Skupina kňazov vtrhne do domu v Amityville s cieľom vyhnať démona. Démon sa prevtelí do lampy, ktorá vo výpredaji nachádza novú majiteľku a tým pádom aj nový príbytok... (petero)

Martin741

Dalsia seria, u ktorej nedam na kultovu jednicku - Amityvilel Horror 1979 dopustit - najlepsie horory vznikli v neprekonanych 70. rokoch - pre mna takmer kultovy status ma aj dvojka Amityville II Possession 1982. Skoda, ze u hororov je logika konania postav uz dlhodobym problemom, herecke vykony su v hororoch --- pofiderne a myslienka ze "zlo sa reinkarnovalo do lampy a odcestovalo na druhy koniec USA" - tak z toho sa smejem doteraz 5 % ()

cariada

Tak duch se ukryl do lapmy, a občas zabliká zasvítí a k tomu se zaměří na malou dívku. Dcera s dětma se po smrti manžela přestěhuje k matce, neboť nemá dukáty. Jenže děti přinesou do domu rozruch a když se tam ještě objeví záhadná lampa, je o zábavu vystaráno. Tenhle díl je hodně slabý a nezáživný. ()

Rodriguez

I čtvrtý díl se vydává jinou cestou, než by člověk očekával. Opravdu musím tuto sérii pochválit za to, že je každý díl jiný!!! Tentokráte se zlo z domu v Amityville stěhuje. Schované (po exorcismu) ve starožitné lampě cestuje zásilkovou službou do jiného státu k novým obětem. Zde si zahraje svou další "zlou" hru! 80% ()

Mol

Zatím co u jedničky jsem sral strachy, tak tady jsem se bavil jako u nějaký Sandlerovky. Scéna s pilou, kde malej Brian rozjebe babičce sklep, mě dostala do kolen. Scéna s drtičem taky výborná. Chudák Danny už si bowling nezahraje. Dále pak omráčení oknem a taky finálová bitva. Klenoty. ()

Šakalík

Tohle volné pokračování Amityvillu je někde na úrovni předchozího dílu, což může být docela s podivem, vezmeme-li v úvahu to, že se jedná pouze o video film. Autoři se vrátili k osvědčenému konceptu démonického posednutí, pro které ale vybrali novou lokaci, pač Amityville už byl pravda značně ohraný. Samotný způsob přenesení „zla“ z jednoho domu do druhého v bizarní lampě působí sice poněkud lacině, ale na druhé straně jsou záběry monstrózní svítilny, která se svévolně rozsvěcuje a občas i pohybuje velmi efektní. Démon si pro své nekalé pikle vybere nejmladší členku domácnosti, přičemž tento motiv holčičky, na kterou působí temné síly, lehce evokuje Poltergeista. Ve filmu se toho zase tolik nestane, i když některé scény jsou docela fajn (drtič na odpadky, instalatér, motorová pila). Samotné finále je velmi zdařilé a tak si myslím, že i tento díl povedené série jménem Amityville určitě stojí za zhlédnutí. ()

Han22

V roce 1989 si tvůrci vzpoměli na sérii Amityville a natočili hned dvě pokračování. Podle hodnocení jsem čekal strašný průser, ale ono kupodivu ne. Zlo se stěhuje do jiného domu skryté v starožitné a mimořádně odpudivé lampě, kde čeká další rodinka na terorizování. A co dokáže taková lampa? Inu nic míň, než ovládat elektrospotřebiče - motorovku, drtič odpadků, trubky a mezitím zkoušet posednout nemladší dítě. Čtvrtý díl je televizní film, takže se nedají čekat moc zázraky. Ničím nepřekvapí, ale je slušně natočený a musím uznat, že jsem se celkem standartně bavil, jak je u téhle série zvykem. ()

fisus

Amityville bez Amytiville. Posedlá lampa a hodin a půl dlouhá nuda.Tahle série upadá s každým dalším dílem a já se bojím, že tohle ještě nebylo úplné dno. ()

GOREGASM

Podtitul The Evil Escapes sice chce veřejně obhájit scénáristovu „genialitu“, ale tu zažívá především divák na vlastní kůži a je mu z toho sakra do smíchu. Neřeším, že je zde nabourána podstata Amityville série, tedy že posedlý je sám dům, ale celkovou absurditu konání jedné démonické lampy, která pumpuje do elektrických rozvodu domu v Kalifornii jednu kulišárnu za druhou. Slaboučký dojem dotváří i ochotnický herecký ansámbl a uspávající režie. 20% ()

Rathalos

Stvrte pokracovanie bolo urcite lepsie ako trojka,ale slabsie ako prve dva diely,no pacilo sa mi to,zvlastny napad s lampou bol cudny,ale bolo tam par scen,ktore mi sadli...:-) ()

Likan7 odpad!

Ďábelská lampa. Vypadá to přesně tak debilně, jak to zní. Tady není ani potřeba něco dodávat. Úplně mimo veškerou koukatelnost. ()

Knor

Amityvillské zlo se po těch staletích stereotypu rozhodlo udělat si výlet někam na druhou stranu USA a terorizovat tam rodinu v jiným domečku. A vyrazilo tam v takový ošklivý lampě, kterou si ve výprodeji koupila jedna milá stařenka. No bylo to příšerný, posledních 10 minut bylo docela vtipných, ale skoro se to nedá ani vydržet. Ještě nevím jak je na tom zbytek série, ale tohle jsem mohl klidně vynechat. ()

honzic

Tento Céčkový horor jasně ukazuje na nízkorozpočtový film množstvím efektů i tím, že je takový celý spíše studiový. Na druhou stranu koukat se na to dalo, i když scénář byl trochu bláznivý. Hodnocení: 40 % ()

blondboss

Neviem, na základe akej pohnútky šiel Stern natočiť tento televízny remake už tak pošramoteného hororu, ale toto ak malo byť aspoň trošku strašidelné, tak to skôr bolo na smiech. Hlavne tie lacné a neúčinné triky na úrovni škôlkara. Hrozné. Je len veľká škoda, keď vcelku originálne námety sa prznia tak škaredo a pomerne pravidelne. Tento film nie je výnimkou. 20 % ()