Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

s.e.p.p

Pro mě asi zatím nejlepší marvelovka, protože co do zábavnosti v mých očích třetí Iron Man zastiňuje i Whedonovy Avengery. Pokud jste ochotni přistoupit na to, že Black si z Iron Mana udělal dosti osobitou cestu do hlubin Tonyho duše, k prasknutí ji nacpal humorem a navíc si dovolí jeden nádherně drzý zvrat, jen těžko budete z kina odcházet zklamáni. 80% ()

Mr.KarlAdler

Bravo! Je tu další komiksový velikán, který přerostl svou škatulku a vyklubal se v originálního kovového motýla. Zábavnější než zábavné, dokonce i v místech, kde by devět z deseti režisérů vymyslelo hnusný patos, nakopává Shane Black vytrvale zadky (Třeba s takovým: "Díky, kluku."). Jednička byla skutečně podařená, i když nijak nepřerostla ostatní marvelácké kolegyně, dvojka vrátila Starka do minulosti a příjemně upoutala na Avengers (i za cenu nudnějšího příběhu). Trojka otevírá Iron Manův kryt a nechává ho vymáchat se ve vodě, ve sněhu, v čem si vzpomenete (podobnost se Skyfall se nabízí úplně jednoduše). Od začátku to totiž není Tony Stark, kdo určuje pořadí a míchá kartami. Staré křivdy bolí a Amerika po letech míru opět pociťuje strach - co na tom, že Mandarin není tak úplně Mandarin ... Skvěle vyvážená podívaná plná zvratů, rychlé akce, nadupaných dialogů a neskutečné sebeiornie představuje takovou dávku energie, že by jeden dostal chuť dát si tuňákový sendvič a šel se taky proletět (ovšem nejspíš ne na marnotratné 42..). Do kina, bavit se! ()

Lukyn007

Furt si myslim, že jednička byla lepší, ale tohle byl na druhou stranu úplně jinej film. Když film začal písní Blue od Eiffel 65, už jsem věděl, že se budu bavit :) Black to zkrátka nebral příliš vážně, přesto je to dospělejší snímek, než dva předešlé. Fáze 2 odstartována na jedničku!!! Special thanks to Joss Whedon :) 85% ()

zigíš

za největší hvězdu je tu -nepřekvapivě- Shane Black, dokazujúci, že v rovině dialogů nemá konkurenci a ve slovních přestřelkách mu můžou konkurovat -tak akurát- Gilmorova děvčata (když maj dobrý den) ()

Guzo

Iron Man je moje nejoblíbenější postava z Avengers, ale tohle byl úkrok špatnou stranou. "Osudovost" hlavního hrdiny mě prostě nějak nebere, navíc mi to bohužel i z téhle stránky nepřišlo dotažené do konce. Na jednu stranu je totiž vidět snaha brát celý film vážně, ale to u Tonyho Starka prostě nejde. Proto je celý film klasicky proložen ironickými (nebo spíš ironmanovskými) hláškami, které se s tou vážnou notou nějak ne a ne skloubit. Alespoň záporák v podobě Mandarina je příjemným oživením. I tak se ale těším zase na další díl. 75 % ()

dragon94

Iron man 3 ... Dvojka mě bavila svým vtipem a odlehčeností, tak trošku jsem to čekal i od tohohle filmu, avšak dostal jsem něco úplně jiného zezáčátku mě to celkem štvalo přece jenom šel sem na odlehčený vtip a tady je to takový temnější. Nechápejte mě špatně film je stále hodně hodně vtipný, ale není odlehčený a je tam víc té osudovosti, ale nic jako TDKR nečekejte. Je to pořád ten starý dobrý Iron man. Film si velmi polepšil po stránce scénáře a akčních scén, čemuž docela pomohlo to že Tony dostal proti sobě konečně záporáka kterýho neporazí pouze výstřelem laseru nebo Rakety, upřímě to je asi to co chybělo minulím iron manům ...záporáci. Všechny postavy jsou tu dovedeny k dokonalosti a jejich příběh se krásně a epicky na konci završí. Kdo čeká oddychovej film bude prvních zhruba 20 minut mírně zklámán.. pak mu ale dojde že ikdyž to není oddychové tak je to pořád IRON MAN a je v lepší formě než kdy dřív. 5* 85% ()

JoseBenes

Jako celek nesourodé a program Extremis je na mě moc komiksový. V jednotlivých epizodách a detailech, včetně akce a hlášek, jde ovšem o naprosto promakaný film. Trojka je nejnahláškovanější blockbuster za posledních několik let - Avengers se snažili, ale slovní hlášky byly moc suché, korektní, lépe se jim dařilo v situačním humoru...jo, to s Blackem je to jiná liga, tady je obojí :-). Rada zní: nekoukejte na to jako na film a nesoustřeďte se na hlavní linii příběhu, vnímejte jednotlivé epizody. Blue-Malibu-Starkovo zasněžené vykoupení-Ethan Hunt-Mandarin-Vězení-Catch me if you can-Přepálený závěr. ()

D28

Dá sa vôbec natočiť ešte lepší akčný film? To je jediné "negatívum", ktoré ma v súvislosti s posledným "ajroňákom" napadá. VYNIKAJÚCE. ()

Taio

To ako dokážu trailery na Iron Man 3 odrbať človeka to svet nevidel. Black spravil to čo Iron Manovi chýbalo, ukázal nám jeho hĺbku a spracoval ho na plátne najlepšie ako sa dalo. Konečne nadobudol rozmer, ktorý mal mať už v prvej časti. Začínam mať rád aj Favreaua, samozrejme ako herca. Dajte tušku a papier Blackovi a dostanete super hlaškujúci film s prvotriednou akciou. A ak ho necháte aj režírovať, o to lepšie! ()

Marrdaa

Datování 6.5.2013 , hodnocení 2 745 moulů, 87% . To si dělám pro sebe, protože nevěřim že někdo, kdo viděl jedničku a dvojku může dát víc než 4 *. Film se čas od času pohybuje na hranici trapnosti, ale na druhou stranu sem se ani chvilku nenudil a občas se i zasmál. Nicméně, hektičnost je cítit hned od začátku. Na další díl budou tvůrci muset umět moc dobře bruslit. ()

kklepkaa

Tak tohle byla zas parádní marvelovská jízda. Bavila jsem se už od úvodního songu Blue. Naprosto mě překvapila Gwyneth Paltrow... byla jedním slovem skvělá. Iron Man je sice dospělejší a ten přerod nebyl jednoduchý, ale stále je to vtipálek. Závěr byl pro mě velkolepý. Cítila jsem se jak malé dítě, když si jde pod stromeček pro dárečeky... ()

Joe123

Na tento film som sa veľmi tešil a musím povedať že ma nesklamal. Tony je ako vždy sympaťák ktorý niekedy zachráni svet :) ()

ghatos

Hrozné. Navíc to nedávalo vůbec smysl (od geneze záporáka až po nelogický závěr, který zhazuje předchozí díl). Tonyho Starka mi už je jen líto. 36%. ()

R1CH1E

Shane Black spravil Iron Manovu reputaci po mdlém druhém díle. Blackův rukopis tu jde velmi vidět nejen ve větší hloubce postav, jejich motivaci a pocitech, ale hlavně v dialozích a skvělém humoru. Obvzlášť dialogy mezi Tonym a malým klukem byly nejen vtipné, ale taky nám toho o Tonym ukázaly mnohem víc, než spousta jeho proslovů a vnitřních monologů z předchozích scén a dílů. Ono to osobnější pojetí filmu celkově prospělo. Líbilo se mi, že je tady Tony konečně ukázán i jako lidská bytost s emocemi (flashback do roku 1999 potěšil) a celé je to spíš o něm než o Iron Manovi. Ale na druhou stranu.. Když jdu na Iron Mana, chci ho přece taky vidět v akci a ne jen mluvit o tom, jak těžké je být Iron Man a co to obnáší. To přece každý ví už z předchozích dílů. A teď k ději. Komiksy jsem nečetl, takže s dějem a jeho rozuzlením nemám žádný problém, Guy Pearce jako záporák mě úplně dostal a z jeho výkonu jsem byl nadšený ještě víc než fanynky z Justina Biebera. Jo a taky jsem nemohl z plyšového králíka, který byl k vidění už v trailerech. Závěrečná akční sekvence je skvělá, ale pořád mi tam chybí nějaká pořádná tvrdá akce, emoce a hloubka, kterou jsem postrádal i u Avengers. Je to sice skvělé pokoukání, ale takové sterilní a jen pro efekt, což je taky důvod, proč je pro mě nejvíc kulervoucí scéna z celého filmu útok na Tonyho vilu, který byl epický, drastický, byly v tom emoce i hloubka a já těch 5 minut prostě jen seděl zařezaný do sedačky a nebyl schopen jediného pohybu. Viděno v 3D s titulky - 3D naprosto zbytečné, zato originální hlasy postav oproti zprzněnému dabingu, který jsem měl tu čest slyšet v traileru, pohladily na uchu i na duši. ()

Roseinka

Jé, tak to byl fantastický zážitek. Nesmírně jsem si ten film v kině užila. Tento díl byl asi tak stokrát lepší než dvojka a nezbývá mi než dát 9/10. Efekty byly perfektní, humor Tonyho bezkonkurenční, příběh velmi zaujal a nebyl nudný. U dvou scén jsem ani nedýchala. Robert se mi nikdy moc v Iron manovi jako chlap nelíbil, ale ve trojce byl "super hot". :D Myslím, že to je nezapomenutelná role. Prostě úžasný!!! ()

Myrreczech

Pro mě první film, který nezachránil ani Imax. Přiblblý příběh, stupidní postavy a oproti Avengerům nebo jiným dílům Iron mana velice přeplácaný a trapný humor. Navíc se pořád nedokážu rozhodnout, jestli se mi líbí to, jak scénáristé naložili s největším záporákem Iron manova universa Mandarinem, ikdyž jejich podání asi mělo alespoň jistý efekt překvapení. Ve výsledku potěší jen Kingsley a Pierce, nezklame Downey jr. a jak je už u Marvelu zvykem vám vytřou zrak digitální orgie. Nejlepší na celém filmu byly opravdu povedené retro-komiks titulky. No ... ještě mu dám šanci jednou, třeba změním názor, ale prozatím nejslabší film trilogie. A jelikož jsem moc líný psát delší komentář, tak si přečtěte co napsal Hellboy, ten chlapec ví o čem mluví. Vždyť tohle je skoro horší něž Kapitán Amerika. ()

mkubalikova

Jsem ráda, že Robert Downey dostal více prostoru bez obleku. Jeho záchvaty úzkosti a spolupráce s tím malým parchantíkem byly boží! 90% P.S. Naprosto lahůdková záležitost po titulcích. ()

blackJag

Někde v komentářích bylo označeno jako Skyfall marveláckých adaptací. Myslím si, že líp tomu sedí nálepka Skyfall Tonyho Starka. Buďme intimní za každou cenu :-) 80% ()

Zagi20

Akcí natřískaná zábava, přesně taková jakou v létě v kině čekám. Iron man 3, si po nemastné a neslané dvojce, pořádně napravil reputaci. Pár mezer ve scénaři a několik logických chybek by se našlo, ale pod tou záplavou akčních scén, skvělých triků a nepřeberného množství hlášek, nemáte šanci se jimi nějak dlouho zaobírat. Co mě trošku vadilo ohledně příběhu je postava Mandarina, čekal sem od něj něco víc ... (kdo viděl pochopí). Super film a rozhodně kvalitní MOŽNÉ !!! ukončení triologie o Iron manovi s RDJ v hlavní roli. A Guy Pearce opět jako slizoun ... to se asi nikdy neomrzí :) ()

FrajerTom

Iron man potkal Transformers.... a já si nejsem jistej, jestli je tohle cesta, ve které chci mojí oblíbenou rockovou hvězdu komiksového světa vidět.. Hvězdičkové rozpětí od tří do pěti - musí přijít druhá projekce, která to rozsekne :o) ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu