Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

anli

Pokračování marvelovské vesmírné taškařice , která navazuje nejen na svého strašího bratříčka ,ale i na další již vzniklé marvelovky a opět doplňuje již celkem komplexní marvelovský vesmír.Odhalíme tu tajemství rodičů hlavního hrdiny ,což bude pro někoho celkem nemilé překvapení a možná trochu "velké" ,ale opět tu jde hlavně o zábavu a akci.A obojí se povedlo na výbornou.Scénář je opět poměrně jednoduchý ,ale vybroušený vtipem a nápady.A hlavně vtipem ,oibčas mi tedy přišlo ,že je těch vtipů až moc a divák je nestačí chytat ,ale to je možná jen můj pocit ,protože se tady toho děje opravdu hodně.Dozvíme se tady spousta věcí ,důležitych pro celý marvelovský vesmír a pro další filmy z něj.Celá banda v komplexní sestavě je opět velmi zábavná ,vtipná a neskutečně příjemně působící.Řekl bych ,že si pokračování udrželo laťku nasazenou první filmem ,pro mě tady byla více zajímavá a poslouchatelná hudba ,no a malý Groot je k sežrání.Dávám tedy 80% , o malinko více než jedničce ,protože jsem se velmi bavil a velmi jsem si to užil.Možná bych malinko vytkl velké množství CGi a zeleného pozadí ,ale možná ,že to tady opravdu jinak nešlo.A kampak poletíme ve třetím díle? ()

hroubek

Zklamání. První Strážci galaxie byli příjemná feel-good komiksovka, která se nebrala zas, tak úplně vážně a měla celkem dost netypické hrdiny, kteří si nás získali. A dvojka by v tom chtěla pokračovat, ale moc dobře se jí v tom nedaří(alespoň z mého pohledu), jelikož první film byl hodně úspěšný. Což, znamená že Vol 2. musí být ve všem lepší, větší, zábavnější a přeplácenější. A na Strážcích je vidět, že to moc neustáli. Je to velká škoda, jelikož se stále snaží si zachovat svůj styl a osobitost, i přestože jsou nucený se přizpůsobit trendům sequelů, budování velkého filmového vesmíru a taky překonat sami sebe. A tohle všechno mě kazilo zážitek z filmu, plus k tomu bylo to, že film nemá skoro žádný příběh. Režisér James Gunn je srdcař a zde je vidět, že mu na filmu záleží. Prostě se chtěl zavděčit všem. Dává do filmu to co diváci chtějí vidět, dává tam přesah, který by za jiný okolností skvěle fungoval a rozhodně se nebojí dělat věci trochu jinak. Problém je, že se ze Strážců galaxie stala velká značka a taky se od ní něco očekává, takže tam musí být jisté věci, které jsou sice efektivní na plátně, ale ve výsledku jsou zcela zbytečné a nebo šli udělat elegantněji. A podobný problém měl Thor 2, Iron Man 2 a i Avengers 2. Ono se na Vol. 2 moc hezky kouká, máto hezké triky, parádní momenty, je to hodně vtipné a některé scény dokáží dojmout. Jenže se nelze zbavit dojmu, že to je celé jen na okrasu a ve výsledku je to místy dost prázdné. Velkou pochvalu si zaslouží opět herci, kteří jsou super a je radost na ně koukat a místy táhnou film nahoru. Pratt, Saldana a Baustista si svoje role užívají na plno. O to více mě překvapil Michael Rooker jako Yondu, který si ukradl celý film pro sebe. Velmi mile mě potěšila Pom Klementieff, jelikož zahrála Mantis dost dobře. Kurt Russell svého záporáka zahrál parádně a dost fajn. A Sly Stallone si užívá, že může být u tohoto projektu. I zbytek herců je hodně pohodě, jen nemají moc prostoru k vyniknutí a nejvíce to platí pro Elizabeth Debicki a Tommy Flanagana(Zákon gangu). Ve výsledku si lze film hodně moc užít, jen ho nesmíte srovnávat s prvním dílem a přemýšlet u toho proč se postavy chovají, tak jak se chovají. Strážci galaxie Vol. 2 není špatný film, je to jen dobrá podívaná, která pobaví i dojmem, ale není to taková sázka na nejistotu, jakou byl první díl, který měl koule. ()

kamiljanda

4/5 - Gunn dostal po jedničce vetší tvůrčí svobodu a protože byl i jediným scénáristou, tak je to pěkně konzistentní. Jedna z nej Marvelovek, jakmile ale Strážce spojí s Avengers, tak to půjde celý do háje. ()

Hennesy

Značné sklamanie a v podstate nefungujúci film. Gardieni sa vybrali zvláštnou cestou, ktorá v zásade nikam nevedie a ani nerozvýja ich príbeh a charaktery. Trestuhodne nevyužité postavy, ktoré začínajú byť priam otravné..prinajmenšom teda nudné. Michael Rooker - starý B-čkový mager ich s prehľadom strčí do vrecka. Čo je na počudovanie, už teraz pri druhom dieli cítiť únavu témy. Gunn nevie kudy kam a podľa mňa nemá na to, aby ich viedol aj ďalej. Zmena režiséra - scenáristu bude potrebná. Po druhom zhliadnutí pridávam jednu hviezdičku. Možno som bol na prvýkrát prísny. Predsa len sú to Guardiani :) ()

Nyck

Marvel nakopává prdel DC i v roce 2017. Jen škoda, že jdou Strážci až příliš na jistotu, ale rád jim to prominu, protože smysl pro detail jim zůstal. Hodně silné čtyři hvězdy, 80 %. ()

VanTom

Na správnou (a nadšenou) notu mě naladily už dokonalé úvodní titulky (Mr. Blue Sky! :-)). S oblíbenými postavami Strážců galaxie posléze absolvujeme totálně pohodovou jízdu po nádherných koutech (resp. 1 nádherném koutu) vesmíru. Možná neví, kdy přibrzdit v neustálém hašteření, takže se o ně moc nebojíme - a stejně v "uzemňovácích" nenachází konkurenci tupý Drax. Velmi okatě do popředí tlačí rodinné hodnoty a pospolitost - nedivím se, sama zápletka shledání Petera s otcem k tomu vybízí a celý příběh (mimochodem dobře vymyšlený, byť v prostřední třetině stagnující) se jen kolem toho točí. Finále OK, digifestu se v souboji s živou rozpadající se planetou těžko vyhnete. Za mě mírně lepší, vybroušenější a semknutější než jednička. ()

bizz_mjc

Asi velkolepé, rozhodně super udělané, ale prosto emocí a jakéhokoli dramatického okamžiku či napětí. Vše zabito všudypřítomným barevným blikáním a humorem úrovně základky, až nemůžete uvěřit, že koukáte na vážně míněnou zábavu a ne parodii. ()

Krysa SPK

Guardians jsou zpátky a s nimi neskutečný hlášky, skvělý herci, retro styl a nabušený soundtrack. Už aby byla trojka, to čekání bude zase dlouhý. Jak by řekl Groot: “I am Groot.” ()

Danny F.

Velice vtipné, ráznější než předchůdce a zábavnější. Zpočátku byl humor a hlášky pravidelnější což se nedá říci o konci. Tam už to nebylo tak intenzivní a dlouhý závěr s likvidací byl přesycen výbuchy až to zavánělo pomalu nudou. Malý Groot roztomilý, Rocket drsný a Drax vtipný (ten jeho smích). 80% ()

lykan9

Jak já se těšil na Strážce galaxie 2 a byl jsem přesvědčen, že pokud se o moc neodchýlí od jedničky, tak se zase bude jednat o dokonalost. Bohužel se tak nestalo a kvalit jedničky dvojka nedosáhla. Soundtrack a vtip byly stále dokonalý, ale přesto, že jsem se snažil přehlížet ty špatné drobnosti, abych mohl opět dát Strážcům pět hvězd, tak jsem při závěrečném součtu kladů a záporů musel uznat, že dvojka plného počtu nedosáhne. Přesto se stále jedná o jednu z nejvtipnějších part, co znám :-) a už se těším na trojku. ()

sskrblik

Nevím proč si každý hrdinský film vždycky musí hrát na osudovost. Je to CTRL C a CTRL V téměř ve všech podobných typech filmů: "Tentokrát zničím svět a ACTION MAN mi v tom nezabrání... MUHUHAHAHA!" .. myslím, že právě Strážcům Galaxie by se více hodila epizoda z pestrobarevného vesmíru, kde by se jen tak poflakovali, neřešili by nic zásadního - prostě nemusí hned zachraňovat celý vesmír, protože pak je vidět jak jsou nápady na záporáky vyždímané, kdy zde dostáváme jakéhosi trapného boha - který ve své všemocnosti dává kladným hrdinům dostatek času, aby ho přemohli. Jinak zábavné to bylo, ale hlavní boss trapas! ()

Sany33

Najlegendárnejšia partia naprieč celým univerzom. Patria medzi mojich obľúbencov. Je veľmi jednoduché si Strážcov obľúbiť vďaka charizme postáv, humoru ale aj jednotlivým charakterom ktoré môžu v každom evokovať iné sociálne cítenie. Dvojka to hrá trocha viac na city ale netreba sa toho báť, humoru neubúda a je to vynikajúca akčná jazda od začiatku po koniec. Baby Groot ma trocha štval ale inak to bolo veľmi veľmi dobré a právom sa Strážci Galaxie radia medzi môj Marvelovský TOP. 90% ()

Vironey

Vůbec mi nevadilo, že je to klipovitý, útržkovitý, bez pořádnýho sjednocujícího příběhu. Ani ta ubulená emotlačka ke konci mě výjimečně nerozlítila. Strážci jsou totiž neskutečná hláškovací jízda, kde se Vám hlavní hrdinové téměř v každý scéně nepokrytě smějou do obličeje. A že je to hloupočký a tuze infantilní? No bodejť! Z Marvelu moje jednoznačně nejoblíbenější parta, už se těším na trojku! ()

masw

Z kina jsem ještě neodcházel v horší náladě, než po tomhle filmu. První díl se mi vcelku líbil i trailer na tento díl mě dostatečně naladil. Před návštěvou kina jsem mrkl na "jedničku" a těšil se, co příjde. Nároky byly nízké a přesto mě film zklamal. Jamese Gunna mám rád už z jeho Troma days, možná proto byl dopad tak rázný. Když koukám na hodnocení, které se teď pohybuje na 85 procentech, tak si říkám že v tom možná bude i v četnosti asijské filmografie před mýma očima a oslabení USA v mých očích, co se kvality filmů týče a tématicky zase Logan, protože mi díky němu příjdou ostatní komiksárny zbytečné a unylé. :D Můj problém s tímto filmem je ten, že je film scénáristicky odfláknutý, je to jakoby točili první verzi scénáře a polovinu dialogů napsali děti Jamese Gunna. Velký potenciál něčeho zabalený do tlusté vrstvy zbytečnosti, unylosti a klišé posypaný vlivem telenovely. Plusy: vizuální provedení, pár povedených vtipů (na druhou stranu když v kině vtip "bombed", tak bylo sakra ticho), efekt omlazení Kurta Russella v první scéně (ještě povedenější, než Downey JR. v Civil War), hudba (kde je ale sakra the Sweet!!! v traileru...) Baby Groot a nošení "číra",nechte starého Hoffa pobavit se, než se nám uchlastá. Mínusy: všechny ostatní scény s Baby Grootem, Nebula jednající naprosto proti svému charakteru z prvního filmu, orgasmické obličeje v projevu herců (Sean Gunn při pohřbu, Chris Pratt při zjevení), zbytečné objetování postavy, málem víc "rodiny", než v Fast a Furious (viním Groota) zpracování Stallonneova camea (působí zbytečně), telenovelové hlášky jako nejsi šeredná... jsi nádherná..uvnitř. Nakonec toho zlého bručouna měli všichni rááááádi <3 Vítej mezi Strážci Galaxie, protože to stejně nemá žádný význam. Fuck you movie, what are you trying to be?! Je tohle stamilionový film o tom jak syn a špatný otec hrají catch? 5 potitulkový scén a nevydají za jednu silnou. Ani se nedivím, že české titulky v kině neprošly korekturou a vezou se s chybou, je to metafora celého filmu. 2 a půl hvězdičky, zaokrouhleno dolů. ()

mkubalikova

Druzí Strážci jsou hodně na hraně, na mě to celé fungovalo - já totiž na osmdesátkové popkultuře, ze které si Gunn utahuje, vyrostla. Vtipu s Davidem Hasselhoffem se směju ještě teď. 😆 80% ()

MI-380

Citovka a romantika posílená humorem a špičkovými speciálními efekty. Jednička je úplně jiná: 75% (aktuálně 3289 hodnotících je na průměru 86%, den po premiéře v 3D kině 10 diváků, titulky:). ()

Zagi20

Takto si představuji čistokrevnou popcornovou zábavu. Oblíbené postavy, víc akce než v prvním díle, mnohem víc vtipných scén a hlášek, především Drax si po komediální stránce krade celý film pro sebe a trikově jsou Strážci taky špica. A tak jediná věc, který divákovi zbývá k tomu aby si film dokonale užil je vypnout mozek. Příběhově je to prostě slabé a tak trochu ohrané. Ale to mi vůbec nevadí. Bavil jsem se královsky, ani si nedokážu vzpomenout, kdy jsem se v kině tak smál. 85% ()

Gurtha

Zlatí závisláci na simulátorech jednoznačně překonali modrého Leeho - prostě jsem se nebetyčně bavila a nestydím se za to - jen jsem si v rámci procesu jaksi zadřela třísku do srdce. (2D s titulky) ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)