Na plovárně

Marek Eben

Hudba:

Marek Eben

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková (více)

Televizní talk show Na plovárně se objevuje na obrazovce hlavního programu České televize už od roku 1998. První díly byly natočeny v prostorách zrekonstruované pražské "občanské plovárny" (odtud název). Poté se natáčení přesunulo do příjemného prostředí klubu Avion. Tady nalezl štáb plné pochopení, skvělé zázemí a klid pro práci. Natáčení plovárny není časově omezeno a po sestřihu jeho vysílací podoba činí cca 25 minut. Nejedná se o žádnou bulvární nebo investigativní žurnalistiku, ale o klidné a milé povídání se zajímavými lidmi z celého světa. Tato skutečnost je podepřena osobou hostitele, kterým je velká hvězda obrazovky České televize, pan Marek Eben. Marek je znám jako herec, muzikant a především jako TV presenter. Jeho milé, inteligentní a seriozní vystupování mu vyneslo nesmírnou popularitu a je hlavním důvodem skutečnosti, že za celou dobu trvání "plovárny" nabídnuté natáčení nikdo neodmítl. (oficiální text distributora)

heyda

Eben mi nevadí, ale na tenhle pořad musí mít člověk opravdu náladu, protože je to děsná nuda. Pokud je však zajímavý host, tak to dostává jiný rozměr. Kompromis je však nezbytný - 3 hvězdičky. ()

Dr.film

Bez ohledu na příjemného a inteligentního Marka Ebena má pořad sílu v různorodosti zvaných hostů. Naproti Ebenovi sedí vždy člověk, který má co říct, je vzdělaný či jinak talentovaný a někam to v životě dotáhl. ()

HenryS.

No koukám že tu všichni uchcávaj, nejspíš nad stále stejně přiblble říkejte-co-chcete-já-ošem-musím-reagovat-DECENTNĚ se usmívajícím Marečkem. ...jinak hosti někdy dobrý. Ale rád bych tam někdy viděl Reného Plášila, Rosenberga nebo (teď nevim, Trošku už zpovídal?) Pro Marka bych tu měl jednu radu, a to zavolat Iljovi Hurníkovi. ()

MontyBrogan

Žasol som pri časti, v ktorej bol hosťom Tim Robbins. Pri zmienke o Shawshank prezradil, že vedie divadelný krúžok pre väzňov, kde im pomáha znovu objaviť skryté emócie. Potom zobral do ruky gitaru, začal hrať, spievať a vysvetlil, pri akej príležitosti prednesený text napísal. Vtedy už som si takmer vo vytržení hovoril, - čo??? Tim Robbins režíruje väzenské divadlo, je spevák, hudobník a textár? A hlavne, ako to ten Marek Eben robí, že k nemu nielen prídu osobnosti tohto kalibru, ale ešte sa aj natoľko uvoľnia, aby o sebe prezradili podobné veci? ()

hrona

Nejpříjemnější povídání na TV obrazovkách, bez opičin a šaškáren, přímé a chytré dotazy vedené na hosta, tak, aby ho nezahnaly do kouta, ale aby se cítil příjemně, uvolněně, a my se o něm zajímavé věci dozvěděli. Kvituji zejména zahraniční hosty, kterých je opravdu v jiných rozhovorech a talkshow velmi poskrovnu. Pan Eben je jeden z mála moderátorů, kteří si dovolí vést celý rozhovor v cizí řeči, a neztratit svůj glanc a kultivovaný vtip jemu vlastní. ()

Pítrs85

Asi nejlepší rallye jezdec Sebastien Loeb nedává rozhovory, nemá žurnály rád a raději za sebe nechá mluvit své výkony na silnici. Když jej tvůrci pořadu Na plovárně nakonec přemluvili, aby si s Ebenem tu slabou půlhodinku pokecal, po jejím skončení se ptal, proč už končí, že by si nejraději povídal dál a dál- myslím, že není nic výmluvnějšího. Marek Eben, se svojí výbornou angličtinou a především skvělou připraveností, vede rozhovory a podává otázky tak, že si dotazující nemusí připadat jako nějaký idiot, když se ho pořád ptají na to samé... ()

J.Connor

Nejsem nějakým vyznavačem kultu Marka Ebena a často už mě otravuje (za což nemůže, prostě jen u nás není dostatek kvalitních moderátorů a konferenciérů, a tak je všude Marek). "Plovárnu" považuju za opravdu ultrakvalitní pořad svého typu, když pominu zajímavé a mnohdy proslulé hosty, tak Eben udivuje nejen svým vtipem a pohotovostí, ale hlavně rozsahem znalostí. O hostech a jejich práci si nastuduje řadu věcí a umí je vhodně použít - stačí porovnat třeba s Prokopem ve "ztrátách" (čumí do papíru, ptá se na blbosti) či nedejbože s Andělem (drbe se na hlavě, neví nic, blbě kecá). Nezapomenu např. na rozhovor s Kasparovem. Garry byl ze začátku hrozně arogantní a přistupoval k rozhovoru dost laxně a nezúčastněně. Ebenovi stačila malá chvíle, aby Kasparov začal doslova tát, rozvinul třeba diskuzi o jeho historických knihách a byla zatím cítit jejich znalost (ne nějakej "plot" z wikipedie). Bylo vidět, že Kasparova opravdu zaujal, což se mu zřejmě často nestává. Také se musí nechat, že se Eben, samozřejmě nikoli konfrontačně, nebojí zeptat i na citlivější věci. Fakt dobrý. ()

SOLOM.

Souhlasím s většinou komentářů. Jsem rád za tento pořad když běží na ČT2 ještě i dnes, rád si odpočinu od všech těch blbostí, kterou jsou přes den na většině kanálů a poslechnu si zajímavou debatu se zajímavými hosty. Marek Eben navíc patří mezi moje vcelku oblíbené moderátory a už docela dlouhou dobu. Jasně že jsem za celou éru Na plovárně neviděl všechny díly, ale troufám si tvrdit, že tak cca polovinu určitě… ()

Sifaka

Velice příjemný pořad, kdy pohodovou atmosféru navozuje už úvodní znělka. Nejlepší moderátor u nás dělá "lidské " rozhovory s úspěšnými a známými lidmi o jejich práci a životě ... Skvělý pořad ... ()

jerry12

85%. Trochu "nudnější" (lepší výraz asi je "nezábavné") pojetí talk-show, na které nejsme z českého mainstreamového prostředí zvyklí, ale o to výjimečnější a zajímavější informace se na Plovárně dozvídáme a portfolio Ebenových hostů je po patnácti letech více než obdivuhodné. ()

6thSun

V Maximu sem teď čet, že programy s Markem Ebenem jsou televizním ekvivalentem análního čípku, že konkrétně Na plovárně se odehrává bez jakékoli kontroverzní otázky. To je sice pravda a dost sem se u toho i natlemil, přesto dávám čtyři hvězdy, protože všichni víme, jak to ve skutečnosti je. Dokonce i redaktoři Maximu:-) ()

BoPo

Mne utkvelo v pamäti keď robil rozhovor s Navrátilovou, ktorá urobila za svoju kariéru už tisíce rozhovorov. A on jej dokázal položiť otázku, akú v živote nedostala. A čo to bolo za otázku? Mali ste pozerať. Respektíve pozerajte, celkom dosť sa dozviete. ()