Sestra

• USA The Nun (více)

kicsim

Som fanúšik tejto série a zhodou okolností som na predvečer všetkých svätých v kine na mníšku s priateľkou a kamarátmi. No poviem Vám boli pasáže kde sme sr...i maggi v kockách od strachu. Bol to dobrý, zvukovými efektami nabitý démonický horor ako má byť. Jediné čo ma vtipne prekvapilo na filme je to,že otec predstavený vytasil baterku, kedže celý čas používali všade petrolejku alebo sviečky. A schválne kto si všimol na dodávke, kde si položil kňaz s mníškou kufre ŠPZ? Bolo aj na nej napísané VALAK len tam boli aj čísla. ()

Goodboyko

Veľmi slabé na to čo sa s postavou Valaka dalo urobiť. Čakal som možno aj iný príbeh o zrodení sa démona a nie báchorku o rytieroch a pekelnej bráne. Za veľa hovorí, že ani moja 10 ročná neter pukance nerozsýpala, na záver skonštatovala, že sa nudila. A to už máme za sebou nejeden horor. ()

C.A.T.

Čekala jsem průšvih, ale tohle byl těžký průšvih... Celý film je nuda zahlcená levnými až směšnými efekty s přísadou trapného a nefungujícího humoru, který zde nemá absolutně místo. Jediné, co zde dávalo smysl, byla poslední scéna a pěkné navázání na Conjuring. Ale když z celého filmu jsou nejlepší záběry z jiného filmu, tak je něco hodně špatně. A to nemluvím o neustálém výkrádání scén z Conjuringu. Zbytečný film... ()

goauld

Nebylo to špatný ;-) Po dlouhé době opět horror, kde se straší, jsou tam temné kouty, depresivní hudba, duchové.... zkrátka vše co má v každém správném horroru být. Když k tomu ještě doplníme středověký klášter a děj zasazený do předválečné doby, tak už vůbec není co řešit. "jeptiška" posedlá démonem měla hezky mrazivý kukuč a celkově se nebála ani vymítače, takže žádné "kroucení se na posteli", ale výtrysky démonické síly. Na sobotní večer při svíčce někde na samotě.. ideální film ;-) ()

MrMorce

Jeden z nejlepších horrorů, co jsem kdy viděl. V kině jsem se skutečně bál, což mám pocit, že se ještě ani nestalo, takže splnil svůj účel naprosto skvěle. Krásných pět hvězd. ()

samurraj

Horor s velkým potenciálem, ovšem degraduje ho nesmyslnost a přehnanost. Na můj vkus už to bylo až moc přestřelené a mnohdy to díky tomu mělo opačný efekt. Místo, aby se člověk bál, tak byl vůči strachu již imunní. Viz. třeba pohřbení toho faráře do země...prostě jen tak, jako by se nechumelilo skončí 2 metry pod zemí... Předchozí série v zajetí démonů byly mnohem lepší v tomto směru. ()

Dakota1978

Čekal jsem trochu více, koukat se na to dalo, ale že bych se s chutí podíval ještě jednou, to asi spíše ne. Atmosféra a celkově vizuál super, masky a genus loci starého hradu plného tajemství se vyvedla. Postavy a jejich obsazení nic moc extra, příliš nezaujaly. Lekačky průměrné a scénář nijak zvlášť nevtáhl do děje, vyprávění příběhu mírně chaotické, ale zase nebylo to nijak složité, takže nebylo co nepochopit. Celkově asi průměr. ()

HeroinClown

... nedá sa povedať, že snímok The Nun je niečím novým, skôr je to stokrát obohraná rutina. Zopár pamätihodných scén však stačilo a tak celkový dojem je obstojný. Ja som sa celý čas bavil, tie tzv. ľakačky nefungovali tak ako mali (alebo už na mňa toľko nepôsobia), ale príbeh obohatil a čo to aj vysvetlil o zrode Valaka a samotnej podstaty zla v kláštore. Klasická zápletka a klasické rozuzlenie. Koniec predvídateľný v podstate ako väčšina filmu, ale ako som písal, ja som sa bavil. Rozhodne sa to nedá nazvať tohtoročným prekvapením, ale ako ďalšia skládačka do série Conjuring... ()

Tomxxyy odpad!

Tak videl jsem hodne, ale nic tak tragickeho ne: 1) furt jsem mel pocit ze to je koprodukce TV nova - hrozne strasne zoufale 2) zoufaly pribeh - kdyz se odpoutam od toho co jsem videl za zoufaly pocin tak kdyby to natocil nekdo sikovny mohly by to byt mozna ok 3) v Rumunsku se mluvi anglicky? Napisy v roce 1952 jsou taky v anglictine? 4) hrozne herecke vykony 5) boze to je zoufaly film... uz me ani nebavi k tomu neco psat :) ()

BStone

Další střípek z filmového univerza Conjuring a spol. U sledování filmu jsem měl jasný pocit, že tento filmový vesmír je už jednoznačně vyčerpán. Moc se mi líbily exteriéry, hrad s klášterem opravdu top, film už je pak jen další přehlídkou bubu lekaček, které se pokouší inovovat tisíckrát omleté kliše. Valak po většinu času jen cení zuby a syčí a nějaké opravdové řežby se taky nedočkáme. Jako jednohubka sloužící k tulení se s nějakou milou osůbkou funguje. V letošní hororové konkurenci propadá. 45% ()

Sekyn

Děsivá jeptiška, která zasloužila mít svůj vlastní film se dočkala. A co my? My jsme dostaly rozporuplnou podívanou. Film měl naprosto skvělé prvky. Ať už se jednalo o nejděsivější klášter na světě (raději bych přespal v drákulově rakvi než mezi zdmi tohoto kláštera), osetý miliony křížů. Hřbitov se zvonečky či záhadný život hradních pann v černém hábitu. A to vše zasazené do děsivých rumunských lesů. Jenže jak to tak bývá sejde se parta, která sice umí vyšperkovat scény, umí jim dát tu správnou atmosféru a umí dokonce přimět i herce-neherce ke slušnému výkonu, ale co už neumí dát tomu všemu kvalitní příběh a svázat to všechno do kvalitního celku. Byla to pěkná podívaná, ale na konci si začnete klást mnoho otázek, které začínají slovem proč. A to je fakt škoda. ()

Dalajlada

Bohužel už série Conjuring začíná být strašně jednotvárná. Lekačky nelekají, vrchní sestrodémon vypadá jak Marilyn Manson a prostředí není tak děsivé, jak by se od kláštera v Rumunsku z roku 1952 dalo očekávat. Na jednu stranu se tu nemusí na akci čekat na posledních 20 minut filmu, ale to, že se jede od začátku, není využito tak, jak by mohlo. Pokusy o vložení vtipů jsou tak nějak mdlé a spíše než odlehčení a pobavení přináší rozpaky. Rozhodně se z toho dalo dostat víc a možná by sérii prospěla trochu změna, protože to jinak dopadne jak spousta jiných sérií, kde se děje opakují a opakují a díl za dílem je horší a horší. ()

Matrix44

Mohlo to byť za 4 hviezdy, ale museli to pokašľať s "Frantíkom"! Úplne zbytočné scény s vtipálkom, ktoré zbytočne kazili dobrú atmosféru! ()

Boby93

Potenciál byl obrovský, ale zůstal nenaplněn. Na druhou stranu jsem rád, že se Sestra mírně odlišila (děj více vsazen do historie, prostředí hradu i mimo něj v Rumunsku) od V zajetí démonů a Annabelle. Ovšem o nějaký převrat týkající se příběhu nebo vyobrazení lekaček se bohužel nejedná. U mě průměr, slabší než první Conjuring a o vlásek lepší, než první Annabelle...50% ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí