Řím

Velká Británie / USA, (2005–2007), 19 h 45 min (Minutáž: 44–65 min)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker, Kerry Condon, James Purefoy, Ian McNeice, Coral Amiga, Lindsay Duncan, Lidia Biondi, Tobias Menzies (více)

Série(2) / Epizody(22)

HBO s hrdostí uvádí 22 epizod seriálu Řím. Epické drama z dob Julia Caesara, jeho nemilosrdného stoupence Marca Antonia, mazaného dědice Oktaviána, nerozhodného přítele Bruta, bezohledné neteře Atiy a kruté milenky Servilie. Příběh jednoho věku, viděný očima vojáků Lucia Vorena a Tita Pulla, dvou přátel, jejichž osudy jsou neoddělitelně spjaty s osudem samotného Říma. Láska, chtíč, věrnost a zrada zahalují nechvalně proslulé Římany jako závoj v jejich krutém boji o moc a zákon, pomstu i spásu. Staňte se svědky konce republiky a zrození impéria. (Magic Box)

Allgreen

Cézar, ako šikovný politik a geniálny vojvodca. Oktavián, ako vypočítavý manipulátor a bezohľadný vladár na ceste stať sa prvým Imperátorom. K tomu dvojka Lucius Vorenus a Titus Pullo fajnovo dopĺňa príbeh. Intrigy a zhýralosť podávané bez škrupúl. To všetko a mnoho iného zabalené do krátkeho a výstižného názvu večného mesta, Rím. ()

Sekel

Muj nejoblibenejsi serial, hlavne diky tomu, ze temer vsechny postavy se chovaji a konaji podle dobovych moralnich a spolecenskych hodnot a zasad, ktere jsou naprosto neslucitelne, s dnesni postkrestanskou, radobynerasistickou, povrchne humani spolecnosti. Divaka to nuti fandit vrahum, nasilnikum, devkam a obcas i zbabelcum. Neskutecne se bavit pri vyslechovych metodach Tita Pulla, obdivovat chladnokrevnost a nadhled mladeho Octaviana, naivnost jeho sestry, prohnanost jejich matky Atie, uznale kyvat pri vysetrovacich postupech Lucia Vorena a fandit Caesarovi i pres jeho chronicky znamy konec, mit rad sympaticnost Vorenovy zeny Niobe a nechat se bavit Marcem Antoniem. Moje nejvetsi oblibenkyne je ovsem Kleopatra Lyndsey Marshalove kourici opium, uzivajici si soulouz s kymkoli a nestitici se -jak je mistnim dobrym zvykem- niceho ani bratrovrazdy a pokoreni cele zeme Rimem. Jake krasne dilo muze vzniknout bez predsudku a bez starosti o rating. Tesim se na druhou radu. ()

kedluben

Co čekám od seriálu? Vztahy, rozchody, nepřátelství, lásku, dobrodružství, sex? Nevím. Jedno ale vím jistě: všechno, co jsem chtěl, jsem v tomto seriálu našel. Netvrdím, že je to věrná historická freska - proboha, je to seriál. Netvrdím, že je to umění z nejvyšších - to jsem ani nečekal. Přesto jsem se bavil, těšil jsem se na další díly a ani druhá série mě nezklamala. Naopak. A to je hodně! 90%. ()

TesterX

Tápám, čím si tento počin vysloužil tak kladné kritiky. Utahané, ukecané, nevýrazné (herci), technicky nezdařilé (kamera, střih). Mnoho postav (které hned ze začátku řeší vzájemné vztahy - jak politické, tak osobní) vás svými problémy unudí přibližně během deseti minut, načež zjistíte, že vlastně ani nevíte, kdo je kdo, protože jste během té chvíle přemýšleli, co si dáte k večeři. Když překousnete dějovou linku, mohl by snímek aspoň zazářit v krvelítých bojích probíhajících v dešti a blátě. Ani nápad. O nich tu možná píše Caesar ve svých milostných psaních, ale zde i špína a krev je tak děsně umělá - skoro naleštěná. Vlastně všechno je tu takové čisté, papundeklové, nevýrazné. Dvěma slovy - televizní céčko. Pokud se však rádi brodíte v dějepisných listech, jistě si tu něco najdete. Pro diváka hledajícího kvalitní zábavu to ovšem není. ()

ElFifo

Velkorozpočtová telenovela v antickém kabátku. Občas i zábavné, ale většinou dosti chladné, nezajímavé a hloupoučké. ()

Cadoras

Pozdě, ale přece :) Dát celý seriál za 3 dny, to mluví za vše. První série dokonalá, scéna z arény výborná a přiznávám uronil sem :) Druhá slabší, hlavně závěrečné díly, ale i tak 90% ()

Judhisthira

Čestné místo v mé topce, protože Řím započal moje seriálové seance na PC. Dneska je trošku těžší zpětně hodnotit tento skvělý seriál, protože je už to pár let, co jsem ho viděl. Ale stěžejní věci jen tak nevyprchají. Těmi jsou věrné vyobrazení zkažené a kruté doby, výborné postavy (Vorenus, Marcus Antonius, Atia) a atraktivní děj plný intrik a prospěchářství---A po 12 letech znovu dokoukáno, a bavilo stejně tak mocno, jako tehdá. ()

Scaevola

První série je přes velkolepou výpravu, skvělé kulisy a úžasné kostýmy o hloubce emocí a touhách postav. Někteří až fanaticky usilují o vládu nad světem, jiní se nedokáží vyrovnat se svou malostí; někteří milují a neví, co s tím, jiní chtějí milovat a neví, jak na to. To vše zasazené do doby, kdy došlo k nejvýznamnější změně v evropských dějinách, a tvůrci ještě navíc přidali skvěle zrežírovanou akci, špínu ulic a nemravné scény. - Ve druhé sérii se vše vyostřuje místy až k nevydržení: Charaktery jsou pokřivenější, historie se deformuje, krev teče a svlečená těla se potí. Ulice se mění na stoky všech tělních tekutin a starý svět musí skončit, aby mohl nastoupit Augustův nový řád a pýcha Říma dosáhnout vrcholu... ()

BranoZ

Prvá séria 100 %, druhá 80 %. Ale celkovo sa musím prikloniť k vyššiemu hodnoteniu. Takých seriálov sa točí málo. Na seriál vysoký rozpočet, perfektná charakterizácia postáv, ktorým striedavo neviete, či im máte držať place alebo nenávidieť. ()

Stuck

Hodnotím po shlédnutí všech sérií. Byl by to tuctový seriál, kdyby nebyl příběh vyprávěn na životě dvou římských vojáků. Jejich pády Vás udrží sledovat až do konce. ()

Merenre

Asi určitě nejlepší seriál co znám. Parádní rekonstrukce života v Římě s velmi dobrými postavami (osobně jsem měl nejradši Pula a Vorena, oba perfektně vybraní a zahraní, skvělý Purefoy coby Antonius a jeho drzé způsoby a parádní bonmoty), rozjezd je opravdu trochu pomalejší, ale pak se kolotoč roztočí a už nemáte šanci vyskočit. Zajímavý je ten kontrast, seriál vypráví jak o úplně banálních životech prostých vojáků, tak o tvůrcích světových dějin a jejich osudy se úchvatně prolínají. Na soudobé poměry se seriál snaží i o nějakou historickou věrnost. Viděl jsem obě série třikrát a obě jsou srovnatelně dobré - druhá možná i lepší, zejména závěrečný díl je strhující. Rozhodně taky neplánuju, že potřetí to bylo naposled. JE TO KLENOT. ()

Sublit

Silný dej no podľa mňa nie úplne vymačkaný. Mohlo to dať ešte o dosť viac ako dalo čož ma trošku mrzí... Nedá mi nespomenúť aj moju nespokojnosť a kritiku na HBO, ktorá ma už viacerých svojich snímkach presvedčila o tom, že sa vyhýba bojovým scénam. Mňa ako diváka dosť sklamalo, že takmer polovica častí sa točí okolo bojových konfliktov a pritom ani jeden nie je poriadne vyobrazený. Bavíme sa o najväčšej ríši svojej doby a vyobrazenie legendárnej 13. légie na tlupe 50 vojačikov je trošku smiešne. To bolo ozaj také drahé za pomoci efektov dorobiť aspoň na oko podobajúcu sa masívnu armádu a aspoň jeden normálny bojový konflikt. Celkovo to hodnotím tak na 80% aj keď si myslím, že dosť percent šlo hore kvôli mojej slabosti na históriu inak by som bol možno aj kritickejší pretože dej bol dobrý avšak spracovanie mohlo byť ozaj lepšie. ()

ariari

veru, chvíľu trvá, kým si uvedomíte, že sa bojíte hnevu a zloby a násilia a tak to v sofistikovanej verzii nahlceme a už sme veru informovaní. kohože by neupútalo takto top šokujúco "kvalitné " zobrazenie vĺn násilia, naozaj temne vyzerajúcej erotiky (hlavne že z toho na duši chvíľu nebolí teba) a koho by zaujímalo, že sa tvorcovia pekne pohrali s tvojím myslením osoby 21.storočia.. vynikajúci odkaz, do ktorého sa podarilo prepašovať v závere aspoň niečo zmysluplné tak, to si zaslúži naozaj 3 hviezdičky. tínedžeri, ktorí sú zatiaľ čistí ,len zmätení a vyprahnutí ľudia bojujúci s vlastným svedomím sú zo seriálu celkom paf,rozhrešenie je také príjemné. ()

polyxena

Velmi kvalitní seriál, bohužel druhá série nedosáhla kvalit první, ale i tak čtyři hvězdičky za: 1) Ztvárnění Říma. Špinavého a živého města. 2) Hlavní dvojici. I když víc asi za Kevina McKidda. 4) Oktaviana (v podání Maxe Pirkise). Vlastně celou jeho rodinu. 3) Dějový oblouk první série. ()

zigy

V mnohém inspirované legendárné Kleopatrou, a přece jiné, takové lidštější, krvavější a ve všech ohledech mnohem šokantnější, a občas opepřené erotickými výjevy, které se povedly. Skvělí neznámí herci, i dobrý dabing, historické zajímavosti, prostě celkově solidní práce z produkce VB, jejíž duch tam jí cítím mnohem víc než kolegy kamarády z Ameriky. Jen někdy lehký závan nastavované kaše zavane..... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

HBO dělá na dalších spin-offech Hry o trůny

HBO dělá na dalších spin-offech Hry o trůny

20.03.2021

Kabelová stanice HBO si zřejmě řekla, že příběhů ze světa Hry o trůny nemůžou mít diváci nikdy dost, a tak se kromě již rozpracovaných prequelů a spin-offů rozhodla rozpracovat ještě tři další nápady… (více)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted