Sanitka

• angličtina The Ambulance
Československo, 1984, 10 h 52 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Jiří Hubač

Epizody(11)

Recenze uživatele Stejšn k tomuto seriálu (1)

Sanitka (1984)

Tenhle seriál je především o lidech, zachraňujícíh životy. O lidech, kteří každý den vyrážejí se starými auty přecpaným městem a bojují o vteřiny, aby vám (nám) mohli ještě pomoci. Kteří musejí mít žaludek na roztřískané oběti neštěstí, utopené děti a agresivní opilce. A kteří také mají svoje životy, svoje problémy, lásky, zklamání a osobní tragédie. Nějaké politikum, kteří v tom mnozí vidí jen kvůli době vzniku je tam až podružná, spíš "potřeťná" věc. Pokaždé když v seriálu (a nejen v seriálu) letí driftem do zatáčky zoufale houkající sanitka a doufá, že to ještě stihne, mě mrazí. Závěrečná písnička "Můj čas" (ne tvůj, skutečně je tam MŮJ, doporučuju poslouchat nebo přečíst text) je naprosto vynikající počin, zvlášť když si uvědomíme, že je o záchranné službě. Pro mě jasných pět hvězdiček, seriál mě ovlivnil natolik, že jsem si nakonec pořídil svojí vlastní skutečnou sanitku. ()