Sanitka

• angličtina The Ambulance
Československo, 1984, 10 h 52 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Jiří Hubač

Epizody(11)

Recenze uživatele Kajislav89 k tomuto seriálu (1)

Sanitka (1984)

Stojím si za tím, že v Sanitce šla propaganda stranou. Pokud má být tento seriál propagandistický, pak by musel být do stejné kategorie zařazen každý kinematografický počin zobrazující jednání, schůze, snahu o zlepšování a posouvání se vpřed. Co je propagandistického na tom, že se parta lidí (mezi nimi i seriálem neodsouzený západní odbojář) snaží o to, aby záchrana života byla na lepší úrovni. A klacky pod nohy jim při tom házejí straníci z vyšších míst. To je ta propaganda? Nebo jsou nějak propagandistické úžasné herecké výkony cholerického Josefa Karlíka, který je zarmoucen nad smrtí své pozdní lásky? Co je prorežimního na nejmasovější a nejlepší záchranářské scéně českého filmu? Nadáváme na majora Zemana, ženu za pultem a podobná díla, ale zbožňujeme primitivní horory a krváky. Každá americká splácanina je pro nás lepší než kvalitní český příběh jen proto, že v ní "hrají" hvězdy, které jsou podle "všeobecného" mínění nejlepší. S tím nesouhlasím a Sanitku, seriál o obyčejných lidech v neobyčejné profesi, mám prostě rád. ()