Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

milo_wade

Film měl trochu pomalejší start, jinačí režisér je znát...ale v jistém úhlu pohledu podle mne lepší než předchozí..tenhle je dramatičtější a trochu dospělejší...a to je dobře. ()

voleman

No tak tenhle Iron Man se rozhodně povedl. Těžko říct jesli je lepší než jednička, mě tenhle díl ovšem možná přijde zábavnější. Třetí Iron-man je také mnohem temnější a možná i dospělejší než jeho kolegové. Iron-mana si ale ve filmu zas tolik neužijeme a spíš sledujeme cestu Tonyho Starka, který v podání Roberta Downeyho Jr. znovu působí sympaticky a jeho charisma je veliké. Ve filmu zazní opravdu mnoho vtipných a vynikajících hlášek, které filmu velmi prospívají. Největší slabinou pro mě jsou tady hlavní nepřátelé, kteří mě v tom filmu moc nesedli, ale nakonec sem se s nimi smířil. Ostatní herci hrají také výborně, hlavně jako vždy skvělí Ben Kingsley i Guy Pearce. Trochu mi tady taky chyběla nějaká výraznější muzika typu AC/DC jako byla v předchozích dílech, a která je už pro Iron-mana typická. Jinak je film dost povedený a ikdyž je i pár lepších komiksových adaptací, tak tenhle Iron-man se mi líbil víc než Avengers. 85% ()

Luksa

Určitě zatím nejlepší filmový Iron Man, který dokazuje vysokou kvalitu a zábavnost současných marveláckých filmů, na druhou stranu tuto řadu nijak výrazně nepřesahuje. Co mě potěšilo, tak to, že si tvůrci nechali pár překvapení a nevyzradili všechno v trailerech. Takže mě bavila i zápletka, nejenom humor, záporáci, akce a podobně. Každopádně tenhle díl dokazuje, že si Železňák nadále vystačí sám se sebou, bez pomocí dalších superhrdinů. 80% ()

ilonaho

Ti, kteří vstávají hned s prvními titulky a mizí ze sálu, zase jednou přišli o vtipnou pointu! Celkově opět nezklamalo typickými hláškami a zdravou sebereflexí... Ameriko, tudy cesta vede...! ()

tommy187

Napriek tomu, že nie som fanúšikom 3D na tento film len tak ľahko nezabudnem. Myslím si, že ten kto sa do filmu fakt vžil, hodil všetko za hlavu, vychutnával si Starka musel odchádzať mimoriadne spokojný. Iron Man 3 bol nečakane vtipný, skvele akčný, romantický a emotívny. Asi po pol roku som sa v kine nenudil ani na chvíľu. 85%. ()

Styxos

Nedovařenej zmetek a na Blacka obrovskej podprůměr. V některých momentech jsem se bavil, ale z filmu je strašně moc smrdí, že je dělanej na zakázku a bez srdce. Doufám, že tenhle hrdina bude pracovat jen v rámci týmu, kde mu to překvapivě sedne nejlíp. Ale s ohledem na tržby moje přání asi nebude vyslyšeno ()

MiaMoonlight

O 3D nemám zájem, takže nějaké efekty hodnotit vůbec nebudu. Můj první dojem před skončením titulků? Tak takhle se zbavili Iron Mana, zabít ho nemůžou... Ovšem slib tvůrců si píšu za levý i pravý sluchový orgán a už už aby to bylo, opravdu jsem zvědavá na velkolepý návrat Tonyho Starka na scénu. Stark byl opět vtipný, vych-čůraný a sexy. Nicméně jak stárne a šediví, tak si začíná uvědomovat, že za každým úspěšným chlapem musí stát žena. Stark si za svým výběrem stojí a tak pro ní udělá spoustu hloupostí. Ale konec příběhu, bavila jsem se, nevadí mi ani bolavý krk z kina a možná se mi o nějaké tom fešném oblečku bude i zdát. Z kina jsem odcházela na výsost spokojená. ()

DeathTheKid

A já s klidem říkám, že to mohlo být ještě temnější a mohlo se přidat více na depresivnosti. Mandarin této stránce filmu jen ubral a Mandarinem nemyslím toho "jediného". Fórky sypány solidní kadencí a naštěstí ostrými a souboje...opravdu něco jiného než z předešlých dílů. Tonyho vidět s bouchačkou, to je pohled, ale mohlo jí být trochu více. Pobavilo, vysálo prachy, prostě to splnilo, to co mělo. ()

NDroo

Dloouho jsem vahal mezi tremi a ctyrmi hvezdami, nakonec jsem se slitoval. Rozhodne lepsi, nez dvojka, ale na jednicku to nema ani nahodou! Skvele jsem se ale bavil u zaverecnych titulku, az jsem zamackl nostalgickou slzu :) ()

Hollohlaway

Ačkoliv Iron Man nikdy nebyl superhrdinovským klaďákem, nynější podoba je ještě temnější, depresivnější a uštěpačnější než dřív. Všechno se podělá, a Downey to opravdu nemá lehké. Vtip, emoce, a mnohem zajímavější dějová linka než dřív, to všechno má nejnovější přírůstek do série. A akce je pořád skvělá. ()

Pecival

O něco lepší než dvojka, prachy sou fakt vidět v hodně opulentní akci, ale celkově prostě ten koncept nemám rád, Downey ani moc nehláškuje a prijde mi docela vyčpělý. Aspoň, že Gwyneth ve čtyřiceti vypadá porád dost šik. Nečekal jsem žádnej zázrak, fanoušci série asi budou spokojeni. ()

Masrii

Konečně! Třetí díl se konečně dostal do míst, kde jsem ho chtěl mít. Tony Stark konečně dospěl, usadil se a dokonce i trochu zmoudřel. Speciální efekty opět výborné a zvednul se i děj, který u těch minulých dvou dílů nebyl nic moc. Místy už to dokonce začíná být i vtipné, hlavně Mandarin. Armáda robotů byla využita do poslední kapky a pomalu to vypadá, že se asi čtvrtého pokračování už nedočkáme. 85% ()

jefff

Asi mě to už přestává bavit. Iron Man 3 není špatný, ale neshledávám na něm nic, pro co bych se odhodlal na něj podívat někdy znovu. A to bych řekl, že je jeden z hlavních parametrů dobrého filmu. Downey je v tomto díle možná nejsympatičtější a dostal i prostor opravdu hrát. Role Kingsleyho mě vyloženě pobavila, ale jinak to byl ryzí průměr. Předvídatelné, scény i akce okoukané. Chce to už něco nového. Superhrdinové mě (a možná nejen) přestávají bavit. ()

P1tr

Po Avengers se naskytla otázka, zda po superhrdinském eintopfu budou moci být divácké choutky ukojeny sólovými filmy jednotlivých postav. Iron Man 3 dává jasně najevo, že ano. Každý z Avengerů má svůj charakteristický tón, který dokáže zaujmout samostatně a třetí Železňák přitlačil ve svých tradičních atributech na pilu a nabízí více emocí a humoru, než v předchůdcích. Je zvláštní, že ačkoliv třetí snímek pracuje s nejvážnější a nejosudovější premisou v sérii, zároveň je také nejvtipnějším. Jak je to možné? Odpověď zní Shane Black. Scenárista Smrtonosných zbraní a Posledního skauta nezapře svůj rukopis a najde si prostor pro trefný vtip v jakémkoliv momentu. Zpočátku může být těžké na hru tvůrců přistoupit, ovšem jakmile pravidla pochopíte, čeká vás prvotřídní zábava. Chvílemi snímek balancuje na hranici sebeparodie, ale díky zkušenému tvůrčímu týmu v těchto mantinelech pracuje dobře a funguje na jedničku. Znatelného vylepšení se dočkaly akční scény, kterých sice není příliš, ovšem jsou velice nápadité, hravé a válcují všechny stejně laděné momenty z předchozích dílů. Třetí Iron Man je ve výsledku spíše komediálním thrillerem s ujetými prvky, než komiksovým bijákem, což je jedině dobře a v době trendu dělat všechno vážnější a temnější po vzoru Nolanova Batmana, je toto dílo velice vítanou a svěží změnou. ()

Andrew78

Přiznám se, že Iron Man to u mě nikdy neměl díky svým prvním dvěma filmům úplně lehké. Je proto úlevou, že se studio po fenomenálních Avengers (kteří mimochodem postavu Tonyho Starka vystihli ze všech filmů rozhodně nejlépe) rozhodlo jít ve stopách týmovky a doručilo nám tak jednoznačně nejlepší díl z dosavadní trilogie a zároveň perfektní start druhé fáze marveláckého univerza. Shane Black připravil akční a mimořádně zábavnou podívanou, navíc s jedním z nejlepších filmových zvratů všech dob. ()

Darth_AK

Završení trilogie oblíbeného pana Železníka vyletělo v létě 2013, přičemž jasně deklarovalo svoji vánoční tématiku. Fanoušci se ohledně tohoto filmu dělí na dvě skupiny - komiksoví fanoušci, co nedokážou překousnout že terorista Mandarin vlastně není Mandarin, a ti druzí, kterým je to jedno - zde stojí i hrdý Darth_AK se svou družinou. Film po tragické dvojce napravuje panu Kovovému reputaci. Hezky jdou vidět Tonyho psychické problémy, vtipné scény s malým klukem, "mechanikem" a Rhodey je zde taky docela zábavný, což je u něho výjimečná situace. A mně osobně se líbilo odhalení zchlastaného Mandarina v podání Bena Kingsleyho. Iron Man 3 navíc obsahuje můj nejoblíbenější efekt z celého MCU do dnešního dne - výbuch Air Force One. To bylo skutečně velmi pěkné CGI. Jináč k tomuto filmu není moc co říct. Příběh je zajímavý a plný zvratů, ale na konci opět dojde k děsnému přepálení (nevím proč u tolika filmů Marvel potřebuje přeřazovat u konce ze 4 na 8) a pan Killian není moc zábavný, což filmu taky ubírá. Útok na Tonyho rezidence je ale výtečná scéna - no zkrátka, jak vidno, tento film je rozporuplný, ale je dost vtipnej, soundtrack je takovej průměrněj, zkrátka - lehký nadprůměr, 3* "I am cold" "I know, and you know why? Because we are connecteeeed." ()

Maynard.

Za půl hoďky na to valím! Jasnejch 5* a nejlepší film roku... Vlastně tam ani nemusím chodit :o)). Páááni, tak takle sem se už v kině dlouho nezasmál. Naposledy u Djaga - Kukluxklan :o). Nevím teda, jestli sem do kina šel s tím, že se tolikrát zasměju, že mě Iron Man takle rozveselí, ale je to tak. Oproti jedničce a dvojce je tam fakt víc srandy. Možná, že trochu přehnaný to bylo s tím záporákem, páč z MAndarína šla fakt hrůza, no ale i tohle fakt pobavilo. Co mi trošku vadilo, tak byly hne dvě věci. 1) ani jednou tam nezazněli AC/DC, což si myslím, že rozhodně měli. A za 2) Iron man byl vlastně celý film jen takovej poloviční, neměl prostě totálně vybavenej "oblek", ze kterýho by to nandával všem šmejdům. Každopádně Robert opět ukázal, že je to charismatickej špilmachr, myslím, že po týhle trilogii se objeví nejedné dívce v pokojíčku. Fakt pecka sledovat ho v akce, jak džoukuje, jak má schýzu. Je to mistr! Iron man 3 bude pravdědopobně pro většinu vyvrcholením této trilogie, u mě ale vede 2, páč Mickey Rourke je mnohem vostřejší záporák.../2.skouknutí/ Vypichávám scénu, kdy je zcela zničen Starkův bejvák... Rujny domu, kdterý se řítí do moře a teroristi do toho pořád šijou z vrtulníků raketama jak o život. Škoda krapet nepřehledný závěrečný scény v docích, tam je těch železnejch panáčků zbytečně moc. Jo a pokud si to ještě neviděl, tak si počkej v závěrečných titulcích až do úplnýho konce, páč je tam "dovětek" a jak jinak než funny. ::o) ()

laky158

pro mě to bylo trochu zklamání. čekal jsem něco více, hlavně díky trailerům. Možná mi to zkazil český dabing, protože jsem se v kině nepodíval na jakou verzi jdu. ()

Heraldika

Libové. Strašne dobře vypadající Tony na to, když uvážíme , kolik toho má jeho představitel za sebou ( a ne, zelený čaj s bio výhonky to nebyly). Energické, nahláškované, vtipné. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu