Zatímco první díl vyprávěl o Georgeovi a Kathleen Lutzových, kterým se v roce 1975 podařilo utéct z nebezpečného domu, druhý díl se vrací do roku 1974, kdy byla v amityvillském domě vyvražděna rodina Montelliových. Film zachycuje, co hrůzné noci předcházelo a odhaluje kořeny smrtící posedlosti, která zatemnila mysl chlapce zneužívaného temnými silami, ovládajícími dům postavený kdysi vůdcem sekdy vyznavačů ďábla... (ScreamJay)

charge

Asi nejlepší z dílů o prokletým domě v Amityville. Hororový scény jsou docela vydařený a celkově je děj zajímavější než u předchozího dílu, kterej se mi líbil ještě míň jak remake 3:15. Pro tento film existují dvě dabingový verze, z nichž ta první je herecky líp obsazená (např. postavu faráře dabuje Pavel Trávníček), ale hlas ducha je velmi odbyt (nemutuje), v druhý verzi pro Novu je tomu právě naopak. 70% ()

kosta73

Originalitou toto dílko rozhodně nehýří, je tam skoro vše počínaje EVIL DEAD a EXORCISTOU konče ( tady doslova ). Nicméně film má ( z velké části díky výborným hercům ) působivou atmosféru, která dvě třetiny filmu vytváří skoro až nepříjemný tlak. Bohužel poslední třetina je již skutečně pouze odvar výše zmíněného. Tak jako tak se mi to ale jeví, jako působivá záležitost, která si v porovnání s povedenou jedničkou vede velmi dobře a hororového fanouška nezklame. ()

filmmovier

Tohle je neuvěřitelné překvapení, které je zatraceně o moc lepší, než jednička! Je lépe natočené, především má luxusnější atmosféru a obecně mnohem zajímavější děj a postavy. Tvůrci dvojky vytěžili téma strašidelného domu na absolutní maximum, včetně posedlosti a incestu s mladší sexy ségrou. Odehrává se to před jedničkou a vůbec to neodpovídá tomu, co jsme se na začátku jedničky dozvěděli a viděli, ale jinak je to snad jediná chyba. Mimořádná atmosféra a opravdu skvostný napínák, který není ani trochu klišovitý. Lahůdka a obzvlášť po jedničce, takovou parádu jsem skutečně nečekal. Temnější a filmařsky celkově o třídu výš. 85%. ()

Tomes83

Po spíše podprůměrné jedničce je dvojka velkým zvratem k lepšímu! Ze strašidelného domu a posedlosti je tu vyčerpáno opravdu maximum! A měl jsem tu i pocit strachu z hlavního posedlého záporáka a i vymítání knězem na konci filmu bylo naprosto působivé a vůbec to filmu neubralo na kráse!!! ba naopak 90% ()

YumiOkami

rozhodne lepsi nez “remake” s nazvem Amityville Murders (i kdyz to nebyla stejna rodinka, rozhodne se tam hodne veci podobalo; posedly klucina by ale mohl mit jeste vousy ♡). bylo to napinave a nechutne; libila se mi postava kneze (je to gay je to gay je to gay!!!), moc se mi ale nelibilo, jak rodinu film skoro neresil; mohli by tam s nimi pridat vice scen - to se mi v Amityville Murders libilo, tam se rodinou a jejich problemy zaobirali cely film (jen to zpracovani pak bylo uplne na hovno). tohle je spis vice o tom exorcismu; coz neni moje oblibene tema. || ❝𝐋𝐨𝐨𝐤 𝐚𝐭 𝐭𝐡𝐞𝐦, 𝐭𝐡𝐞𝐲’𝐫𝐞 𝐩𝐚𝐭𝐡𝐞𝐭𝐢𝐜 𝐚𝐧𝐢𝐦𝐚𝐥𝐬. 𝐓𝐡𝐞𝐲’𝐝 𝐛𝐞 𝐛𝐞𝐭𝐭𝐞𝐫 𝐨𝐟𝐟 𝐢𝐟 𝐲𝐨𝐮 𝐤𝐢𝐥𝐥𝐞𝐝 𝐭𝐡𝐞𝐦. 𝐃𝐨𝐧’𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐤 𝐬𝐨?❞ 🔫🩸 ()

jenik71

Příběh vyvražděné rodiny v tajemném domě v Amityville byl natočen už několikrát. Pokud vás snad zajímá, jak se vše seběhlo ve skutečnosti, přečtěte si můj obsáhlejší komentář k filmu 3:15 zemřeš. Amityville 2: Posedlost považuji za mírně nadprůměrně zpracovaný. Jména všech hlavních postav jsou zde změněna a toho okultismu je tu nějak zbytečně moc. Na rok 1982 to ale určitě není špatný počin. ()

Jello Biafra

Predpokračovanie objasňujúce čo predchádalo vyvraždeniu rodiny v prekliatom dome v Amityville. Pôsobivé scény ako prevtelenie démona do tela neskoršieho vraha alebo pohyb démona po dome sú dosť strašidelné a triky stoja fakt za to. Napriek tomu že sú tu očividne použité nápady z filmov Exorcist a Evil Dead sa jedná o dosť mrazivý zážitok. ()

FIBO

Amityville 2 je prequel k prvnímu dílu, který se stal na základě skutečné události. Co se však na základě skutečné události nestalo, je spousta věcí, které vidíme v tomto filmu. První díl narozdíl od druhého svým způsobem stavěl na faktech a určité autentičnosti, prequel však krom hlavního motivu do značné míry přehání. Je tu sice myšlenka domu, který byl vystavěn na indiánském pohřebišti, nicméně samotný koncept je už spíše než na realitě založen na fantazii. Máme tu obludy lezoucí ze sklepa, démona, který vstoupil do teenagera, kněze, který se v podstatě ani jak kněz nechová... celé je to takové smyšlené. Samotná myšlenka toho, co se stalo před prvním dílem není špatná, na druhou stranu, už jsme jaksi jinde a i když se jedná o stejný dům (alespoň co do exteriérů), jde o jiný, čistě už vymyšlený obsah. Pár momentů diváka v úvodu filmu určitě osloví, zbytek mi přijde ale takový nudný, nezáživný a balancuje na hraně mezi přehnanstí a nesmyslem. ()

Šakalík

Já tyhle horory o exorcismu prostě žeru! Prequel excelentního Amityville Horroru si strašidelný dům bere pouze jako kulisu k osobitému posednutí ďáblem, které má neskutečné grády a přitom dle dobré tradice tehdejší strašidelné produkce i zajímavý příběh. Vše se točí kolem Sonnyho, kterého pohltí temné podhoubí prokletého domu. Nutkání je stále silnější a jakmile démon ovládne chlapce úplně, rozpoutají se krvavé žně. Tahle pasáž, kdy Sonny s brokovnicí v ruce prochází domem a likviduje členy domácnosti jednoho po druhém, patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím v rámci žánru viděl. Jenomže tím skvělá podívaná ani zdaleka nekončí. Posednutého Sonnyho se pak snaží vysvobodit otec Adamsky. A závěrečný exorcismus je natolik sugestivní podívaná, že divák skoro ani nedýchá. Vůbec celý film má famózní atmosféru, za kterou stojí skvělá hudba a přesvědčivé herecké výkony. Když se Sonnyho tvář znetvoří tím, jak se v něm projevuje démon, je pravda zřejmé, že se na latexu nešetřilo, ale co bychom od třicet let starého filmu taky mohli čekat, že? Z mého pohledu je druhý díl Amityvillu jedním z nejlepších exorcistických filmů vůbec, byť Vymítače ďábla samozřejmě nepřekoná. ()

Han22

Tohle se těžko hodnotí. Druhý díl obsahuje všechno, co mi chybělo v jedničce. Ďábelský dům straší od samého začátku, poměrně brzy je jasné kdo bude jeho obětí, nechybí Polltergeistovské lítání věcí, kameraman dělá divy a vše spěje k neodvratnému závěru. A tím mizí napětí - jedná se o prequel a ti co viděli jedničku ví jak to dopadne a navíc mi přijde, že režisér až trochu moc tlačí na pilu. A navíc po tragédii tu máme ještě půlhodinu děje, která nudně a bez špetky invence vykrádá Exorcistu. Zkrátka režisér spojil dva filmy v jeden a tohle je výsledek, nijak špatný nebo nudný, ale ani nijak výjimečný. Incestní scéna je ovšem super. ()

aLPaC

O trochu lepší než též výborná jednička. To hlavní se uděje zhruba po hodině filmu a ona osudová noc je opravdu maso. Nečekal jsem takovýto průběh. To co následovalo už nemělo takové grády až na samotné finále, které potěšilo. Paulie z Rockyho byl v roli despotického otce výborný, škoda že po úvodních 20 minutách už na plátně moc nebyl. ()

glamgirl

Váham nad hodnotením (3* vs. 4*), pretože Amityville II som videla xx rokov dozadu ako decko, ktoré si v noci tajne pustilo telku a vystrašil ma asi najviac zo všetkých horrorov; zostali mi na to silné spomienky, ktoré ma prinútili film si po rokoch vyhľadať. Už som sa tak veľmi nebála, ale pri scéne, kde démon prenasleduje Sonnyho po dome mi nebolo všetko jedno... Hoci mám viacero menších výhrad k scenáru a celkovej atmosfére, zároveň cítim nostalgiu, že sa už nedokážem báť tak, ako zamlada a v konečnom dôsledku sa mi zdá, že s prihliadnutím na rok vzniku to zase nie je až taký márny horror. A zase aj hudba je príjemne desivá, hlavne pri "speve" detičiek. Nie, nie je márny. ()

sandinista

Špica horror. Mladýmu hrábne a nasaje ducha, pak ojede sestru, načež nasype do celé rodiny olovo. Masky byly fajn a z herců se mi nejvíc líbily hlavní postavy: Sonny, sestra Patricia a kněz Adamsky. DVDRip ()

SkyCaptain

Solidní "kus" hororu, který rozhodně nenudí a obsahuje spoustu zajímavých scén. Bohužel chaotický a moc na pilu tlačící scénář (především v prvních cca. 45 minutách) a opravdu příšerné výkony některých herců (oba rodiče) ho táhnou ke dnu. ()

GOREGASM

K mému velkému překvapení rozhodně nejde o druhořadé pokračování kvalitní jedničky, ale o velmi dobře zvládnutou osmdesátkovou vymítačku, kdy to zase jedna nevinná americká rodina odnese v plné palbě. Poctivá atmosféra, pečlivě gradovaná story a slušní herci (to Sopranos fans: Poznali jste starého Baccalu?). Damiano Damiani má sice pozérské jméno, ale svým Amityvillem to částečné žehlí. 67% ()

Rathalos

Druhy diel serie je pre mna velkym prekvapenim,skvela atmosfericka zalezitost s niekolkymi lakackami,napatim,dobrymi hereckymi vykonmi a fajn zvukovym doprovodom,pre mna urcite lepsie ako prvy film...:-) ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young