Sanitka

• angličtina The Ambulance
Československo, 1984, 10 h 52 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Jiří Hubač

Epizody(11)

Recenze uživatele Dr.dogous k tomuto seriálu (1)

Sanitka (1984)

Asi nechtěná nejlepší obžaloba režimu. Neskutečné diletantství hasičů, lékařů, saniťáků. Naprostá desoraganizace, nedostatek technického a materiálního zabezpečení, odpovídající nějaké banánové republice v Karibiku. Nedostatek benzinu, nedostatek neskutečně zastaralých sanit. "Stejšiny". Škoda 1200. Nejsou lékaři, nejsou sestry a ti co jsou, jsou líní, hloupí a neochotní. A to skutečnost byla asi mnohonásobně horší, v seriálu je ještě notně přikrášlena. "No vida, z cizího krev teče." Hláška lékaře v kravatě, zachraňujícímu životy po hromadné autohavárii obvazem a dobrým slovem. Hanzlík občas nevěřícně civí do blba, občas propadá hysterickým záchvatům. Nebyla to lehká doba pro živé ani pro mrtvé. A to skutečnost byla asi mnohonásobně horší, i tak na nám film prozrazuje z dnešního pohledu neuvěřitelné věci. Tím nechci říci, že dnes je vše jiné. Lidských debilů je stále dost a lenost se jen tak nevymýtí. Dnešní situace je spíše opačná a to nebezpečí "přílišného léčení" a tahání lidí za nos a peněz z kapes nešťastníků. Je dobré si pustit tyto seriály, Sanitku, Zemana apod., abychom nezapomněli v čem jsme žili. I tempo děje seriálu je patřičně pomalé, jako byla celá tehdejší doba. 95% ()