poster

Řím (TV seriál)

 • Velká Británie

  Rome

 • Slovensko

  Rím

Drama / Historický / Válečný / Akční

Velká Británie / USA, 2005 - 2007, 19 h 45 min (Minutáž: 22x52 min)

Hudba:

Jeff Beal

Hrají:

Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker, Kerry Condon, James Purefoy, Ian McNeice, Coral Amiga, Lindsay Duncan, Lidia Biondi, Tobias Menzies, Nicholas Woodeson, David Bamber, Chiara Mastalli, Kenneth Cranham, Indira Varma, Alice Henley, Max Pirkis, Esther Hall, Ciarán Hinds, Rick Warden, Zuleikha Robinson, Guy Henry, Lyndsey Marshal, Camilla Rutherford, Allen Leech, Clive Riche, Graham McTavish, Simon Woods, Alex Wyndham, Ronan Vibert, Rafi Gavron, Allan Corduner, Cosimo Fusco, Lee Boardman, Karl Johnson, Tim Barlow, Lydia Leonard, Francesca Fowler, Paolo Paoloni, Vernon Dobtcheff, Edward de Souza, Paul Jesson, Abhin Galeya, Michael Culkin, Paola Lavini, Danny Midwinter, Bart Ruspoli, Nigel Lindsay, Richard Katz, Lorcan Cranitch, Adam Levy, Andrew Greenough, Jonathan Coy, Georgie Glen, Emilio De Marchi, Andy Linden, Roger Hammond, Grant Masters, Giacomo Gonnella, Vincenzo Nicoli, René Zagger, Ted Rusoff, Haydn Gwynne, Andrew Scarborough, Charlie Anson, Matt Patresi, Richard Dillane, Douglas Dean, Rebekah Staton, Niko Nicotera, Lynda Baron, Enoch Frost, Barbara Marten, Michael Nardone, Anne Lambton, Sara Kestelman, David de Keyser, Simon Gregor, Bruce Mackinnon, Linal Haft, Peter Eyre, Suzanne Bertish, Giovanni Calcagno, Manfredi Aliquo, Anna Fausta Primiano, Anna Francolini, Daniel Cerqueira, Alessio Cuna, Frank Baker, Enzo Cilenti, Anthony Souter, Francesca Romana Coluzzi, Simon Callow, Silvio Evangelista, David Kennedy, Dominic Coleman, Michele Melega, Indira Varma (a.z.), Deborah Moore, Sergio Di Pinto, Nadia Baldi, Alan Williams, Amy Marston
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  ***

  12/22 Ve srovnání se seriály Spartacus: Blood and Sand a zejména Spartacus: Gods of Arena, nuda. Herecky nezajímavé, drama nikde... ohranější story starověku než ta Caesarova asi už opravdu neexistuje. Ale byl to předvoj, díky kterému bylo možné realizovat později Tudorovce a právě Spartaca. A bude možné v tomto trendu historických témat pokračovat. Sice v druhé polovině první série došlo na trochu zábavnější linku s Egyptem, ale přesně tam, kde je Řím silný, jako věrný ilustrátor starověku, při opuštění slavného města se stává tou nejlacinější televizní inscenací, což je škoda. A po vyrovnání se s Caesarovým osudem nemám nejmenší motivaci pokračovat se sérií druhou... Je to slabota.(15.2.2011)

 • igi B.
  ***

  Po formou i obsahem skvělých úvodních titulcích už jen instantní televizní melánž, určená místo chleba a her povrchnímu diváckému stádu, jež o latinské civilizaci a věci neslyšelo ani z aventinského pahorku... . . . Ave! - - - P.S. Malá citace z anotace k dvd edici: "Výpravný seriál o lásce, zradě, o životě senátorů i plebejců a legionářů Vás ohromí velkolepou výpravou i kvalitním scénářem, krutými a krvavými scénami, v nichž se nešetří sexem, ale ani respektováním historických událostí na ploše šesti dvd." Blablabla... . . . Ha! Tak tím se myslím mnohé zase vysvětluje! Janus musí mít z téhle obětiny snad věčné vrtění... ;o] - - - - - (Sledováno nepravidelně v nedělní noci na >římském prostoru< /bohužel zase bez originální zvukové stopy s pofiderním č. dabingem/, hodnocení kdesi v čase mnohé, zívající komentář zde jako dvěstěpadesátýpátý - 19.6.2011)(19.6.2011)

