V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz

• USA The Conjuring: The Devil Made Me Do It (více)

V zajetí démonů 3: Na ďáblův příkaz je mrazivým příběhem plným hrůzy, smrti a neznámého zla, které šokuje i zkušené výzkumníky paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenovi. Jeden z nejnapínavějších případů jejich skutečné kariéry začal bojem o duši malého chlapce a pokračoval způsobem, kterým si ani jeden z nich nedovedl představit – historicky první obhajobou v americké historii, kde se vrah odvolával na posednutí ďáblem. (Vertical Ent.)

J*A*S*M

Nic proti ničemu. Od Conjuring universa už jsem přestal očekávat zásadní žánrové filmy, které by měly mít ambici přinést něco zajímavého, originálního či skutečně děsivého. Filmy, které by se zapsaly do moderního zlatého hororového fondu a vzpomínalo by se na ně. Hlavně proto jsem si třetí díl hlavní série vcelku užil. Řemeslně je to rozhodně schopnější než Chávesova prvotina La Llorona, nepůsobí to směšně a hlavní dvojice je stále náležitě sympatická. Úvodní vymítačka a scény s tlusťochem z márnice dokonce vyloženě výborné. Zamrzí větší nevyužití hlavní záporačky. Mohl bych tomu klepnout tři hvězdy, mohl bych tomu klepnout čtyři hvězdy, je mi to víceméně jedno. Ale ať nežeru, budiž čtyři. ()

tron

„Statočný neznamená, že sa nebojíš.“ Tretie V zajatí démonov a do tretice mám zase ten istý pocit, ako po minulé dva razy – že som svojím spôsobom nevďačný. Nadávam na béčka, hromžím na céčka, vyjadrujem hlbokú nespokojnosť, ak niekto mieša horor s humorom... Ale keď sa objaví čistý, vážny a dobre natočený a zahratý áčkarský horor, neviem mu dať viac, ako 3*. Problém je v tom, že je síce pekné, že sa herci snažia a ich postavy nie sú zle napísané (na tejto sérii je veľmi fajn práve ten ich silný manželský vzťah, ktorý prekoná nejednu doslova pekelnú prekážku), ale zároveň to nie je niečo, čo by strhlo. Rovnako tak strašiace scény sú síce poctivé a mäsité, ale v podstate je to jedno veľké klišé. A pravdupovediac tie skoro dvojhodinové (niekedy aj viac) stopáže sérii tiež nepomáhajú. ()

Fr

SOUDY PŘIJÍMAJÍ EXISTENCI BOHA. JE NA ČASE, ABY PŘIJALI I EXISTENCI ĎÁBLA…“ ///  Parádní filmařina, na jakou moc v hororech nenarazíte. V hlavní roli není tentokrát ani tak Ďábel, jako spíš manželé Warrenovi. A není ani tak strašidelný, jako spíš zajímavý… Takže ano, taková „démoní“ kriminálka.     ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Dcerka se mi nějak nevyvedla. Chci ji předat Peklu.  /// Thx za titule „titulkomat“.       /// PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *  ()

verbal

Cirkusová čorkařka Jolanda Králikárníková a její slizce impotentní manžel Éda se už potřetí vydali strašit debily jakože skutečně, ale skutečně skutečnými událostmi, načež v Muzeu cigánských hraček v ameryckim Konektykukutu přibyl další exponát, a sice smrďýci Lakatošova myska na psý gulaž. Ti řykam, more, z toho oklutyzmu sy pyču dělat nebudeš, bo tě zeřere rakovyna nebo Lucyfer! Každopádně, ač na hovnech postavena mykologie pouťových podvodníků, je z toho do třetice rozhodně zase jeden z nejlepších počinů ve své třídě za poslední rocky. Sice trošku teplejší než Jakub One a s ne až tak mrazivou stratosférou, nicméně stále těžce nadstandardní démonstrašní rejdy s vcelku duchůplným scénářem, solidní a stylovou exekucí, pevnou režií a ňuňavou satanistkou v prdeli. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „v pozadí“. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║Tržby USA $33,751,425 ║Tržby Celosvetovo $67,551,425 ▐   V prvom rade chyba zveriť takýto dobre rozbehnutý projekt úplnému rutinérovi ako je Michael Chaves. Dobre už aj démoni 2, nebola taká príjemná duchárska maznanica ako prvý diel ale čo to ešte ponúkla. Tu to je akosi postavené len na vode, že vraj najdesivejší príbeh od Warrenovcov. Na úvod vymítanie ako hovado a potom kde nič tu nič. Ten akýsi povestný démon tu je strašne prispatý, priam monotónny. Postavy dosť nevýrazne, ako tak to tu tiahne len ústredná dvojica Warrenovcov. Dúfam že už túto sériu na ktorú sa už nelepili, kadejaké vedľajšie blbyny ako Mníška či Annabella nechajú už späť, lebo len zbytočne prilievajú olej do ohňa, ktorý len troška tleje, dohorieva a nechutno dymí.   /55%/ ()

• Lorraine Warren, ktorú hrá Vera Farmiga vo filmoch The Conjuring, zomrela prirodzenou smrťou vo veku 92 rokov 18. apríla 2019. Bola hlavnou konzultantkou všetkých projektov The Conjuring a vášnivou sledujúcou série. (Pat.Ko)
  • Film se odehrává v roce 1981. (fanda124)
  • Príbeh tohto filmu je opísaný v knihe "The Devil in Connecticut" (1983). (Pat.Ko)