Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

• angličtina Hospital at the End of the City Twenty Years On
Česko, 2003, 12 h 27 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík (více)

Epizody(13)

V novém pokračování se znovu shledáme prakticky se všemi hlavními postavami Dietlovy nemocniční ságy. Pochopitelně – primář Sova (Ladislav Chudík) už není ve svém pokročilém věku středem dění. Na jeho místě však stále pevně stojí primář Arnošt Blažej (Josef Abrhám). I jemu už táhne na šedesátku a to je důvod, aby se za sebou ohlédl, aby bilancoval svůj život. Jenže Blažej rozhodně ještě nekončí a nachází v sobě stále dost sil, aby znovu zvedl prapor – nejednou i za ty druhé. (Česká televize)

Agatha

Není to tak zlé jak to vypadá. 25% dejte Ordinaci, ale Nemocnice si je nezaslouží. Přeci jen, hlavní herci hráli své standardy a dali do toho jistě kus srdce - bohužel jen v rámci scénáře. Ten je opravdu největší slabinou. Dietl holt byl jen jeden. Původní Nemocnice díky němu zůstavá aktuální i dnes a jím stvořené role, tak uvěřitelné a živoucí, zůstanou scénáristickým úkazem už navěky. Dnes už to tak nikdo neumí. Ani v televizi, ani ve filmu. Není divu, že od pokračování měli mnozí velká očekávání. Sledovanost je jistě naplnila zcela, myslím že první díl se 4 miliony diváky drží rekord mezi seriály dodnes. Ale spokojenost s příběhem už tak senzační nebyla. Není divu, hluchých, trapně úsměvných či nelogických míst je zde víc než dost. Ale ne vše bylo špatně. Co mě ale doslova iritovalo byl habrující zvuk a postsychrony. To se na mě přátelé od zvuku nezlobte, ale to musí slyšet i hluchý. Celkově jde o nijak pamětihodné, ale důstojné pokračování, které kupodivu nekončí happy endem a dá se říct, že dokonce i na mrtvém bodě. Ale dalo to prostor pro celkem zdařilou finální řadu Nových osudů o pět let později. ()

Praxis

Proti původnímu seriálu tohle nesahá ani po kotníky...ale zase na nějakou šílenou ordinaci to taky ještě nemá :-) ()

Orlau32

Svádí to svádí k pokračování něčeho tak veleúspěšného ! Tady se potvrzuje pravidlo, že " NENÍ každý nahraditelný". Druhého pana DIETLA nenašli, tak se do takového projektu neměli pouštět. Není každému shůry dáno, umět napsat takovou smršť báječných dialogů, aby to mělo hlavu a patu a divák se přitom ještě bavil natolik, že některé průpovídky zlidověly. ()

contrastic

Neviděl jsem mnoho , protože to prostě nešlo, ale obrázek jsem si udělal. Tuhle trapnou nástavbu si původní výborný seriál opravdu nezasloužil. ()

Marci

Z nostalgie 1 *. Je mi líto, ale nemůžu jinak. Připadalo mi, že herci - a zejména ta stará garda - si se svými rolemi nevěděli rady. Ten pocit jsem měla jak u Josefa Abrháma, tak u Elišky Balzerové i Ivy Janžurové. Prostě pokud není dobrý scénář, který by měl alespoň jakous takous logičnost ve vývoji postav, tak není kde brát. A vznikne pak paskvil jako je tento. ()

slunicko2

Že kočka není pes, že včera není dnes, že Zikmund není Dietl a louka není les, to každý zná, to každý ví... 1) Rozplizlý scénář, nezajímavé dialogy, ufňukaný děj. Chybí vtipný glosátor typu doktora Štrosmajera, všichni jsou nehorázně vážní. 2) Celkový depkoidní dojem potvrzuje i Bartákova hudba - jako by odpočítávala vteřiny před sebevraždou. 3) Schizofrenní střih Jiřího Lukáška umocňuje až fyzicky špatné pocity, které jsem po prvním shlédnutí měl. 4) Marný byl dohled Magdaleny Dietlové, věc se prostě nepovedla. Druhá hvězdička je čistě nostalgická. ()

topi odpad!

Aneb jak se z původního seriálu stane otřesná stupidní telenovela, které odpovídají i příšerné herecké výkony všech účinkujících. Jak tohle může natočit režisér, kterej má za sebou takový klenoty, jako např. Pasťák, Čest a sláva, Nikdo se nebude smát nebo S čerty nejsou žerty. Nepochopitelné. ()

Skip

Velmi nepovedený pokus navázat na úspěšný seriál z konce 70. let. Chvílemi to bylo skoro utrpení sledovat. ()

kajas

Nudné pokračování legendárního seriálu. Kromě Saši Rašilova, na kterého trpím, mě iritovala snad každá postava. ()

marleyy

20% Ohromně naivní, vážné jako hovno. Veškerý vtip který býval a byl tahákem starší série se totálně vypařil. Trapné... ()

Anglie

Ani původní "Nemocnice" nebyla nějaký skvělý seriál a tohle je ještě horší - podprůměr a tedy dvě *. ()

Chrysopras

Takhle slabý pokračování si mohli odpustit. Jasně že latka je nasazená hodně vysoko, ale tohle by neobstálo ani samo o sobě. Celý to je nějaký utahaný, křečovitý, bez jiskry, s příšernym zvukem... Prostě nevermore. ()

lekr odpad!

Příšerný paskvil. S původním seriálem to nemá nic společného! Jeden z nejhorších českých seriálových počinů vůbec!! ()

rakovnik

Příklad toho, jak z vtipné, skvěle zahrané "telenovely" s vynikajícím scénářem, lze vytvořit "moderní telenovelu", která nemá úroveň. Oproti původní nemocnici, která byla natočena v době normalizace, je toto pokračování bídné. Divím se především Ivě Janžurové, že do toho šla. Skvěle to vyjádřil Renton. Podle mě hřeší scénáristé nejvíce na to, že chtějí "řešit" snad všechno (rasismus, divoká privatizace, podvody, podnikání, atd.) a vytrácí se propracované postavy a vztahy. Sám Blažej i přesto, jaká je kapacita, to prostě neutáhl. Potěšil mě tak pouze Josef Vinklář a Josef Somr. Prostě, místo řešení celospolečenských problémů, bylo by záhodno vrátit se na zem do mezilidských vztahů. Koukatelné, ale spíše z nostalgie po "staré" nemocnici. ()

Martin741

Oproti Starej Nemocnici je to bieda, ... zapletka roztahana, nezmyselne dialogy a postavy, nulova rezia.... no katastrofa na pohladanie. 7 % ()