Sestra

• USA The Nun (více)

Jaro.Krafcik

Čakať na mníšku s dobrou kvalitou a dabingom sa oplatilo. Hodnotenie priemer si určite nezaslúži. Démonická mníška bola zvládnutá parádne tak isto aj atmosféra v rumunskom prostredí či ostatní herci. Pozerat film po tme sa tiež oplatí. Avšak vystrašený som nebol ani raz. 4* ()

RaggamuffinSVK

Klasický mainstreamový horor bez nápadu, originality či reálneho strachu. Na druhú stranu, vďaka väčšiemu rozpočtu aspoň vyzerá k svetu. Či už sú to efekty alebo prostredie Rumunska, je sa na čo pozerať. Scenár však nepustí a už pri prvej polovici sa začnete hrať s mobilom. Na Conjuring sa The Nun nechytá ani v najmenšom. ()

Dakken odpad!

V Conjuringu Mníšku vykreslil Wan ako desivú, veľmi zaujímavú hororovú postavu, tak som sa tešil na jej origin. Katastrofálne prevedenie. Sralo ma že tu Valak po každom vyskakuje ako piča 😀 a to je všetko na čo sa zmohne. Chovanie postáv nebudem komentovať a ani tie ľakačky ktoré boli na silu A bez efektu.   Otras 😀 ()

latvar

Plný očekávání jsem šel do kina a čekal jsem, jestli se z této tématiky dá ještě něco nového vytáhnout a diváka něčím překvapit. Bohužel musím říct, že absolutně nic. Lekavých scén poskromnu, duchařská atmosféra hodně slabá. Na oba díly v zajetí démónů to nemá ani zdaleka a ani na Annabelle. Za mě 30% ()

fiLLthe3DD

Nablblost příběhu by se dala odpustit, stejně tak i scénář a spousta klišé... Jenže tenhle film má tolik nudných a hlavně nelogických pasáží, až to vyráží dech... Kdo, respektive co je vlastně Valak? Démon, duch či zombie? No vzhledem k tomu, že k boji proti "němu" posloužily hrdinům modlitby, brokovnice a oheň, je nejspíš od každého trochu... Tvůrci se prý inspirovali slavným "Vymítačem" s Lindou Blair, nicméně dějově má blíž spíš k Exorcistům natočeným po roce 2000, a to nijak extra kvalitní počiny nebyly... Hororové scény navíc vůbec nejsou strašidelné a vše jede jen na efekt - tmavý filtr, extrémně hlasité ruchy. Film točený jen a jen pro prachy, hlavní cílovkou je očividně mládež ve věku 15-20 let, jejíž jedinou starostí jsou facebook, instagram a youtube... Vizuál a technické zpracování (kamera, výprava) sice vypadá působivě, ale klidně bych se bez toho obešel... Hvězdičku za ústřední hereckou trojici (Taissa Farmiga, Demián Bichir, Jonas Bloquet) udělím, jinak to ale nemá daleko od odpadu... ()

tommmy89

Slabší 3* film. Nebol som ani sklamaný, ale ani nadchnutný. Film ma ničím nezaujal, lebo to šlo všetko cez kopirák, podľa predlohy iných horrorov. Najzaujímavejší bol pre mňa asi len koniec, kedy ukázali scénku - "20 years later". Síce je to stará scéna z filmu manželov Warrenovcov (Conjuring), ale tie filmy mali niečo do seba a skladačka zapadla presne tak ako mala :) V poslednej rade démon Valak nebol vôbec strašidelný, žiadna scénka vo filme ma nevydesila. ()

blackkocour

Tak nám tu Bubák opět straší, a zavzpomínáme si, jak se zrodil a začal strašit, ale jen malinko. Sestra je prequel slavné značky v zajetí démonů, plus s děsivou panenkou Annabelle. Příběh nás zatáhne do smradlavé prdele Rumunska, do strašidelného kláštera, kde se oběsí jedna řadová sestra, protože podlehla strašidelným bězněním pana Bubáka. Vatikán pošle své špiony - vymítače otce Burkea, a mladou učnici na jeptišku, která má pořád nějaká flashbacky a halucinace. Na prohlídku jich doprovází “Frantík“, ne tohle není zkomolenina jména, ale fakt týpka, který si nechá říkat “Frantík“. Jejich úkolem je prověřit nejen vraždu jeptišky, ale i omrknout klášter. Film se sice bere jako kurevsky vážně, ale po zhlédnutí to beru jako tuctovou směs náhodných džampskejrů, kterou kamerou natáčel asi místní vožungr a jeptiška. Samotný děj není extra zajimavý. Všechno se to nudně táhne, a dost to připomíná brakový osmdesátkový horor. Spolu se sérii filmů o prokleté hadrové panence, tohle patří k tomu nejhoršímu, co jsem za poslední rok viděl. #odpadnisklizen [2019] ()

jefff

Co se týče Sestry, líbila se mi atmosféra, hudba a hlavně lokace. Tam si dali tvůrci sakra záležet. Horší byl scénář, hrubě nedotažený a víceméně bez nápadu. Žádné překvapení, zvrat, prostě nic. V rámci univerza velká škoda. ()

remy

Průměr až bída. Na spin-offu o jeptiškách a tajuplném klášteře není totiž moc co chválit. Nefungují lekačky, atmosféra, postavy a už vůbec ne příběh... a to je průser. Wan je jediný schopný režisér, který může tomuhle univerzu něco nabídnout, bez něj to za moc nestojí. 50% ()

Sdoom

Nejsem moc fanda série Conjuring, i když vyloženě špatné ty dva filmy nebyly. Když už nic, tak aspoň měly solidní atmosféru. Sestra nemá ani tu, postavy se chovají klasicky stupidně a závěrečná naháněčka byla naprosto marná. Od úplné katastrofy film zachraňujou solidní kulisy. (HD, orig.) ()

Soweek

3,5* Celkem slušný průměr, který hodně zachraňuje atmosféra starého kláštera. Trochu více strašení by rozhodně neškodilo. ()

herr_carter

Je až hrozné, kolik hororových tvůrců už se blbě nechalo inspirovat mistrem Wanem a vytvořilo film buď s podobnou tématikou, příběhem, nebo dokonce s postavou, objevující se v mistrových filmech - tady konkrétně přelud sestry, zjevující se v jedinečných V zajetích démonů. Horor tzv. vytvořený na koleně za víkend, takhle na mě působí The Nun, jež je film podobně hrozný, jako košík plný koťat.........................moje hodnocení = 2 z 10. ()

sedm.1

Co se atmosféry, napětí, vizuálu a stylovosti týče, působí Sestra jako naprostá bomba, která by za poslední roky hledala jen těžko nějakou konkurenci. Už od prvních záběrů mi totiž bylo jasné, že tahle potemnělá jízda bude balzám pro mou duši. A ono se nelze co divit, tvůrci totiž pro svůj film nemohli najít ani náhodou působivější destinaci, než právě polozřícený klášter někde v zapadlé části Rumunska, neboť už to samo o sobě zní fakt děsivě a ono to ve výsledku i skutečně tak funguje. To je prostě prostředí k nezaplacení, nehostinné, nevyzpytatelné, syrové, temné, bezútěšné, strach nahánějící, a to tam nemusí řádit ani žádní duchové 8D. V těchto ohledech je Sestra zkrátka fakt masakr a já měl po celou dobu vážně staženou prdel, protože tvůrci prostě dokázali na navození děsivých pocitu využít onoho prostředí opravdu maximálně. Bohužel, se zbytkem filmu je to ale už horší. Samotná zápletka mi nepřišla zrovna dvakrát vybroušená, celé to na mě působilo jako přešlapování na místě, s podivnými odbočkami, které nikam nevedly, navíc zpracované v dost kolísavém tempu, chyběla mi zde i nějaká větší gradace a co se finále týče, ani v něm jsem se nevyhnul jistému zklamání, prostě scénář musím považovat za nejslabší článek celého filmu. Herecky pak Sestra také není příliš přesvědčivá, Taissa Farmiga je nesympatická ošklivka, a stejně jako ostatní není ani výrazná, či zajímavá, čímž jsem vlastně zároveň odhalil svůj názor i na ostatní zúčastněné herce. Je to zkrátka škoda, neboť především atmosféra a vizuální pojetí mě vážně dostalo do kolen, jenže samotná výplň už bohužel nedosahuje takové kvality, aby si divák mohl Sestru užít opravdu na plno jako celek, na což doplácí především výsledný dojem. I tak ale za pozornost rozhodně stojí. ()

Tejkina

Když vás horor uspává tak je něco špatně. Hodně špatně. A ty lekačky mi přišly dobré leda tak pro děcka. ()

vitekpe

Takove temer televizni becko, roztomile svou primocarosti. Nejvtipnejsi na tom vsem ale byla skutecnost, ze Taissa Farmiga (kterou jsem doted neznal) vypada uplne presne jako moje kamaradka Veronika, se kterou se sejdem na moji oblibene zahradce tak jednou rocne u piva. :))) ()

Forsberg11

Piaty film Conjuring univerza sa odohráva v temnej stredovekej pevnosti kdesi v stratených končinách povojnového Rumunska, kde mníšky držia večné zlo na uzde. Práve lokácia je hlavným tromfom tohto filmu. Všetko ostatné je stokrát prevarený recept, aj keď miestami prekvapivo atmosferický na pomery komerčného hororu. Tretý akt ma už nebavil a rozuzlenie mi bolo, úprimne povedané, ukradnuté. Ale po väčšinu stopáže si to drží dobré tempo a hororové aspekty fungujú. Páčil sa mi aj zvukový dizajn a kamera, plus veľmi sympatický kasting. Takže vzľadom na okolnosti určite príjemné prekvapenie. 60 %!! ()

Kienast

Bál jsem se že to dopadne jako první "špatná" Annabelle, naštěstí se zklamání nekonalo. Prostředí naprosto skvělé, atmosféra fajnová, ale jinak scenáristicky sázka na jistotu, lekačky a hlasitá hudba a "dětska" budou spokojený. Tohle jim prošlo, ale nemůže vycházet do nekonečna. Díky takovýmto hororům jsem vlastně hrozně rád že vznikají "jiné" horory jako třeba Hereditary. 60% ()

Wally

Splnilo mi to všechno, co od horroru očekávám, takže velká spokojenost...atmosféru to mělo výtečnou, to prostředí starého hradu, podzemní chodby...brrrr....fakt se to povedlo! ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí