Horor v Amityville

• Česko Horor z Amityville (více)

Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát. (oficiální text distributora)

molcan2

Ak ste to ešte nevideli a mate chuť si pozrieť niečo strašidelné a zároveň s výbornými hereckými výkonmi, môžem len odporúčať. Zároveň je film vo svojom žánri historicko dôležitý. ()

SkyCaptain

Původní komentář: Velmi dobrý horor, který sází na herecké výkony a atmosféru. Především ústřední dvojce je skvěle zahraná. Jenom škoda některých nedotažených dějových linií a nic moc závěru. Druhé shlédnutí 2012 - tak teď mám teda úplně jiný názor, celý film mi připadá naprosto debilní a trapný. Spousta scén je prostě na hranici trapnosti a filmového neumětelství až to bolí (hlavně scény s faráři). Bál jsem se jenom toho co na mě zase vyskočí za scénáristickou blbost. Jedna hvězda místo čytřech. ()

Heroine odpad!

Velice vtipné bylo, že jsem tenhle horor viděla hned druhý den po shlédnutí "Ve 3:15 zemřeš". A měla jsem pocit že jsem se zbláznila, vždyť se tam děje přesně to stejné! Nejenom že to není zrovna originální myšlenka, poznávala jsem tu prvky z mnoha jiných hororů, ale ještě jsem nevěděla že se jedná o remake, takže jsem z toho měla akorát srandu. ()

franya69

Nemůžu si pomoct, ale já jsem se u toho prostě nudil a měl jsem co dělat, abych se vůbec prokoukal k tomu málu něčeho co se až na konci začalo dít... ()

GOREGASM

Nesrovnávat s The Shining sice nejde, ale přesto The Amityville Horror patří mezi to lepší ze sedmdesátkové dekády a zejména první půlhodina mě svým audiovizuálně syrovým pojetím dokázala zatraceně navnadit na další vývoj. Ten sice již zdaleka není tak působivý, za což může především rozmělnění atmosféry dvěmi příběhovými liniemi, z nichž především ta duchovní krom úvodní scény s mouchami selhává a zbytečně tříští domovní teror, který v důsledku zmíněného nedostává dostatečný prostor, aby strhl. Velká škoda, protože začátek se tvářil setsakramentsky slibně. 60% ()

helloween93

První půlka překvapivě lepší než druhá, která vyzní vcelku do ztracena. Solidní atmosféra a námět vinou nejasného konce ztrácí a celkově je to solidní horor, ale The Exorcist nebo The Shining jsou výš. 3* ()

Rathalos

The Amityville horror je prvy v poradi tejto rozsiahlej serie a pravdupovediac cakal som trosku viac,nejako mi chybala atmosfera a lakacky,nemal som dokonca ani strach,ale aj napriek tomu je to prvotina a ta si zasluzi pochvalu,na tu dobu nadpriemer v tomto zanri...:-) ()

helraiser

Parádní atmosférickej horor o strašidelném domě, který splňuje prakticky vše co by měl mít. Má to atmosféru, dobrý děj, nápad a navíc jak je starej tak funguje i dnes a to se počitá. Já byl spokojenej a uvažuju o sehnání dalších dílů. ()

Ondr@932

Výborný, napínavý, atmosférický horor navíc podle skutečné události. A navíc natočeno v 80 letech, což na tu dobu je to opravdu výborná práce! 75% ()

Kultak

Další příklad toho, že původní zpracování nejsou zpravidla lepší než remaky. 30% + 10% za pěknou maminu. ()

lakart

Hodně jsem se bál toho, že to bude špatný film, ale spletl jsem se. Kvalitní duchařský horor, kdy nikdy nic nevidíte, nikdo vám nic nevysvětlí a hlavně nevíte do poslední chvíle, jak to dopadne. Tak přesně tohle můžu, kdykoliv a kdekoliv. Jediný, co bych vytkl, je délka, která by se mohla zkrátit o dobých 15 až 20 minut. Díky tomu by film získal potřebnou dynamiku ke skvěle budované atmosféře. Škoda toho uspěchaného závěru, kdy byl najednou konec. 80% ()

Likan7

První z nekonečné série a není to nejhorší. V dnešní době už to hororem není, ale tam atmosféra je cítit i dnes. James Brolin je fajn, Margot Kidder tehdy vypadala neuvěřitelně a kdyby byl film o 30 minut kratší, měl by mnohem lepší spád jen by mu to prospělo. ()

shifter

Od zaciatku az prilis predvidatelne, atmosfera prakticky ziadna, herecke vykony slabe - Margot Kidder je priserna, jej "herectvo" spociva v striedajucich sa kukucoch zbiteho psa a vyjavenych pohladoch, "premena" Jamesa Brolina je predovsetkym o rozstrapatenych vlasoch a prifarbenych ociach :) ()

Tiiso

Někomu se líbí to jinému zase ono. Já nedám dopustit na Ti druzí, jiný řekne hrůza a děs, v opačném smyslu slova. Objektivně se vyjadřuji k tomuto filmu, že je natočen pro někoho kdo není jako já. Jinými slovy, snímek je plochý, nedokázal ve mě vzbudit tolik tajemna ani tolik strachu kolik by měl. Konkrétněji, hlavně svým celkovým podáním. A je mě naprosto lhostejné jestli někdo z tvůrců někde napsal, že předlohou byl sám život. ()

Knor

Na tenhle kult jsem se dlouho těšil až ho konečně zkouknu,. Atmosféra filmu je dostatečně tíživá, dům působí opravdu nepříjemně a i s herci jsem spokojený. Ale popravdě srdce se mi trošku rozbušilo až v poslední čtvrthodince. Chtělo to trochu víc přitlačit na pilu. Snad mě potěší další díly víc. ()

Havala

Myslím že původní Amityville Horror je nedoceněný film. Bohužel spoustu lidí nebere tu spojitost s realitou, protože tvrzení...based on true story... je ve filmech čím dál častější. Příběh má vlastně dvě části, jedna je o samotných vraždách, které se skutečně staly, a ta další je o rodině (kteří se opravdu Lutzovi jmenovali) co se nastěhuje do domu po nich. Něco jsem si přečetl o původním příběhu a musím říct, že spojitost s realitou je tu opravdu velká. Jedná se nejen o události, ale také o to, co se s rodinou Lutzů dělo první dny v novém domě. Pochopitelně závěr musel být trochu pozměněn aby to filmařsky sedělo. Skutečný dům je od toho filmového skoro k nerozeznání, ale točil se jinde než na původním místě. Dnes v domě údajně normálně žijí lidé a nic je nestraší, vše je v pohodě. škoda jen že se scénáristi nezaměřili na původní část - na vraždy rodiny DeFeo. Je otázka, zda za tím stojí nadpřirozeno, nebo jen vliv drog, domácích poměrů ve spojení se snadnou dostupností zbraní - onen nezdárný syn byl tak trochu budižkničemu a toto mu bylo dost připomínáno otcem, asi ho mrzelo že se nikde pořádně neuchytil, ve firmě snad jeho strýce také zpronevěřoval nějaké peníze a tak logicky nebyl příliš oblíben. Pak se vydal jedné noci do domu a všechny postřílel. To by nebylo nic mystického, kdyby ovšem záznamy nehovořily o tom, ze z okolních sousedů nikdo neslyšel jediný výstřel z brokovnice, ta bouřka co byla ve filmu, tehdy totiž nebyla. Podle expertů na zbraně totiž výstřely musely být slyšet na míli daleko (snad měli slyšet jen štěkot psa) Pozdější výpověď vraha taky nebyla jednoznačná - a sice že ho navedly hlasy - ano toto snad říkal, ale dříve se od vražd distancoval a různě měnil výpovědi.Dovolím si citovat jeden článek ,kde Ronald DeFeo popisuje co se stalo při přiznání k činu: "It all started so fast. Once I started, I just couldn't stop. It went so fast," he confessed. When asked during his trial why he had done such a thing Butch replied, "As far as I'm concerned, if I didn't kill my family, they were going to kill me. And as far as I'm concerned, what I did was self-defense and there was nothing wrong with it. When I got a gun in my hand, there's no doubt in my mind who I am. I am God." Dnes snad žije někde v ústavu pro duševně nemocné. Pokud se vrátím zpět k rodině Lutzů, tak objevovaly se názory, že rodina si občas různé zážitky z domu vymýšlí aby tomu všemi přidali na atraktivitě. Skutečně se stěhovali a věděli do čeho jdou - znovu říkám že film je ve spoustě věcí velmi věrohodný. Dnes se dají najít videa na kterých popisuje Ronald DeFeo co se vlastně stalo. Tento film je zkrátka o jedné z nejtragičtějších událostí ve Spojených státech. ()

Další Amityville horor na cestě

Další Amityville horor na cestě

19.06.2019

Když vezmeme v potaz i televizní snímky, vzniklo dohromady 23 filmů založených na knize Horor v Amityville od amerického spisovatele Jaye Ansona. Přidejte dokumenty a číslo ještě vzroste. Tenhle… (více)

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)