3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

cirkulace

Už jenom kvůli tomu, že je to v podstatě trochu nepovedený remake na původní Amityville to z tímhle filmem nevypadá moc dobře. Dům v tomhle filmu vypadá úplně jinak než ve skutečnosti a zdá se, že ani herci nehrají tak nějak naplno. Dobré téma, ale pro mě zklamání.. ()

DansteR

Průměrný horor o strašidelném domě, za kouknutí to stojí, ale víckrát už to vidět nepotřebuju. Co je u tohoto hororu ovšem nejlepší je ten čas. Myslím, že snad každý měl někdy při nejmenším strach co se stane ve 3:15 a to nemluvím o tom když se člověk v noci vzbudí ve 3:14...takže podtrženo sečteno 60% ()

Braga

Musím říct že produkování horrorových remaků jde Michaelu Bayovi mnohem lépe, než třeba takovému Silverovi se Zemeckisem. Tohle mě skutečně pobavilo. Cítím se příjemně horrorově nasycený. Hehe, tomuhle totiž vážně nic nechybí. Strašidelná atmosféra se dá krájet už od začátku. Doporučuju! ()

LCH

Tomuto novému zpracování dávám (80%). takže to je na 4 hvězdy. Ovšem původní film se mi líbil o něco víc. ()

LencaN

Příjemný horor. Ne v tom smyslu, že bych se u něj cítila jako na rozkvetlé prosluněné louce, ale naopak se dostavilo celkem slušné mrazení v zádech. Ale i když se s horory teprve sžívám, nijak odvařená a k smrti vystrašená jsem z toho nebyla. Takový film, který neurazí, ale ani nenadchne. Začátek jakoby z oka vypadnul hororu V zajetí démonů, i scéna kdy holčička mluví se svým novým kamarádem a rodič dveřmi nakoukne co se děje. Reynolds tady byl v dobrém hereckém rozmaru, šel z něj strach, zvlášť když byl zrovna nablízku některému z dětí a malá Moretz tady taky nabírá slušné grády co se hraní týče. Malý SPOILER Zakončení účasti chůvy v příběhu se mi líbilo, hehe, tu skříň si zasloužila :) ()

Jyrka

Když jsem to v 10 letech viděl, mohl jsem se pos*at strachy, jen mi přijde že dost scén přejal režisér z jiných hororů.80% ()

Jenn

Jo, možná to "děsivý" dítě s dírou v hlavě a totálně psycho chlápek, to by šlo, u zbytku jsem zívala nudou. ()

PatrikP4

Jeden z nejoblíbenějších hororů, ale zároveň se na něj nerad dívám, protože se celkem i bojím. Originál jsem neviděl. Předpokládám že tohle je přetočené ale podle něj a rozhodně se na něj nepodívám, když se bojim i u tohoto. Často když se náhodou probudím ve 3:15 (nebo kolem toho času) tak si na to vzpomenu. ()

rEooo

Všetci ma odrádzali od tohto filmu, takže som nemal žiadne veľke očakávania a i tak som bol v konečnej fáze spokojný, scenár síce už tisíc krát ohraty ale veľmi vdacny, i ked v tomto prípade : Based on true story " je pre mna len režiserova fraška. ()

Majoslav11

"Nie sú zlé domy, iba zlí ľudia." Jeden z prvých moderných duchárskych hororov. A tak aj vyzerá. Veľa nápadov objavujúcich sa v tomto filme máme možnosť vidieť v neskorších hororoch. Jedna naozaj dobrá ľakačka, inak všetko predvídateľné. Milé spomienky na Osvietenie a Exorcistu. ()

Carnosaurus

Výborná duchařina, která má všechno co k výborné duchařině patří. Ale co si budem...to hlavní u pořádné duchařiny je zvuk, ten ZVUK, který je slyšet, když nic nevidíte a těsně předtím, než to uvidíte. Tenhle film to, díky bohu, pochopil. Tahle věc je snadno na odstřel. Kdo si to pustil s POŘÁDNÝM zvukem, sám, začal ve 2:15, aby tomu dal grády, a přesto to odstřelí jako nudu, tak je buď magor, nebo žije na hřbitově a chodí s duchama na půlnoční procházky. ()

brasek

Priemerne dobrý horor, ale bez pridanej hodnoty. Príbeh The Amityville Horror bol niekoľkokrát natočený, zmodernizovaný a už pomaly ale iste stráca na pútavosti. Pozitívne je, že herecký protagonista Ryan Reynolds ešte nebol protivne uslintaný hrdina. ()

SpicyNugget

Ronald DeFeo v listopadu roku 1974 vyvraždil v domě v Amityville celou svou rodinu. K vraždě se přiznal (i když to vlastně neudělal úmyslně, to ty hlasy v hlavě) a byl odsouzen. Do téhož domu se o rok později nastěhuje rodina Lutzových se třemi dětmi. Těšili se na super bydlení, i když jim nízká cena byla podezřelá. Brzy ale všichni začali mít vidiny i slyšiny, dcera vídá v domě holčičku s prostřelenou palicí a otci hlasy našeptávají, aby je všechny zabil. Jediná Kathy tuší, že je v domě něco zlého a chce odjet. Musí se snažit zachránit rodinu včas, než bude pozdě… Přiznám se bez mučení, že mě to nebavilo. Lekačky nulové, napětí žádné, velmi slabý kousek. Jedinou hvězdu dávám za scénu chůvy s holčičkou v šatníku a za Chloë Moretz, kterou mám moc ráda. ()

Sebule

Jeden z těch lepších hororů za mě. Většina času psychologická hra s dobrými lekačkami. Herci taky fajn, Reynolds hodně potěšil, ostatní taky v pohodě. Atmosféra velice tísnivá, příběh prostý, ale s dobrým rozšířením o snahu zabít rodinu. Hodnocení: 7/10 ()

PavHer

Sakra, některé lekačky mě opravdu dostaly! Jinak celkem průměrný psychologický horor, který aspoň není plný tupých postav. 60% ()

Jumbo_007

Ani chvíli jsem se nenudil a vydrzel jsem bez prestavky az do konce. To se mi většinou nestavá obvykle tak 1 nebo 2 cigaretky. Při první pořádné lekací scéně (ta s tím malým jak jde na záchod a pak si chce umýt ruce) sem se málem pos*al. Vřele doporučuju. Navíc je to podle skutečné události a o to je to zajímavější. Jenom ještě jedna věc pro dámy: Sleduju filmy Ryana Reynoldse uz dlouho a na jeho fyzičce je od Van Wildera dost rozdíl. Jen se podívejte! ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)