná filmařská pravidla a je to jen pohádka křížená s National Geographic. Ale trpí to nedobrým až špatným střihem, nedostatek humoru až bolí, akce v podstatě nudná a nezajímavá. Snad efekty a Martin Freeman, to celkem šlo. Ale to je málo. Navrhuji udělat super hrdinu z každého a bude klid. Už v polovině mě Tčala, Mbaka, Ndžuri, Mbubu a spol. lezli krkem. ()

Fox85

Možná první MCU celovečerní film, z něhož má dost rozpačité pocity. Je to pořád MCU, ale nějak mě to nechytlo ()

remy

Jde o Marvelovku využívajicí pestrého prostředí, ve kterém se odehrává trošku propracovanější příběh s trošku zajímavějším záporákem, na kterého nejsme od Univerza příliš zvyklí. Celou dobu jsem se bavil, ale bohužel jsem z celkové stopáže nedostal ani jednu "wow" scénu, která by tuhle dobrou podívanou změnila ve skvělou. Nicméně tenhle předkrm ke třetím Avengers mi chutnal. ()

kenkaku

Čérny pánter téda nic móc... stačilo 10 minut a už mi ta angličtina s africkým přízvukem lezla krkem. Dabing to samozřejmě vyžehlí, co ale nevyžehlí je fakt, že tam prakticky nikdo jiný než původní obyvatelé Afriky nevystupuje (a občas ještě vydávají zvuky jako opice). Jsem asi v sobě díky Black Pantherovi objevil prvky rasismu, ale byl to vopruz. Pak do toho přijde ta hyper technologická úroveň Wakanďanů - přitažená za vlasy jak sviňa. Bylo spíš jako sledovat Star Wars. Ne jako Marvelovku odehrávající se v Africe. Víc už se rozepisovat nebudu, jsem z toho příliš zklamaný: otravné, nudné a přepálené. Stačilo. ()

Maynard.

A to nejlepší z dnešních komentů sem si nechal na konec. Viděno v HK v 3D kinu a musím říct, že za těch 10 let bohužel pořád nedošlo k technologickýmu posunu, pořád to s brejlema ztmavený, pořád je to v akčních momentech celkem sekaný, takže koukatelnost a vývoj se poněkud zastavil, asi by to tam chtělo narvat kousek vibránia a nebo jít dneska v noci do centrálu na obyč kino :o). K filmu... Samozřejmě sem se těšil jako malej kluk, i když sem věděl, že tohle bude hodně černej kousek, tak černej, že už to víc ani snad nešlo. Ale to se nechalo. První skouknutí bych viděl na 4*, ale je mi jasný, žed až to uvidím víc a víckrát, tak i tenhle příběh se mi zalíbí. Wakanda totiž skýtá tolik úžasných možností. To se fakt tvůrcům povedlo na naši planetu umístit tuhle fantastickou zemi, ve který je všechno uplně jinak. Hodně se mi líbil hudební podkres, kterej byl hodně bubenickej a hodně africkej, za tohle jednoznačně palec nahoru. Trochu mi přišel slabej hlavní padouch (né Glum ale ten černoch), ale to se časem zlepší. Každopádně skvělý navnazení na 3.Avengers, ze kterých si 110% sednu na prdel během prvních minut projekce :o) ()

sedm.1

Se mnou je to těžký. Já se vždycky k něčemu upnu a vše ostatní pak u mě nemá šanci, i kdyby nevím co. Jsem absolutní šílenec do komiksovek od Marvelu. Ale s jedním podstatným ALE. Jsem ve filmové extázi, pokud se na plátně sejdou týmovky. Takže oba díly Avengers, oba díly Strážců galaxie a vlastně i druhý a třetí Captain America jsou pro mě TOP zážitky, které považuji za milníky filmové zábavy. Jakmile ale dojde na sólovky jednotlivých hrdinů, já si nemohu pomoci, ale i když je kvalita těchto snímků pořád na úžasné úrovni a přestože prakticky disponují podobnými prostředky jako výše jmenované týmovky, mé nadšení a dojmy jsou již daleko chladnější a já si je prostě nedokážu až tak úplně užít. A Black Panther je toho právě jasným důkazem. Zajímavá, neotřelá zápletka, která nenudícím zpracováním představuje blíže další z postav z Avengers, pohybující se v novém, netuctovém prostředí, s novým přídělem výrazných a neobvyklých postav, velice přesvědčivě kombinující pořádnou dávku našláplé a dynamické akce, s tradičně odlehčenějšími, nicméně většinou fungujícími fórky, disponující spoustou skvělých a originálních nápadů, a to ať už příběhových, tak zasazených do světa Wakandy, samozřejmostí je i velmi dynamický spád, perfektní atmosféra, opět se tu dočkáme i nového stylového pojetí, čerpajícího tentokrát především díky barvě pleti a původu ústředního hrdiny z afroamerických luhů a hájů, zkrátka Black Panther je zas něco jiného, ale přitom zároveň i osvědčeného a očekávaně fungujícího. Tak, teď ale přichází to moje hloupé ALE. Ať je to totiž dobrý jak chce, pořád to vnímám jako součást ze světa Avengers a mě tu prostě chyběli Ironmanovy prupovídky, Kapitánův smysl pro spravedlnost, Hulkova zběsilost, Black Widow šarm, a tak bych mohl pokračovat dále a dále, ale nic a nikdo z toho se tu pochopitelně neobjeví, a já se s tím vesměs u těch sólovek nedokážu, stejně jako zde, vyrovnat :-(. Každopádně, tohle je ale jen a jen můj osobní boj, hlavně že Black Panther funguje a působí přesně tak, aby spolehlivě pobavil všechny věrné komiksové nadšence, pro mě bylo zároveň nejdůležitější, že to nedopadlo jako průser s názvem Doctor Strange, takže asi jo, já jsem ve výsledku upřímně spokojen. ()

herr_carter

Oba kmeny mezi sebou soupeří už staletí a aby došlo k trvalému smíru, musí si dcera náčelníka kmene Vačatů vzít syna náčelníka kmene Vačůtů, bomblýituna, bomblýituna...ne tak tohle jsem nesmyslně vytrhl z kontextu a použil jsem jednu z oblíbených hlášek kdysi milovaného Ace ventury, nicméně si myslím,že jsem to shnul celkem obstojně. 95 % Afričanů, potácejících se na hranici bídy a smrti se teď musí otáčet ve svých slumech po zjištění, že se na černém kontinentě nachází stát ve státě jménem Wakanda s arsenalem všehosi, obdělávajíc si v klidu svoje záhonky květin nesmrtelnosti a testujíc rozličné technické výdobytky,to všechno na základě svědomité těžby mimozemské rudy, zatíco na křovácích si v klidu smlsne kdejaká havěť, případně ebola. No potěš-koště...Rád se ještě na tyto marvelovky podívám, ale čím dál tím víc si při jejich sledování připadám jako stabilní člen geriatrického mausolea, toho času na vynechávajících kapačkách. Jsou postavy mezi všemi těmi Evendžry, které jsou spíše nesmyslné a působí zbytečně - třeba takový Kapitán Amerika v elasťákách a vybavený poklopem od kanálu. Nebo tuhle afroamerický N´mlask´Tčalo, který svůj sklon k fetiši tlumí občasným převlékáním do kočičího obleku a kromě konsolidace a umravňování 3604632649 afričanů si sem tam odskočí akorát na kus řeči do krajiny předků. Plusem na tomhle filmu nejsou ani efekty, ani příběh, nýbrž hlavní záporák, Glum Andy Serkis, který se bohužel ve filmu držel jenom cca 1/4 a s jeho odchodem už se celé dění vezlo v plácání jater kdo že tedy vezme kormidlo Wakandy, protkané neustálou řežbou lidí, vesmírných lodí, nosorožců a šimpanzů. Film evidentně doplatil i na to, že v hlavních rolích se objevili pro mě ne zrovna sympatiční a šikovní herci a byť byli ve filmu takřka pořád, zůstávají ve stínu parádního Serkise, a Bilba Freemana...................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Sdoom

I na Marvel mi to přišlo jako fakt blbost - možná je to tím, že jsem v poslední době silně přesycen Marvelem ve snaze zkouknout vše před Infinity War, ale pravděpodobnější je, že to je spíš minoritní důvod. Příběh Black Panthera je strašně jednoduchoučký a stupidní, motivace postav nejsou příliš uvěřitelné a ani ten vizuál mě nijak zvlášť neoslovil, o většinou nesmyslné hudbě nemluvě. Jedna z njeslabších Marvelovek vůbec. (HD, orig.) ()

Melios

Ako som mohol tomuto filmu dať 90% fakt netuším... Po treťom pozretí a po ročnom odstupe vidím ,že ten film je len prehajpovaná sračka s černochmi ,ktorá má tak skvelé hodnotenie na rotten tomatoes ,len z toho dôvodu ,aby zostali všetci politickí korektní - a hlavne kvôli černochom. Prečo asi je to tak populárne ,kvôli jednému belochovi vo filmu? Nie! Je to populárne kvôli černochom! AKO KEBY NEEXISTOVAL LEPŠÍ FILM O ČERNOCHOCH AKO BLACK PANTHER! PRÁVE ŽE EXISTUJE! VOLÁ SA BlacKKKlansman - film o rasizme a morálke a nie o nejakej priblblej Wakande! (Ach, kam táto prehnane ofendnuto-liberálna doba speje? ). Aby ste pochopili som za liberalitu a som proti rasizmu ,ale nie tak ako predvádza internet (A HLAVNE YOUTUBE) posledné 3 roky. Herci sú tu priemerný ,kamera a dej ničím neohúri. Za to kostými a produkcia sú priam vynikajúce ,to ale nepomáha pokiaľ je film nudný ,nezaujímavý ,zle napísaný a HLAVNE SO ZLÝM CGI! Tú fight scénú oproti idúcemu vlaku neviem rozdýchať doteraz. To ,čo boli za efekty? Za toto Hollywood zaplatil 150 melónov? Veď to vyzerá ,ako z nejakej cutscény na PS3 a nie ako profesionálny film. A to som si myslel ,že sa mi žiadna Marvelovka nezhnusí ako Hulk....bohužiaľ som sa ako vždy mýlil. 43% - Pokiaľ bude táto civilizácia len kvetnúť v jej prehnanej politickej korektnosti....tak sa znovu vrátim na svoju malú planétku v okolí Betelgeuze 5. HANBA NA VÁS AMÍCI! ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

25.04.2022

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

07.10.2021

Pandemie Covidu-19 nadále způsobuje potíže v celé řadě odvětví, a to filmové není výjimkou. Jediným efektivním bojem proti nemoci a jejímu šíření je zatím očkování, a tak je naprosto logické, že čím… (více)