Phineas & Ferb

Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, (2007–2015), 49 h 25 min (Minutáž: 11–45 min)

Vincent Martella, Ashley Tisdale, Thomas Brodie-Sangster, Jeff "Swampy" Marsh, Caroline Rhea, Dan Povenmire, Dee Bradley Baker, Barry Bostwick, Tim Curry (více)

Série(4) / Epizody(222)

Poprvé na DVD uvidíte filmy Nejlínější den v životě a Léto patří nám všem, u kterých se královsky pobavíte. Je letní slunovrat, nejdelší den v roce, a Phineas a Ferb si ho chtějí ještě prodloužit, a tak se rozhodnou, že obletí celý svět, budou sledovat slunce a domů přijedou těsně před soumrakem. „To není možné,“ řekne na to Buford, ale oba neohrožení hrdinové dokáží, že opak je pravdou. A tak začíná cesta, během níž Phineas a Ferb prosviští Tokyo, Himaláje i Paříž. Ve „městě lásky“ by Candace chtěla překvapit Jeremyho, který tu je na dovolené. Dr. Doofenshmirtz zatím zajme Majora Monograma a jediný, kdo ho může zachránit, a překazit tak Doofovi zlomyslné plány, je Perry (alias Agent P.) Ve filmu Nejlínejší den v životě Candace vyděsí zpráva, že její bráchové chtějí strávit den slastným nicneděláním! Perryho navíc překvapí nový vynález doktora Doofenshmirtze. Ať už se Phineas a Ferb honí po celém světě anebo se pouze oddávají lenošení, jedno je jasné... s nimi se člověk nikdy nenudí! (oficiální text distributora)

maoc

Dostal jsem se k tomu díky koukáním na telku s malým synem. Prvních pár dílů mi to přišlo jen divné, ale pak jsem pochopil onu genialitu, tvůrčí drzost a absurditu scénáře a ta mi prostě učarovala. Za mne aspirant na nejlepší animovaný seriál všech dob, a to i přesto, že některé díly jsou slabší. ()

RigorMortis

Rozprávky Disney Channel (alebo pod akým názvom teraz fungujú) sú podľa mňa na jedno kopyto, no Phineas a Ferb sú jedna z mála dobrých výnimiek, ktoré si rád pozriem. ()

darthvader77

Komediální animovaný seriál, který nabízí opravdu obrovské množství absurdního humoru. A to jak z té hromádky vizuálního vtipu, tak i z hromádky slovního. To vše ve výborné atmosféře, která tomu dává nádech pohodovosti. Postavičky se drží svých velice jednoduchých motivací Phineas s Ferbem chtěji něco postavit, Candy se je snaží chytit, doktor Dutoschwarz chce ovládnout svět a zvířecí agent Ptakopysk se mu v tom snaží zabránit. Zdánlivě jednoduché banální šablon, ale až překvapivě dobře funguje i po X dílech a tvůrci neustále chrlí přehršel nápadu a neustále ty jednoduché osudy postaviček kombinují a přidávají pokaždé něco nového. Ten nejtěžší výpad na moji bránici proběhne ovšem ve chvíli, kdy se na scénu dostane Hans Dutoschwarz, protože jeho senilní demenci tvůrci využili až geniálně a jestli jste se jako já koukali na aspoň nějaké bondovky či filmy z ranku Mission Impossible nebudete na tom jinak. Ano je to dětské, je to až možná příliš jednoduché, do jisté mír uznávám jistou dávku infantilty, ale tohle všechno stejně jako u Spongeboba je úmyslně a pak snad dojde každému, že tohle bylo, je a bude určené především pro děti ke kterým seriál vysílá jasné poselství a to, že fantazii se meze nekladou a dává tak průchod jejich tvořivosti. A ani ti starší nepřijdou zkrátka právě díky skrytým narážkám na špionážní filmy, což když si vezmete co za pseud-skvosty poslední dobou Disney Channel uvádí ve své převážně hrané tvorbě je tohle dílko zářící diamant v obrovské hromadě hnoje. ()

Wooke

Dostal som sa k tomu asi ako 13-ročný, no aj v tomto veku ma to nesmierne bavilo. Každá epizóda je iná, bláznivá a určite to nie je len pre deti (dúfam). Kopec zábavy a hlavne nekonečné súperenie Perryho s Tutoschwartzom (myslím, že sa to tak píše -_-) je proste neúnavné. Odporúčam taktiež, ak nemáte čo pustiť mladšiemu súrodencovi alebo máte návštevu s deti. 5* dávam bez hanby, keby som bol malý a pozeral by som to, určite by jeden z týchto dvoch boli mojím vzorom. ()

