Annabelle 3

• Česko Annabelle se vrací 3 (více)

Annabelle 3 je třetím pokračováním velmi úspěšné hororové série scénáristy a producenta Jamese Wana, ve kterém se opět potkáváme s neblaze proslulou panenkou poprvé představenou ve filmu V zajetí démonů. Ed a Lorraine Warrenovi kdysi bezpečně uložili démony posedlou panenku za posvěcené sklo v místnosti s dalšími artefakty zla a přizvali kněze, aby úkryt zpečetil požehnáním. Kdo mohl ovšem tušit, že Annabelle probudí zlé duchy v blízkosti a svět zažije další děsivý útok temných sil. (Vertical Entertainment)

oveckaoa

Vynikající završení trilogie Annabelle (počítám, že čtyřka už nebude), které je spíše než pokračování takovou ukázkou toho co nás v dalších dílech série čeká. Jako horor to funguje parádně a ačkoliv nikdo nezemře tak atmosféra by se dala krájet. Doufám, že vzniknou spin offy jak těch svatebních šatů tak toho pekelného psa. Jinak díky blbečkům tady na csfd , že to tu spoilerují ve velkém asi ho mají malého tak si tím něco léčí ()

!Malak-11!

ANABELLA SE VRACÍ, ZLO SE PROBOUZÍ. :) Děkuji za možnost návštěvy předpremiéry filmu, který je tedy volným pokračováním několika předchozích filmu! Určitě doporučuji se podívat alespoň na @vzajetidemonu než půjdete na tento film, jinak přijdete o spoustu narážek a smyslu k filmu. A teď mohu hodnotit samostatný film. Pokud bych pravé nevidel předchozí filmy asi by mi to přišlo jako nesmyslný béčkový film. Já mám ale tento styl filmu rad, tak mě film nezklamal. Dostal jsem vše co jsem očekával; dobré lekačky, nadpřirozeno, nějaký ten vtípek na odlehčení. Nicméně přesně nevím proč ale, dal bych tomu standardně 3 hvězdy, jako průměr. Ale k mému zvláštnímu humoru, ze mám rad tento styl nadpřirozena; dávám 4. Spoiler: a co je proste super na tomhle žánru - nakonec nikdo neumře. 😂 ()

VasaX

První Annabelle jsem minul, začal jsem rovnou druhou a prý jsem o nic nepřišel. Conjuringová filmová frančíza je fajn, i když nic se nevyrovná filmům od Wana. Zbytek má určitý punc kvality, stejný design, ale ta "obsluha" prostě dělá hodně. Přijde mi, že jak není šéfkuchařem Wan, tak ostatní kuchaři jsou poněkud doslovní v koření. Bohužel to je problém i u Daubermana, který navíc koření velmi opatrně ale zároveň se mu ruka lepe, takže zatímco některé nadpřirozenosti jsou "creepy as hell", jiné jsou pomalu k pousmání (vlkodlak budiž příkladem za všechny). Nápad trojky je dobrý, kabinet hrůzy skýtal velký potenciál a trochu jsem čekal něco jako 13 duchů. Dauberman byl ale v počtu ingrediencí opatrný, takže duchů dostaneme asi jen půl tuctu. A i tak s nimi žongluje jak klaun na jednokolce co zrovna ztrácí stabilitu. Výsledek ale není překvapivě špatný. Annabell nám vaří přesně podle receptů a vyzkoušených postupů, takže výsledek není špatný, jen je tak nějak dobře známý. Což je škoda, pořád čekám že někdo z tohohle řetězce duchařského hororu vymáčkne něco co mě nadchne. Tak snad další pokus za rok - The Conjuring 3... (PS: výjimečně nedávám horší hodnocení za můj nenáviděný katalyzátor děje - hloupý angry/edgy/... teenager co prostě udělá vše, co nemá/nesmí a co nikdo ostatní se špetkou rozumu neudělal....) ()

lykan9

Já jsem byl nadmíru spokojený. Tím, že se příběh odehrává přímo v domě Warrenových, je děj velmi sympatický. Hlavní představitelky mají své charisma a tak k nim člověk i tíhne a nepřeje si, aby již konečně skapaly. A Annabelle 3 má ještě jedno mé osobní plus - JE TU VLKODLAK :-). ()

Sany33

Najnovší prírastok do rodiny filmov z univerza V zajatí démonov je taktiež najčerstvejší štýlom. Od ostatných sa líši širším rozvíjaním postáv, prítomnosťou inteligentného humoru a skromnosťou. Najslabšou stránkou je natiahnuté finále, ktoré zapríčinilo príliš veľké množstvo dobrých nápadov na posadnuté predmety. Herci však s príbehom nemali ani najmenší problém, obzvlášť malá hviezda, ktorá zvládla ukázať široké spektrum emócií. Z týchto dôvodov si Annabelle 3: Návrat zaslúži hodnotenie 71%. ()

JohnSmith

A tady se nám proplétá napřímo Annabelle s Conjuring. Wilsona a Farmigy si moc neužijete, ale pokračování to není špatné, jen se prostě nese v kvalitě předchozích dílů, nicméně strašení si užijete od začátku do konce. ()

Jaro.Krafcik

Panenka Annabelle sa vracia. Ide už o tretie pokračovanie a musím uznať že začiatok bol veľmi pomaly. Aj keď scéna v aute mala niečo do seba. Ide určite o najstrašidelnejší diel. Dom Warrenovcov bol pekne vyobrazený. Treba uznať že Kežmarské kino sa opäť vytiahlo a po poslednej návšteve, minulý rok, kde na nás vyskočila vedúca s hláškou "tu sa neje!" Teraz pokrmy povolila , s jemným tónom že máme potichšie otvárať chipsy a jesť popcorn lebo ide o horor a pri ňom treba byť ticho. No bohužiaľ tentokrát sme si do kina doniesli iba nápoj. Počas filmu v kinosále spadlo asi 6 mobilných telefónov, čo už asi náhoda nieje. Žeby vyčíňala Annabelle? Tradičný happy-end nechýbal, ale je jasné že sa jedná o kvalitný hororový snímok, ktorý sa oplatí vidieť v kine. Inak by bolo hodnotenie o niečo slabšie. 5* ()

Lukyn007

Ukázkový příklad pokračování vycucaného z prstu kvůli prachům. Technická stránka filmu je však na dobré úrovni. ()

stitch7

/// Tehdy jsem v kině u filmu usnul. Myslel jsem si, že chyba byla spíš na mojí straně, ale při druhém zhlédnutí jsem zjistil, že ne. Třetí Annabelle je strašně light horůrek o přiblblých teenagerech pro přiblblé teenagery. Tudíž nikdo nepřijde k újmě a bubáci tak maximálně párprát bafnou. Ke konci se to sice aspoň trochu rozjede, jenže způsob, jakým se ono neskutečné zlo porazí je akorát tak k smíchu. A přitom ten koncept s tím, že ta kravka probudí vícero různých entit není vůbec špatná. Jenže tenhle nápad se vůbec nevyužil. Skoro horší než první Anabelle, jenže ta byla prostě natočená tak špatně, že trojka pořád vítězí. ()

fiLLthe3DD

Žánrová tuctovka s pomalým rozjezdem, uspěchaným koncem a naprosto nevyužitým potenciálem "strašidel" z Warrenovic skladiště. Příběh je průměrný, scénář debilní a hororové party nanejvýš neoriginální - snímek navíc postrádá jakoukoli atmosféru (rozhodně se nekoná žádná "klaustrofobie" ve stylu Ju-On, kde tvůrci rovněž využili ingrediencí: jeden barák, pár herců a bubák) a když už k ní má konečně alespoň trochu nakročeno, je zlo poraženo a přichází happy end jak vystrižený z nějaké Disneyovky... Po zkušenostech s předchozími díly série "Conjuring" byla však má očekávání natolik nízká, že mě to však ve výsledku mile překvapilo, tedy alespoň na ty dvě hvězdy :D Herecké výkony a práce s kamerou patří k tomu lepšímu, co snímek nabízí... A vlastně to ani není tak špatné, jen plné klišé a milión krát ohraných scén. ()

blackkocour odpad!

Tohle je už dost velká ztráta času. Zase to opětovné dojení značky, která si nikdy nezauchovala žádnou kvalitu. Možná je i dobře, že si nepamatuju dřívější pokračování. Jednička se mi úplně z hlavy vypařila, dvojka více přitahovala zájem tím plesnivým sirotčincem slečny Perignerové a teď dům hrůzy, jako vystřižené z Conjuringu. Všechno to jede na autopilota, a už vůbec nikdo se nesnaží tomu diváku přenést tu dobrou hororovou atmosféru, ba ani zajímavý děj. Já jsem takový retard, co se místo reálných lekaček ve filmu, spíše poleká úplných píčovin, ale ze zoufalosti ze strany filmu, musím taky aspoň vyžádat nějakou snahu. Už se asi vyseru na staré resty z minulýho roka, protože je asi dobře, že jsem je minulý rok vynechal, a já debil je ještě žehlím jak prádlo. Už by ti popeláři vynesli ty smrduté odpady.. ještě od minule mi tu to smrdí ()

herr_carter

Zajebaná ultrahnusná panenka je zpátky v plné parádě. Tentokrát jí vpřed žene jedna mimořádně odpudivá, nesymptická a blbá kráva, která ve volných chvílích nemá nic lepšího na práci, než prolézat úchylným vymítačům duchů ještě úchylnější sklep. A co čert nechtěl, ta dřevěná potvora zase zdrhla a za pomoci menších , větších, a k posrání velkých lekaček se zase předvádí. Musím říct, že série Annabelle jde v mých očích ratingově nahoru. Ty scénáře jsou blbé jak hrnec nudlí, ale budování atmosféry a zasévání strachu je podle mě zase podle pana mistra Wana. Protože jenom on umí naplánovat povolené svěrače bez pomoci digitálních efektů.......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Třetí Annabelle má stejně jako její dvě předcházející pokračování své klady i zápory, nicméně já se musím pozastavit nad dvěma zásadními body. Jednak tedy popravdě příliš nechápu, proč zrovna kolem panenky Annabelly vznikly již tři filmy, když jde o tak moc nevýraznou hororovou postavu, což se zde navíc naplno projevilo, neboť ačkoliv ústředním zlem měla být právě tato okatá hračka, tak se v podstatě za celou dobu ani jednou neprojeví a strašení nechává na ostatních artefaktech ze spíže manželů Warrenových, což považuji od tvůrců za poměrně podstatnou podpásovku. A jednak mě toto třetí pokračování definitivně utvrdilo v tom, že žánr hororu už asi skutečně nadobro změnil svou podobu, neboť aby se za celou dobu trvání filmu neobjevila jediná mrtvola, či alespoň někde neukápla jediná kapička krve, to je s prominutím totálně v prdeli a tohoto momentu jsem se vážně nikdy nechtěl dočkat. Každopádně, nyní již konkrétněji k filmu samotnému, třetí Annabelle disponuje působivou atmosférou, častými a hlavně fungujícími momenty napětí a sympatickým obsazením ústřední trojice mladých dívek, a navíc jsem velmi uvítal, že tam naštěstí moc dlouho nestrašila ta odporná hydra Vera Farmiga, na kterou jsem vyloženě alergický! Zápletka je jinak jednoduchá a přímočará, což neodsuzuji, spíš mi ale vadila její příšerná předvídatelnost a tvůrčí nenápaditost, neschopnost překvapit, zaujmout, vše tu působí prostě tuctově a nezajímavě. Zásadní problém jsem nicméně již zmiňoval, horor bez mrtvol a krve už zkrátka nemohu považovat příliš za horor, respektive pokud jde o to urvat producentům co nejvíce peněz, a tak tlačí tvůrce točit bez těchto ingrediencí, aby byli tyto filmy přístupné i dětem, tak to jde mimo mě a na rovinu říkám, děkuji, nemám zájem. ()

666Carnage

Tohle je třetí díl a za mě musím říct, že vede ten druhý. Jednička je skoro odpad a dvojka této panence zvedla reputaci a třetí díl je takový utahaný a nemá využitý potenciál. Dyť tam byl sklep plnej duchařskejch věcí tak proč to nebylo lepší? Začátek namlsal pak skoro 45 minut nuda a když se něco začne dít, tak to za nic nestojí. Není tu skoro žádná atmosféra, není tu cítít strach a hlavně ani násilí a krev. Stal se z toho snímek pro teenage populaci a všechno kouzlo hororu je fuč. Hlavní tři představitelky dobrý ale toto nezachrání. 40% ()

bari68

Nové pokračovanie Annabelle od začiatku po takmer trištvrte hodiny buduje slušné napätie a sľubuje zaujímavý príbeh..... Potom sa na obrazovke deje viac-menej to isté, čo aj v predchodzích dieloch, či iných filmov podobného raženia, t.j. predvídateľné ľakačky a veľké penzum hororových klišé. Nesklamalo, ale ani nevybočilo do nadpriemeru. 6/10 ()

Kienast

Slabý horor bez špetky napětí, krve a lekaček. Rodinná verze filmu o panence posedlé démonem. Po skvělé dvojce, strmý sešup dolů. 4/10 ()

Dallon

Po příšerné jedničce a docela obstojné a zábavné dvojce, tu máme trojku která má bohužel spíše blíž k jedničce. Postavy se chovají klasicky nelogicky. Celá myšlenka filmu není nějak originální a na můj vkus až moc jednoduchá. Úvod s Warrenovými to sice hezky nakopne ale zbytek jde ve šlépějích klasických nudných horrorů, je to bez nápadů. Duchové jsou nudní a né moc děsivý. Zbytek filmu je řemeslně bezchybná duchařina s dětskými hrdiny, se slušně pracujícím prostředím. Ale po slušné dvojce jsem čekal víc. Docela nůďo. 5/10 ()

borec999

Rozporuplný film s veľa pozitívami a veľa negatívami. V prvom rade čo ma napadne pri Annabelle 3ke je dej, resp. Zápletka o tom ako Annabelle prebudí v miestnosti všetky démonické artefakty proti ktorým bojuje skupinka detí. Veriť potom, ako sme videli v Conjuringu/prvej Annabelle čo dokáže jeden samostatný démon, že všetkých démonov s ktorými mali Warrenovci do činenia úspešne zaženú deti a 2 puberťáčky, tak to je fakt na facku pre scenáristu. Dauberman sa príliš nevyznamenal so scenárom ani k 2ke, no až v 3ke dosiahol vrchol scénaristickej dementnosti a nelogickosti. Ďalšie negatíva. Warrenovci sú len klasický odrb na diváka a Vera Farmiga s Patrickom Wilsonom sa zdržia na 5 minút v úvode a 5 minút v závere. Pozitívne naopak je, že Mckenna Grace potvrdzuje že horory jej proste idú a hrá výborne. Negatívum: z viacerých démonov je väčšina dosť miernych a nestrašidelných. Pozitívum: jeden sa predsa len podaril a taký sequel Krvavej Nevesty by som si pozrel. Negatívum: ľakačky sú predvídateľné. Pozitívum: budovanie napätia a hustej atmosféry Dauberman pri svojom režisérskom debute prekvapivo zvláda. Negatívum: tie početné scény s mincami si mohol odpustiť (časom sa tohto motívu preje asi každý) Pozitívum: strašením sa nešetrí a s malými pauzami prebieha prakticky celý film. Negatívum: okrem nelogickej zápletky sa nelogicky správajú aj postavy. Pozitívum: film vďaka stálemu strašeniu nenudí a má minimum hluchých miest. Negatívum: je to slabšie ako jednotka. Pozitívum: je to lepšie ako 2ka.  A takto by som mohol pokračovať do nekonečna, na každé 1 negatívum ma napadá 1 pozitívum.  Ak však nakoniec niečo musím ocenť, tak je to fakt že séria Annabelle a všeobecne Conjuring univerzum si podľa mňa stále zachováva dosť vysokú úroveň a neregistrujem v nej zatiaľ ani 1 katastrofálny či vyložene slabý film. 3* a 58% ()

Han22

No třetí a doufám že poslední díl Análbelle je za mnou a opět jak v téhle sérii je tradicí to byla nuda k nepřežití. Tentokrát to rámují samotní Warrenovi z mateřské série Conjuring, úvod má atmosféru, ale pak to jde do kytek. Jejich dcera je sama doma s teenagerskou chůvou a její zvědavou kamarádkou a podaří se jim osvobodit panenku zavřenou ve vitríně a ta oživí všechny duch z prokletých předmětů. Zní to super že? Bohužel první hodinu se neděje vůbec nic, holky řeší své pocity, pak začne obvyklý nudný festival skřípání dveří, křesel, padajících mincí a talířů a další tisíckrát ohrané "lekačky". Ke konci to chytí trošku grády, objeví se pár skutečných lekaček i pěkných monster, ale protože tohle je rodinný horor, neukápne ani kapka krve a nikdo nezemře. Dokonce i ta slepice zařve mimo záběr :) Zkrátka krávovina pro teenagery, což nemusí být špatné (Husí kůže 1+2), ale ne v kombinace s nudnou duchařinou. S bídou 2*. ()

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Pokračování Annabelle má název

Pokračování Annabelle má název

18.03.2019

Třetí díl hororového spin-offu k sérii V zajetí démonů o panence Annabelle má již oficiální název. Film vstoupí do kin pod titulem Annabelle Comes Home. Název pak odkazuje na fakt, že se třetí díl… (více)