Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

dawnie

Odešla jsem před hodinou z kina naprosto (u)spokojená tím, jak James Wan krásně systematicky narušoval pravidla žánru bez toho, že by je porušil - tohle osvěžení bylo pro mě tak vítané, že jsem si souhlasně pokyvovala u mnoha záběrů (nečekaně barevné knihy v knihovně, hra s odrazy v kalužích a deštěm, Edova píseň...), takže si o mě můj kamarád teď nejspíš myslí, že mám zvláštní druh tiku. Detaily, detaily... a kuráž jít na to jinak a přitom to ustát přesně na hranici, ať už se jedná o strašení, vtip nebo slaďárny. Druzí Démoni to mají vše. ()

tharros

|| 90% Kdybych mohl, dám znovu! || Až na poměrně dlouhou stopáž (134 minut), se jedná o nejlepší hororový snímek, který můžete aktuálně nálézt ve filmografickém světě! Vše tu funguje přesně tak jak má. Režisér James Wan jen utvrzuje své kvality a i přes občasné opakování záběrů či lekaček, které jsme viděli v minulých počinech, se jedná o nejpovedenější (mimo SAW, které je spíše psycho, nikoliv horor) strašidelný snímek jeho kariéry. Herci jsou famózní, atmosféra kulervoucí, a fakt, že je příběh inspirován skutečnými událostmi, přidává ne málo na intenzitě. Doporučuji počkat na závěrečné titulky, kde jsou promítány reálné/autentické záběry a zvukové nahrávky z nejprofláknutějšího případu v dějinách paranormálních jevů! Ať už v kině, nebo doma, je to dílo, na které se musí povinně podívat každý milovník hororů! || Dodatek na závěr: J. Wan už stihl ukázat, že i DC film jde natočil zajímavě. ()

chlebo

Tak priatelia, po dlhšej odmlke som zhodnotil, že je čas na môj grandiózny návrat do tunajších vôd a mierne zahanbený musím uznať, že toto bububu od krpatého ťamana , využívajúc opäť všetko megaklišé (stále však o niečo menej ako ešte atmosférickejšia jednička) mi pripravilo pôdu pre dôstojný návrat pri chlapskej zábave. Skrátka, presun z totálnej prdele kdesi v Novej Anglii , do o niečo menšej prdele na perférii Londýna tudíž (stále sa mi to slovo páči) do Enfieldu mi nezabránil vystriekať solídne štyri hviezdy. V skratke, malo to všetko - starý bývák rozdrbaný jak luník IX , detí v ňom skoro rovnako ako na spomínanom Luníku, jedno senzitívne jak zákon káže, mŕtveho dedka, popiči jeptišku a artefuckt, ktorý sa s ňou spája. Teda zapísané, sčítané, podčiarknuté, tieto bežné hororové ingrediencie na dobrú zábavu dokonale stačia, keď z nich kuchtí taký majsterko, akým je ten malý šikmooký zmrd. A pre tých, ktorí sa nevedia psychicky vyrovnať s tým, že to pripomína jedničku - aj také moje obľúbené pivo chutí stále rovnako, ale nedonúti ma to prestať ho piť. Dal by som päť , už len za tú chutňunkú Farmigu, ale jedna nekompromisne dole za tie pasáže, kde mi to pripomínalo ten prijebaný Insidious. ()

MAAUZ

Je mi šumák, jestli jede Wan stejnou notu nebo točí na jedno brdo, jak tu spoustu "profesionálních" kritiků píše. James je prostě master v točení hororu, a když se mu povedlo rozlekat celé kino napodruhé, tak je zřejmé, že svou práci odvedl bravurně. Brutálně se mi líbily protáhlé záběry kamery bez střihu, které putují chladnou zahradou, školním dvorem nebo řadovým domkem. Zasazení do doby a místa (deštivé Anglie) dodávalo filmu mysterióznější pocit. Loutkový Crooky man byl fakt děsivej a o hlavním duchovi-démonovi už vůbec nemluvě. Příběh velmi promakanej a bylo zde vidět několik originálních kousků k celý tyhle puzzle. Napětí stoupalo až do samotnýho finále. Přehodnotím ještě jednou, až se na film budu koukat doma sám. Prozatím 80%. ()

boo-boo

Funguje presne rovnako ako prvý diel (čo je dobre), no zamrzí nekonzistentnosť zápletky a trochu prehnane opulentný záver (plus úplne mimo mi prišiel celý Crooked Man). ()

joelly01

U Conjuring 2 jsem mela jeden problem - vetisnu filmu jsem si rikala "tohle uz prece bylo v jednicce". Ne ze by lekacky nefungovaly, fungovaly dokonce natolik, ze jsem se docela casto divala "pres vejirek", ale proste uz to nebyla takova bombice jako jednicka. Plus stopaz mi prisla trochu umorna. Zkratit to o dvacet minut tak bych byla mnohem nadsenejsi. Co oproti jednicce hodnotim vyse je to hlavni strasidlo, teda vlastne DEMON, jak se ted modne rika, to bylo opravdu luxusni a me docela slusne desilo kdykoliv se ve filmu objevilo. Kdo nadsen vubec nebyl tak to byl Klenot, ktery mrcel ze mu to prislo nudne a ze doufa ze jestli bude trojka tak ho na to nepotahnu do kina. Procez jsem mu sdelila ze ho do toho kina potahnu a on jiste radostne poskrabka se sebou, neb to je ta prava laska. Neb laska je i to, ze ja s nim pujdu na Den Nezavislosti 2. Ovsem jeste ke Conuring : kdybych to brala zcela vecne tak davam tri hvezdy, ale Conjuring je horror a ja se u toho fakt bala a lekacky, i kdyz neorigos, me vylekaly, procez davam s cistym svedomim ctyri. A uz se tesim az si nekdy v zime v noci az budu sama doma dam double feature obou dilu. To pak zase budu spat v obyvaku na kanapi neb se budu bat odkyblovat se do loznice.... ()

liberita

Vo svete filmu je pomerne častým javom, že pokračovania, ktoré sa snažia byť rovnako úspešné ako ich predchodcovia, sa vydávajú tou istou overenou cestou, na ktorej niečo pozmenia a pridajú, aby prvý diel nielen dobehli ale ešte ho aj prekonali. Väčšinou však takéto druhé diely môžu o kvalite a úspechu prvého len snívať a to je prípad aj Conjuring 2. Ľakačky a atmosféra strachu fungujú rovnako dobre ako predtým, problém filmu je však v tom, že mu chýba originalita. Nielenže kopíruje svojho staršieho brata, ale využíva až priveľmi aj triky známe už z hororových klasík ako Exorcist či Shining. Hlavná nadprirodzená postava navyše nie je dostatočne presvedčivá a zaostáva za zosnulou čarodejnicou prvého dielu rovnako ako strašidelná mníška za Annabelle. Manželia Warrenovci pôsobia navyše takmer po celý čas dosť zmätene akoby presne nevedeli, čo tu vlastne robia. Hodnotím pozitívne strašidelnú atmosféru a autentické zasadenie filmu do jeho doby spolu s plagátmi, hudbou, oblečením a účesmi protagnistov. V zhrnutí je Conjuring 2 horor, ktorý nedosahuje kvalít svojho predchodcu a je zhruba na úrovni prvých dvoch Insidious. ()

syphoon

3x Hurá! Po doslova katastrofický hororech Čarodějnice a třetího pokračování Insidious se dostalo do kin něco.... na co musel čekat každý hororvý fanoušek!!! A opět je to James Wan! Momentálně asi nikdo neumí strašit lidskou populaci tolik jako on:) Momenty, kdy kolem Vás v kině všichni řvou a radí hlavní postavě ať nechodí k těm dveřím :), tak to mě zůstane dlouho vryto do paměti! Skvěle jsem se bavil a to doslova! 85% ()

Bezda22

V první řadě musim podotknout, že zpracování démona Valaka je naprosto perfektní a z týhle jeptišky z pekla se ježej chlupy na všech prdelích :-D. Jinak opředená klasika, jako všechny tyhle lekací horory. Ale je to o level vejš, než nějaká tuctovka. Byl jsem na tom v kině (kam nechodím skoro vůbec), takže můj zážitek umocňujou hlavně ty zvukový efekty, který jdou občas slušně pod kůži a párkrát jsem se mohl i posrat...no, možná jen zadusit popcornem :-D. Ale jo... celkem nadprůměrnej horor. 75% ()

Cooller

Bonnie Aarons aka Valak aka šilena jeptiška Marilyn Manson je naprosto perfektní... dětské herecké výkony jsou do nebe volající dokonalost... tenhle horror je skutečně to z hodně mála co sem za poslední roky viděl co mohu označit za pravej horrorovej žánr... naprostá bomba nemám ani jednu výtku a to je u mě jako skalního příznivce horrorů co říct... zápletku střídá napětí a tuny nečekaných ale stále tématických lekaček... rozuzlení celého snímku je rozněž velice dobře zvoleno jelikož celý film k tomu sic směřuje ale nepozornému oku tenhle fakt muže uniknout a čeká ho překvapení.... je to něco na co se naprosto určitě podívám znovu... P.S: vedlejší Crooked-Man je tady jakousi variací na slender-mana ale je tak dobře zachycen že si podle mě zaslouží vlastní snímek jsem toho dojmu že by to byl určitě trhák :) ()

Marty7CZ

Mít sevřený půlky a cukat sebou i ve scénách za dne, to je ku*wa kumšt!!!! Wanovi nesahá v žánru nikdo ani pod rozřízlý tepny....80% ()

Miagy

V zajatí démonov je skvelý horor, ktorý stavia na tom istom ako predošlý film, hoci sa dá postrehnúť niekoľko fakt výborných, inovatívnych neokukaných záberov (vypočúvanie diabla v kresle). Úplne skvelé boli scény, ktoré sa viackrát zopakovali a divák už už čakal, že niečo vyskočí. Wan aj v tomto smere je preto považovaný za jedného z naj režisérov a dúfam, že mu nápady nedôjdu. Čo sa týka filmu, od prvého momentu je divákovy servírovaná čistokrvná ducharina, v nádhernom retro móde. Na dramatickosti uberá len dĺžka filmu, ktorá má svoje opodstatnenie, ale je nezvyčajná. Dávam filmu plný počet, lebo sa jedná o výnimočné dielko. ()

Shredder

Pre mna osobne o dost lepsie ako prva cast. Suhlasim sice s tym, co viaceri komentatori Wanovi vycitaju a to fakt, ze neprinasa nic nove, napriek tomu som nadmieru spokojny. Preco teda davam dobre hodnotenie? Nepatrim totiz k miestnej komunite hororovych milovnikov ,ktori v ramci zanru videli vsetko mozne aj nemozne a tak jedine, co uspokoji ich gurmanske chutky su bizarne zanrove experimenty, pokusajuce sa vniest cerstvy vietor do tohto zanru. Pokial cloveku nevadi, ze druhy Conjuring je len klasicka ducharina, potom si to uzije podobne ako ja. Wan vie ako spravne navodid atmosferu, aj predviest ucinne lakacky. Stavka na istotu, ale lepsia nez 90% filmov s tou istou temou. ()

MindTuber

V zajetí démonů 2 hodnotím stejně jako jedničku v rámci daného žánru, protože jinak bych musel jít s hodnocením o kousíček dolů. Film totiž může být natočený sebelíp, ale když nepřináší nic nového a navíc stokrát viděného, tak stejně nezaujme. Alespoň takové jsou mé pocity z tohoto snímku a dalších jiných duchařin. Není to zlé, ale ani to není skvělé. Průměrná trojka za zpracování. ()

Marcos

Manželé vymítači jsou zpět v druhém pokračování démonských taškařic. Jak už to tak u dvojek bývá, všeho bude víc. Všechno bude větší a pompéznější. Všeho dvakrát tolik. Dvakrát víc rozsekaných almar, dvakrát tolik účastníků vymítacího mejdanu a dvakrát tolik bubáků. Avšak více je někdy méně a v tomto případě to platí obzvlášť. Osobně bych si raději některé momenty a souvislosti sám domyslel. Trochu víc překvapujících momentů a lekaček by také neuškodilo, jinak v rámci žánru je film jistotou. V mém měřítku bubákování jde o solidní střed. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)