Ils

Šakal

Další pádný důkaz toho, že Francouzi ( jasně nesmím zapomenout na Španěly ) jsou momentálně number one, co se tohoto žánru týče. Ils sice s ničím zásadním, objevným nepřichází, nicméně bere si z doposud v žánru točeného rozhodně to lepší a servíruje to v exkluzivním DeLuxe balení. Kam se hrabe americký snímek The strangers. V konfrontaci s tímto působí jeho „ americký bratříček „ téměř směšně. U takovýchto typů snímků ( co si budeme namlouvat ) je to v prvé řadě o ATMOSFÉŘE a ta se zde podařila tvůrcům vystavět vskutku parádně. Počkejte si na večer, zatáhněte závěsy, sluchátka do uší ( ano ZVUK zde hraje důležitou roli ) a patřičně se zabořte do křesla. O ostatní se již tvůrci postarají sami. Dvojice Xavier Palud, David Moreau si je jednoznačně vědoma toho, že konečný výsledek je v DETAILECH. Každou akci si je potřeba náležitě předpřipravit a hlavní devíza vždy tkví v “ neukázaném “. Násilí v dnešní době již málokoho vyděsí či vyleká. Jak píše uživ. Renton, Ils je vskutku velmi zdařilé žánrové cvičeníčko :o) Nic víc, nic míń. Když už by se člověk malinko začínal nudit ( 10-ti min. pasáž mezi cca 40-50min ) a všechny ty přednosti, které jsem doposud jmenoval ho začínají pomalu ale jistě unavovat, opouští tvůrci obratně barák a oba protagonisty vypouští ven a příběh tak nabírá opět potřebný spád. ANO, určitě se z daného tématu dalo vytřískat VÍCE ( tvůrci v určitých pasážích mohli ( měli ) přitlačit vice na pilu ), přesto si dovolím tvrdit, že v tomto případě výraz: “ za málo peněz hodně muziky “ rozhodně sedí. Body navíc ( v mém případě ) sbírá snímek za samotný konec. S dětmi si musíte hrát. To ví přeci každý správný rodič :o) Výsledné hodnocení: Objektivně za 3*, ale v rámci žánru a s přihlédnutím k sympatické O. Bonamy, pro kterou mám již od snímku MR73 velkou slabost ( ten jsem viděl paradoxně mnohem dříve ), si ty 4* hravě obhájím. ()

Frajer42

Spoiler**Tak já si hodně dlouho myslel, že vraždí duchové a ona to nakonec byla cigáňata. No jo, země původu: Rumunsko. Mohlo mě to napadnout.**Konec Spoileru Horor, myslím že zde to slovo můžeme s klidem použít, takže horor je naprosto schématická záležitost. Tvůrci mají očividně hodně nastudováno. Skoro mi vše přišlo, jako takový amatérský film, ale samozřejmě té nejvyšší kvality. Film skutečně postupuje podle všech zákonitostí hororu. Přesně víte, kdy se připravit na leknutí a kdy by mělo přijít mrazení v zádech, proto se taky nic z toho nedostaví. A hudba je pro horor naprosto typickou záležitostí. Tudíž je zde potřeba film pochválit. Po té řemeslné stránce je zvládnut skutečně precizně, ale tak nějak v něm chybí něco navíc. Škoda, že hlavní hrdinové nepobrali více sympatičnosti. Kdybych dal 3*, tak bych ostatním filmům ublížil, takže to budou takové pěkné 2*. ()

Kudly4 odpad!

Takovej ten televizní Horor, kterej ocení pouze ti, kteří si pustěj Horor 1x za rok, (docela nechápu své čsfd kolegy) ano pro vás bude tohle absolutní pecka, při které budete vypleskaný. Děti ( NEVIDITELNÍ, VŽDY O KROK NAPŘED !! - PROSTĚ FUCK ), řechtačka a baf baf, cvak cvak, buch buch. Totální, nudná, blbá SRAČKA s debilním chováním postav !! + těžká nesympatie !! Ošklivější hlavní ženskou postavu jsem zatím v žádným hororu neviděl. I když tohle horor není, tohle je TRAGÉDIE. Můj první odpad v tomto žánru za hodně, hodně dlouhou dobu. ()

Kothy

Dost zvláštní horor. První půl hodiny, se tam vůbec nic neděje, a pak to začne. Nejdřív přemýšlíte, jestli je to nadpřirozeno, nebo jestli je tam honí lidé. Mladému páru v Rumunsku do domu vniknou vetřelci. Nikdo ale neví proč, nebo o co jim jde. Pak už jsem sledujeme zběsilý útěk v noci lesem do neznáma. Ze začátku je to nuda, ale pak atmosféra zhoustne a je to vážně síla. "Pojď si hrát." ()

oje

Ils je horror výlučně zaměřený na drtivé napětí, úzkost a atmosféru rozlehlých prostor obrovského domu, stísněnými uličkami kanálních systémů nebo děsivými zvuky, z nichž nejhorší snad bylo to ticho. Žádné litry kečupu a laciné lekačky. Tvůrci šli jednoduchou cestou s minimem děje, zato ale s neustávajícím strachem z přestavy cizí přítomnosti ve vlastním domě. Vše navíc dozdobeno autenticitou skutečného příběhu. Krátká stopáž akorát postačila účelu a oceňuju, že scénaristé nic zbytečně nenatahovali. Podobnou trízní projde dvojičkave skvělem a Jezeře smrti. Alternativa: Vacancy, Eden Lake, Silent House. ()

swamp

Sympatičtí herci, skvěle houstnoucí atmosféra a.. řehtačky k tomu. Více nebudu spoilerovat. ;) Už dlouho jsem u filmu neměl tak příjemně nepříjemný pocit. ()

DwayneJohnson

Slušné napětí, od začátku, až do konce. Milenecký pár, kdesi hluboko uprostřed lesů, ze začátku idylka, potom napětí a pak už jen ONI. Hra na kočku a na dvě myši může v klidu začít, ale zcela jistě v klidu neskončí. Solidní, přímočará podívaná, která staví hlavně na napětí a akci. Lepší trojka. ()

predators

Docela dobrou atmosféru přebije to, že se jedná o docela dobrou ptákovinu. Do její půlky se v podstatě nic neděje a potom už je to jen o střídání se v tom, koho teda vlastně Oni dostanou. A jelikož mi celkem brzo došlo, kdo že ti Oni vlastně jsou, tak jsem si už jen říkal "zatracení piškoti":-) Dvě za atmosféru a jednu za tu ženskou, která hrála dobře...jenže bohužel si nehrála s Nimi. A co vy? Hrajete si se svými dětmi? Tak šupšup:-)50% ()

iamek

První polovina filmu, kdy nevíme kdo manželský pár straší je parádní. Bohužel potom se z Ilsu stává průměrný horor, který už moc nedokázal zaujmout. ()

panjosef

Tenhle horor je parádní. Nepřináší skoro nic novýho, ale je tak parádně a poctivě natočenej, že je to úplně radost se na to dívat. Jednoduchý příběh Luca a Clem, kteří jsou ve svém domě v rumunských lesích ohrožování skupinou záhadných individuí je natočen s maximální bravurou. Kamera prošmejdí celý dům, divák má úplně pocit že ví co za kterými dveřmi je, způsob provázení domem je tak skvělý, že si divák málem udělá plán domu v hlavě. Stísněná atmosféra, sledující kamera je neustále v pohybu, lekání, všechno podané tak lehce a dobře, že neodlepíte oči od obrazovky. Díky krátké stopáži to uteče jako voda. Moc kvalitní zážitek! 9/10 ()

Crocuta

POZOR SPOILERY! "Ils", stejně jako třeba "Jezero smrti" nebo (v poněkud sofistikovanější podobě) proslulé "Funny Games", patří do kategorie filmů, podle kterých nezná určitá část současné mládeže žádnou lepší zábavu, než hrát perverzní hry, spočívající v terorizování spořádaných spoluobčanů a končící téměř vždycky stejně - fyzickou likvidací "hraček". A stejně jako u ostatních výše zmíněných titulů se i v případě tohoto rumunsko-francouzského počinu jedná o docela slušný snímek. Pár věcí je tu sice trochu přitažených za vlasy - u mladistvých násilníků zaráží naprosto dokonalá znalost prostředí, ve kterém se oběti pohybují (včetně jejich domu, kde se pachatelé vyznají lépe než než jeho obyvatelé) a až absurdně přesná předvídavost jejich chování - ale jinak snímek disponuje skvělou dramaturgií, dobrou atmosférou a vydatnou dávkou napětí, které je navozeno hned v prvních minutách a vydrží až do samého konce. 3,5*. ()

korbitch22

Nikdo si nemůže myslet,že když shlédnete filmy jako Insidious a pak Shutter,že vás tahle podprůměrná thrillerovka nějak vyděsí.Zajímavý začátek,dobrá kamera a velice vhodně vybraná hudba.Ovšem lehounká tupost děje vás dokonale otravuje,hlavně vás totálně rozčiluje,jak může žít mladý svobodný a né moc bohatý pár,v obrovském,ale opravdu obrovském baráku,uprostřed ničeho,kam byste narvali celou naší revoluční i s tetičkama a strejčkama ze zemljamek na Slovensku :-D Hlavní představitelé jsou nesympatičtí a hlavně chlapík je dokonalý blbeček.Celková neuvěřitelnost příběhu ´´ podle skutečné ´´ události to hodně sráží dolů.Ovšem na druhou stránku nemůžu jít s hodnocením níž,protože to bylo ke konci opravdu napínavé a celkem zajímavě kamerově nasnímané a hlavně poslední záběr byl konečně příjemně mrazivý.V tomhle filmu jde o to uvědomění si oného zla,jenž mladý pár pronásleduje,ovšem výrazy typu nejlepší horor roku 2006 a kecy o nějakém nedýchání sou brutální sjetou břečkou pár zdejších másel,kteří zřejmě vědí o hororu tolik,co já teorii relativity :-D Průměrný thriller s pár slušnými záběry,který podobně laděnému jezeru smrti nešahá ani po řechtačku :-) 55%. ()

Chrustyn

Další z hororů na téma útoku neznámých útočníků na nevinný pár. Celkem atmosferické, ale jinak nepříliš povedené a s podivnou pointou. ()

LaciLC

Ako pomerne napínavá jednohubka celkom fajn, ale čakal som trochu viac, či už podľa odporúčaní alebo niektorých tunajších komentárov. Až taká atmosférická bomba to nie je. Z filmu mi utkveli v pamäti snáď len rapkáč a pekný zadok hlavnej hrdinky. Páči sa mi ale, že namiesto krvi a brutality stavia film skôr na budovaní napätia, resp. strachu z neznámeho a je fakt krátky, čiže na jedno pozretie si ho kľudne dajte. ()

Arsenal83

Nie je to horor par excellence, ale je šokujúci svojím rozuzlením, to je fakt na zamyslenie, ak je toto naozaj skutočná udalosť. Chválim výbornú kameru, občasne aj hudbu. ()

heyda

Pozor obsahuje SPOILERY! ... Je to takové rozporuplné. Námět na toto zpracování je fantastický, originální a prý i podle skutečné události. To zpracování však na mě působí nepodařeně. Režisér chtěl za každou cenu diváka zmást, tak tam nacpal několik zjevných duchařských scén, které evidentně nekorespondují s pointou. Vždyť o duchy tu přece nejde! Mezi komentáři už to zaznělo. Film je v tomto smyslu strašně děravý a strašně hraný - tím mám na mysli ty děcka, které tam vždycky jen stojí zahalené kapucí, aby asi vypadaly strašidelně, pak zas pobíhají po celým baráku atd. Trochu se mi vybízí porovnání s Jezerem smrti, jenže tam jsem tu beznaděj cítil do morku kostí a tady mě to jen pošimralo. Každopádně ať jen nekritizuju, musím uznat, že herecký výkon obou zúčastněných byl skvělý, protože tak nějak si představuju reálné chování v děsivé situaci...ke všemu atmosféra domu a lesa byla zvládnuta taky velmi dobře. Ještě bych se pozastavil nad těmi ´´výtržníky´´. Skoro se mi až chce říct, že tohle mají v genech a dědí to z generace na generaci a tím, jak se šíří do všech evropských společností, tak s sebou tohle zlo a neskutečnou agresi přenáší. ... Každopádně samotný film je pro mě těžké hodnotit, protože to vidím někde mezi 3 a 4 hvězdičkami s tím, že tentokrát budu přísný a dám jen 3 hvězdičky. Režisér prostě neměl vymýšlet blbosti, ale udělat to reálné, syrové, brutální a né tam cpát duchařské prvky! 60% ()