Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

movemat

Úplne iný štýl hororu ako V zajatí démonov, z ktorého tento film vychádza. No mne sa tento štýl veľmi páčil a dokonca mi pripomenul starú Polanského klasiku Rosemaryino dieťa. Film sa nikde neponáhľa, spočiatku má pomalé ľahučké tempo zachytávajúce začiatky mladej sympatickej rodiny, len jemne okorenené hororovými prvkami. Postupne to však naberá na tempe, atmosféra sa zhusťuje a ku koncu je to už jeden solídne rozbehnutý desivý kolos. Pre súčasných pop-corn pubertiakov to zrejme po chuti nebude ale našťastie niektorí filmoví tvorcovia nemyslia len na nich. Ja som si to rozhodne užil. ()

Budisovie

Konečne dobrý horor po dlhom čase :). Odkaz pre Filipnica _ To si si musel do kina zobrať aj kamošov, aby ste sa náhodou nerozplakali a nepokadili do plienok? Nepochopím ľudí čo idú do kina a potom sa smejú pri scénach, kde sa môže smiať iba totálny magor. Keď nemám rád horory tak do kina doprdele na horory nejezdim debile :). ()

wirtr

Dalo by se říct že tento horor se nepovedl jako "V zajetí démonů proto", proto že to minimálně není podle skutečné události. Tenhle horor už napsali scénáristi a né skutečnost, horor ztratil původní hloubku a musím říct že jsem se u první půlky dost nudil, přesto jsem se občas lekl. Dost se tu opakují věci z prvního dílu (např. kutálející se pastelka), ale je tu i dost vidět vliv ostatních hororů - žádná originalita. Přesto vše se mi ten film jakž takž líbil. ()

zuzzuli

Příběh není moc originální, ale skvělé efekty a k tomu atmosféra večerního kina stačí k skvělému výsledku. Sečteno podtrženo, vystrašená jsem byla dost. ()

kolik27

Tak sem přijel na doraz do kina, koupil načos, kýbl fanty, sedl, akorát skončily reklamy a začal film. Cca půlku filmu sem bedlivě sledoval to famozní hrororové napětí, které bylo navnazeno i se solidní hereckou účastí. Na horory nejsem, ale uznám, že to z mého hlediska bylo obstojné. Teda, než tam byl ve sklepě ten černej šulin s drápama, v tu chvíli skončil horor a začalo nám sci-fi. Tak sem si řikal, no takhel zkazit pěknej film, ale pořád sem doufal v solidní konec. A omyl, na sci-fi navázala komedie, když tam toho černouška dali znova, tak už sem se i ušklíbl, nebylo to vhodné, trefné, profi, nic prostě ... Za půl filmu dám 3 hvězdy a za zbytek bych dal nejraději někomu facku. ()

machonza

Podprůměrná lekačka. Bez děsivých housliček v každé druhé scéně a strašidelných střihů by to byl naprostej bullshit s žádným scénářem. Po The Conjuring jsem čekal něco o dost lepšího. A mimochodem, to jim jako vážně ve filmu vyletěl čert z elektriky? ()

WolfIssen

Začínají být ty "duchařské a démonistické horory" na jedno brdo. Stejné scény, atmosféra, povídačky okolo, stejný námět a nicneříkající, neslaní a nemastní herci. Stává se to ztrátou času, sledovat takovéto filmy. ()

Nikki48

Od chvíle, kedy som začula v jednej vete "obeta" a "Boh", bolo jasné, že je zle. A bolo. Samozrejme, že to nemohlo viesť k inej pointe, než akej sa nám dostalo, aj keď musím povedať, že som sa fakt snažila veriť, že k tomu nedôjde. Jediné, čo sa mi na filme páčilo, bolo obdobie, v ktorom sa odohrával- mohla som sa aspoň sem tam pozerať na pekné autá, keď už nič iné. Bábika bola síce odpudivá, no pramálo desivá, šijací stroj prehnane aktívny aj po vypnutí, nuž ale aj napriek tomu mi tam niečo chýbalo. Napríklad horor. Ale inak to bol pekný príbeh, prežiť bodnutie do brucha, požiar a s tým spojené nadýchanie sa dymu a aj napriek tomu porodiť zdravé dieťa je skutočne skvelým prvkom rodinných resp. romantických filmov. Och, počkať...zlý žáner. Asi preto len tá jedna hviezdička. ()

Daryl.Dixon

No, jestli stačí na postrašení nějaké to vrznutí a panenka sedící na křesle, tak si příště vezmu na půdu kameru a třeba z toho bude také filmový trhák a slušných 52 %. Chucky v šatičkách mě ale moc nepřesvědčil, asi i proto, že jen dřepěl a čuměl jak péro z gauče - jednou z police, podruhé z křesla. Pořád jsem čekal nějaké to bubu nebo baf, ale tady byly strašidelné scény asi vystříženy, takže jako dokument o nákupu panenek docela dobré, ale jako horor mě to nepřesvědčilo. ()

Romanka89

Pár lekaček tam bylo, panenka byla teda pro mě silně odporná, tu bych doma nechtěla, ale to je docela málo. Tři * za pannu a těch pár leknutí. ()

Pitryx odpad!

Ti dva mi lezli na nervy hned od počátku. Babici bych nakopal někam, jeho taky. Už na začátku jsem dle vyprávění těch dvou sester tušil, že to bude blbina. A kupodivu – byla. Dva hororové okamžiky ve skoro sto minutách je kapánek málo. Nedoporučuji. Je to děsná nuda. ()

tombarider

Nenechte se odradit místními "znalci". Kdo má rád atmosférickou podívanou, určitě si to užije. Začal to Wan, a část jeho týmu v tom pokračuje. Kvality Conjuringu to nedosahuje, ale je to dobrý. Za mě 70%. 4 hvězdy jsem dal, abych vyvážil neodpovídající průměr. ()

Mamlas odpad!

To bylo fakt něco - fatálně nudná pánbíčkářská duchařina. Otřesné!!! Nešlo se na to dívat a už vůbec tuhle kravinu dodívat. ()

Mr.nachos

Film jsem viděla po třech letech podruhé a musím říct, že poprvé se mi to líbilo víc. Pár scén je dobrých, ale celkově to na mě teď působilo vyčpělým stylem a tak nějak je to na mě málo "duchařské". ()

Chudák

překonat horor s panenkou anebo s klaunem je pro mě hodně těžké:-) už se těším na TO. Že to má tak nízké hodnocení, není mi úplně jasné, myslím si že film má "dobrou" atmosféru. ()

Cortesz

Ukrutná nuda, lekačky moc nefungují, a to nejen lekačky a s přibývající stopáží ukrutná nuda, ve které se téměř děje pořád to samo, takže nic. Ztráta času. ()

AgnesDee

Já tak nějak nevím, co si o tomhle filmu mám vlastně myslet. Na jednu stranu měl velmi dobře budouvanou napínavou atmosféru, lekačky byly dle mého názoru originální, ale na druhou stranu nedávala zápletka moc smysl. S panenkou samotnou se pracuje strašně málo, strach z ní funguje na více jak padesát procent z jejího děsivého vzhledu. Zbytek je pár scén, kdy očekáváte, že se třeba pohne, nebo nějak jinak projeví divákovi svou posedlost, ale ono nic. Pak se tu objevuje démon, který byl více akční v Annabelle Creation, tady jen tak stojí, nebo se ukážou jeho drápy, a na nic víc se nezmůže. Zbytek musí odpracovat duch Annabelle, který tady funguje, ale po zjištění, kdo to vlastně je, nedává moc smysl. Čím déle přemýšlím nad tím, jak to celé vlastně funguje, tím víc jsem z toho zmatená. Možná proto, že sám démon byl tak trochu zmatený. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra