Sanitka

• angličtina The Ambulance
Československo, 1984, 10 h 52 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Jiří Hubač

Epizody(11)

Recenze uživatele mirra66 k tomuto seriálu (1)

Sanitka (1984)

Tak jsem čerstvě dokoukal a změnil jsem hodnocení ze 4 hvězd na 5. I tady je vidět autorova hluboká znalost člověka, všech trápení, bolestí, ale i radostí, které život každému z nás přináší a s čím se každý musíme v životě porvat. Role Cyrila Jandery, toho cholerika s velkým srdcem, je "Panem" hercem Karlíkem ztvárněna tak, že člověka nenechá chladným. Z technického hlediska "jen" televizní záležitost, z pohledu obsahového se však jedná o dílo, které rámec televizního seriálu překročilo. Tupé bláboly o bolševické propagandě (jako u jiné tvorby z let před rokem 89) nebudu komentovat. Za mě vysokých 85%. ()