Davanity

Jeden ze seriálů, které v jednu chvíli nemůžete vystát a v druhou se do něj zamilujete. Samozřejmě všeho s mírou, ale všechny díly jsou originální ačkoliv se některé věci nemění třeba Candy, která se marně snaží Phinease s Ferbem udat mámě. Pokaždé mě to dokáže pobavit a nejen to, seriál je nabitý vtipy. A skvělé chytlavé písničky to všechno jen užasně doplňují. ()

smatana.sk

Tak ako vo filmoch o Agentovi 007, aj tento seriál má jedinú dejovú schému, ktorú potom rozvíja, dopĺňa, nečakane pripomína, a nakoniec sám seba paroduje. Divák nakoniec čaká na obvyklé hlášky (Proklínám tě, ptakopysku Perry! Rrrrrr....) skoro ako na bájne "Protřepat, nemíchat" alebo "Bond, James Bond". Pesničky sú podstatne kvalitnejšie než drvivá väčšina vážne sa tváriacej spotrebnej produkcie, a veľmi slušný je aj ich český preklad. Niekomu to tam veľmi dobre "píše". Najobľúbenejšie hity: Ať žije digitál, Koukáme-zíráme, Já rytmus nemám, Ovládá nás ptakopysk, Kouli na noze mám, Hledání Mary McGuffin. ()

Berry0153

Jako z těch vlasů té holky nemůžu :-D a nebo jak se vždycky zjeví ten ptakopysk a zazní několikahlasně "Perrrry" :-D...a pak mu něco říká ten Dutošfarc, nebo jak se jmenuje :-D...ale co mě totálně teď dorazilo, když mi moje malá již školou povinná ségra pustila písničku "V kalhotách mám veverky" :-D. Nevím na čem ti tvůrci jedou, ale chci to taky! :-D :-D No a protože to ségra tak žere a je to tak totálně praštěné, že je to až neškodné, tak musím dát 70% :-) ()

Lyx

Tak túto dokonalosť som pozeral ako malý fagan a úplne som ju zbožňoval. Teraz však tomu nie je inak! Videná každá jedna epizóda tohto masterpieceu. Najprv v češtine na Disney Channel a potom aj v origináli-angličtine. Veľmi sympatické "kockaté" hlavy, ich vynálezy prepracované, pekne príbehovo spracované, vtákopysk Perry je vtákopyskom Perrym, všetko klape ako má a ja som sa snáď ani pri jednej epizóde nenudil. Doporučujem! Moje hodnotenie: 100% ()

rafix

Je to velmi zábavné a vtipné. Hlavní hrdinové mě vždy překvapí s něčím novým a vždy mě pobaví. Je to skvělý animovaný seriál. ()

Lollirot

Velké firmy to jsou ptakopysk, policajt je ptakopysk, tvůj učitel je ptakopysk – můj učitel je panda! Společnost je ptakopysk a rodiče jsou ptakopysk a média jsou ptakopysk, všechno je propaganda! Všechny nás ovládá ptakopyyysk! Geniální, šílené, hravé, nesmírně návykové a rozhodně zasluhující nešetřit pochvalnými superlativy. Síť tajných agentů v přestrojení za domácí mazlíčky (mezi nimi mimo jiné i jeden červík) bojují proti zlu a Phineas a Ferbem si krátí letní volno tím, že na zahradě realizují ty nejsvéráznější a nejbláznivější vynálezy, zatímco se je starší sestra Candy snaží při-sti-hnout. Každá z postav má nějaký cíl a nezaměnitelnou charakterovou vlastnost, všechny díly pracují s narýsovaným schématem a komické situace se tak s různými obměnami opakují dokola. Dějové linie se pak prolínají často v té nejnepravděpodobnější změti akcí – reakcí. Nic není takové, jaké byste očekávali. K tomu jsme svědky mnohých úmyslných zaškobrtnutí ve scénáři - ne vždy jde všecko jako po másle a seriál si rád střílí sám ze sebe. Pěkná řádka vtipů a narážek proběhne spíš mimochodem mezi řečí a to v takových intervalech, že je ani nestačíte pobaveně recitovat (i když byste chtěli). Samozřejmě nesmím opomenout originální písničky všemožných stylů vyskytující se v každém díle, mezi nejchytlavější patří třeba: Rytmus nemám, Karel, muž za kamerou, Ducky Momo, In The City Of Love, Missing My Nemesis a mnohé další hity (jež si navíc můžete pustit v x světových jazycích). Pff, kam se hrabou Simpsonovi, ve srovnání s P&F před očima blednou, ztrácí na lesku a stávají se přežitkem. Tady platí, že co díl, to skvost. Absurdní situace v kombinaci s chytře vykreslenými charaktery postav mě baví – nejde o nějaké samoúčelné ptákoviny, jak by se mohlo na první pohled zdát. Sice ztřeštěné a bláznivé, ale zároveň zatraceně chytré. Abych parafrázovala fanoušky Cimrmana: neznám inteligentního člověka, co by neměl rád ptakopyska Perryho! A navíc to má perfektní dabing (heuréka, dobrý dabing vážně existuje a není to mýtus, ještě donedávna bych se hádala). Nej postava: no přece ten němec Dutošvarc. Pasuji ho na nejsympatičtějšího tragikomického padoucha století (víte, on je cosi jako můj animovaný táta, fňuk. K Vánocům chci tričko s Heinzem). A těch nápadů a těch nezapomenutelných hlášek, a... a... a... ! Jednotlivé díly neomrzí ani po třistapadesátémosmém zhlédnutí, s větším počtem zhlédnutých epizod naopak úroveň zábavy jen roste, jak tomu všemu přicházíte na kloub. Nápad tvůrci evidentně realizovali proto, že se jim urodil v hlavě a nemohli jinak. Tohle není ledajaká produkce a už vůbec ne něco, co byste čekali od Disney Chanellu. ()

fimler

Co by na to řekl Walt Disney chudák že se to jeho jméno používá jako zástěrka těch největších kokotin od jeho úmrtí.Neříkám že všechno třeba Raubíř Ralf,Na vlásku,Ledové království,velká šestka a ještě nějaké další jsou hodně výborné.Tento seriál je ultra mega nadhodnocená sračka, když se podíváte tak na 3 řady a víc možná vám to dojde.Pořád se to opakuje stejné hlášky,podobné únosy které k ničemu obvykle nevedou a vždy to skočí dobře.Nůůůda radši svím dětem zapněte Simpsnovi!!! P.S. A ano vím dětem se to líbí! ()

Nikitoss95

animák pro všechny věkové kategorie, je to naprosto geniální,oblíbené postavy: Ferb,ptakopysk Perry, doktor Dutošvarc,a Candy jsem zpočátku nesnášel,ale později jsem přišel na chuť všem postavám,jen mě vždycky štvalo,že rodiče Phinease,Ferba a Candy nikdy nespatřili divy,co každý díl ti dva vykutěj... v tom seriálu je všecko tak nenásilný,je to super, hlavně parodie na špióna a vědce zloducha... vpodstatě každý díl je o dvou světech,a vždycky se tak geniálně scénaristicky protnou,že na konci,když maj rodiče těch děcek se vrátit domů,tak při souboji ptakopyska s vědcem se vždycky zničí výtvor Phinease a Ferba,a to mě dostává každej díl ()

Jamall

Tenhle seriál mi připadá,jak kdyby ho vytvořila parta zhulenců...takový hovadiny v něm...agent ptakopysk,to už je moc,ale senzačně se dá u toho bavit...naprostá hovadina k vypnutí mozku...kyčikyčikyčijůů já tě milujůů... ()

KaKKashi

Největší pecka z Jetix, či Dysney chanel. Stojí za to to nevzdat, pár dílů stálo dost za prd, ale pak seriál doslova nabere dech a začne těžkej příval zábavy, a to u seriálu pro děti nečekám:) Vaše děcka to budou milovat a vy na to budete koukat s nima. A scifi díly stojí za to. Je to sranda, vtipný písničky občas, spousta kulturních narážek, či parodií, je to příjemná změna oproti standartní produkci disney chanel.P.S. Díl když postaví stroj času mě dostal ()

MorraEddie

Velice zábavný seriál plný vychytaných vtipů a hlášek. Sympatické postavy v čele s ptakopyskem Perrym,který slouží pro tajnou společnost jako tajný agent. Chvílemi je humor opravdu velmi absurdní,až nad ním zůstává rozum stát,ale to vůbec ničemu nevadí ba přesně naopak. ()

unclejack

Niečo nové , neokúkané , konečne poriadny dej , dokonca v dvoch dejových líniách , ktoré sa preplietajú. Ja len valím oči... ()