Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

chelseaman22

Ale ty jsi pěkná holčička! Mít tě v Tescu ve slevě, tak si tě vystavím na na poličku ze Švédska a můžeme si hrát po nocích na honěnou! Tedy pokud nebudeš červenou temperou čmárat po bílém stropě. To bych ti pak natrhl prdel ty pičo. 62% ()

maxxxim odpad!

Annanud je pomôckou pre technické vyučovanie na základných školách alebo skôr pre prvákov SOU - drevárskeho tzv. parketárov, nakoľko celým dejom sa vinie vŕzganie, klopkanie, prašťanie inými slovami pracovanie dreva v tých najdivokejších podobách, ktoré by títo nanajvýš ocenili a na dôvažok aj opravili Uvedené za stáleho prebehovania Bachterovou chorobou postihnutých skrčencov s patkami do čela v obligátnych kostýmoch biela nočná košeľa, nad riťou pudilár a na nohách nič. Chodenie z miesta na miesto, hojdanie sa kresla, hranie gramafónu bez pokynu, vrešťanie malého a mnoho iných takmer už klasických prvkov, ktoré nikomu nič nikdy nedali. A já asi někde pudu a něco někomu řeknu, ak si ľudia nedajú už pokoj s takýmito hororovými horormi. ()

Motinski

No tak táto hororová telenovela nemala nikdy ani vzniknúť. Okrem jednej dobrej scény na začiatku už Annabelle neponúkla nič len divné dialógy, nulovú atmosféru a oproti hlavnej sérii si spravila akurát tak veľkú hanbu. ()

Doudis19

Lehce nadprůměrná kopie stylu Jamese Wana, co parazituje na úspěchu The Injuring. V kino sále však funguje překvapivě dobře. ()

tatanapope

Celé to bylo takové nějaké utahané, než se pořádně začalo něco dít, ale v celku to docela ušlo, i když posedlá panenka vážně nepatří mezi to, co by mě nějak mohlo vyděsit a trochu mi vadilo, že si nepohráli ani z efektama. Panna za celou dobu nehla ani okem a tak jsme jisto jistě přišli o spoustu příjemného napětí a lekavých scén. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor ()

Copacabana

Horor Annabelle je podľa mňa asi najhorúcejším tipom na tohtoročný Halloween. Kto však čaká krvák, ostane sklamaný. Ide o poriadne nadupanú atmosférickú záležitosť. Má celkom kvalitnú réžiu, strih, zvukové efekty, dej posadený do retro prostredia, nečakané lakačky a tajomstvo úspechu tkvie hlavne v dobre prepracovaných detailoch. Bábika húpajúca sa v kresle, scéna s výťahom, požiar bytu, pichnutie na písacom stroji, pozorovanie spopod škáry v dverách...toto boli asi najúdernejšie detaily, kedy mi stúpol adrenalín až k nebesiam. Alebo žeby som sa pekelne bála? ;). Navyše motív porcelánovej bábiky bodoval u mňa na celej čiare. Niečo na tých bábikách a klaunoch predsa len bude - no bohužial v zlom slova zmysle. Tu už ide všetka sranda bokom - keď veríme že magické a prekliate predmety naozaj existujú, keďže táto bábika skončila ako exponát v múzeu Warrenovcov a musí byt vysvecovaná kňazom 2 krát mesačne. ()

filmmovier

Chvíli jsem váhal mezi ** a *** (a to i dlouho po ohodnocení), ale nakonec jsem se rozhodl, že budu zlý a nechám to tak, jak to je. Annabelle je sice průměrný film, ale v rámci svého žánru má hodně co dohánět. A když si navíc připustíte fakt, že je to spin-off Conjuringu a v produkci Jamese Wana, je výsledný dojem ještě horší. Na mě to celou dobu působilo jako komedie. Lekačky nefungovaly, povětšinou to, co mělo být strašidelné a šokující, působilo trapně a komicky a o Annabelle to ve výsledku ani nebylo a celá její démoničnost spočívala v tom, že sem tam otočila hlavou a zhruba tři vteřiny levitovala, jinak si vzala celkem volno a byla tam jen proto, že ten film pojmenovali po ní. Herecké výkony jsou velmi, velmi smutné (jako by ani nebyly) a finále je také docela pohřbené. Úvodní scéna sice byla dobrá, ale působila na mě hrozně vytaženě právě z Conjuringu a jediná zapamatováníhodná věc (dítě má předtuchy a maluje podle toho obrázky) tady byla už stokrát a navíc je to podané hrozně blbě. Nedokázal jsem si vysvětlit přízrak té holky, která když proletí dveřma tak se zvětší, výtah který jel, ale přitom se nikam nepřemístil a většina "bu-bu-bu" se zjevovala na schodech. A to vybafnutí toho čerta tomu nasadilo korunu. Ne, ne. Tohle už nikdy víc. Je těžké uvěřit, že tahle veselohra je od stejných tvůrců jako vynikající V zajetí démonů. Opravdu, opravdu kravina, u které jsem se smíchy popadal za břicho. Bohužel (nebo bohudík, protože jinak bych u toho fakt umřel nudou) to na méně než 40% podle mého skromného názoru nemá. Nezbývá než doufat, že to upadne v zapomnění, protože rok 2014 byl na tom s hororovým žánrem opravdu velice špatně, narozdíl od roku 2013. ()

viperDavid

Jo no takové to jasné američké podání. Fakt jen tam by mohli věřit porcelánové panně převtělené do ďábla - mimochodem ve skutečnosti je hadrová. Ale atmosféra filmu nebyla tak špatná, děsit oni umí tak toho si cením i když příběh je dost nereálnej. ()

Ryuuhei

Jako horor plný lekaček a opravdu divných, až děsivých situací, víc než obstojné. Kůže se mi v jednom kuse husila a rukama jsem div nerozdrtil opěradla křesla, ve kterém jsem byl nemilým očekáváním téměř zatlačený. Moc bych se nedivil, kdyby se mi z toho všeho moje vystavené figurky samy rozhýbaly a hrůzou se zkombinovaly do jedné. Nicméně film jako takový nic moc. Dovolím si i tvrdit, že docela velká blbost, kde stačilo vypustit jen jedno debilní rozhodnutí a celý děj by vlastně ani nemusel nastat. Ale to by pak nedalo vzniku tohoto snímku, že? Dobře, dejme tomu. Jako něco, co vlastně moc nevědělo, jestli se zaobírat tématem posedlé panenky, démonů, či jiných bizarnostní, je to i sledovatelné. ()

Sfinkter

Opět jednou nechápu zdejší hodnocení - Annabelle je výborný představitel žánru s několika hodně silnými scénami, které hůře rozdýchává i hororový fanoušek. Pro mě lepší než Conjuring. Sympatičtí herci, výborná dobová atmosféra, děsivé scény. O jednu hvězdu snímek přichází v druhé polovině, kdy se více tlačí na pilu, ale první polovina je jasný plný počet. ()

Lachtaan

Hodinu a půl dlouhá paranoia, říznutá ďábelským poflakováním se démonicky ohavné panenky po domě jejích nikoli majitelů, ba spíše hostitelů, jež je z jakéhosi důvodu nejprve považovaná za vhodný dětský dárek. V rámci světa Conjuringu prostoduché a nemastné/neslané, postrádající horovovou gradaci, na kterou za filmy Annabellina typu přichází masy diváků. Za bonus považuju démona s hrozivými černými pařáty, skřípajícími o zábradlí na schodišti. Valaka mám stále radši. ()

BROKEN_

Co se týče lekacích scén, je jich ve filmu celkem málo a některé z nich mají sice efekt, ale nic extra. Další věci v Annabelle moc dobře nefungují. Postavy nesympatické, a celý závěr je hrozně uspěchaný. Film bohužel nudí, a když to vypadá že dostaneme atmosferickou scénu, tak je během chvíle konec. Upřímně tohle se vůbec nepovedlo a je mi líto Jamese Wana, tak dobře připravil tuhle hororovou panenku, jen aby ve svém filmu nic moc nepředvedla. Leonetti není režisér, ale kameraman, to si nejspíš Wan nedomyslel. Nejslabší díl celé série! Smutný :( ()

venison

Jeden z mála hororů, kterej není ani kapku bububu.. Spíš to bububu celou dobu čekáte a ono nic.. „Nejděsivější“ byla scéna ve sklepě a nic se tam de facto nestalo.. :-( :-/ :-P Kam se hrabe na "Rosemary má děťátko".. ()

Tereszka33

Co to bylo? Kroužek šití? Do více jak poloviny filmu jsem házela rekordy v hraní her na mobilu. Potom mé bystré oko zpozornělo, že se KONEČNĚ něco začalo dít, ale opět zklamání, ani ta akce nestála za nic. Štěstí, že mé panenky sestra totálně zničila, těm by nepomohlo už ani 10 démonů, nebezpečí tedy zažehnáno, můžu jít spát. ()

Phietros

Začátek Annabelle je vlastně úryvek ze "V zajetí démonů. Tady se jedná o vysvětlení jak to s panenkou začalo v době rok předtím! Nejedná se o žádné bůhví jaké strašení, masakry apod.a když si člověk vezme kdo to natočil, tak je to normální koukatelnej průměr, ke kterýmu se člověk určitě nevrátí, ale zas nemůže být nikterak pohoršen. Nejlepší je asi začátek a pak pasáž když je těhotná Mina sama doma a následně v bytě ve sklepení. Scéna s knězem hrozně odbytá a finále o ničem! 45% ()

Angelic-77

Tu jednu hvězdu dávám jenom za první cca půl hodinu, kdy proběhlo alespoň pár dobrých "lekaček", jinak je film naprosto stereotypní, nezajímavý, nudný béčko, který nestojí za povšimnutí. Měl jsem takový dojem už z traileru, ale i přesto jsem to kvůli absenci nových hororů v posledních letech s Annabelle zkusil, čehož teď celkem lituju, protože je to opravdu ztráta času... ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra