Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

Marcos

Už dlouho jsem neměl z nějakého filmu tak rozporuplné dojmy jako z Annabelle. Zklamáním bylo,že panenka ve filmu není skoro vůbec důležitá. Rozhodně jsem od její posedlosti čekal mnohem víc,než sama předvedla. Co se týká lekavých a děsivých scén,tak těch,kde by se mi opravdu tajil dech,bylo málo a ve zbytku bylo vše více či méně čitelné bez nějakého zajímavějšího nápadu. Dokonce jsem se párkrát přistihl s úsměvem na tváři. Ztvárnění démona mi přišlo hodně slabé,až kýčovité a v dnešní době dávno překonané. Co stojí za pochvalu,tak to jsou souvislosti s panenkou a budování atmosféry i když bohužel s předvídatelným koncem. Možná jsem ovlivněný konkrétně tímto filmem,ale pokud to takhle půjde dál,tak je tento žánr vyčerpaný a tvůrci by měli co nejdříve přijít s něčím "novým". ()

TSZ

Ani V zajetí démonů jsem nepovažoval za nějaké veledílo, nicméně Annabelle je daleko zbytečnější a horší ve všech ohledech. Nechápu, proč to vzniklo a ani mě nebaví rozebírat, co všechno se tu nepovedlo, nicméně kdo si takhle hnusnou panenku dobrovolně přinese domů, ten si nezaslouží nic jiného, než brutální smrt. ()

cheonsacz

Nevím jestli někteří zde myslí své pozitivní komentáře k filmu opravdu vážně, ale uznávám že pro někoho (zvlášť toho kdo nezažil film Dětská hra) může být i tento snímek strašidelný. Já se však u snímku příliš nebavila, neustále jsem čekala kdy přijde nějaká skvělá (nebo alespoň nějaká nadprůměrná) scéna, ale ničeho jsem se nedočkala. Jak už zde pár lidí zmínilo tak ani já neshledávám nic děsu plného a nervy drásajícího na blikající obrazovce nebo samovolně hrajícím gramofonu. Samotná panenka mi připadala odpudivá ještě, když byla "normální" a mám dojem,že byla stvořena čistě za účelem nálepky "je ve mě démon". Anabelle se v žádném případě nevyrovná svému předchůdci, který mě mile překvapil a ani snímku v podobném duchu Sinister, který předvedl krásně hutnou atmosféru a dokázal, že za prvé děcka v hororech nejsou jen vždy otravná a nudná a za druhé, že i Amíci umí točit horory. ()

Kozy9

Tak som sa tešil a tak hrozne sklamal. Anabel nesiaha ani atmosférou, ani nápadmi a ani desivosťou na úroveň moderných hororov typu insidious, sinister atď. Zatiaľčo námet zasadenia deja do minulosti ma príjemne prekvapil, tak isto ako spojitosť s Mansonovou rodinou a iné maličkosti, to zvyšné za vela nestálo. Príbeh je nadmieru zle podaný. Prvé tri štvrtiny filmu sa skoro nič nedeje a napätie kľučkuje okolo jednej hladiny, všetko zaujímavejšie sa deje posledných 20 minút, takže ak by ste celý tento začiatok preskočili pointu by ste získali. Film neobsahoval žiadne pasáže na zamyslenie, žiadne zvraty, žiadny strach. Počet scén, ktoré sa snažili byť desivé by ste napočítali na jednej ruke. Samotná bábika sa vôbec neprezentovala ako hlavná príčina zla, pretože sa začalo hovoriť o démonoch, kultoch a iných klišé somarinách pričom sa na hračku miestami zabúdalo, čo mi prišlo ako škoda, keďže celý film nesie jej názov. Jednoducho tento prvok bol nevýrazný. Ďalším negatívom je nekonzistentný príbeh, ktorý sa veľa krát naťahuje zbytočnými scénami a veľa krát niečo, čo by mohlo lepšie opísať postavy ignoruje. Strávite 10 min sledovaním omše ale na konci filmu neviete o vzťahoch postáv takmer nič. A možno to je aj tak dobre, keďže každý koná nelogicky. Manžel necháva svoju ženu doma aj keď vie, že ich niečo prenasleduje a že ona je z toho v prdeli, pričom sa usmieva vždy keď vyhoria alebo niekto zomrie, černoška od vedľa sa z ničoho nič stane najlepšou kamarádkov hlavnej protagonstky, matka sa snaží byť drsná na kňaza... V skratke, ak postava v tomto filme nejako koná, tak je to zväčša nelogické a nereálne. No a ak si to zhrnieme, tak Annabelle ma lepší marketing ako filmovú kvalitu. Nevravím, že to nebolo pozerateľné, alebo že by to bola úplná nuda, no takto zle spracovaný, možno už otrepaný, ale aj tak stále možnosťami plný námet som ešte nevidel. CELKOVÉ HODNOTENIE: 50%. ()

haffen

Prvotne z toho chceli mať Mexickú telenovelu o problémovej ženskej ktorá každý druhý deň končí v nemocnici a je nemotornejšia ako inšpektor Clouseau a v poslednej chvíli sa rozhodli že do toho zakomponujú bububu bábiku keďže scenár stál za veľké hovno? Otázka znie, kedy to budú dávať na Doma? A v ďalšom dejstve sa ľudia budú od strachu pomočovať aj pri Vraždiacich mončičakoch... nie? Žáner "horor" ide od jedného prúseru k druhému a už to kolabuje do takého stavu, až sa to stáva trápnym. Nemaľujme si med okolo úst, tento žáner prežíva momentálne svoje najhoršie obdobie. Náš horor je lepší, lebo je tam o 423 ľakačiek viac, ktoré vybafnú presne v momente, kedy to očakáva 90% celého kina (zvyšných 10% najskôr od nudy spí). Ak to stačí na atmosféru, tak dobre no. Ja sa však pusteného šiacieho stroja nezľaknem. Tak isto neidentifikovateľného hučania, šumu miesto hudby. 25% 1* P.S. Pol hviezdy dávam za čínske titulky na pol obrazu (nie, vážne som na tom nebol v kine, nie som lakomec, ale hrýzlo by ma svedomie na toto dať čo i len 2 centy), ktoré boli zaujímavejšie ako samotný film a ich predvídateľnosť bola menšia ako všetky tie prechádzajúce sa postavy v druhej miestnosti, v druhom dome v okne, búchajúce dvere, zapínajúce sa televízory. gamofóny, svetlá, pouličné lampy, otvárajúce sa dvere na autobusoch a neviem čo ešte. Určite jedna z najväčších sračiek v tomto žánri za posledné roky. ()

Bube1

Leonetti se ve všech rozhovorech chlubí kamerou a napětím. Já bych to nazval nudou a zbytečným protahováním scén. Tohle považuji za jednu z největších slabin filmu. Strašně dlouho trvá, než se něco stane. Podle mě těžce nedůstojný prequel ke skvělému Conjuring. ()

3mates33 odpad!

Ten to film ma obral o 95 minút nič nerobenia a otrávil mi zbytok dňa... Trailer, bol lepší, ako celý film... ()

Miagy

V pohode jednohubka ,s niekoľkými vynikajúcimi scénami, so sympatickými hercami a dobrou stopážou. Film je natočený kvalitne, s dobrou kamerou a strihom. Páčila sa mi atmosféra interiéru, dobré dialógy, a scény napríklad v pivnici...Od hororu so 4* by som však očakával niečo inovatívne. Preto hodnotím 3*. ()

JimDeNiro

Tak jsem shlédl slavnou hříčku Annabelle. To bylo jako co. Annabelle těží jen s megaúspěchu a pro mě kvality The Conjuring, nic víc. Leonetti není Wan a nikdy nebude. Akorát kvalitní atmosférická scéna ve výtahu v suterénu. 40% ()

Lilien

Annabelle je slabším odvarom svojho originálu z ktorého vzišla. I tak sú v nej dobré scény či miestami slušná atmosféra. ()

chlebo

Annabelle síce postráda nejakú tú originalitu a samozrejme ako inak pri nových hororoch napodobňuje staršie filmy, ale to mi vôbec neprekážalo. Síce desivé na tomto kúsku nebolo asi zhola nič (až na ten koniec kde sa štvrťhodinu hlavné postavy dohadovali či a kto sa má zabiť, aby im pošahaný démon vrátil decko) , ale zabiť tým nudný večer sa dalo, a občas sa príjemne pousmiať, keď niektoré scénky pripomenuli Chuckyho, poprípade Rosemary's child. Navyše po Conjuring, ktorý úplne majstrovsky zhŕňal všetko už stokrát použité a videné, tak , aby to diváka nenudilo, sa oveľa viac od Annabelle očakávať z mojej strany ani nedalo a účel splnila - pohodový oddychový večer v kine, bez nejakého hlbšieho dojmu na záver ()

TommyDiamond

Oldskulovej horor, kterej nemá čím překvapit a nabízí pouze ohranou báchorku o jakési zaručeně pravdivé kletbě. Největším trumfem je zde ošklivá panenka na hraní, která celý film uhrančivě kouká a koná zlo. Leonetti by se měl prostě vysrat na natáčení takovejch béček a vrátit se za kameru kam patří. Jeho análbellu hodnotím jedním odplyvnutím.... ()

joelly01

Ja si, dnes uz podruhe, pekne zabecim se stadem. Ale proc bysem si nezabecela, kdyz je to vsecko cista hola pravda. Annabelle neni dobry horror. Ale do odpadu to posilat nevidim, neb za a) ten cerny cert mi prisel velmi kvalitni za beeee) pred Annabelle jsem koukala na Kmeny:Rap a ve srovnani s takovou tuposti mi pak Annabelle uz neprisla tak tragicka. Ve filmu bylo par dobrych napadu (treba ten se satanskym kultem) a scen (cert), ale celkove je takove nic moc. Kdyby se z toho udelal nejaky 30ti minutovy kratas, tak by to asi melo vetsi smysl. Takhle asi moc nee. Ale jak rikam, odporem mi z toho nehty neslezly. To uz dokazali "raperi" v Kmenech. ()

Knor

Annabelle jsem věřil a vkládal naděje, že půjde o povednou hrůzunahánějící věc, ale kdeže. Vyvalilo se jen velký zklamání, ze začátku to vypadalo hodně slibně, ale když se skoro po hodině vlastně nic nestalo začalo mě to ubíjet. A pár a to myslím doslova pár povedených scén nemohlo zachránit zpackanej film. Není tu vlastně ani o čem vyprávět, Annabell měla zůstat jako strašidelná vsuvka, která krásně vyplňovala The Conjuring.....neee nějakej vůl si řekl, že to prostě natočí protože to bude komerční pecka, které si už udělala reklamu a nemůže se na tom prodělat. No co moje prachy to nebyly....a díky bohu jsem je za tohle neutratil v kině, to by mě vyděsilo mnohem víc. ()

Koprix

Patřit mi práva na The Conjuring, zažaluju tvůrce Annabelle za to, že si dovolili použít název mýho filmu na plakátu k takovýhlemu braku a to i v případě, že bych měla zažalovat sama sebe. Skřípačka dveřma byla sice natolik intenzivní, že by se za ni nemusel stydět ani ladící orchestr, nicméně té Osudové potom jsme se teda fakt nedočkali. Zápletka by unudila k smrti snad i člověka s IQ pokojové teploty a to "dojemné" vyvrcholení s obětováním vlastní duše člověka jenom znechutí. Film na mě působil očividně přesně opačně, než měl - po The Conjuring jsem z Annabelle měla vítr, teď se budu snažit nezívat pokaždé, kdy se objeví v záběru. Pokud dvojka půjde ve stejných stopách, přeju zaměstancům kin hodně štěstí s buzením chrápajících návštěvníků. ()

Scraffy

Film o bábike bez bábiky. Bábika je vo filme dohromady 12 minút. Scenár je odfláknutý a úplne bez logiky. Myslím, že keby tento film nikdy nevznikol, bolo by lepšie. ()

ANTYCHRYST

Nechápu že komentuji až teď po letech v roce 2021 říjen. První díl série o posedle panence se moc nepovedl.. Levné lekacky.. Humorná postava ďábla.. Chyběla mi tam absence warrenovych.. 50 %ještě že další pokračování je na tom o mnohem lépe :) ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra