Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

Hernycztek

Creation je, ve všech směrech o třídu, lepší než první díl. Jeden z důležitých rozdílů je situování děje do obrovského domu uprostřed pustiny, oproti minulému městskému bytu. Stejně tak tomu prospěla změna z dospělých postav, na dětské, které tomu dali vynikající atmosféru. Nejsme zatěžováni přílišným seznamováním nebo nepodstatnými dialogy a od prvních minut se na nás valí jedna strašící scéna za druhou. Vysvětlení panenčina původu je chytré, příběh zajímavý a finále dobře navazuje na začátek prvního dílu. Fakt, že se jedná o prequel, dal tvůrcům možnost vyřádit se na dobové atmosféře, kterou vystihli obstojně. K tomu skvěle zvolená hudba podtrhuje celkový výsledný dojem, který je jen a jen kladný. K duchařinám jsem hodně skeptický, protože ten subžánr nesnáším, ale tady je na místě říct, že je to za poslední roky jeden z nejlepších paranormálních hororů, jehož shlédnutím nikdo chybu neudělá. - Teď, po shlédnutí dalších hororů, ze stále se rozvíjejícího universa, musím dodat pár slov, a to, že je tahle Annabelle posledním slušným kouskem v tomto filmovém vesmíru, jelikož další sequel, případně Valakův spin-off, se kvalitami absolutně nechytá. ()

Caine

Navýšil jsem hodnocení o bodík po včerejším nočním druhém zhlédnutí - mělo to dobrou atmosféru, dostával jsem docela husí kůži. ()

noelcoward73

Mnohem lepší než první díl (dostal ode mě 3 *, proto jsem od pokračování příliš neočekával). Annabelle 2 je horor, jak má být - funkční lekačky, výborná hudba, dobrý příběh. Vůbec mi nevadilo, že zlo většinou působilo skrytě a fyzicky bylo vidět jen párkrát. Dětské herečky se výborně ujaly svých rolí. ()

molcan2

Zmarený vstu do tejto rastúcej franšízy ma pár efektívnych ľakačiek ale aj veľa tichých a nudných miest, s vykonštruovaným, nepresvedčivým príbehom, ktorý vôbec netrebalo napísať. Nakoniec to aj tak celé zapadá do stále "vynikajúcej" jedničky. ()

Yarwen

Mám rád tyhle druhy hororů plné napětí. Ale ten konec byl prostě takový rozpačitý, jen se domnívám, zda jsem ho pochopil dobře. Nakonec tedy "jenom" nadprůměrné tři hvězdy. ()

Tet.Ew

Chvílemi zajímavý scény. Jinak tuctovka. Klasická nuda. Ovšem dá se říct že o dost lepší jak první film. ()

Bozvav

Děsná kravina, byť jí nelze upřít,že je o proti jedničce dobře udělaná a ne úplně bezradná. Nicméně tím, že jsou v hlavní roli děti, se dalo čekat, že se vlastně nic moc dít nebude, což se mi potvrdilo. Lekačky moc nebyly, ale atmosféra místy bylai napjatá. Za mne jedna hvězďule za tu atmosféru. Jinak veskrze stejně pitomý námět, jako minule. ()

Aurus

Mnohem lepší než první díl. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a dobré a hudba je efektivní. Děsivá atmosféra z prvního filmu nechybí. Za mě 8/10. ()

Meteorista

Jako chronologicky druhej díl v sérii The Conjuring (prvním filmem je Sestra / The Nun) musim druhou Annabelle hodnotit velmi kladně. Film pracuje skvěle s atmosférou, kterou umně buduje postupně, což velmi přidává na feelingu, kterej započal první The Conjuring / V zajetí démonů. Velice povedený je taky budování beznaděje, když se film nepáře s osudem některejch postav a vzhledem k posunu děje v dalším dílu ani s hlavní postavou filmu. A to přidává tomuto hororu na atraktivnosti. ()

MikeeTheory

V době, kdy se hororový žánr nese spíše v duchu kvantity než kvality, je Annabelle 2 docela obstojná a potěšující záležitost. David Sandberg to měl navíc o to těžší, že musel navazovat na fakt blbou jedničku. Nakonec se s tím ale popral s grácií. Ve srovnání s Jamesem Wanem to sice ještě postrádá tu pravou stísňující atmosféru, která by vydržela od záčátku až do konce, talent režiséra je ale patrný. Plusem filmu jsou bezpochyby herecké výkony dětí, zajímavá propletenost v příběhu s předchůdcem a některé lekací scény. Za mě někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

SkyCaptain

Docela slušný horor, který je bohužel celý postavený na lekačkách a příběh aby pohledal. Když sledujete desátou lekačku za sebou začne to už trochu nudit. Sem tam se vyskytne velice zajímavá scéna, ale sem tam i vyloženě blbá (např katapultace z křesla - WTF?!) Mnohokrát se kino právem rozesmálo, protože některé scény jsou strašně předvídatelné a provedením na hranici trapnosti - ovšem jindy byli všichni bez dechu. Prostě film houpačka - pardon houpací křeslo. ()

Rockerman

Zvědavost je velmi špatná vlastnost, nevyplácí se a může, jak vidno být i zničující. Annabelle 2 je dobrým příkladem, jak se točí prvotřídní horor. Půl hodiny se velmi pomalinku buduje atmosféra, která posléze houstne, až dospěje k děsivému finále. mám jen dvě výhrady, které mě odradily od plněhodnotného hodnocení. Zde přítomné ZLO neubližuje dětem (většinou) a pak to rozpačité a přeplácané rozuzlení. Spokojenost však rozhodně převládá, vždyť konečně jsem se zase dočkal toho příjemného mrazení, při některých vypjatých scénách. ()

Rathalos

A mame tu pokracovanie Annabelle,jednotka sa mi pacila a myslim,ze dvojka je asi priblizne na rovnakej urovni,hlavne atmosfera,ta je najvacsie plus tohto hororu,preto hodnotim plnym poctom...:-) ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017