Sanitka

• angličtina The Ambulance
Československo, 1984, 10 h 52 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Jiří Hubač

Epizody(11)

Recenze uživatele DocBrown k tomuto seriálu (1)

Sanitka (1984)

Sanitka byla hodně nekonzistetní. Některé díly skvělé, některé špatné - tedy hlavně ty, kde si řešil Hanzlík osobní problémy. Naprosto nechápu, jak to někdo může označovat za propaganistické dílo. Poměrně dost je tu vidět z tehdejších nešvarů včetně arogantních funkcionářů. Copak někdo čekal, že tam bude Hanzlík nadávat na stranu ? Postava Mádra je kapitola sama pro sebe, pro mě osobně to byla nejsympatičtější postava (samozřejmě hodně díky Kostkovi). Proč by tam měl být za grázla ? Jeho postava je vylíčena jako tragická a jeho emigrace spíše pochopitelná. Však i Hanzlík to přejde bez odsouzení a spíš s pochopením. Co víc by mohlo projít přes cenzuru ? Jestliže jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi, tak poslední díl to rozhodl jednoznačně, to je opravdu mistrné dílo. ()