Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenze uživatele antolikopoli k tomuto seriálu (45)

Fifi (2016) (S02E08)

A máme tu zase oddychovku, v tejto časti sa toho nič moc nedeje. Kim sa venuje svojej práci a pokračuje v love na jej vyhliadnutú rybu. Jimmy ma nejaké kšefty bokom a snaží sa pomáhať kde to len ide. Medzi tým Mike s vnučkou sa hrajú na domácich kutilov a vŕtajú dierky do hadice :) 3* ()

Na komoru (2016) (S02E09)

V komentároch som sa dočítal že vraj je toto najlepší diel vôbec a podobne... Hneď na úvod by som povedal že to takto určite ja osobne nevidím. Myslím ze na hodnotenie 4* má, ale v podstate sa nič prevratné nestalo. Epizóda slúžila ako také vyvrcholenie dvoch či troch posledných. ()

Klik (2016) (S02E10)

Táto časť získala najväčšie grády v záverečnej scéne. Celkovo už ani neviem o com písať. Posledné časti mam dojem že tvorcovia chcú vyskytnúť násilie a podsvetie, myslím že práve to bolo lákadlom pre mnoho z nás. Nechám sa prekvapiť co prinesie nová séria. Toto tak za 3* ()

Série 3 (2017) (S03)

Tretia séria začína rysovať prostredie BB začínajú sa objavovať staronové známe tváre. Osobne sa mi javí ako najlepšia. Rýchla, jednoduchá skoro všetko sa vysvetľuje po lopate. Minulosti som mal pocit že časť s hlavným hrdinom je jednoducho nudná a bez dobrých nápadov ktoré by dokázali hociako oživiť príbeh, celkom ma prekvapilo zlepšie k lepšiemu. K Mikovej časti len toľko že prepracovanosť jeho story je už tak nejak tradíciou tohto seriálu. Neostáva mi nič iné než hodnotiť 4* s poznámkou že je to to najlepšie čo tento seriál dokáže ponúknuť. ()

Mabel (2017) (S03E01)

Pilotný diel dúfajme že kvalitnejšej série ako bola ta predchádzajúca. Bude to ťažké, celé je to celkom dojebané a popravde keby nebolo toho rozhodnutia že musím každý diel okomentovať tak sa nato vyjebem už dávno. Ešte je tu jedna vec ktorá má drží pri obrazovke na ktorej beží ten výtvor. Stále tajné dúfam že príde Guss alebo dakto z BB a dá to tomu celému šťavu. Úprimne hodnotenie je 3,5 ale za Mika 4* ()

Svědek (2017) (S03E02)

No no no, presne niečo také som si predstavoval. Diel je nabitý dobrými nápadmi, tak napríklad ten pohovor scénka ktorá fakt stála zato. Ohľadom Mike sa už asi budem opakovať ale je to šéf, pokojne si pracuje na svojom a je stále bližšie a bližšie k dosiahnutiu cieľa. Fakt konečne diel ktorý si úplne zaslúži 4* s čistým svedomím čo sa už dlho nestalo. ()

Utopené náklady (2017) (S03E03)

Diel je na môj vkus celkom nudný. Stalo sa síce zopár dobrých okamihov ale opäť v vedľajšej lajne. Príbeh Jimmyho sa stále pomaličky vlečie dopredu, nič závratné. Celý diel by som hodnotil tak 3,5...zase. Rozhodnem zvoliť tu krajšiu možnosť takže 4* ()

Sabrosito (2017) (S03E04)

Príjemný diel napraskaný dobrými zábermi a hlavne obsahu ktorý som si od začiatku predstavoval. Bodaj by to pokračovalo na podobnej vlne. Tuším že sa blízka na lepšie časy seriálu. 4* ()

Podfuky (2017) (S03E05)

Dlho som uvažoval nad hodnotením tohto diela. Jak ste asi z mojich komentárov pochopili tak BCS osobne delím do dvoch príbehových liniek. Práva je Jimma a druhá Mika. Tento diel rozvíjal iba Jimmovu časť, obvikle mi to vadí ale s týmto dielom som žiaden problém nemal. Celé sa to odohráva na súde kde do poslednej chvíle netušíte čo sa bude diať. Uvažoval som medzi štyrmi a piatimi hviezdami a motivačné som sa rozhodol pre 5*. ()

Off (2017) (S03E06)

Dneska sa nám Jimmy predstavil po prvý krát ako Saul Goodman. Diel sa celkovo dal pozerať ako priemerný kus niečoho. Musel som trochu sprísniť hodnotenia lebo takto to už ďalej nešlo. Normálne by to bolo tak za tri a pól ale rozhodol som sa pre 3* ()

Výdaje (2017) (S03E07)

Je to síce lepšie ako minulý diel ale stále žiadna sláva. Ak niekto začal sledovať seriál hlavne kvôli BB tak už pomaličky dostáva to prečo si prišiel. 4* ()

Uklouznutí (2017) (S03E08)

Ako som konštatoval v poslednom komentáry tak konečne si fanúšikovia BB prichádzajú na svoje a dostávajú vysvetlenia ohľadom zabehnutého drogového impéria a jeho budovania. Stále sa to blíži k lepšej úrovni príbehovej stránky veci. Jimmy sa postupne stáva smejdom akého sme poznali a začína ojebávať ľudí ktorý si to aj zaslúžia. V tomto seriáli mam zakaždým problém vysloviť objektívne hodnotenie ale tento krát je to zaslúžene 4* ()

Pád (2017) (S03E09)

Nech sa páči najlepší diel seriálu, teda aspoň zatiaľ. Hneď na úvod ma pobavil neskutočne jednoduchý ale zato trefný vtip orientovaný na starších ľudí inak známych ako dôchodcovia. Nič proti nim samozrejme. Hromada noviniek a vyvrcholení plánov ktoré sa v ušlých epizódach budovali. Už sa teším na finále štvrtej série a očakávam podobnú úroveň. 5* ()

Lucerna (2017) (S03E10)

Došlo k miernemu posunu čo však nič neznamená. Celkovo sa na diel pozerať dá ale po predchádzajúcej časti som očakával niečo viac. Hodnotím tak na slabé 4*. EDIT: Koniec stojí zato po zhliadnutí sú 4* na mieste. ()

Série 4 (2018) (S04)

Dobre, jedine čo musím povedať že hodnotenie ktoré som zvolil (5*) je určite nezodpovedajúce. Volil som tak predovšetkým kvôli tomu že štvrtá séria je s prehľadom najlepšia seriálu Better call Saul. Konečná epizóda bola riadna smola ale celkovo sa objavili pár krát aj päť hviezdičkové hodnotenia. ()

Kouř (2018) (S04E01)

Celkom podarený štart ktorý sa v tomto seroši len tak nevidí. Trúfam si povedať že som tam našiel plus mínus všetko čo som hľadal. Diel poslúžil celkom solidne ako taký predkrm, čakám, dúfam že ta štvrtá séria preskočí nudne časti ktorá v nijakej nechýbajú. Dávam 4*. ()

Dýchej (2018) (S04E02)

Jeden z najlepších dielov seriálu vôbec. Celý prešpikovaný akciou, je vylúčené že sa niekedy počas sledovania budete nudiť. Som rád že to vyzerá že sa seriál definitívne zbavil nudy. Jasných 5* ()

Něco krásného (2018) (S04E03)

Fakt sa budem opakovať ale toto je najmocnejšia séria. Samé dobré akciou nabité epizódy ktoré nenudia a vytvárajú akýsi apetít na ďalšie a ďalšie epizódy. 4* ()

Rozmluva (2018) (S04E04)

Ďakujem že v štvrtej sérii tvorcovia pochopili čo vlastne od toho seriálu všetci očakávame. Kopa dobre spracovanej akcie. To sa mi veľmi páči. 4* ()

Docela jízda (2018) (S04E05)

A na tejto skale vybudujem moju cirkev. Konečne to nabralo na kvalite, nič viac k tomu neviem napísať. Idem prehodnotiť ohodnotenia ostatných sérii o hviezdičku dole :) 4* ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)