 • viperblade
  *****

  Hodnoceno po první sérii: Pánové z HBO, máte můj obdiv. Mít klobouk, tak hluboce před Vámi smeknu. Začalo to Bratrstvem neohrožených a nyní to pokračuje s The Wire a Římem. A co? Můj obdiv k tomu, že v dnešním světě se ještě najde někdo, kdo se nebojí ukázat věci tak, jak jsou/jak byly. Dobře, možná si sem tam něco přikreslili, nebo ubrali (chyběla mi věta "I ty, Brute?") ale věřím tomu, že to nějak takhle v Římě mohlo vypadat. SPOILER! Moment, který si budu hodně dlouho pamatovat, je výkřik Thirteenth! při bitvě na život a na smrt v aréně. Konec SPOILERU. Navíc tento seriál má dost povedené obsazení. Polly Walker to je žena, které fandíte i přes to, co tam dělá. A je to kus… :-) Ray Stevenson + Kevin McKidd vytvářejí sympatickou dvojku, které budete vždy držet palce. A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna… Zkrátka a jednoduše, pokud chcete vidět, jak to v Římě mohlo skutečně vypadat, neuráží vás násilí, nahota (ženská i mužská) a občasné nadávky (je to přeci jen HBO :-)) tak Řím by měl být seriál pro vás. Po druhé sérii: Neskutečné. Četl jsem zde o tom, že druhá série je slabší. No, buď jsem sledoval jiný seriál, nebo mám dost odlišný vkus, ale tohle rozhodně nebylo slabší! Jsem nadšen. Už dlouho se mi nestalo, abych 7 dílů sjel v jednom dni. Opravdu výjimečné. Dokonce tak, že se tento seriál probojoval do mé TOP 10. A neodpustím si srovnání: Prison Break je již ukončený, ale já nevím, jestli ho budu chtít někdy vidět od úplného začátku (i přes skvělé první dvě série). Kdežto Řím si určitě celý pustím a věřím tomu, že ne jednou. A co se týče toho plánovaného filmu (podle jedné CSFD novinky) tak nevím. SPOILER!!! Spíše bych ho nechtěl, přeci jen, to podstatné již bylo řečeno (Vorenus zemřel) a nechtěl bych, aby právě Řím dopadl tak tragicky, jako Prison Break. Pokud uvažujete o zhlédnutí, tak vřele doporučuju, i po druhé sérii! (Viděno v originálním znění s titulky).(2.11.2009)

 • giblma
  *****

  Přestože nejsem v historii vzdělaná zdaleka tak, jak bych chtěla, něco mi říká, že přesně tak nějak Řím vypadal. Smrad, bordel, krev, chlast, souložení, intriky. Navíc historické zasazení kolem triumvirátu a jim následujícího století je z celých sáhodlouhých dějin Říma asi divácky nejvděčnější a nejatraktivnější.(13.1.2010)

 • El Pistolero

  9/10. „Řím“ na mne v té záplavě soudobých seriálů působí jako zjevení. Tvůrci si neberou servítky a zobrazují někdejší mocné impérium v celé své nahotě (což se může vykládat i doslova). Je zde vše, co jsem od seriálu zasazeného do takovéhoto prostředí očekával. Vraždy, násilí, láska, sex, pompézní hostiny, korupce, politikaření, intriky... A také perfektní herci (především pak Polly Walker jako svůdná intrikánka Atia z rodu Juliů a James Purefoy jako svévolný tribun lidu Marcus Antonius) a skvěle napsaný scénář. Pokud vás navíc stejně jako mne v dějepise zajímal antický Řím se všemi svými nešvary a zkaženostmi ze všeho nejvíc, podlehnete a budete uneseni touto velkolepou podívanou.(19.8.2011)

 • - Olivovníky v posvátném háji jsou 200 let staré. (Reiniš)

 • - Atia (v seriálu Polly Walker) ve skutečnosti zemřela roku 43 př.n.l., tedy jestě před bitvou u Filipp (42 př.n.l. v Makedonii), ve které Antonius a Oktavián porazili Bruta a Cassia. (mahler)

 • - Svíce a olejové lampy byly ve skutečnosti plynové, zapalované skrytou hadičkou. (CliffLee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace