Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

Plechpetr

Prostě taková ta klasická slátanino-psycho-jízda. Neohromí ani nezamrzí. Občas lekačka. Panenka víceméně ve filmu nemusela být. ()

Hpatrik

Není to nic světoborného, a už vůbec ne originálního, ale pokud se rádi občas bojíte (děsíte), tohle poslouží víc než dobře. Jinými slovy, sám doma a v noci bych se nato dívat nechtěl :). ()

Whitebeard

Panenka dobrák už od pohledu. Tohle není panenka do dětského pokojíčku. Přesto v tomhle filmu jako panenka chybějící do tříčlenného setu figuruje na holčiččině poličce. Poměrně děsivě vypadající panenka v poměrně málo děsivě vypadajícím filmu. V tomhle ohledu slabší. Ikdyž scéna s výtahem a sklepem byla výživná. Občas to ale přijde takový amatérský. Není to úplně špatný, ale rozhodně existujou lepší horory jak tohle. 3* s mínusem ()

Torgal

Subjektívna dĺžka filmu bola asi o hodinu väčšia ako reálnych 95 minút. Väčšinou času sa nič nedeje a len čakáme kým sa sám zapne gramofón alebo šijací stroj - čiže veci, čo sú milión krát recyklované. Samo o sebe by to nevadilo, keby sa umne skĺbili dohromady, no tu sa to veľmi nepodarilo. Nie to žiadna tragédia, len to vôbec nefunguje ako horor a ani to nie je zaujímavé na sledovanie. 4+/10 ()

KUFI

Podprumernej horror. Libila se mi akorat scena kdy bárbínu drzel v ruce ten demon. Sem zvedav na vychvalovanou dvojku ()

Katcat

Tento film je absolutní zbytečnost. Žádný nápad, žádný herecký talent, žádnej adrenalin, čirý nesmysl. ()

Schlierkamp

Americký horor, v němž pomatení Satanovi vyznavači, jež proniknou do domu mladého páru a napadnou ho, probudí svým působením v dětské panence zlého démona toužící po lidské duši. Horor bohužel neoplývá zrovna originálními prvky, pokud divák překoná slibně vypadající začátek, zjistí, že snímek se věnuje stále stejnému a mnohokrát ohranému tématu a nemělo by ho nic zásadně překvapit. Představitele hlavních postav manželů Formových, zaneprázdněného lékaře W. Hortona a matku s novorozenětem A. Wallis hodnotím jako herecky nevýrazné, stejně tak jako příběh a vyznění snímku J. R. Leonettiho, jenž se dříve proslavil jako kameraman. Nutno podotknout, že oba rodiče měli, co se týká výzdoby dětského pokoje, poněkud úchylný vkus, navíc ona zlobivá panenka, v níž byl probuzen zlý démon, byla naprosto odpudivého, svým šklebem nic dobrého nevěštícího a pro batole naprosto nevhodného zevnějšku. Jako mírné plus pro Annabelle vnímám otevřenou možnost chápání díla, že vše zlé, nečisté a temné, co se v příběhu odehrálo, bylo pouze dílem představivosti nervově přepnuté matky trpící poporodními psychickými problémy. Ač se nepokládám za odborníka či fanouška hororových filmů, seznávám, že stejně jako mnoho dalších diváků ani mě hororový hit roku 2014 nepřesvědčil. ()

tranquill

"Šílení lidé dělají šílené věci...nic jiného v tom není..." Průměrný horůrek, nic jiného to není... ale proč ne. ()

FilipStinef

Proč jsou ti herci tak toporní? Proč se ta kamera pořád tak hejbe ze strany na stranu a klepe? Proč má ten film jen 90 minut, ale zhruba 35 jsem si myslel, že je to stále jen úvod? Proč se tam dělo to, co se dělo? Proč ten film existuje? ()

AloeB

Nechci zde řešit, jak moc sterilní a nestrašidelné to je. Aspoň jsem se zde dozvěděl, o co těm démonům vlastně jde. Chtěl bych ale něco říct k závěru. Někdy v průběhu finální scény jsem si řekl, že takto by to měli vyřešit a také, že by to bylo neskutečně ale neskutečně debilní. No a světe div se, ono se to tak přesně odehrálo. Navíc v tak unáhlené scéně bez emocí. Ptám se tedy, zda nevyhrál nakonec ten démon, když dostal co chtěl. Chápu, že vlk se nažral a koza zůstala celá, ale v tomto případě má koza o jeden černý cecek na vemeně míň. Navíc jsem tak dva roky zpátky viděl dvojku, která se odehrává před tímto filmem a tam Annabelle už straší. Tak mi trochu nesedí, proč to z filmu působí, že Annabelle prokleli ti hipíci už tady. Otázky, samé otázky a dvě hvězdičky z milosti. ()

geek.ondra

Horor bez inteligence, atmosféry či napětí. Leonetti na to jako režisér opravdu nemá a i ty nejlepší a nejintenzivnější scény jsou natočeny dosti bídně. Jako naprosto bezvýznamná žánrová jednohubka to ale ještě obstojí i když asi jen na jedno zhlédnutí. 5/10 ()

Jepator

Když jsem viděl, kdo film režíruje a kdo píše scénář, tak jsem od filmu absolutně nic nečekal. Také tomu moc nepřidávali zdejší recenze. Ale byl jsem mile překvapen. Scénář sice není nic extra a herci mohli být lepší, ale jako horor to u mě fungovalo. Lekací scény byly povedené a hlavně to vytahuje skvělá hudba od Josepha Bishary, kdy nabíhá mráz po zádech, jen co to rozjede. ()

andrew88

Vlastně nevím,co napsat. Slaboučký prequel k The Conjuring. Film začíná zajímavě, vykresluje konec 60. let...ale pak to vygraduje do podprůměrného příběhu, kde se až na pár lekaček nic zajímavého neděje. Zajímavé byly akorát odkazy na Mansonovu rodinu a věci s tím související: 1) V televizi byl přímo vysílán případ o mansových vraždách a jeho kultu 2) Těhotná Mia je podnutá nožem (1x) stejně jako tehdy Sharon Tate (16x) 3) Příběh připomíná film Rosemary má děťátko (režisér Polanski - tehdejší manžel Sharon) se satanistickými rituály a herečka v hlavní roli se jmenuje Mia Farrow - jako hrdinka v Annabelle 4) Sousedka manželů se jmenuje Sharon 5) Mia zmiňuje, že lepší jméno pro dceru by bylo Star - odkaz na pošahanou holku a vyznavačku Mansona jménem Star, která se v nedávné době nechala slyšet, že si Mansona ve vězení vezme (zpráva obletěla TV i tisk) Možná je tam odkazů ještě víc :)) ()

Franc1s

Jak jsem se od trailerů na tohle těšil, tak od začátku filmu nuda a nasranost, jak todle sakra muže někdo dát do kin, po tak výborným Conjuringu. Všechno co je tady už bylo všude před tím, nuda střídá nudu, do toho padnou dvě "lekačky" a panenka se směje dál. Na tohle nekoukejte, radši počkejte na Conjuring dvojku. 2/10 ()

Pavel82

Je tu pár dobrých lekaček, plus se mi hodně líbila scéna v neposlušném výtahu... Absolutní průser se tedy nekoná, ale panickou hrůzu při pohledu na sbírku barbín nepociťuji. ()

Hashirama

V průměrném očekávání jsem si otevřel Heureku, že si pořídím taky jeden takový anální zvon. Zjištění, že se jedná o umorousanou sračku bez špetky invence, jaké Američani vypouštějí do světa permanentně každý čtvrtek, kde po hodině vrznou dveře a vrcholem celé anabáze toho odstrašujícího čuráka je více než nevzhledný pravopis na stropě dětského pokoje a kde se lidi schovávají před hnusným sukem v textilii, mi rozpoltilo srdce stejně jako fakt, že jsem pravidelně film opouštěl a hledal na Gůglu chytrá slova do svého kousavého komentáře. ()

Shaleman

Průměrný horor založený na lekacích scénách a slavné panence, která má nakonec méně prostoru, než kolik by si svým zjevem zasloužila. Je poznat snaha maximálně napodobit Wana, který má kouzelnou moc seskládat z klišé žánru poměrně atmosférický hit, jenže tam, kde Wan začíná Annabelle končí, protože není schopna atmosféru udržet a jednotlivé klišé zdárně vypointovat a tak 90% strašidelných scén, když se konečně rozjedou, rychle skončí zavřenými dveřmi nebo strašně klišovitým závěrem. Prostě film, který ukazuje, že by měla panenka Annabelle ještě nějaký ten čas zůstat zamčená u Warrenů. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra