Sestra

• USA The Nun (více)

Facerr

Dlouho jsem odkládal, ale nakonec mile překvapilo. Děj se ani trochu nezadrhává, o scary momenty není nouzi a a atmosféra by se dala minimálně strouhat. Až po tomhle filmu jsem si uvědomil , jak jsou sesterské hábity vlastně strašidelný:) ()

Deidy

Takže rovnou zatepla, hned po příchodu z kina: Celé to haló okolo série Conjuring a spol. mi stále přijde nepochopitelné. Už jenom proto, že scénáře všech těch filmů mi přijdou tak strašně identické, až je to k pláči. Ve zkratce je to o tom, že se prostě někde začne dít něco divného, tak tam přijede někdo, kdo tomu vlastně hrozně rozumí, začne pátrat po okolnostech, načež se dozví, že v tom místě kdysi dávno žil nějaký pazmrd, který dělal ošklivé věci, aby vyvolal to správné bordelózní zlo (a nikdo nechápe, co z toho ten dotyčný vlastně má), ale někdo mu to zatrhl, takže zlu nezbývá nic jiného, než počkat na vhodnou lidskou oběť, kterou bude sužovat tak dlouho, dokud se mu nepoddá a nevydá zcela dobrovolně svou duši. Když už ji najde, tak samozřejmě náš šlechetný zachránce vše vyřeší a silou vůle to dojebe do zdárného happy endu, který má ale samozřejmě malý háček, který se 100% dozvíme v závěrečných scénách ve stylu "o mnoho dní/měsíců/let/století později". A tenhle scénář najdeme v Conjuring 1 i 2, v obou Annabellách a "překvapivě" i v Sestře. Samozřejmě nechybí lekačky. Jenže tady jich je až přemíra, v podstatě co tři minuty, to nějaká lekačka. Vážně nechápu, že si z toho sestra Irena nepodělala svůj bílý hábit skrz naskrz během prvních 15 minut. Navíc, oproti předchozím filmům, mi tenhle přišel tak strašně laciný, prostředí hradu sice vypadalo zvenčí lákavě, ale zevnitř docela creepy (bohužel ale ne v tom správném slova smyslu, lepší interiéry mají snad i únikové hry). Komunikace mezi jednotlivými postavami byla místy tak debilní a přehrávaná, až to fakt bolelo. A scény se samotnou velkou Sestrou? V podstatě to, že se většina publika v kině připitoměle pochichotávala při každé rádoby děsivé scéně, kdy se sestra plížila po chodbách nebo se odněkud vynořovala, mluví samo za sebe. Za mě teda takhle fakt ne. Dvě hvězdičky za bezva hrad, přírodu a za vtípky s Frantíkem (nevím, do jaké míry bylo jeho vystupování myšleno jako vtip, ale místama fakt bavil). ()

brasek

Dlho očakávaný horor mám za sebou. Trošku mrzí rozvláčny príbeh, malo to byť ucelené a skoncipované. Strašidelné scény, zvukové efekty a hudba vytvárala priam geniálnu atmosféru a opäť veľká škoda, že sa to netýkalo celého príbehu. Nakoniec som mierne spokojný so snímkom, ale určite sa dalo vyťažiť oveľa viac. (3.5) ()

Birter

Začátek vypadal slibně. No... a pak tu máme herecké výkony (a mou celebrity crush Taissu Farmigu) a narážky na frančízu V Zajetí Démonů. Tak. Právě jsem vyjmenoval všechny pozitivní askpekty filmu The Nun. Ačkoliv nese značku The Conjuring, tak je lehce zaměnitelný za hromadu béčkových klišé hororů, ve kterých se pořád do kolečka opakuje jedno tématické bububu (a tohle už jsme navíc viděli v Zajetí Démonů 2, takže důvod ke spin-offu nechápu), prostředí (které je tady docela zajímavé) je pořád stejné a když je vidíte poprvé, tak máte pomyslné deja vu, které značí: nic nového na povrchu zemském. ()

anti.rybka

Považuji to asi za nejslabší kousek z produkce Jamese Wana, ale mezi horory je to určitě na výši. Celý problém filmu spočívá v nelogickém chování postav a nelogickým faktu celého filmu. To se v předchozích filmech tolik nestávalo. Dalším problémem byl až častý záběr na samotnou bubu sestru, kdy se i srab kamarádka přestala Valaka bát. Suma sumárum tři hvězdičky. ()

DaNvYto

Nejlepší jsou ty hořící svíčky a čerstvé jídlo v klášteře, ve kterém čerstvost obecně vzato vzala do zaječích tak rok zpátky. Co na to abatyše? ()

Ace.A.T.L.

Valak byl v Zajetí démonů popisovanej a ztvárněnej, jako něco, čeho se i Warrenovi bojí. Ten malej úryvek z filmu byl dost zajímavej. A pak přišel celej film, věnovanej týhle postavě. No a............nic moc. Úžasnej potenciál prostředí Rumunska, hřbitova, tak nějak zastavenýho času v klášteře a velice slibnej začátek(až jsem se tetelil štětím), ale pak to šlo pomalu dolu. Mělo to svoje chvilky, ale v globálu to nebylo využitý na tolik, aby to nadchlo. Nenudil jsem se, ale ani jsem to nehltal, jako The Conjuring 1, 2. Trailer zase slíbil co mohl, vyhltal ty nejlepší pasáže a člověk pak zjišťuje, že se v těch temných chvílích ani nebojí, protože ví co přijde, právě z traileru. Nápad super, obsazení nevadilo, ale potenciál využitej na 55%, což je zklamání. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Mtytjouda

Když jsem byl před pár lety donucen a zajmut démony, byl jsem nadšen ... Nejsem zrovna hororovej typ, ale musim říct, že to prosteřdí, minulost, herci a celkově všechno se mi moc líbilo ... Od sestry jsem hodně očekával a tak jsem na ní šel, jako na jeden z mála hororů, do kina ... Po hodině a půl jsem odcházel s dosti smíšenými pocity ... Prostředí super, překvapivé momenty bomba, ale celkově nemastné, neslané. Prostě něco tomu chybělo ... Na závěr taková řečnická otázka: Proč, když se něco odehrává v Rumunsku, je to vždycky něco děsivého, tajemného nebo nebezpečného ? Že by hrabě Drákula uvrhl na tuto zemi kletbu, kterou objevili jen hollywoodští scénáristi ? Nevím a nejspíš to ani nechci vědět. Každopádně všechny Rumuny tímto lituji a být na jejich místě, najdu si dobré právníky a začnu žalovat všechny zmíněné HOllywoodské scénáristy ()

Hlavonozec

Čekal jsem totální průser jako Annabelle, ale dostal jsem takové odlehčené fantasy, které mělo docela dobrou atmosféru, byť s jednoduchým a předvídatelným dějem. O to víc mě zaujalo, že to přes tu dobrou atmosféru, prostředí a hudbu zapomenete a nevnímáte. Rozhodně bych to nenazval hororem. Valak si svou hororovou chvilku vyčerpal u scény s obrazem v Conjuringu 2. Teď je to takový v hábitu chodící démon připomínající mutanta Sépiáka ze Spongeboba a pana Burnse, ale pořád je to docela dobrý záporák. Rozhodně nečekejte kvalitní horor, ale spíše očekávejte takového pohodového exorcistického Van Helsinga. ()

Maschi

Opravdu slabota a velké zklamání. Lokace jsou super a je škoda, že tvůrci tento film i postavu Valaka zabili nulovým příběhem. ()

SamGee

Filmové štúdio New Line Cinema vydáva filmy zo sveta manželov Warrenovcov každý rok s cieľom osloviť divákov hororu. Niektoré získavajú úspech (V zajatí démonov 1 a 2) a iné sú zasa prepadáky (Annabelle). Režisér Corin Hardy sa rozhodol prispieť svojím filmom o démonickej mníške do tohto univerza. Dejová línia hovorí o mladej mníške (Taissa Farmigová), skúsenom kňazovi (Démian Bichir) a dobrodruhovi (Jonas Bloquet), ktorí majú za úlohu vyšetriť miestny kláštor v ďalekom Rumunsku. Na tomto mieste sa prebudia temné sily, ktoré chcú nastoliť vo svete večnú temnotu. Celý príbeh je jednoduchý a ľahko zrozumiteľný pre každého, čo pre hororového fajnšmekra nehrá hlavnú úlohu. Túto pozíciu zaberajú strašidelné scény, napätá atmosféra a nebezpečný duch, ktorí dokážu vyvolať v divákoch zimomriavky. Avšak na tomto filme ma iritovali humorné scény medzi postavami. Z môjho pohľadu boli nepresvedčivé a pokazili dojem desivosti. Aj keď sa herci Farmigová a Bichir snažili zahrať svoje postavy presvedčivo, neplatí to pre mladého herca Bloqueta. Usiloval sa zahrať nepodarenú verziu „Indiana Jonesa“ v tomto filme a podať vtipné hlášky, no ja som mu nato nenaletel. Podľa mňa herečka hrajúca vražedného ducha podala lepší výkon ako on sám. Hudba nebola vynikajúca, iba hudobný motív pri duchovi sa dokázal dostať pod kožu. Jediné, čo vo filme fungovalo bez problémov, boli špeciálne efekty. Mníška nie je ten typ filmu, ktorý by sa vyrovnal svojim predchodcom a stal sa špičkovým hororom roka. Skôr sa prepadáva do podpriemeru vďaka nesympatickým postavám a nefungujúcim veselým momentom. Ak ste fanúšikmi série V zajatí démonov, tak odporúčam vidieť, bez väčších očakávaní. Príbeh: 5/10, Herecké výkony: 5/10, Hudba: 5/10, Špeciálne efekty: 7/10, Celkovo: 5,5/10. ()

sebulba1981

Vynikající horor, který zapadá do série Conjuringu. Nepochopím tak slabé hodnocení na ČSFD.Postavy sympatický a ten klášter chci někdy navštívit. Už teď se těším na další filmy z tohoto univerza.Bravo. ()

halberdier

Wanovo V zajetí démonů byl v roce 2013 velký hit a řadím ho mezi nejlepší mainstreamové horrory posledních let Film navíc skrz manželé Warranový, kteří zkoumají paranormální jevy, nabídl možnosti pro případné další díly. Tvůrci se toho samozřejmě chytli a začali po vzoru Marvelu budovat univezum ze světa Conjurning. Co se týče komerčního úspěchu, vždy šlo o trefu do černého a z každého filmu se stal velký hit. S kvalitami to však bylo jako na houpačce. První Annabelle byla hodně slabá, pokračování V zajetí démonu hlavně díky Wanovi opět na režisérském křesle nadprůměrný horror. Druhá Annabelle se povedla, ale aktuální Sestra odkazujáící na druhé V zajetí démonu je však opět slabá. Přitom postava démona Valaka beroucího na sebe podobu jeptišky nabízela slušný potenciál. Byl však zcela promarněný. Jediným opravdovým plusem jsou kulisy strašidelného rumunského kláštera a pár fuknčních scén. Jinak je filmu jen pár očekávatelných lekaček (ta nejlepší stejně profkláknutá v traileru) a nic víc nenabízí. Film se za celou stopáž nikam neposune a o postavě démona Valaka se téměř nic nedozvíme. Film měl opět obrovský úspech a je vidět i díky úspěchu podobně kvalitní Annabelle, že divákům to zatím stačí. Snad na tom připravované The Curse of La Llorona a třetí Conjurning bude co do kvalit lépe. ()

argo.smile

Ďalšie sklamanie. Dobrý námet na kláštor ale hororové kvality sú tu udupané na minimum, napätie akosi nefunguje a lakačky sú veľmi predvídateľné . Slabé 3* viacej ani omylom. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí