Reklama

Reklama

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz

  • USA The Conjuring: The Devil Made Me Do It (více)
Trailer 3

V zajetí démonů 3: Na ďáblův příkaz je mrazivým příběhem plným hrůzy, smrti a neznámého zla, které šokuje i zkušené výzkumníky paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenovi. Jeden z nejnapínavějších případů jejich skutečné kariéry začal bojem o duši malého chlapce a pokračoval způsobem, kterým si ani jeden z nich nedovedl představit – historicky první obhajobou v americké historii, kde se vrah odvolával na posednutí ďáblem. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (388)

kingik 

všechny recenze uživatele

Manželský pár záhadologů chce tentokrát spasit duši mladíka, kterého posedl "rohatej"  a kterému za vraždu hrozí trest smrti. Režisér propaguje strašení pro mateřskou školku, absolutně si nedovedu představit, že se u filmu někdo lekne, nadskočí z gauče, případně navštíví toaletu, aby ulevil střevům v důsledku mrazivé či naléhavé obavy z právě sledovaného filmového dějství, a téměř dvě hodiny sledovat absolutně předvídatelný film není překvapivě úplná ztráta času. Michael Chaves režíruje podruhé, je to zase horor a má omezený limit na krevní průtok a všeobecně drastické scény, celý film totiž působil dojmem, jak kdyby musel dodržet pravidla filmu přístupného mládeži, což je u hororu docela problém. Takže spousta scén má strašidelně výživný potenciál (kupříkladu sekvence z márnice), jenže se každá taková scéna zakončí korektně až naivně, tudíž otrlý hororový divák odchází z projekce, protože ten trapas s nepodařeným naháněním hrůzy prostě nevydrží, zbytek tomu dá šanci, i když tak nějak tuší, že každý režijní postup je těžce předvídatelný a ničím výjimečný. Velkým poutačem je zdařilá technická stránka, kdy film působí dražším dojmem, a masky, dekorace a další propriety zaslouží pochvalu. Osvědčené herecké duo Vera Farmiga a Patrick Wilson nepolevuje ve svém charismatickém a dramatickém úsilí. A jistě i fakt, že jde o případ podle skutečných událostí, byť se v mnoha ohledech jedná o fabulaci, se rozhodně také počítá.  Bohužel se v podstatě jedná o málo působivý a jakkoli zajímavý horor, kde je užito hodně obehraných postupů, co jsou známy ze spřízněných snímků, nebyly k vidění žádné úchvatné sekvence, to nejlepší z celého filmu obstaral úvod s exorcismem, načež dalšími hororovými laskominami se povážlivě šetřilo. Do průměru moc nescházelo. 6/10 ()

somnar 

všechny recenze uživatele

Satanistický protipól Lorraine je fajn nápad, to by se ale k nové postavě neměl scénář chovat jak k dalšímu zbytnému strašákovi, proti kterému je démonická sestra z předchozího dílu komplexním arcipadouchem. Hlavně ale v tom roztěkaně mechanickém pátrání samozřejmě strašně chybí Wan, který dokázal hrůzu plíživě natahovat a precizně rytmizovat. Tady tak zbyla hlavně ta Warrenovic láska. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Pre mňa najlepšia moderná hororová séria, ale pri tretej časti sa naozaj len čudujem, kde sa vyparilo strašenie. Kým v prvých dvoch častiach som bol ako na ihlách od začiatku do konca a tie ľakačky boli brutálne, tu som sa nezľakol ani raz. Vlastne som sa vôbec nebál a v napätí očakávania niečoho strašidelného som bol tak celkovo 3 minúty. Niekto to nazval mysterióznou detektívkou a presne toto je trefný popis na film. V takomto ohľade to bol projekt úspešný. Len škoda, že sa prezentoval ako horor. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

V očekávání ničeho výjimečného jsem byl nakonec vcelku spokojen. Nic, co by člověk brzy nezapomněl, ale pořád lepší než zmírající série Insidous. Nějaké převratné originality se v téhle sérii nejspíš nedočkáme, a tak nepřekvapí lehké vytěžení Vymítače ďábla. Kněz, co se na začátku na chvíli zastaví před domem, vymítání, až všechno lítá, co peří má (i když bylo fajn), a soška - totem, co tentokrát není vykopána, ale podstrčena. Při pátrání po sektě zjistíte, že o žádnou sektu ve skutečnosti nejde. A co dokáže zaručeně zabít zážitek z fantastického filmu je věta: Podle skutečné události. A já naivně myslel, že už se s ní v rámci žánru nesetkám. Jedinou vyloženě sympatickou postavou je Lorraine a nutno říci, že Vera Farmiga má v sobě jakousi tajemnou jiskru. Oceňuji minimum lekaček, byť hlučnost si autoři neodpustili. Nejlepší - Blondie, E. Presley. ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Zaujímavejšie než dvojka. Ale na miesto hororu dostávate skôr mysterióznu detektívku. Samozrejmosťou je vysoká vizuálna kvalita značky Conjuring a kvalitné obsadenie zásadných postáv. Najviac potešil nápad súboja dvoch protipólov. Dal by som si za rok film č. 4? Ano, pretože síce nedostanem wow dojmy, ale dostanem veľmi kvalitne opečovaný žáner, čo sa v prípade hororu vždy cení. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (24)

  • V severoamerických kinech film utržil 65,6 milionu amerických dolarů, v celosvětových souhrnně 206,4 mil. (NIRO)
  • Na začátku filmu je při vymítání záběr na Otce Gordona (Steve Coulter), který vystupuje z taxíku a hledí k domu. Jedná se o odkaz na velice podobnou scénu z kultovního filmu Vymítač ďábla (1973). (NiWi)

Související novinky

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Vin Diesel a jeho gang dorazili do amerických kin zhruba měsíc po čínské premiéře, a nutno říct, že tak učinili s velkou parádou. Okamžitě totiž stanovili nový pandemický rekord, kdy za první víkend… (více)

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (více)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (více)

Reklama

Reklama