3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

Snapphanar

Typický americký horor o strašidelném domě. Každá scéna je bolestivě předvídatelná a rozhodně celý film postrádá napětí. Pokud vás vyděsí pár "glumovských ksichtíků" od krve, tak pochopím, že se vám tento film líbí a považujete ho za horor, však na mě však působí dosti mdle a nudně... ()

Cechyno4

Já jsem na tomhle filmu byl v kině a bavil jsem se. Akustika parádní, nejvíc jsem si ji vychutnával při lekačkách. Bavil jsem se a mé hodnocení umocnil fakt, že film je natočen podle skutečné události. ()

Jamie47

Ten název to je zas přeložený, že by člověk blil. Jinak docela překvapení, protože jsem to tipoval zas na nějakou slátaninu a až na holčičku, která se na konci propadla do země to byla dobrá podívaná. ()

djbarrel

Poměrně zajímavé zpracování strašidelného domu. Nicméně atmosféra nebyla tak hustá jak by se dalo očekávat a poslední třetina filmu nebyla nic moc. Duchařský průměr. 62 % ()

keyzar

Vposlední době se objevuje v kinech velké množství hororů s obrovskou reklamou, často remaky starších filmů. Tenhle je jeden z nich, často se podle nafouknutosti reklamy dá očekávat kvalita výsledku, proto jsem od tohoto filmu neočekával vůbec nic a pouštěl jsem si ho víceméně z dlouhé chvíle. A mé očekávání se také víceméně potvrdilo, film není ničím originální, většina věcí už byla použita jinde (je to také remake, že). Úplně zapadá do záplavy dnešních hororů, kterýmy jsme zahlceni. Ale na druhou stranu, pokud hledáte zábavu na přerušení nudy, nebo chcete zažít chvíli rychlejšího srdečního taktu, proč ne. Ale srsly-žádnej zázrak to není :) ()

rafix

To bylo štrašidelný a děsivý a mě se to moc líbilo. A dokonce tento film byl podle skutečné události. ()

Lula.cz

Zase nechápu ten český překlad, ale budiž...3:15 zemřeš mi v roce 2005 nějak uniklo, takže se značným zpožděním viděno až o sedm let později. Přesto mě film nenudil, párkrát jsem se i lekla. Původní verzi vůbec neznám, tudíž pro mě není ani vykrádačkou, ani remakem. Celkový dojem velice dobrý, záverečné vyústění neotřepané. Na upoutávku PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI si dávám pozor a raději po tom pátrat nebudu, protože by mě to nejspíš zklamalo a 3:15 zemřeš by to akorát podrazilo nohy a srazilo hvězdu. ()

vodkasesemte

přesně - thriler na jedničku s nulovým dojmem. málo, málo . . . perfektní výkon režie a hlavně tam nebylo ublíženo ani včeličce. líbilo se mi, jak sejmul toho čokla. to byla paráda! ()

elanista1

Otrepana tema, ktora uz len tazko moze priniest nieco nove, vedel som co idem pozerat a preto nie som sklamany. Kila toho najobohratejsieho hororoveho klise, stale som mal v podvedomi pocit, ze som tie sceny uz niekde videl. Original z 1979 poznam, ale netuzim ho znova vidiet, remake je technicky vyspelejsi, viac nadchne, je audiovizualne viac pritazlivejsi, ale aj napriek tomu je to podpriemer. ()

waltosin

Neskutečně napínavé a strašidelné! Co byste lidi chtěli víc???? 58% je hodně málo pro takovu lahůdku, všechno do sebe zapadalo, lekačky a překvapivých momentů zde bylo spoustu! Kdo prostě dal míň jak 70% tak si snad zaslouží opravdu ve 3:15 zemřít!!!! 90% ( mimochodem když jsem na to koukal, a když horor byl tak v půlce tak bylo 3:15 ráno!!!!) ()

inuisibilis

Dobrák Reynolds si opět vybral skvělý film.Děsivé momenty které vám zvýší tep se nacházejí na každém rohu.Vražedné a drastické scény dodávají ten pravý šmrnc do poloprázdné skleničky,100% ()

klarajaja

Přesně si pamatuji, když jsem tento horor viděla poprvé. Šíleně jsem se bála a nemohla spát... Nedávno jsem to viděla po delší době a už to tak děsivé nebylo :) Ale stejně z nostalgie 4 hvězdy :) ()

luke774

Co se týče roku 2005, žánr hororu zažívá jeden z historicky největších úpadků. Zatímco Nenávistí jsem se v kině jakž takž prokousal, u druhého Kruhu už jsem skutečně trpěl. A tak jsem ani nedoufal, že by ještě mohlo přijít nějaké zlepšení. Ba, ba. Akční kouzelník Michael Bay, který před nedávnem produkoval remake Texaského masakru motorovou pilou, vrací úder s Amityville horrorem, který je čirou náhodou rovněž remakem třicet let starého originálu a rovněž je narýsován podle skutečné události. A opět má to něco, kvůli kterému ho vydržíte bez hnutí sledovat až do konce. Ač je Amityville takový kočičkopejskovský guláš a Andrew Douglas se pořád nemůže rozhodnout, zda chce točit Vymítače ďábla, Poltergeista nebo právě onen Texaský masakr, jednomu mu upřít nelze. Jeho film má zatraceně dobrý feeling a spoustu nečekaných es v rukávu, která vás přibijí do sedadel. Ať jde o klasické lekačky (není jich tolik) přes záběry typu „tam v té tmě určitě nikdo nestál, ale teď uhodil blesk a já ho viděl“ až po nefalšovaný adrenalin, když mrtví přetahují živé na svou stranu. I přesto, že je film krátký a tudíž značně uspěchaný, a navíc v něm spousta věcí nedává valný smysl (i v rámci logiky žánru), budete se bavit královsky. Bayův vliv na vizuální formu je znatelný více než dost a film místy připomíná něco mezi videoklipem Prodigy, Úsvitem mrtvých a srazem nadržených řezníků. Zamíchejte do toho pekelnou hudbu a atmosféru, že by se dala krájet a je jasné, že na druhé straně téhle rovnice vypadne zatím nejlepší horor letošního léta. A mimochodem, z Ryana Reynoldse roste opravdu šťavnatý herecký řízek ;). ()

blondboss

V tej dobe zhruba dekádu dozadu bolo natočených viacero podobne ladených hororových snímkov, ktorým kraľoval Kruh. A práve aj tento snímok sa na Kruh dosť ponáša hlavne kvôli mrazivej atmosfére, skvelému hudobnému doprovodu a niektorým scénam, ktoré "mali gule". Ryan Reynolds vo skvelej forme a Melissa George príjemný doplnok. Tento horor sa podľa môjho názoru podaril a doslova sfúkol svojho predchodcu. Takto nejako si predstavujem remaky. 75 % ()

J.Mayen

No ani poradne nevim, hodnoceni lita z me strany nekde mezi 2 mi 3 mi hvezdami, zas takova hororova hitparada se nekonala, a jeslti se jedna o lepsi remake nez original, tezko rict, protoze si puvodni snimek nepamatuju, Jediny ze to bylo na nejaky sileny VHS kratce pote co jsme si prvne poridili video. Zde prumerna podivana o psychoznim otci, kterymu hrabe z pritomnosti duchu v dome kam se rodina nove nastehovala a postupne to zacina smrdet vrazdou. Takovych horurku je jak hub po vybuchu Cernobylu, jen si na ne vzpomenout. ()

Scanerior

Povedený horor, který v určitých směrech překonává celou conjuring ságu. Mrazivá atmosféra, povedené triky a má to příběh. Děsivé je to dost, zvláště jedna scéna, ze které jsem zůstal chvíli trochu v transu. Celkově opravdu povedený strašidelný horor. ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)